Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#14451 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

Najviši domet Alije u politici je trebala biti neka mjesna zajednica, kao ono on je neki predsjednik mjesne zajednice, bitan je tu, sve se njega pita, ali samo tu i u toj mjesnoj zajednici. Čovjek u sebi nije imao zehru političke mudrosti, o lukavosti da ni ne govorim. Najprirodnije je izgledao na Ajvatovici, okružen polupismenim seljacima, koji su u njemu vidjeli nekog velikog vođu i seoskim hođicama koji su se takmičili koji će bliže sjesti do njega. Tu je još i izgledao kao neko ko se ističe, ali samo tu, na toj svenarodnoj vjerskoj manifestaciji, svjetlosnim godinama udaljene od ozbiljne državotvorne politike i konkretne političke arene, gdje je trebao se stvarno boriti za Bosnu i narod, povlačeći ključne političke i diplomatske poteze.

Svi smo svjesni koliko nije bio dorastao funkciji a rezultate njegove mlitave, bezidejne, malograđanske politike danas svi mi živimo, u društvu u kojem se kao kvalitetne ljudske osobine najviše cijene poltronstvo, snishodljivost, koruptivnost, a poslijeratne generacije su odgojene u ubitačnom mixu sda vjeronauke, pinkove mentalne lobotomije te ovisnosti o šiši i kladionicama.

A šta mu je tek sin sve uradio, odnosno šta mu sinčić sve nije uradio, uhhhhhh, još sa onom svojom ženom uhhhhhhhhhh, odoh ja u off sa teme o voljenom nam bayi i njegovim ortacima koji će ga braniti kada zatreba.
Last edited by Gandalf on 24/10/2021 08:57, edited 1 time in total.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#14452 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by milejovic1971 »

ja bi ovu temu locked...dojadila a trla baba lan :bih: :bih:
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#14453 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

Styling wrote: 24/10/2021 07:35
duh_sa_sjekirom wrote: 24/10/2021 07:34

Nije laž.
USA preko Holbruka predlagala zabranu rada SDS-a, Alija bio protiv...
Googlaj malo...
Tacno. Rekao je da se on moze s njima dogovoriti.
Pa nije slagao nista. Dogovorio se, pola BiH SDSu za Sarajevo. :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#14454 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GAU8 »

Gandalf wrote: 24/10/2021 08:55 Najviši domet Alije u politici je trebala biti neka mjesna zajednica, kao ono on je neki predsjednik mjesne zajednice, bitan je tu, sve se njega pita, ali samo tu i u toj mjesnoj zajednici. Čovjek u sebi nije imao zehru političke mudrosti, o lukavosti da ni ne govorim. Najprirodnije je izgledao na Ajvatovici, okružen polupismenim seljacima, koji su u njemu vidjeli nekog velikog vođu i seoskim hođicama koji su se takmičili koji će bliže sjesti do njega. Tu je još i izgledao kao neko ko se ističe, ali samo tu, na toj svenarodnoj vjerskoj manifestaciji, svjetlosnim godinama udaljene od ozbiljne državotvorne politike i konkretne političke arene, gdje je trebao se stvarno boriti za Bosnu i narod, povlačeći ključne političke i diplomatske poteze.

Svi smo svjesni koliko nije bio dorastao funkciji a rezultate njegove mlitave, bezidejne, malograđanske politike danas svi mi živimo, u društvu u kojem se kao kvalitetne ljudske osobine najviše cijene poltronstvo, snishodljivost, koruptivnost, a poslijeratne generacije su odgojene u ubitačnom mixu sda vjeronauke, pinkove mentalne lobotomije te ovisnosti o šiši i kladionicama.

