Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#14576 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

“Ako Dodik krene na OS BiH, neće oružane snage nestati, one će nastaviti da postoje. Vojska koju bi on formirao je obična teroristička skupina jer tako postupa, pa sad vi sami procijenite dokle to ide“.

Postoje li planovi za odbranu države?

“Naravno da postoje planovi, o tome se ne može javno govoriti, ali ne može se država odbraniti bez plana. Naravno da postoje”.
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, Željko Komšić
:wink:
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#14577 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sehohari »

Zaboravite na Bajdena. Da je htio nešto učiniti, učinio bi već. Onaj Kožljak najavio sankcije za početak oktobra, a evo ulazimo u novembar. I još ništa. Ništa od njega nije došlo od kako je na vlasti, dok EU samo prosipa neku zabrinutost.

I to što Komšić govori je obična ubleha. Šta ima veze, što je to pod bh. zakonima nelegalno? Pa i RS je to bila. Samo neki tigar od papira koji će vrijediti samo na trećini njezine teritorije. To je realnost.

Realnost je da mediji već otkrivaju narudžbe oružja MUP-a RS.

Realnost je da Srbi već prave vježbe na punktovima kojim će bošnjačka područja u Bosni i Hercegvini držazi kao Palestinu.

Realnost je da se HDZ načelnici sastaju da dogovore skoro formiranje HB, da i oni uzmu svoj dio kolača.

A realnost je da i pro-BiH političari još uvijek ne žele da razrade neki plan, boli ih neka stvar šta će biti sa državom i narodom, konstanta od kraja rata pa na ovamo se nastavlja. A realnost je i da se Bošnjaci ponovo pret klanje šprdaju i zezaju, i da bi kad bi počeo rat to vidjeli kao sedmicu u lutriji, misleći da onda mogu da ispale za Njemačku, ne shvatajući da bi oni brzo završili kao oni migranti što se ganjaju sa hrvatskom policijom kroz bosanske šume. Ako ne i gore.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14578 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Biden šalje moćnu petorku da riješi krize Zapadnog Balkana:

- Joe Biden je odlučio poslati Christophera Hilla za ambasadora u Beograd
- Jeffrey Hovenier, trenutno zamjenik ambasadora u Turskoj
- U Sarajevu će novi ambasador biti Michael Murphy
- Gabriel Escobar je već prije nekoliko mjeseci počeo mandat kao posebni izaslanik za Balkan
- Veliku ulogu na Balkanu će odigrati i James O'Brian, još jedan od iskusnih diplomata iz vremena Madeleine Albright

Ako uzmemo u obzir da su i predsjednik Biden i državni sekretar Antony Blinken izuzetno dobri poznavatelji regije, možemo zaključiti da Washington doista sada ima ekipu za rješavanje velikih problema na Balkanu, piše Jutarnji list
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#14579 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Tanqueray »

vatrogasac wrote: 24/10/2021 22:54 Ako uzmemo u obzir da su i predsjednik Biden i državni sekretar Antony Blinken izuzetno dobri poznavatelji regije, možemo zaključiti da Washington doista sada ima ekipu za rješavanje velikih problema na Balkanu,
Biden je mozda bio dobar poznavalac prilika, ali on je sada samo senilni starac :cry:
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#14580 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

Realnost?!? Puno smo mi "realnosti" već napisali na ovim forumskim stranicama. Nego, da se ne svađamo bezveze, biće lijepo nakon nekog vremena vratiti se u arhivu ovih stranica, pa da utvrdimo ko je bio najbliži istini. :wink:
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#14581 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sehohari »

archi_a wrote: 24/10/2021 23:02 Realnost?!? Puno smo mi "realnosti" već napisali na ovim forumskim stranicama. Nego, da se ne svađamo bezveze, biće lijepo nakon nekog vremena vratiti se u arhivu ovih stranica, pa da utvrdimo ko je bio najbliži istini. :wink:
Ne znam, istina je da inače znam na stvari gledati malo crnje nego što jesu.
Ali sam bio u pravu što se tiče Inzkovog zakona. Svi su mislili da je to najava neke jače ofanzive ovdje u BiH, ali je na kraju taj zakon nekako bio startni signal za Dodika da svoj put vodi do kraja, kao što sam i bio predvidio...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14582 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Tanqueray wrote: 24/10/2021 23:02
vatrogasac wrote: 24/10/2021 22:54 Ako uzmemo u obzir da su i predsjednik Biden i državni sekretar Antony Blinken izuzetno dobri poznavatelji regije, možemo zaključiti da Washington doista sada ima ekipu za rješavanje velikih problema na Balkanu,
Biden je mozda bio dobar poznavalac prilika, ali on je sada samo senilni starac :cry:
Ovo nema više toliko veze sa Bidenom nego sa američkim interesima koji se poklapaju sa našim.

