Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#14201 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Capajebo »

A to će se desiti nikad.
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14202 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

Capajebo wrote: 23/10/2021 16:18 A to će se desiti nikad.
A možda ni tad :(
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#14203 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Tanqueray »

Thorgerson wrote: 23/10/2021 14:56 Aliji se protivio da se SDS kao stranka ukine i zabrani joj se djelovanje.
Ne vjerujem u tu pricu. Ko je bio Alija da ukine neku drugu stranku.
Pandakonda wrote: 23/10/2021 15:56 niti jedna politicka stranka u RS nece imati pretjerano drugaciju retortiku dok se ne promijeni svjest samih ljudi tamo jer svakoj stranci trebaju glasovi.
Pa mora se promijeniti svijest u cijeloj BiH, kako u RS, tako i u Federaciji BiH.
KOliko se da primijetiti, nema nigdje nikakvih promjena.
Last edited by Tanqueray on 23/10/2021 16:25, edited 1 time in total.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#14204 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Ispade Alija i Armija BiH bile pobjednik tog rata/agresije, pa birali šta kako i gdje, a ono uzmi što ti daju da ne završiš k'o Yaser i Palestina jer su se kurčili.
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#14205 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by House »

šarović opasno mjerka mjesto člana predsjedništva
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#14206 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

milejovic1971 wrote: 23/10/2021 15:55
MorningStar wrote: 23/10/2021 15:25

:thumbup:

A evo i nasije
:lol:
a jesi nasao poredjenje...sto nisi pustio vjezbe FUPa ????/ kakva glupost :? :?
Mislim da su im ovo klinci kadeti, a ne vjezba jedinica ... nesto mi mladi djeluju za iskusne pripadnike JZP
doktor78
Posts: 3013
Joined: 14/09/2006 11:02

#14207 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by doktor78 »

Thorgerson wrote: 23/10/2021 14:56
Jeste SDS poslije toga grohnuo, ali njihova politika se nastavila kroz SNSD.
Sjetih se 2006. i neke političarke iz SDS-a, rijetko odvratna persona, nešto a la Dušanka Majkić danas.
I pitaju je novinari nešto kao: Vaša stranka je propala, zar niste razočarani?, a ona odgovara: Ne, naša najveća pobjeda je što je SNSD prihvatio i sada provodi našu politiku.
To je poenta svega.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#14208 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by refffko »

Login7777 wrote: 23/10/2021 14:52
vatrogasac wrote: 23/10/2021 14:15 Image
Idealan gost za Nenada i Face TV.
Klasicna mantra SDA botine. Svi koji ukazuju na kriminal SDA i na to kako nas nasi kriminalci najvise unistavaju, su im izdajnici. Istim se i Dodik sluzi.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#14209 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Blitz1 »

llull wrote: 23/10/2021 16:29
milejovic1971 wrote: 23/10/2021 15:55

a jesi nasao poredjenje...sto nisi pustio vjezbe FUPa ????/ kakva glupost :? :?
Mislim da su im ovo klinci kadeti, a ne vjezba jedinica ... nesto mi mladi djeluju za iskusne pripadnike JZP
Smijurija.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14210 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

Thorgerson wrote: 23/10/2021 14:56 Aliji se protivio da se SDS kao stranka ukine i zabrani joj se djelovanje.

Mislim lik je imao ok poteza, ali neki potezi pa tacno vidim na koga je Bakir. Nevjerovatne fule je pravio kod nekih procesa.

Jeste SDS poslije toga grohnuo, ali njihova politika se nastavila kroz SNSD. Nudjeno je od strane OHR da se takva politika ukine. Alija to nije htio. Zasto? Bog sami zna.
Jel tesko razumjeti da bez SDSa ili SNSDa..ili bilo koga nebi se mogao niti bosnjaci drzati pocinjenim, isto kao sto srbima treba SDA ili kakav drugi isprdak, kao i HDZ...sve je to samo sema kako stado drzati na ivici zivaca.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14211 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

seoBIH wrote: 23/10/2021 15:01
Thorgerson wrote: 23/10/2021 14:56 Alija to nije htio.
Vrlo vjerovatno zbog toga što treba doći do promjene svijesti naroda, a ne represijom isto uraditi.