A šta mu je tek sin sve uradio, odnosno šta mu sinčić sve nije uradio, uhhhhhh, još sa onom svojom ženom uhhhhhhhhhh, odoh ja sa teme o voljenom nam bayi i njegovim ortacima koji će ga braniti kada zatreba.
Dobro, mora se priznati, da danas nema političara koji sve strategije i odluke donose isključivo sami. Zato moraju naći pametne i sposobne savjetnike i eksperte. A njihovo je samo da imaju neku krajnju viziju koju slijede.. Pitam se kakvu je viziju imao Alija, i kakvu viziju ima njegov blećak od sina
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#14455 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

GAU8 wrote: 24/10/2021 09:02
Gandalf wrote: 24/10/2021 08:55 Najviši domet Alije u politici je trebala biti neka mjesna zajednica, kao ono on je neki predsjednik mjesne zajednice, bitan je tu, sve se njega pita, ali samo tu i u toj mjesnoj zajednici. Čovjek u sebi nije imao zehru političke mudrosti, o lukavosti da ni ne govorim. Najprirodnije je izgledao na Ajvatovici, okružen polupismenim seljacima, koji su u njemu vidjeli nekog velikog vođu i seoskim hođicama koji su se takmičili koji će bliže sjesti do njega. Tu je još i izgledao kao neko ko se ističe, ali samo tu, na toj svenarodnoj vjerskoj manifestaciji, svjetlosnim godinama udaljene od ozbiljne državotvorne politike i konkretne političke arene, gdje je trebao se stvarno boriti za Bosnu i narod, povlačeći ključne političke i diplomatske poteze.

Svi smo svjesni koliko nije bio dorastao funkciji a rezultate njegove mlitave, bezidejne, malograđanske politike danas svi mi živimo, u društvu u kojem se kao kvalitetne ljudske osobine najviše cijene poltronstvo, snishodljivost, koruptivnost, a poslijeratne generacije su odgojene u ubitačnom mixu sda vjeronauke, pinkove mentalne lobotomije te ovisnosti o šiši i kladionicama.

A šta mu je tek sin sve uradio, odnosno šta mu sinčić sve nije uradio, uhhhhhh, još sa onom svojom ženom uhhhhhhhhhh, odoh ja sa teme o voljenom nam bayi i njegovim ortacima koji će ga braniti kada zatreba.
Dobro, mora se priznati, da danas nema političara koji sve strategije i odluke donose isključivo sami. Zato moraju naći pametne i sposobne savjetnike i eksperte. A njihovo je samo da imaju neku krajnju viziju koju slijede.. Pitam se kakvu je viziju imao Alija, i kakvu viziju ima njegov blećak od sina
Vlada KSa. To je sva vizija. :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#14456 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GAU8 »

Login77777 wrote: 24/10/2021 09:06
GAU8 wrote: 24/10/2021 09:02

Dobro, mora se priznati, da danas nema političara koji sve strategije i odluke donose isključivo sami. Zato moraju naći pametne i sposobne savjetnike i eksperte. A njihovo je samo da imaju neku krajnju viziju koju slijede.. Pitam se kakvu je viziju imao Alija, i kakvu viziju ima njegov blećak od sina
Vlada KSa. To je sva vizija. :thumbup:
Aha. ...važnija od 10 drugih opština..
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14457 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mayab »

zarko.filip wrote: 24/10/2021 00:12
Nisam ni znao da je Manjifiko bio na Kajmakcalanu. :mrgreen: Korida je za tebe volu jedan.
ovom bosančini slovenskom, tzv manjifiku samo da poručim

Image :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#14458 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

GAU8 wrote: 24/10/2021 09:08
Login77777 wrote: 24/10/2021 09:06
Vlada KSa. To je sva vizija. :thumbup:
Aha. ...važnija od 10 drugih opština..
Vaznija i od Drzave. To je ta politika sdO. :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14459 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mayab »

Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14460 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Leon16v »

Lik mljacka kad priča, ne otvara usta, isti Dodik
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#14461 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ricken »

GAU8 wrote: 24/10/2021 08:46
duh_sa_sjekirom wrote: 24/10/2021 07:34

Nije laž.
USA preko Holbruka predlagala zabranu rada SDS-a, Alija bio protiv...
Googlaj malo...
Ako ti nije mrsko, postavi koji link.
http://www.volimtuzlu.ba/index.php/down ... m-sljepilu
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#14462 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ljevoruki »

Jasta je nego ostavio sds u zivotu. Poslije rata mu krajisnik bio u predsjednistvu.
Fuj.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#14463 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