Image
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#14583 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

sehohari wrote: 24/10/2021 22:50 Realnost je da se HDZ načelnici sastaju da dogovore skoro formiranje HB, da i oni uzmu svoj dio kolača.
A ja kad sam neki dan pisao o ovoj opasnosti, proglasili ste me botom sa hercegbosna foruma .... da sad ne ponavljam šta sam pisao. U međuvremenu je po noći u Žepču sletio helikopter Hrvatske vojske. Tako su u decembru 1992. nadlijetali helikopteri HV sa oznakama crvenog krsta.
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14584 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mayab »

User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#14585 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by animus »

sehohari wrote: 24/10/2021 23:07
archi_a wrote: 24/10/2021 23:02 Realnost?!? Puno smo mi "realnosti" već napisali na ovim forumskim stranicama. Nego, da se ne svađamo bezveze, biće lijepo nakon nekog vremena vratiti se u arhivu ovih stranica, pa da utvrdimo ko je bio najbliži istini. :wink:
Ne znam, istina je da inače znam na stvari gledati malo crnje nego što jesu.
Ali sam bio u pravu što se tiče Inzkovog zakona. Svi su mislili da je to najava neke jače ofanzive ovdje u BiH, ali je na kraju taj zakon nekako bio startni signal za Dodika da svoj put vodi do kraja, kao što sam i bio predvidio...
Malo previše crnila. Sve ide po planu. Tiha voda brege valja. Plete se mreža i uskoro ce se zaklopiti. Zato i jeste ovakvo trzanje Dodika i Vucka.
Isto kad ribu upecaš pa se ona trza a ti lagano vučeš lijevo desno dok je ne umoriš. Na kraju je samo izvadiš na kopno. :bih:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#14586 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tindbe »

tandmand wrote: 24/10/2021 23:10
sehohari wrote: 24/10/2021 22:50 Realnost je da se HDZ načelnici sastaju da dogovore skoro formiranje HB, da i oni uzmu svoj dio kolača.
A ja kad sam neki dan pisao o ovoj opasnosti, proglasili ste me botom sa hercegbosna foruma .... da sad ne ponavljam šta sam pisao. U međuvremenu je po noći u Žepču sletio helikopter Hrvatske vojske. Tako su u decembru 1992. nadlijetali helikopteri HV sa oznakama crvenog krsta.
Opušteno, nije nikakva hrvatska vojska, nego letovi EUFOR-a.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#14587 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

E jbg.... nista od rata, izgleda...
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#14588 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sehohari »

Dozer wrote: 25/10/2021 00:01 E jbg.... nista od rata, izgleda...
Pa nisam ja ni mislio na taj helikopter. Indikativno mi je ovo zasjedanje načelnika.

Btw. ne znam gori način za neko dopremanje oružja. Bukvalno svako te vidi.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#14589 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by trocadero »

Dozer wrote: 25/10/2021 00:01 E jbg.... nista od rata, izgleda...
Jbg baš ništa , dobro je, nećemo zajedno bježati. :D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#14590 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by invincible1921 »

tindbe wrote: 24/10/2021 21:49 ovaj radiosarajevo treba zabranit, smeće od medija, same laži i senzacije na nivou informera
Ja sam ih prijavio za onu paniku oko korone al eto niko nista..
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14591 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

ko ce sad odvrtat i skidat aktivatore od granata i municije PATa.... :mrgreen:
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#14592 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by trocadero »

Oni što su forsirali zauzimanje brda (strateške kote) oko Brčkog. :D
Last edited by trocadero on 25/10/2021 01:24, edited 3 times in total.
toska
Posts: 2912
Joined: 26/09/2016 14:08

#14593 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by toska »

Tanqueray wrote: 24/10/2021 23:02
vatrogasac wrote: 24/10/2021 22:54 Ako uzmemo u obzir da su i predsjednik Biden i državni sekretar Antony Blinken izuzetno dobri poznavatelji regije, možemo zaključiti da Washington doista sada ima ekipu za rješavanje velikih problema na Balkanu,
Biden je mozda bio dobar poznavalac prilika, ali on je sada samo senilni starac :cry:
možda, ali kažu da senilni zaboravljaju bliske, a dobro pamte davne događaje i susrete, vidjeti ćemo ubrzo.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14594 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

pred amerikom je po svemu sudeci neizbjezan kolaps.... bankrot su izbjegli i agoniju produzili do decembra.... uskurcili su se Shajnizi i Rujani a ocito znaju nesto vise nego sto mi znamo pa su digli nos.... zasad izgleda kao da se USA pozabavila sobom....

ostaje da se vidi.....
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#14595 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Dok su nas ovdje ubijali Americi je trebalo 4 godine da ucini nesto.

