Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#20601 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

sime_cipol wrote: 04/12/2021 23:09 Garant je neko nasljedstvo ili je prodao djedovinu/babovinu, mlada donijela u miraz. Mozda predaje Matematiku pa drzi privatne casove. Mlada ima dobar posao...
Najteže je prvi stan zaraditi :D
Tako je meni jedan milioner rekao...al.bez zajebancije.
Najteze je prvi milion zaraditi :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#20602 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:37
sime_cipol wrote: 04/12/2021 23:09 Garant je neko nasljedstvo ili je prodao djedovinu/babovinu, mlada donijela u miraz. Mozda predaje Matematiku pa drzi privatne casove. Mlada ima dobar posao...
Najteže je prvi stan zaraditi :D
Tako je meni jedan milioner rekao...al.bez zajebancije.
Najteze je prvi milion zaraditi :lol:
@Skafi ti stvarno meni ne vjeruješ? Svi ti ljudi su živi i sve se može dokazati ako imaš želju. A milionera kojeg sam ti spominjao je tip koji je bio lučki radnik na Rajni poslije WWII i radio cijeli dan za pola vekne hljeba dok jednog dana nije komšinici se začepila wc šolja i on otčepio i tako počeo vodoinstalaterski posao dok nije dogurao do toga da uzme zgradu i dok u nju uvede vodu, kanalizaciju, grijanje i na samo jednoj uzme milione. I dan danas. Više detalja bi otkrilo i njihov i moj identitet.

Na TK imaš ljudi koji imaju i po 8 tunela od lima i staklene vune u kojima proizvode šampinjone. Znaš da se iz jednog izvuče 15.000 KM. Ne ostane čisto dok se plati voda, struja, radnici, kompost..., ali se ipak dobro zaradi jer dok u dva tunela se bere u druga dva se mijenja kompost, a u treća dva se priprema berba. I to je usputni posao pored glavnog, a to je restoran na pijaci Arizona koji je u početku bio baraka dok nije vremenom došao do čvrste gradnje i proširenja od kojeg dalje oplođuje kapital na stanovima i tunelima. Imaš bezbroj drugih sličnih primjera. Istina njih nema na forumima i fb nego slobodno vrijeme provode sada na zimovanju sa jaranima automehaničarima, prodavcima peleta i guma i sl. Neki vrlo uspješno jašu decenijama, a neki sa špedicijom i benziskom pumpom propadnu. Svi oni žive tu oko nas manje ili više uočljivi ili totalno neuočljivi.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#20603 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by prof. »

vatrogasac wrote: 05/12/2021 12:26
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:37

Tako je meni jedan milioner rekao...al.bez zajebancije.
Najteze je prvi milion zaraditi :lol:
@Skafi ti stvarno meni ne vjeruješ? Svi ti ljudi su živi i sve se može dokazati ako imaš želju. A milionera kojeg sam ti spominjao je tip koji je bio lučki radnik na Rajni poslije WWII i radio cijeli dan za pola vekne hljeba dok jednog dana nije komšinici se začepila wc šolja i on otčepio i tako počeo vodoinstalaterski posao dok nije dogurao do toga da uzme zgradu i dok u nju uvede vodu, kanalizaciju, grijanje i na samo jednoj uzme milione. I dan danas. Više detalja bi otkrilo i njihov i moj identitet.

Na TK imaš ljudi koji imaju i po 8 tunela od lima i staklene vune u kojima proizvode šampinjone. Znaš da se iz jednog izvuče 15.000 KM. Ne ostane čisto dok se plati voda, struja, radnici, kompost..., ali se ipak dobro zaradi jer dok u dva tunela se bere u druga dva se mijenja kompost, a u treća dva se priprema berba. I to je usputni posao pored glavnog, a to je restoran na pijaci Arizona koji je u početku bio baraka dok nije vremenom došao do čvrste gradnje i proširenja od kojeg dalje oplođuje kapital na stanovima i tunelima. Imaš bezbroj drugih sličnih primjera. Istina njih nema na forumima i fb nego slobodno vrijeme provode sada na zimovanju sa jaranima automehaničarima, prodavcima peleta i guma i sl. Neki vrlo uspješno jašu decenijama, a neki sa špedicijom i benziskom pumpom propadnu. Svi oni žive tu oko nas manje ili više uočljivi ili totalno neuočljivi.
I kakve to veze ima sa nastavnikom koji je od svoje plate kupio 5 stanova?! 🤔
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#20604 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