GAU8 wrote: 24/10/2021 08:46 Ako ti nije mrsko, postavi koji link.
Kako će postavit nepostojeći link? Čuj, alija da odlučije koja će stranka biti zabranjena. lol
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14464 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Styling »

Login77777 wrote: 24/10/2021 08:59
Styling wrote: 24/10/2021 07:35

Tacno. Rekao je da se on moze s njima dogovoriti.
Pa nije slagao nista. Dogovorio se, pola BiH SDSu za Sarajevo. :thumbup:
Da.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#14465 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Droog »

Sierra club wrote: 24/10/2021 09:30
GAU8 wrote: 24/10/2021 08:46 Ako ti nije mrsko, postavi koji link.
Kako će postavit nepostojeći link? Čuj, alija da odlučije koja će stranka biti zabranjena. lol
Ima ima. Samo proguglaj.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#14466 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Qoom »

Šta je Milorad Dodik zaboravio da kaže predsjedniku Srbije?!

https://www.rtvbn.com/4014803/sta-je-mi ... iku-srbije

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14467 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bloo »

http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/dr ... senje-5024
Dragoslav Dedović: Harmonikašenje


Prema nacionalističkom poimanju pravde i ljudskosti, moral unutar zajednice ne važi za ljudska bića izvan njenog kruga. Ta vrsta „moralnosti” me podseća na izjavu ljudoždera: „Nismo mi ljudožderi. Mi samo jedemo neprijatelje”Izvor fotografije: depositphotos.com
Političari su ljudi. Kao takvi oni u svoju funkciju unose i svoju ličnost. Pa time i muzički ukus. Ranije je to bila privatna stvar. Odavno više nije. Pošto je privatno postalo politička kategorija, kojom se barata na svim kanalima, naročito na društvenim mrežama, pada u oči da je politička inscenacija nerazdvojiva od muzike, ritma i teksta koji je prate.

Kalifornijski naučnici su ustanovili da vrsta instrumentalne muzike koja se upotrebljava kod iste filmske scene dovodi do potpuno različite, fizički merljive reakcije, koja ostaje na nesvesnom nivou.

Osim toga, izbor mesta za pesmu je bitan. Nije isto pevati pod tušem i pevati na prijemu turskom predsedniku. Nije isto pevati u Minhenu, Vojvodini, Šumadiji i na Kosovu. Nije isto pevati u predsedništvu podeljene zemlje ili na svadbi seoskog kuma. Ali inscenacija privatnog kao političkog je veština.

Nemačka dosada

U Nemačkoj su konzervativci jednom slavili pobedu uz pesmu najpoznatijeg nemačkog pank benda. Mada se vođa sastava pobunio, jer njegova pesma jeste bila izbor pobedničkih demohrišćana, ali oni nisu bili njegov politički izbor, ovakav razvoj događaja nam pokazuje da stare podele iz prošlog veka više ne važe. Omladina koja je pre više od pola veka pobunila protiv rata u Vijetnamu bila je u isto vreme sklona roku kao platformi za provokaciju i revolt. Sada su stvari drugačije. Kapitalizam opoziciju pretvara u tržišnu inovaciju, pa u mejnstrim.

Opraštajući se od stare dužnosti ministarke odbrane jedna od vodećih političarki nemačkih konzervativaca Ursula fon der Lajen je 2019. poželela da joj vojni orkestar odsvira čuveni „Vetar promena” Škorpionsa, potom malo Mocarta i programsku Betovenovu „Odu radosti”. Budući nemački kancelar Olaf Šolc je naveo kao svoj omiljeni bend Flitvud Mek. Dve trećine nemačkih političara ima izrazitu sklonost muzici koja bi se mogla svrstati pod Pop&Rock.

Nemačka politička klasa integrisana je u svetski muzički mejnstrim. To je čini pomalo dosadnom i predvidivom.

Ide Mile, lola iz Laktaša

I Mile Dodik se odlučio za mejnstrim, ali onaj srpsko-balkanske provenijencije. Ono što je za političarku Zelenih Anelenu Berbok, koja će igrati jednu od ključnih uloga u novoj nemačkoj vladi, u njenom pubertetu bio Tom Vejts, to je zrelom Dodiku zrela Indira Radić.

