Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#11526 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

mistek wrote: 17/10/2021 20:14
denimb wrote: 17/10/2021 04:27 Sto bi bilo kad neko napadne Sarajevo naravno da je rat, ali ko ce ratovati za "tamo nesto"....sta ti je to bolan pod navodnim znacima, ja zivim kod Doboja, meni licno da kazes sta je to "tamo nesto"???

Sram da te bilo!
Ja ti bolan samo govorim kakvo je razmišljanje ljudi u BiH. Ne mora to biti Sarajevo, uzmi bilo koji grad. Znaš koliko ćeš ljudi naći u Travniku koji će otići da "brane" Miliće? :D Dovoljno velik da i oni do Kladnja skontaju da je besmisleno. Bošnjaci nikad nisu išli u takve pohode, vrlo prosto. Branili su se i radit će to vazda, kao i svako. Preko toga, imaš premalo ljudi za bilo šta :D

Kako zamišljate uopšte taj rat? Mene to živo zanima, neke varijante :D Ono, osvane jedan dan Mile i kaže: Eh mi smo nezavisni. Hajde, taj dio shvatam. Onda se povuku u svoju prčiju kao, izađe policija na granicu, stave neke punktove, šta li? Je li to kao neki značajan korak? Valjda. Onda ovi kojim se to ne sviđa krenu s kontra strane na te punktove, recimo? I helem, pretpostavimo probiju te punktove i šta onda? :D

Ili evo, ne mora ih ni postavljati, kaže "Mi smo samostalni" i tako se ponaša. I šta? Što se sad ne dignete pa ne kupujete proizvode vlaške, što se sad ne dignete pa se ne izborite za neke stvari? Sad su kao dio BiH, ali je BiH u tom istom RS bitna ko sejfin treger. Ljudima jedino što je bitno je da koče BiH, a ovim ovdje kao da su oni dio BiH. Veselo pravo. Nisu nikad bili BiH i nikad je neće prihvatiti. I svaki dan je ljudima tamo sve gore. A eto, kao u BiH su. Pravo bitna stvar.

Koliko moraš biti plitak da ovako razmišljaš.

Led te nejebo države brane svoje interese 1000 km od svoje granice, a mi eto trebamo pustit da nam stave granice na 500 metara od zgrada.

Trebamo pustit VRS da nam iznad Sarajeva na Trebevicu napravi bazu, vojska koja je počinila genocid i pobila samo 1500 djece u Sarajevu.

Budi siguran da se to neće dozvolit i upravo tako kada stave policiji na te zamisljenje linije, neće ni par sati tu ostat.
User avatar
dembele
Posts: 2723
Joined: 19/06/2014 09:15

#11527 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by dembele »

Sprema se još jedna smjena za Banoviće a izgleda i drugi lockdown na temi danas :D
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#11528 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by homer2go »

daddy-kool wrote: 17/10/2021 20:26
skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 20:21

Taj vepar NISTA konkretno jos nije uradio..... Samo.prica.
Onog.trenutka kad uradi nesto, a niko.nista ne ucini povodom toga...e tad cu se zabrinuti.
ponistili su zakon vp u manjem entitetu. tu je poceo drzavni udar u pravnom smislu
Slažem se, ali naš problem je što ta Država de facto ne postoji. Postoji Ugovor, kasniji dogovori "zainteresiranih strana" itd.
Tako da sudbina te Države koja bi trebala da postoji ali eto ipak ne postoji je u rukama onih koji su doveli do Dejtona.
U ovom trenutku ili će Velike Sile stati iza Dejtona i probati naći neke nove načine dolaska do funkcionalne Države uz narednih 20 godina "rahat patnje" ili će doći do pokušaja preraspodjele Dejtonskih procenata.

Uglavnom šta god se desi bit će novi krug jada i patnje. Osim naravno za zagrižene nacionaliste koji će doći na svoje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#11529 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

Ko ce ratovati ? Ko?