prof. wrote: 05/12/2021 12:59
vatrogasac wrote: 05/12/2021 12:26

@Skafi ti stvarno meni ne vjeruješ? Svi ti ljudi su živi i sve se može dokazati ako imaš želju. A milionera kojeg sam ti spominjao je tip koji je bio lučki radnik na Rajni poslije WWII i radio cijeli dan za pola vekne hljeba dok jednog dana nije komšinici se začepila wc šolja i on otčepio i tako počeo vodoinstalaterski posao dok nije dogurao do toga da uzme zgradu i dok u nju uvede vodu, kanalizaciju, grijanje i na samo jednoj uzme milione. I dan danas. Više detalja bi otkrilo i njihov i moj identitet.

Na TK imaš ljudi koji imaju i po 8 tunela od lima i staklene vune u kojima proizvode šampinjone. Znaš da se iz jednog izvuče 15.000 KM. Ne ostane čisto dok se plati voda, struja, radnici, kompost..., ali se ipak dobro zaradi jer dok u dva tunela se bere u druga dva se mijenja kompost, a u treća dva se priprema berba. I to je usputni posao pored glavnog, a to je restoran na pijaci Arizona koji je u početku bio baraka dok nije vremenom došao do čvrste gradnje i proširenja od kojeg dalje oplođuje kapital na stanovima i tunelima. Imaš bezbroj drugih sličnih primjera. Istina njih nema na forumima i fb nego slobodno vrijeme provode sada na zimovanju sa jaranima automehaničarima, prodavcima peleta i guma i sl. Neki vrlo uspješno jašu decenijama, a neki sa špedicijom i benziskom pumpom propadnu. Svi oni žive tu oko nas manje ili više uočljivi ili totalno neuočljivi.
I kakve to veze ima sa nastavnikom koji je od svoje plate kupio 5 stanova?! 🤔
Nema veze sa nastavnikom nego sam naveo nekoliko primjera kada je neko gore (ako te ne mrzi, vrati se par stranica unazad) rekao da u Bosni živi sirotinja koja ne može kupiti Dodikovu drogu. Dovoljno je otići na PIK pa vidjeti ponudu, prodaju i potražnju pa se uvjeriti da nismo sirotinja, a dokaz je i još nekoliko podforuma o zimovanju, kompjuterima, autima, televizorima, stanovima, kućama, grijanjima itd.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20605 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bloo »

To ti je ko ono, 100 ljudi jede kupus, 20 jede meso..na nivou BiH jedemo sarmu. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20606 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bloo »

vatrogasac wrote: 05/12/2021 12:26 Ne ostane čisto dok se plati voda, struja, radnici, kompost.
Ugovori o djelu, a? :mrgreen:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#20607 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Bloo wrote: 05/12/2021 13:10
vatrogasac wrote: 05/12/2021 12:26 Ne ostane čisto dok se plati voda, struja, radnici, kompost.
Ugovori o djelu, a? :mrgreen:
Nemam pojma kako jer nisam inspektor, ali znam da je danas teško naći radnika. Zato se to smjesti u neko selo gdje ženama nije mrsko da zarade oko hiljadarke mjesečno za berbu.

Poznajem i prosvjetnih radnika koji pored posla u školi radi i kući nešto pa nastavnik muzičkog drži školu harmonike i klavira i više zaradi od toga kući nego od onoga na poslu, drugi proizvodi med, informatičar popravlja kući narodu kompjutere ili pedagogica ostavila školu i otvorila obdanište ili igraonicu, ne znam tačno šta je. Jedan opet prodaje planinarsku opremu i na jednim gojzericama zaradi 150 -200 KM. Jedna koristi školsku salu pa ženama drži ili jogu ili aerobik. @Bloo , uklapaj se u trendovi. :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#20608 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by -Chesterfield- »

vatrogasac wrote: 05/12/2021 13:33
Bloo wrote: 05/12/2021 13:10

Ugovori o djelu, a? :mrgreen:
Nemam pojma kako jer nisam inspektor, ali znam da je danas teško naći radnika. Zato se to smjesti u neko selo gdje ženama nije mrsko da zarade oko hiljadarke mjesečno za berbu.