Zna Mile da mu je biračko telo takvo, a i njemu nije mrsko da bude takav. Muzički ukus pevača iz sarajevskog kabineta i ukus njegovih sledbenika koji sede na stepenicama nekog razvaljenog doma kulture ili čuče pred prodavnicom i cevče pivo, do te mere se podudaraju da je razumevanje prećutno i potpuno: Ovaj neprosvećeni, veseli model nije samo dominantna sadašnjost već i sveproždiruća budućnost. Kloaka balkanske krčme se u ovom veku bez ostatka prelila u kloaku društvenih mreža, a one pojačavaju zatečeno stanje do paroksizma.

„Muzika je oružje”

Verovatno Dodik nikada nije čuo za zapadnoberlinski andergraund, a kamoli za tamošnji časopis iz sedamdesetih Agit. U jednom od brojeva 1970. osvanuo je članak: „Muzika je oružje”. Radilo se o nekoj vrsti manifesta docnije legendarnog nemačkog benda Ton Steine Scherben. Neću prepričavati tekst, naslov je dovoljan. Mile ga je intuitivno razumeo i prihvatio, a da ga nikad nije ni pročitao. Jer Mile tako misli. On zna ono što je bubnjar nemačkog benda takođe znao: „Pesma postaje politička tek u glavi slušalaca“.

Dakle, nije samo bitno šta pevamo, gde pevamo, kome pevamo, već je odlučujuće – kako nas čuju. Ako to predvidite, obavili ste pola posla. Dodikov performans u državnom Predsedništvu u Sarajevu, sa harmonikašem i pevanjem pesme folkerke Indire Radić imao je nekoliko ciljanih političkih poruka, koje su, sudeći po reakcijama sa one i ove strane Drine, shvaćene baš onako kako je Mile hteo.

Poruka njima

Da se razumemo, ne zanima me šta radi srpski član predsedništva BiH u svoje privatno vreme. Svako ima pravo na svoj šund. Pošto Milorad Dodik i ja nemamo isti muzički ukus, pa rekao bih ni isti iskustveni horizont da na isti način razumemo pojam lepog u muzici, uzaludno je vreme trošiti na neku estetsku analizu.

Međutim harmonici i pesmi značenje nameće kontekst. A on je politički.

Poruka Željku Komšiću i Šefiku Džaferoviču glasi: „Srpkinja je mene majka rodila”, a ja vam blokiram rad Predsedništva i pretim secesijom.

Poruka Amerikancima: „Srpkinja je mene majka rodila”, a ja vašem diplomati na spominjanje sankcija odgovaram psovačkim rečnikom, pa se posle time javno hvalim.

Poruka celoj Bosni i Hercegovini: „Srpkinja je majka mene rodila”, a ja produbljujem podele u podeljenoj zemlji.

Kob poruke koju šalje Dodik nije u nacionalnom kiču koji nam prezentuje. Toga smo se već nagledali kod arlekinsko-pevačkih ispada Ivice Dačića. Kobno je to što Dodik sugeriše jednu nepostojeću uzročno-posledičnu vezu: Pošto „Srpkinja je majka mene rodila” ja sam nužno ovakav na osnovu pukog rođenja u jednoj zajednici. Dodik time pokušava da nametne novokomponovani kulturološki model kao jedini u Srba, jer bi time njegova politika izgledala neprikosnoveno, kao zakon gravitacije.

Poruka nama

Dodik, dakle, sugeriše da neko koga je Srpkinja rodila mora po prirodnom zakonu biti kao on – netaktičan, nabusit, bahat, oskudnog rečnika, po potrebi primitivan, sklon pretvaranju sopstvenog posla u cirkuski rijaliti.

On je taman toliko pravi lider Srba koliko je Indira Radić hrišćanska svetica. Na jednom od videa u trenutku kada kaže da ju je „sa verom u Boga majka rađala” ona istura svoju golu nogu pred Hramom Svetog Save. Njena erotska sugestivnost je njen svetački oreol.