Nemojte zaboraviti da je i Amerika ucestvovala u embargu na uvoz oruzja za ex yu, zbog cega smo najvise najebali mi.

I onda ta ista Amerika, dotucene srbe NAGRADI entitetom koji ima ovlasti vece nego drzava. Jer ima. Ako drzava ne moze sprovesti zakon, jer entitet moze povuci nac interes proizilazi da je entitet>drzava, svidjalo se to nekome ili ne.

Sad vi meni recite, zasto Amerika nije uredila ovu drzavu onako kako su uredjene sve normalne drzave? Mogli su. Pobavljam, u tom ratu se znalo ko je dobar ko los. Zasto nacisti nisu dobili komad njemacke da vladaju, nego su zbrisani sa zemlje. Islo se da se rijesi pitanje Bosne kakogod. Zato i jesmo dobili nakaradno rjesenje, usstav oun rupetina koje i dan danas nam prave problem.

Ne sporim, Amerika nam jeste pomogla, ali ljudi nemojte ocekivati nesto svemoguce. Biden pored svih problema tamo, eto bas ce se brinuti o jednoj Bosni.

I klix i mediji prave vijest gdje je nema. Pa logicno je da ce za ovo podrucje biti poslani ljudi koji ga poznaju. Ja ovdje ne vidim nista novo, oduvijek dolaze ljudi i miksaju se iz ambasada srbije, kosova, bosne i sl.

P.S. sta uopste znaci poznavanje situacije. Incko je prije BiH zivio na ovim prostorima 10 god, pa? Prakticno je lik proveo vise zivota ovdje nego u Austriji. I?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#14596 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Chmoljo »

pravo su se Kinezi uskurčili Tajvan im se u facu smije, Indija se približila Americi, Japan neupitan saveznik... ma raspada se amerika po šavovima :D trandže im dohakale :D senilni starac uvezao klopku za svemoćne kineze. što su ti američke ginko tablete :D

koliko god se pojedinci trudili crnjačiti i preslikavati predratna dešavanja, ili su premladi ili su jednostavno zaboravili da situacija ni izbliza nije bila onakva kakva je bila onda.

neću pričati bajke o 4. sili u Evropi (što nije bila), ali JNA je bila ta koja je organizovala Srbe i bez toga bi i od ovog golorukog naroda cijeli RAM plan bio doveden u pitanje. istina, Srbija se naoružava, ali je istina i da ovo nije Jugoslavija u raspadu kada možeš sa vojskom tumarati pod svakojakim izgovorima. i prelaz Srbijanske vojske u Karakaju je ipak agresija.

a nije bilo baš pametno otvoreno ući u rat ni onda, kada je Milošević sve vrijeme to krio, a ne sada. smiješno je ovu RS policiju smatrati ozbiljnom prijetnjom po DRŽAVU, kada su i onda, uz toliku pripremu, logistiku i MTS, jedva držali pola linija. uz neminovne sankcije, pitanje je da li bi izgubili i ono što sada imaju.

opozicija u RS, koja je preko svojih leđa osjetila batinu MZ, ili konkretno OHRa, uz sav pravoslavnosrpski folklor ipak odvraća od ovih gluposti - vrlo otvoreno i konkretno. govorimo i o nezanemarivom broju ljudi koji su njihovi glasači.

koliko god naše vodstvo bilo jadno, i koliko god Hrvati bili spremni odigrati igranku, ipak ovo nije isti onaj goloruki narod, sa lokalnim milicijama, strogo nenaoružanim, bez oficirskog kadra, pogubljen i nesiguran jel baš sad počeo rat il nije još, sa nepostojećom državom koju tek treba priznati, pa tek onda izgraditi neka prijateljstva...

ono gdje jeste crnjak, kao i uvijek, to je kod povratnika, jer ovakva zatezanja se uglavnom njima o leđa prebijaju. dovoljan je jedan kreten da odvrne četničke pjesme i prođe autom kroz povratničko naselje da se tim ljudima smuči sve. zbog njih se nadam da neće doći do eskalacije, ali za koju ne vjerujem da se može desiti bez dramatičnih obrata na međunarodnom političkom planu.