Poznajem i prosvjetnih radnika koji pored posla u školi radi i kući nešto pa nastavnik muzičkog drži školu harmonike i klavira i više zaradi od toga kući nego od onoga na poslu, drugi proizvodi med, informatičar popravlja kući narodu kompjutere ili pedagogica ostavila školu i otvorila obdanište ili igraonicu, ne znam tačno šta je. Jedan opet prodaje planinarsku opremu i na jednim gojzericama zaradi 150 -200 KM. Jedna koristi školsku salu pa ženama drži ili jogu ili aerobik. @Bloo , uklapaj se u trendovi. :mrgreen:
Moja komšinica počela kod kuće praviti kolače. Možda prije mjesec dana krenula. Evo gledam objave na Facebook. :-)

Image

Ne znam kolika joj je zarada, ali posla ima.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20609 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

Nek vam ovo bude zadnja opomena-držite se teme :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#20610 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

-Chesterfield- wrote: 05/12/2021 13:43

Ne znam kolika joj je zarada, ali posla ima.
Ne zna Bloo praviti kolače :P , ali može prevodii feljtone i prodavati novinama. Još da je profesorica turskog pa da baš ubije paru na ovim serijama. :P :mrgreen:

Kako Dodik pored funkcija valja drogu. Može se kad se hoće.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#20611 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

Ja sam ubjedjenja da se u BIH moze zaraditi, samo se mora raditi na usavrsavanju. Ja radim 2 posla pored redovnog, sva sreca da obozavam to sto radim i ne uzima mi puno vremena i vjerujte mi zaradi se. Mi iz BIH smo vrijedni ljudi ma ko sta pricao o nama, samo nas treba pogurati.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#20612 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by -Chesterfield- »

vatrogasac wrote: 05/12/2021 13:50
-Chesterfield- wrote: 05/12/2021 13:43

Ne znam kolika joj je zarada, ali posla ima.
Ne zna Bloo praviti kolače :P , ali može prevodii feljtone i prodavati novinama. Još da je profesorica turskog pa da baš ubije paru na ovim serijama. :P :mrgreen:

Kako Dodik pored funkcija valja drogu. Može se kad se hoće.
Ma kakvi feljtoni. Najbolje da se baci na keramiku.
To nije previše teško za žene.

User avatar
atmel
Posts: 1650
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#20613 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by atmel »

llull wrote: 05/12/2021 14:17 Ja sam ubjedjenja da se u BIH moze zaraditi, samo se mora raditi na usavrsavanju. Ja radim 2 posla pored redovnog, sva sreca da obozavam to sto radim i ne uzima mi puno vremena i vjerujte mi zaradi se. Mi iz BIH smo vrijedni ljudi ma ko sta pricao o nama, samo nas treba pogurati.
Jedan je da povazdan visiš na forumu :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#20614 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

atmel wrote: 05/12/2021 14:21
llull wrote: 05/12/2021 14:17 Ja sam ubjedjenja da se u BIH moze zaraditi, samo se mora raditi na usavrsavanju. Ja radim 2 posla pored redovnog, sva sreca da obozavam to sto radim i ne uzima mi puno vremena i vjerujte mi zaradi se. Mi iz BIH smo vrijedni ljudi ma ko sta pricao o nama, samo nas treba pogurati.
Jedan je da povazdan visiš na forumu :D
Hahahahahaahah :D uvalis ti lijepo nema govora hahahahah... a sta dok radim za kompom, moram malo da zvjerlam i da se zajebavam. Treba nekad i uzivati hahaha
User avatar
atmel
Posts: 1650
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#20615 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by atmel »

llull wrote: 05/12/2021 14:23
atmel wrote: 05/12/2021 14:21
Jedan je da povazdan visiš na forumu :D
Hahahahahaahah :D uvalis ti lijepo nema govora hahahahah... a sta dok radim za kompom, moram malo da zvjerlam i da se zajebavam. Treba nekad i uzivati hahaha
halali moro sam :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#20616 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

Opusteno moramo se zezati malo, puno nervoze ovih dana na sve strane.
:D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#20617 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

I kaže Mile da nećemo u NATO.