Milorad Dodik je, po toj analogiji - pervertirana Indira Radić „srpskog sveta” – uvek spreman da zagolica prljavu maštu zarad zavođenja gomile.

Na reakcije njegovih kolega iz predsedništva ne bih trošio reči. Jer šta god rekli, a rekli su popriličnu gomilu fraza, oni bez velikog intelektualnog napora mogu biti u pravu, pošto je Dodik vrlo preciznom kalkulacijom od sebe napravio budalu. Nije mu prvi put. Ali time je, po bh. sistemu spojenih posuda izazvao upravo onu reakciju koja mu je potrebna kao dokaz da ga Sarajevo ne voli „zato što je Srbin”. Ta jeftina predstava za sluđene i osiromašene ljude poprima razmere uspelog krkanskog marketinga.

Kako preko Drine čujemo Miletov glas

Imao sam interesantan razgovor sa mojim dežurnim beogradskim Srbinom. Kada je čuo šta mislim o Miletovom nacionalnom jodlanju, rekao je da sam „tipičan sarajevski šutač govana“. Neka se on i onaj bivši sarajevsko-južnosandžački novinar koji me je nedavno nazvao „četničinom”, dogovore oko tumačenja mog lika i dela. Njih dvojica su kompatibilni.

Pola noći smo polemisali. Imam li pravo na izdvojeno mišljenje, mimo novokonponovanog mejnstrima? Imam li pravo da kažem kako je etička vertikala iznad obaveze pripadanja po rođenju? Za mog dežurnog Srbina je globalizacija na samrti, a time i globalni moral – koji često prerušava imperijalne interese u univerzalne floskule. Ovakvim podmetanje ideološkog kova u stvari se kaže: Ako smatrate da je racionalni moral sa Kantovim imperativima moguć, čak ako pomislite da je paket od deset zapovesti dovoljan za univerzalnost vašeg etičkog sklopa – onda se grdno varate. Čuvati druge od sebe – čojstvo – jeste stvar za poeziju i sanjarenje. U realnoj politici, kaže moj Srbin, imam priču kao Komšić, a objektivno sam Bakirov igrač. Ovakvo podmetanje je poprimalo već kvalitet udbaške logike – ako nisi s nama, onda si ti oni.

Prema nacionalističkom poimanju pravde i ljudskosti, moral unutar zajednice ne važi za ljudska bića izvan njenog kruga. Ta vrsta „moralnosti” me podseća na izjavu ljudoždera: „Nismo mi ljudožderi. Mi samo jedemo neprijatelje”.

Nisam se tog harmonikaškog dana i te polemičke noći mogao složiti niti sa Dodikom niti sa mojim ličnim Srbinom. I mene je rodila Srpkinja, ali ne bih nikada izabrao ovu poetiku razvaljenog seoskog doma kulture kao identitetni model za Srbe iz Bosne, a kamo li za sve Srbe. Dodik pretvara svoj narod u karikaturalnu predrasudu o njemu. A moj drug u tome patriotski uživa.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#14468 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

Droog wrote: 24/10/2021 09:37 Ima ima. Samo proguglaj
Sve takve priče su samo mašta velikosrba. Alija da odlučuje da se nekim strankama zabranjuje rad.

Hajde nam još ispričaj kako je Alija stvorio RS, i da je mogo sa vojskom stići do beograda. Ali da je kao bio izdajnik.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14469 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Styling »

Bosanac sa dna kace wrote: 24/10/2021 05:03
Sierra club wrote: 24/10/2021 04:26

Odakle ti ova laž, kao da je neko pito Aliju da se zabrani SDS. Šta ćete sutra izmislit? Nebi bilo rata da je alija samo zabranio rad paravojnih organizacija 1992. smiješno.
Mislim da nije laž, mislim da to ima u njegovim intervjuima...
“Richard Holbrooke, the creator of the DPA. Commenting on the SDS, he said: "The SDS is a nazi party, and it should be banned. However, we did not ban it because President Izetbegovic asked us not to do it. I think that he made a mistake. When I asked him once why he did so, he said that he did not believe that we really meant this when we considered banning the SDS." Holbrooke explained that when Izetbegovic had to choose between whether to arrest Karadzic or ban the SDS, he said that Karadzic had to be arrested, and that he, who was the first to call the SDS a nazi party, would solve his problems with this party. "I feel sorry for some people in the SDS, but my goal is still the same. The SDS is corrupt, morally, financially and politically. “

https://www.nato.int/sfor/media/2003/ms031003.htm
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#14470 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Styling »

Sierra club wrote: 24/10/2021 09:48
Droog wrote: 24/10/2021 09:37 Ima ima. Samo proguglaj
Sve takve priče su samo mašta velikosrba. Alija da odlučuje da se nekim strankama zabranjuje rad.