Sada da sklonis dodicka doci ce mini ili maxi dodick. Sta se postize time?
Ako ide dodik, mora i Bakir i onaj hecegovacki sup i more prikacenih supaka...inace ce isto pokusavati.
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14212 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

https://avaz.ba/vijesti/bih/690844/dw-s ... amerikanca

PRENOSIMO

DW: “Srpkinja mene majka rodila, a ja se hvalim kako sam opsovao Amerikanca”
Političari su ljudi. Kao takvi oni u svoju funkciju unose i svoju ličnost. Pa time i muzički ukus


Dragoslav Dedović / DW
prije 50 minuta


Image



I mene je rodila Srpkinja, ali ne bih ni u snu izabrao poetiku razvaljenog seoskog doma kulture kao model za Srbe. Dodik harmonikašenjem pretvara svoj narod u karikaturalnu predrasudu o njemu, piše u komentaru novinar Deutsche Wellea Dragoslav Dedović.

Političari su ljudi. Kao takvi oni u svoju funkciju unose i svoju ličnost. Pa time i muzički ukus. Ranije je to bila privatna stvar. Odavno više nije. Pošto je privatno postalo politička kategorija, kojom se barata na svim kanalima, naročito na društvenim mrežama, pada u oči da je politička inscenacija nerazdvojiva od muzike, ritma i teksta koji je prate.

Kalifornijski naučnici su ustanovili da vrsta instrumentalne muzike koja se upotrebljava kod iste filmske scene dovodi do potpuno različite, fizički mjerljive reakcije, koja ostaje na nesvjesnom nivou.

Osim toga, izbor mjesta za pjesmu je bitan. Nije isto pjevati pod tušem i pjevati na prijemu turskom predsjedniku. Nije isto pjevati u Minhenu, Vojvodini, Šumadiji i na Kosovu. Nije isto pjevati u predsjedništvu podijeljene zemlje ili na svadbi seoskog kuma. Ali inscenacija privatnog kao političkog je vještina.

Njemačka dosada
U Njemačkoj su konzervativci jednom slavili pobedu uz pjesmu najpoznatijeg njemačkog pank benda. Mada se vođa sastava pobunio, jer njegova pjesma jeste bila izbor pobjedničkih demohrišćana, ali oni nisu bili njegov politički izbor, ovakav razvoj događaja nam pokazuje da stare podjele iż prošlog vijeka više ne važe. Omladina koja je prije više od pola vijeka pobunila protiv rata u Vijetnamu bila je u isto vrijeme sklona roku kao platformi za provokaciju i revolt. Sada su stvari drugačije. Kapitalizam opoziciju pretvara u tržišnu inovaciju, pa u mejnstrim.

Opraštajući se od stare dužnosti ministarke odbrane jedna od vodećih političarki njemačkih konzervativaca Ursula fon der Lajen je 2019. poželjela da joj vojni orkestar odsvira čuveni „Vjetar promena” Skorpionsa, potom malo Mocarta i programsku Betovenovu „Odu radosti”. Budući njemački kancelar Olaf Šolc je naveo kao svoj omiljeni bend Flitvud Mek. Dvije trećine njemačkih političara ima izrazitu sklonost muzici koja bi se mogla svrstati pod Pop&Rock.

Njemačka politička klasa integrisana je u svjetski muzički mejnstrim. To je čini pomalo dosadnom i predvidivom.

Ide Mile, lola iz Laktaša
I Mile Dodik se odlučio za mejnstrim, ali onaj srpsko-balkanske provenijencije. Ono što je za političarku Zelenih Anelenu Berbok, koja će igrati jednu od ključnih uloga u novoj njemačkoj vladi, u njenom pubertetu bio Tom Vejts, to je zrelom Dodiku zrela Indira Radić.