Antony Blinken: Oružane snage BiH su pružale zaštitu od kritične važnosti elementima NATO-pokazujući marljivost i visok nivo obučenosti.
plavi_E
Posts: 6441
Joined: 18/10/2021 19:47

#20618 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Pa neki i rade na forumu. Nije to nista novo.
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#20619 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

https://av…..az.ba/vijesti/bih/701602/dijele-opozicioni-hljeb-podnio-4-tuzbe-protiv-nebojse-vukanovica-za-manje-od-mjesec-dana

Mile ce ovu opoziciju opet pobjediti. Poslao im ovog Nesica koji je njegov a ovi ne kontaju… :izet:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#20620 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Login77777 wrote: 05/12/2021 17:03
Mile ce ovu opoziciju opet pobjediti. Poslao im ovog Nesica koji je njegov a ovi ne kontaju… :izet:
Sve je izvjesnje da Dodik će opet biti glavni Baja. Vidjelo se to na skupu opozicije gdje je najviše ovacija dobio Vukanović dok je Nešić skakutao po bini kao u ringu. Nema tu ljudi, elana i energije za pobjedu Dodika ako je Vukanović glavna nada osim ako nešto radikalno ne promijene do proljeća. Još ih ovako šamara na dnevnom nivou.

Image
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#20621 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zavrzlama »

Opozicija ima iste ciljeve kao i dodik....strategija je da dodik isposluje vracanje nadleznosti MZ makne istog,a opozicija uzme vlast i kao bonus imaju situaciju da kazu" ne mozemo mi opet vracat nadleznosti na BIH, to je uradio dodik"

Opozicija dobija u oba slucaja..ako dodik uspije u svojim ciljevima dobro za srpsku stvar,a ako ne uspije onda opozicija dobija vlast i kredit kod MZ u ocuvanju rs...
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#20622 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bhnapoleon1 »

Login77777 wrote: 05/12/2021 17:03 https://av…..az.ba/vijesti/bih/701602/dijele-opozicioni-hljeb-podnio-4-tuzbe-protiv-nebojse-vukanovica-za-manje-od-mjesec-dana

Mile ce ovu opoziciju opet pobjediti. Poslao im ovog Nesica koji je njegov a ovi ne kontaju… :izet:
Moraš biti budala pa ne kontat Nešićevu ulogu, iz aviona se vidi
plavi_E
Posts: 6441
Joined: 18/10/2021 19:47

#20623 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Dodik prijeti bojkotom izbora 2022.

Komsic dozivotni clan Presjednistva BiH?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#20624 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

Jebo majku stvarno je lik vise naporan.... Cudi me kako ga neko iza coska ne sredi vec jednom :skoljka:
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#20625 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hipija »

Nevjerovatno da o čovjeku raspravljaju i u EU, NATO, UN, britanskom Parlamentu, sastaje se sa Putinom a on i dalje vozi po svom.

Zapita se čovjek kako jedan političar iz jedne tako siromašne, korumpirane i nesređene države, koja je više međunarodni protektorat, može izazivati toliku pažnju na globalnoj političkoj sceni, smatrati se nekim remetilačkim faktorom i za regionalnu sigurnost a da moćne institucije koje sam prije spomenuo ne rade apsolutno ništa da ga uklone iz političkog života, već poput bivšeg VP izražavaju zabrinutost ili pozivaju na nekakve dogovore i deblokade iako je i budali jasno da od tih trivijalnih apela za normalizaciju političke situacije u BiH nema ništa dok se Dodik doslovno fizički ne makne sa političke scene BiH.
Post Reply