Hajde nam još ispričaj kako je Alija stvorio RS, i da je mogo sa vojskom stići do beograda. Ali da je kao bio izdajnik.
Nije mogao bas do Beograda, ali je do Banja Luke mogao bez problema, da nije poslusao Holbruka i stao.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#14471 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

Sierra club wrote: 24/10/2021 09:48
Droog wrote: 24/10/2021 09:37 Ima ima. Samo proguglaj
Sve takve priče su samo mašta velikosrba. Alija da odlučuje da se nekim strankama zabranjuje rad.

Hajde nam još ispričaj kako je Alija stvorio RS, i da je mogo sa vojskom stići do beograda. Ali da je kao bio izdajnik.
Image
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#14472 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Droog »

Sierra club wrote: 24/10/2021 09:48
Droog wrote: 24/10/2021 09:37 Ima ima. Samo proguglaj
Sve takve priče su samo mašta velikosrba. Alija da odlučuje da se nekim strankama zabranjuje rad.

Hajde nam još ispričaj kako je Alija stvorio RS, i da je mogo sa vojskom stići do beograda. Ali da je kao bio izdajnik.
Šta ti ja imam pričati. Stavili su ti 2 ili 3 linka, od toga u ovom iznad sto je @Styling postavila su Holbrookove riječi a ne nekog novinara.

"The SDS is a nazi party, and it should be banned. However, we did not ban it because President Izetbegovic asked us not to do it. I think that he made a mistake."
Last edited by Droog on 24/10/2021 09:55, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4827
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#14473 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

GAU8 wrote: 24/10/2021 08:46
duh_sa_sjekirom wrote: 24/10/2021 07:34

Nije laž.
USA preko Holbruka predlagala zabranu rada SDS-a, Alija bio protiv...
Googlaj malo...
Ako ti nije mrsko, postavi koji link.
Jest mi mrsko.
Ako te zanima, ima i u knjizi M.Čengića
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#14474 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zrakomlat »

Qoom wrote: 24/10/2021 09:45 Šta je Milorad Dodik zaboravio da kaže predsjedniku Srbije?!

https://www.rtvbn.com/4014803/sta-je-mi ... iku-srbije

Image
:shock:
Kakva je ovo montaža

Image
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#14475 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

Styling wrote: 24/10/2021 09:50 " Holbrooke explained that when Izetbegovic had to choose between whether to arrest Karadzic or ban the SDS, he said that Karadzic had to be arrested, and that he, who was the first to call the SDS a nazi party, would solve his problems with this party. "I feel sorry for some people in the SDS, but my goal is still the same. The SDS is corrupt, morally, financially and politically. “

https://www.nato.int/sfor/media/2003/ms031003.htm
U linku kažu da su Aliji nudili ili da se Karadzić uhapsi ili da se zabrani SDS. Joj koje opcije. Ake je istine, a signurno nije, zamisli da je reko, eto neću da se uhapsi Karadžić. Daj molim te.

"Holbrooke explained that when Izetbegovic had to choose between whether to arrest Karadzic or ban the SDS, he said that Karadzic had to be arrested"

A Holbrook iste kaže ovako: "If it were not for Izetbegovic, this country would not exist today. Everyone makes mistakes, including him, but I repeat if it were not for him, there would not be a Bosnia and Herzegovina. He is the reason why BiH exists today"

Da nije Alije nebi bilo BiH. Tačka. Ja se neslažem stim, ali eto ak mu se vjeruje da je Alija odbijo ovo, nak se prizna da nebi ni bilo BiH bez Alije.
Post Reply