Zna Mile da mu je biračko tijelo takvo, a i njemu nije mrsko da bude takav. Muzički ukus pjevača iż sarajevskog kabineta i ukus njegovih sljedbenika koji sjede na stepenicama nekog razvaljenog doma kulture ili čuče pred prodavnicom i cevče pivo, do te mjere se podudaraju da je razumijevanje prećutno i potpuno: ovaj neprosvijećeni, veseli model nije samo dominantna sadašnjost već i sveproždiruća budućnost. Kloaka balkanske krčme se u ovom vijeku bez ostatka prelila u kloaku društvenih mreža, a one pojačavaju zatečeno stanje do paroksizma.

Vjerovatno Dodik nikada nije čuo za zapadnoberlinski andergraund, a kamoli za tamošnji časopis iz sedamdesetih Agit. U jednom od brojeva 1970. osvanuo je članak: „Muzika je oružje”. Radilo se o nekoj vrsti manifesta docnije legendarnog njemačkog benda Ton Steine Scherben. Neću prepričavati tekst, naslov je dovoljan. Mile ga je intuitivno razumio i prihvatio, a da ga nikad nije ni pročitao. Jer Mile tako misli. On zna ono što je bubnjar njemačkog benda takođe znao: „Pjesma postaje politička tek u glavi slušalaca“.

Dakle, nije samo bitno šta pjevamo, gde pjevamo, kome pjevamo, već je odlučujuće – kako nas čuju. Ako to predvidite, obavili ste pola posla. Dodikov performans u državnom Predsjedništvu u Sarajevu, sa harmonikašem i pjevanjem pjesme folkerke Indire Radić imao je nekoliko ciljanih političkih poruka, koje su, sudeći po reakcijama sa one i ove strane Drine, shvaćene baš onako kako je Mile htio.

Poruka njima
Da se razumijemo, ne zanima me šta radi član predsjedništva BiH u svoje privatno vrijeme. Svako ima pravo na svoj šund. Pošto Milorad Dodik i ja nemamo isti muzički ukus, pa rekao bih ni isti iskustveni horizont da na isti način razumijemo pojam lijepog u muzici, uzaludno je vrijeme trošiti na neku estetsku analizu.

Međutim harmonici i pjesmi značenje nameće kontekst. A on je politički.

Poruka Željku Komšiću i Šefiku Džaferoviču glasi: „Srpkinja je mene majka rodila”, a ja vam blokiram rad Predsjedništva i prijetim secesijom.

Poruka Amerikancima: „Srpkinja je mene majka rodila”, a ja vašem diplomati na spominjanje sankcija odgovaram psovačkim rječnikom, pa se poslije time javno hvalim.

Poruka cijeloj Bosni i Hercegovini: „Srpkinja je majka mene rodila”, a ja produbljujem podijele u podjeljenoj zemlji.

Kob poruke koju šalje Dodik nije u nacionalnom kiču koji nam prezentuje. Toga smo se već nagledali kod arlekinsko-pjevačkih ispada Ivice Dačića. Kobno je to što Dodik sugerira jednu nepostojeću uzročno-posljedičnu vezu: Pošto „Srpkinja je majka mene rodila” ja sam nužno ovakav na osnovu pukog rođenja u jednoj zajednici. Dodik time pokušava da nametne novokomponovani kulturološki model kao jedini u Srba, jer bi time njegova politika izgledala neprikosnoveno, kao zakon gravitacije.

Poruka nama
Dodik, dakle, sugerira da neko koga je Srpkinja rodila mora po prirodnom zakonu biti kao on – netaktičan, nabusit, bahat, oskudnog riječnika, po potrebi primitivan, sklon pretvaranju sopstvenog posla u cirkuski rijaliti.

On je taman toliko pravi lider Srba koliko je Indira Radić hrišćanska svetica. Na jednom od videa u trenutku kada kaže da ju je „sa vjerom u Boga majka rađala” ona istura svoju golu nogu pred Hramom Svetog Save. Njena erotska sugestivnost je njen svetački oreol.

Milorad Dodik je, po toj analogiji – pervertirana Indira Radić „srpskog svijeta” – uvijek spreman da zagolica prljavu maštu zarad zavođenja gomile.