Vukanović objavio pismo srpskog oficira u Oružanim snagama BiH: Nećemo srljati za Dodikom
http://www.klix.ba/clanak/211017073
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#11530 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

Dovoljno je pogledai ponasanje i postupke Bakira, sve vam bude jasno.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#11531 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mistek »

denimb wrote: 17/10/2021 20:25Samo cu ti reci ovo drzava BiH je priznata u svojim granicama u UN-u, clanica je istog tog UN-a...jedine legitimne vojne formacije na tlu BiH su OS BiH sve ostalo je hajducija i paravojna formacija, te eventualno agresija...pametnom dosta, a ti sad zamisljaj sta hoces, ima pored tih tvojih koje si naveo i ljudi koji vide dalje od svoje mahale.
Sve se slažem, ali nikakve paravojne formacije ti ja ne spomenuh :D
Capajebo wrote: 17/10/2021 20:26 Jedino normalno u toj situaciji bi bilo da se silom ruši taj novi sistem.
Ali pošto smo mi pi*ke, a još veće pi*ke nas kao vode, mogu ljudi raditi sta god hoće.
I ovo se slažem. Ali suština je u ovoj tvojoj drugoj rečenici. Mi smo i sada to i ja na to samo ukazujem. Da nismo, bilo bi i sada drugačije. A, to je puno važnije, jer tavorimo 30 godina :) Jer jesmo, taman da se sutra otcijepe, neće biti ništa.
emmir1 wrote: 17/10/2021 20:34
Koliko moraš biti plitak da ovako razmišljaš.

Led te nejebo države brane svoje interese 1000 km od svoje granice, a mi eto trebamo pustit da nam stave granice na 500 metara od zgrada.

Trebamo pustit VRS da nam iznad Sarajeva na Trebevicu napravi bazu, vojska koja je počinila genocid i pobila samo 1500 djece u Sarajevu.

Budi siguran da se to neće dozvolit i upravo tako kada stave policiji na te zamisljenje linije, neće ni par sati tu ostat.
Granice će vazda biti do zgrada. Ne shvatam fakat. Sad je nama RS kao neki tampon, šta li? :D
I kakav li je naš interes tu. Interes da ne napredujemo 30 godina? Pa bolan, evo da se sutra otcijepe, ako će to značiti NATO za 2 godine, EU za 10 godina, ako će to značiti da ćemo doći na standard recimo Slovačke za 10 godina, šta je tu naš interes? Ginuti za nešto što je šta?
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#11532 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

sportman1 wrote: 17/10/2021 20:13
PM72 wrote: 17/10/2021 20:07 Šta bi,hoćel taj rat?

- Lako je tebi kad si se spremio za rat.
Naoruzan i spreman ko zapeta puska.






Samo je pitanje ko ce privi da potegne.
Kao u kaubojskim filmovima.
Grohotom se smijem...ja nemam ni vazdušnu pušku niti me interesuje
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11533 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

DonieBrasco wrote: 17/10/2021 20:38 Dovoljno je pogledai ponasanje i postupke Bakira, sve vam bude jasno.
mene i to brine
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#11534 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by homer2go »

mO k3 wrote: 17/10/2021 20:30
homer2go wrote: 17/10/2021 20:26

Sjedni, 1 ko kuća iz poznavanja istorije i književnosti.

Knjigu u ruke i javi se da polažeš popravni. Evo ti i literatura:

U nastavku se nalazi spisak knjiga iz Kolekcije:

Problemi Islamskog preporoda – Islamska deklaracija;
Islam između Istoka i Zapada;
Moj bijeg u slobodu – bilješke iz zatvora (1983-1988);
Sjećanja – autobiografski zapis;
Bosna je velika tajna – inetrvjui (1989-1995);
Dobra znanja i strpljenja – intervjui (1996-2003);
Robovi biti nećemo – govori (1990-1995);
Dani hladnog i gorkog mira – govori (1996-2003);
Na razmeđu svjetova – izjave, obraćanja, poruke, pisma (1990-2003);
Alija Izetbegović – Dostojanstvo ljudskog izbora.
:bih:
toooo alija je kriv !
I tebi 1 jedinica ko kuća, knjigu u ruke i obrazuj se. Kako možeš ovakve gluposti valjati.
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#11535 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by NediM17 »

dembele wrote: 17/10/2021 20:35 Sprema se još jedna smjena za Banoviće a izgleda i drugi lockdown na temi danas :D
I meni se cini, ovih par stratega je zrelo da idu kod Kuke u Banovice.
noviforumas
Posts: 2962
Joined: 12/08/2016 22:28

#11536 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

DonieBrasco wrote: 17/10/2021 20:38 Dovoljno je pogledai ponasanje i postupke Bakira, sve vam bude jasno.
Rijetki su oni kojima nije jasno da je on ckapi i da je najbolji scenario za njega fildzan drzavica u kojoj ce on da bude mini Erdogan.
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#11537 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Capajebo »

skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 20:37 Ko ce ratovati ? Ko?