sav jad Miloradove "ofanzive" vidi se u tome da je strašna Rusija prijetila neprodužavanjem mandata EUFORa u VS kao odmazdu zbog "nametanja" novog VPa. međutim, kada je postalo načisto da nije nikakav problem ako EUFORu istekne mandat, jer bi NATO baza u Butmiru postala aktivnija (:D) isti taj Milorad je počeo dupe ljubiti EUFORu.

prije nekog vremena hvaljenju istih, a evo sada to poduplao sa Vučićem, dan nakon onog ispišavanja na Jahorini sa onim avionom za pesticide.



al čuj, pred amerikom kolaps :lol: cijeli svijet se nalazi u ekonomskom šoku od posljedica pandemije, a ovdje se to tumači kao da će amerika neđe... niko ne zna đe...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#14597 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by invincible1921 »

Thorgerson wrote: 25/10/2021 01:46 Dok su nas ovdje ubijali Americi je trebalo 4 godine da ucini nesto.

Nemojte zaboraviti da je i Amerika ucestvovala u embargu na uvoz oruzja za ex yu, zbog cega smo najvise najebali mi.

I onda ta ista Amerika, dotucene srbe NAGRADI entitetom koji ima ovlasti vece nego drzava. Jer ima. Ako drzava ne moze sprovesti zakon, jer entitet moze povuci nac interes proizilazi da je entitet>drzava, svidjalo se to nekome ili ne.

Sad vi meni recite, zasto Amerika nije uredila ovu drzavu onako kako su uredjene sve normalne drzave? Mogli su. Pobavljam, u tom ratu se znalo ko je dobar ko los. Zasto nacisti nisu dobili komad njemacke da vladaju, nego su zbrisani sa zemlje.

Ne sporim, Amerika nam jeste pomogla, ali ljudi nemojte ocekivati nesto svemoguce. Biden pored svih problema tamo, eto bas ce se brinuti o jednoj Bosni.

I klix i mediji prave vijest gdje je nema. Pa logicno je da ce za ovo podrucje biti poslani ljudi koji ga poznaju. Ja ovdje ne vidim nista novo, oduvijek dolaze ljudi i miksaju se iz ambasada srbije, kosova, bosne i sl.

P.S. sta uopste znaci poznavanje situacije. Incko je prije BiH zivio na ovim prostorima 10 god, pa? Prakticno je lik proveo vise zivota ovdje nego u Austriji. I?
Pises gluposti...dvije americke vlade su stajale po
strani jer je rat bio ostavljen EU da rijesi, posto je u njihovom dvoristu. Jugoslavija nije bila u vezi sa amerikom u kakvoj je BiH. Kad se amerika konacno ukljucila tad je sve i rijesno u najkeacem mogucem roku. Prvo su hrvati dobili jednu pljusku, pa
srbi stoc u glavu, pa onda jos jedan jer su psovali dok su padali...

Za kraj balkanakog projekta srbija je bombardovana
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14598 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by RunnerX »

sehohari wrote: 24/10/2021 22:50 Zaboravite na Bajdena. Da je htio nešto učiniti, učinio bi već. Onaj Kožljak najavio sankcije za početak oktobra, a evo ulazimo u novembar. I još ništa. Ništa od njega nije došlo od kako je na vlasti, dok EU samo prosipa neku zabrinutost.
Šta ti konkretno očekuješ od Bajdena, da pošalje vojsku pa da kažeš "eto učinio je"?

Bajdenova administracija ima agendu po kojoj radi, a prvi dio te agende je postavljanje ambasadora i diplomata na ključne pozicije, preko kojih će se kasnije provoditi politika Amerike za region. Čak sve to ide i poprilično brzo kad se uzme u obzir trenutna situacija u Americi.

Paralelno sa tim dešavanjima oni pregovaraju sa EU i NATO i pokušavaju uskladiti ciljeve. To će biti teži dio posla, jer je EU neozbiljna i inertna, ali kad se usklade, naše probleme mogu riješiti za pet dana.

Sankcije Amerike koje spominješ - nemaju smisla ako im se ne pridruži EU. 70% izvoza Republike Srpske ide u EU, a taj entitet je u potpunosti zavisan od kreditiranja međunarodnih monetarnih institucija.

Zabrana izvoza i veto na kreditiranje bi riješili sve probleme koje izaziva Dodik, ne trebaju tu nikakva imena i personalne sankcije. Dodikovi potezi su sve to dodatno ubrzali.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#14599 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Chmoljo »

Thorgerson wrote: 25/10/2021 01:46 Dok su nas ovdje ubijali Americi je trebalo 4 godine da ucini nesto.

Nemojte zaboraviti da je i Amerika ucestvovala u embargu na uvoz oruzja za ex yu, zbog cega smo najvise najebali mi.