Na reakcije njegovih kolega iz predsjedništva ne bih trošio riječi. Jer šta god rekli, a rekli su popriličnu gomilu fraza, oni bez velikog intelektualnog napora mogu biti u pravu, pošto je Dodik vrlo preciznom kalkulacijom od sebe napravio budalu. Nije mu prvi put. Ali time je, po bh. sistemu spojenih posuda, izazvao upravo onu reakciju koja mu je potrebna kao dokaz da ga Sarajevo ne voli „zato što je Srbin”. Ta jeftina predstava za sluđene i osiromašene ljude poprima razmjere uspjelog krkanskog marketinga.

Kako preko Drine čujemo Miletov glas
Imao sam interesantan razgovor sa mojim dežurnim beogradskim Srbinom. Kada je čuo šta mislim o Miletovom nacionalnom jodlanju, rekao je da sam „tipičan sarajevski šutač govana“. Neka se on i onaj bivši sarajevsko-južnosandžački novinar koji me je nedavno nazvao „četničinom”, dogovore oko tumačenja mog lika i djela. Njih dvojica su kompatibilni.

Pola noći smo polemisali. Imam li pravo na izdvojeno mišljenje, mimo novokonponovanog mejnstrima? Imam li pravo da kažem kako je etička vertikala iznad obaveze pripadanja po rođenju? Za mog dežurnog Srbina je globalizacija na samrti, a time i globalni moral – koji često prerušava imperijalne interese u univerzalne floskule. Ovakvim podmetanje ideološkog kova u stvari se kaže: Ako smatrate da je racionalni moral sa Kantovim imperativima moguć, čak ako pomislite da je paket od deset zapovijesti dovoljan za univerzalnost vašeg etičkog sklopa – onda se grdno varate. Čuvati druge od sebe – čojstvo – jeste stvar za poeziju i sanjarenje. U realnoj politici, kaže moj Srbin, imam priču kao Komšić, a objektivno sam Bakirov igrač. Ovakvo podmetanje je poprimalo već kvalitet udbaške logike – ako nisi s nama, onda si ti oni.

Prema nacionalističkom poimanju pravde i ljudskosti, moral unutar zajednice ne važi za ljudska bića izvan njenog kruga. Ta vrsta „moralnosti” me podsjeća na izjavu ljudoždera: „Nismo mi ljudožderi. Mi samo jedemo neprijatelje”.

Nisam se tog harmonikaškog dana i te polemičke noći mogao složiti niti sa Dodikom niti sa mojim ličnim Srbinom. I mene je rodila Srpkinja, ali ne bih nikada izabrao ovu poetiku razvaljenog seoskog doma kulture kao identitetni model za Srbe iz Bosne, a kamo li za sve Srbe. Dodik pretvara svoj narod u karikaturalnu predrasudu o njemu. A moj drug u tome patriotski uživa.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#14213 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

Za poznavaoce njemackoj jezika a mozda i za Dedovica da procita

https://www.spiegel.de/ausland/milorad- ... 11ffebad1f
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#14215 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Vučić kao predlaže distanciranje Srba od HDZa i istorijsko pomirenje Srba i Bosnjaka

Kao i osudu genocida u Srebrenici.

Sa Dodikom nikakve dogovore i pregovore ne treba prihvatat.

Niti ići na štetu hrvatskog naroda u BIH.

Nadam se da neće tulavog Bakira opet uvesti u zamku
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#14216 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by House »

ne i ne
User avatar
zigubigule
Posts: 605
Joined: 03/08/2016 00:26

#14217 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zigubigule »

Blitz1 wrote: 23/10/2021 16:45
llull wrote: 23/10/2021 16:29

Mislim da su im ovo klinci kadeti, a ne vjezba jedinica ... nesto mi mladi djeluju za iskusne pripadnike JZP
Smijurija.
Glupost. Ne kontam ove prozivke 'ta ce shisha jedinice i instagram brigade.

Pa u proslom ratu si imao rokere i artan divizije koje kad bi profi uniforma vidjela, rekla bi 'ta ce ovi. Na kraju ti momci iznesose na ledjima teret borbe.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#14218 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Iker C »

Blitz1 wrote: 23/10/2021 16:45
llull wrote: 23/10/2021 16:29

Mislim da su im ovo klinci kadeti, a ne vjezba jedinica ... nesto mi mladi djeluju za iskusne pripadnike JZP
Smijurija.
Ovi momci nisu ni kadeti vec je ovo popularni dril da bi dosao uopce na akademiju SPJ RS.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#14219 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Thorgerson wrote: 23/10/2021 14:56 Aliji se protivio da se SDS kao stranka ukine i zabrani joj se djelovanje.

Mislim lik je imao ok poteza, ali neki potezi pa tacno vidim na koga je Bakir. Nevjerovatne fule je pravio kod nekih procesa.

Jeste SDS poslije toga grohnuo, ali njihova politika se nastavila kroz SNSD. Nudjeno je od strane OHR da se takva politika ukine. Alija to nije htio. Zasto? Bog sami zna.
Odgovori na ova pitanja su dati vec X puta, kroz razna desavanja.
Ukratko, SDA je od samog starta bla dio dogovorq za parcanje BiH. Mladomuslimanski san i danas postoji, a svi vidimo i znamo ko ga i dalje sprovodi.

Naravno, taj san o fildzan drzavici za BH muslimane, od dijela BiH, nije mogao nikako biti ostvaren bez ucesca S i H komponenti.
To sto su i jedni i drugi onda zajebali M/B, pa pocinili silne zlocine i genocid u pokusaju da uzmu sve, drugi je par rukava i samo pokazuje da SDA od svog nastanka nikada nije imala dovoljno pameti da shvati sta ce se desiti.

A zastave su svezali '91, i nikad ih nisu razvezali. Danas je sasvim jasno da je to oduvijek bila iskljucivo interesna veza.

Nego...jel' poceo rat?! Da se pakujem.lagano...?
Last edited by Dozer on 23/10/2021 17:40, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14220 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

emmir1 wrote: 23/10/2021 17:30 Vučić kao predlaže distanciranje Srba od HDZa i istorijsko pomirenje Srba i Bosnjaka

Kao i osudu genocida u Srebrenici.

Sa Dodikom nikakve dogovore i pregovore ne treba prihvatat.

Niti ići na štetu hrvatskog naroda u BIH.

Nadam se da neće tulavog Bakira opet uvesti u zamku
:-)
Alija jesil to ti vaskrsnuo? :roll:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#14221 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Hoće li PrdCednik prvo kod onog 100 za jednog na roštiljče da se šta nabode, jer nije zdravo pričati o Muslimanima na gladan stomak :D

Dobije se čirko :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#14222 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

Iker C wrote: 23/10/2021 17:36
Blitz1 wrote: 23/10/2021 16:45

Smijurija.
Ovi momci nisu ni kadeti vec je ovo popularni dril da bi dosao uopce na akademiju SPJ RS.
Pa pretpostavio sam da je tako nesto, hvala na pojasnjenju. Mislim vidim da su klinci jbt... 19-20 godina mi djeluje...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14223 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

zigubigule wrote: 23/10/2021 17:34
Blitz1 wrote: 23/10/2021 16:45
Smijurija.
Glupost. Ne kontam ove prozivke 'ta ce shisha jedinice i instagram brigade.

Pa u proslom ratu si imao rokere i artan divizije koje kad bi profi uniforma vidjela, rekla bi 'ta ce ovi. Na kraju ti momci iznesose na ledjima teret borbe.
Gdje i pod koju cijenu?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14224 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

General War wrote: 23/10/2021 17:43
zigubigule wrote: 23/10/2021 17:34

Glupost. Ne kontam ove prozivke 'ta ce shisha jedinice i instagram brigade.

Pa u proslom ratu si imao rokere i artan divizije koje kad bi profi uniforma vidjela, rekla bi 'ta ce ovi. Na kraju ti momci iznesose na ledjima teret borbe.
Gdje i pod koju cijenu?
treba tebi neko biflat i reportirat - haj razguli :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14225 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

oruzana_pobuna wrote: 23/10/2021 17:47
General War wrote: 23/10/2021 17:43
Gdje i pod koju cijenu?
treba tebi neko biflat i reportirat - haj razguli :-)
Napravit sebi blog pa onda pametuj.
Sta radis ovdje na forumu, jesil iskopao rov? Zima ti?
Post Reply