I onda ta ista Amerika, dotucene srbe NAGRADI entitetom koji ima ovlasti vece nego drzava. Jer ima. Ako drzava ne moze sprovesti zakon, jer entitet moze povuci nac interes proizilazi da je entitet>drzava, svidjalo se to nekome ili ne.

Sad vi meni recite, zasto Amerika nije uredila ovu drzavu onako kako su uredjene sve normalne drzave? Mogli su. Pobavljam, u tom ratu se znalo ko je dobar ko los. Zasto nacisti nisu dobili komad njemacke da vladaju, nego su zbrisani sa zemlje. Islo se da se rijesi pitanje Bosne kakogod. Zato i jesmo dobili nakaradno rjesenje, usstav oun rupetina koje i dan danas nam prave problem.

Ne sporim, Amerika nam jeste pomogla, ali ljudi nemojte ocekivati nesto svemoguce. Biden pored svih problema tamo, eto bas ce se brinuti o jednoj Bosni.

I klix i mediji prave vijest gdje je nema. Pa logicno je da ce za ovo podrucje biti poslani ljudi koji ga poznaju. Ja ovdje ne vidim nista novo, oduvijek dolaze ljudi i miksaju se iz ambasada srbije, kosova, bosne i sl.

P.S. sta uopste znaci poznavanje situacije. Incko je prije BiH zivio na ovim prostorima 10 god, pa? Prakticno je lik proveo vise zivota ovdje nego u Austriji. I?
da su u startu znali da će par Tomahawka biti dovoljno da se Srbi dovedu za pregovarački stol, odradili bi to odmah. zašto nisu? pa kao i uvijek, sebični razlozi su u pitanju. Klinton sebi nije mogao dozvoliti novu Somaliju.

poređenje Srba sa nacistima je umnogome pogrešno, bez obzira na sličnosti metoda provođenja rasne odnosno nacionalističke politike.

strašnije je to, što je bilo sasvim legalno i legitimno, a postojala je ljudska masa, da se povratkom obesmisli postojanje RSa. ali bilo je bitnije pobijediti u Vogošči nego imati odlučujući broj ruku u NSRS.

obrnula se ogromna lova kroz donacije, ljudima kuće jesu obnovljene, ali razlozi za povratak nisu dati. nikakvi poticaji, ulaganja, svake godine sve više ubijana volja za povratkom, da bi danas mogli reći da je posotjanje organa uprave koji tretiraju problematiku raseljenih i prognanih čista smijurija i podjebavanje istih tih kategorija.

dakle, da ponovim, imao si otvoren put za ono što Izrael radi i trpi osudu cijelog svijeta zbog toga. ti si za to imao otvoren put i ništa nisi uradio. nego si sjedio u Sarajevu, krao donacije i gomilao glasačko tijelo.

amerika nam kriva? jašta je...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14600 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

RunnerX wrote: 25/10/2021 01:55
sehohari wrote: 24/10/2021 22:50 Zaboravite na Bajdena. Da je htio nešto učiniti, učinio bi već. Onaj Kožljak najavio sankcije za početak oktobra, a evo ulazimo u novembar. I još ništa. Ništa od njega nije došlo od kako je na vlasti, dok EU samo prosipa neku zabrinutost.
Šta ti konkretno očekuješ od Bajdena, da pošalje vojsku pa da kažeš "eto učinio je"?

Bajdenova administracija ima agendu po kojoj radi, a prvi dio te agende je postavljanje ambasadora i diplomata na ključne pozicije, preko kojih će se kasnije provoditi politika Amerike za region. Čak sve to ide i poprilično brzo kad se uzme u obzir trenutna situacija u Americi.

Paralelno sa tim dešavanjima oni pregovaraju sa EU i NATO i pokušavaju uskladiti ciljeve. To će biti teži dio posla, jer je EU neozbiljna i inertna, ali kad se usklade, naše probleme mogu riješiti za pet dana.

Sankcije Amerike koje spominješ - nemaju smisla ako im se ne pridruži EU. 70% izvoza Republike Srpske ide u EU, a taj entitet je u potpunosti zavisan od kreditiranja međunarodnih monetarnih institucija.

Zabrana izvoza i veto na kreditiranje bi riješili sve probleme koje izaziva Dodik, ne trebaju tu nikakva imena i personalne sankcije. Dodikovi potezi su sve to dodatno ubrzali.
dabogda....

mene ipak najvise brine - nepismena seoska varalica sa Poljina i njegova kalaštura koja nam ubija ljude nekaznjeno....
Post Reply