Vukanović objavio pismo srpskog oficira u Oružanim snagama BiH: Nećemo srljati za Dodikom
http://www.klix.ba/clanak/211017073
Jeste, zato u RS-u postoji veoma jaka opozicija Dodiku koja ne želi isto sto i on. Oh... wait...
95% Srba iz RS-a misli isto sto Dodik javno kaže. On je personifikacija tog naroda.
Isto kao sto je Bakir/Dzaferovic personifikacija našeg naroda. Go lopov, beskicmenjak i varalica koji će majku rođenu prodati za par €.
noviforumas
Posts: 2962
Joined: 12/08/2016 22:28

#11538 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

A bas lud moras bit da mislis da se srbinu ne ratuje :lol:
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#11539 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Capajebo »

mistek wrote: 17/10/2021 20:38
Granice će vazda biti do zgrada. Ne shvatam fakat. Sad je nama RS kao neki tampon, šta li? :D
I kakav li je naš interes tu. Interes da ne napredujemo 30 godina? Pa bolan, evo da se sutra otcijepe, ako će to značiti NATO za 2 godine, EU za 10 godina, ako će to značiti da ćemo doći na standard recimo Slovačke za 10 godina, šta je tu naš interes? Ginuti za nešto što je šta?
Pod broj jedan to bi bilo najveće pišanje po svim onim sehidima, ubijenoj djeci i silovanim ženama u protekloj agresiji.
Nebi značilo to što govoriš, nego bi postali europska Gaza. Posljednji korak pred konačno istrebljenje.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#11540 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

emmir1 wrote: 17/10/2021 20:34
mistek wrote: 17/10/2021 20:14

Ja ti bolan samo govorim kakvo je razmišljanje ljudi u BiH. Ne mora to biti Sarajevo, uzmi bilo koji grad. Znaš koliko ćeš ljudi naći u Travniku koji će otići da "brane" Miliće? :D Dovoljno velik da i oni do Kladnja skontaju da je besmisleno. Bošnjaci nikad nisu išli u takve pohode, vrlo prosto. Branili su se i radit će to vazda, kao i svako. Preko toga, imaš premalo ljudi za bilo šta :D

Kako zamišljate uopšte taj rat? Mene to živo zanima, neke varijante :D Ono, osvane jedan dan Mile i kaže: Eh mi smo nezavisni. Hajde, taj dio shvatam. Onda se povuku u svoju prčiju kao, izađe policija na granicu, stave neke punktove, šta li? Je li to kao neki značajan korak? Valjda. Onda ovi kojim se to ne sviđa krenu s kontra strane na te punktove, recimo? I helem, pretpostavimo probiju te punktove i šta onda? :D

Ili evo, ne mora ih ni postavljati, kaže "Mi smo samostalni" i tako se ponaša. I šta? Što se sad ne dignete pa ne kupujete proizvode vlaške, što se sad ne dignete pa se ne izborite za neke stvari? Sad su kao dio BiH, ali je BiH u tom istom RS bitna ko sejfin treger. Ljudima jedino što je bitno je da koče BiH, a ovim ovdje kao da su oni dio BiH. Veselo pravo. Nisu nikad bili BiH i nikad je neće prihvatiti. I svaki dan je ljudima tamo sve gore. A eto, kao u BiH su. Pravo bitna stvar.

Koliko moraš biti plitak da ovako razmišljaš.

Led te nejebo države brane svoje interese 1000 km od svoje granice, a mi eto trebamo pustit da nam stave granice na 500 metara od zgrada.

Trebamo pustit VRS da nam iznad Sarajeva na Trebevicu napravi bazu, vojska koja je počinila genocid i pobila samo 1500 djece u Sarajevu.

Budi siguran da se to neće dozvolit i upravo tako kada stave policiji na te zamisljenje linije, neće ni par sati tu ostat.
Pusti defetizam, nisam ni ja prvi za rat, da se ne ponavljam imam iskustvo prošlog rata i naravno da bi se poduzelo dosta toga.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#11541 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by AtillaS »

Deda Ratko je ponosan na @mistek.
noviforumas
Posts: 2962
Joined: 12/08/2016 22:28

#11542 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

Jel ljudi kontaju da kad bi granica sa Srbijom bila na Dobrinji, Srbi bi se zadovoljili i stali tu, sta li? :lol:
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#11543 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

Sad im se ne ratuje jer nemaju razlog.Imaju zaokruženu teritoriju i potreban im je ZK izvadak da je to njihovo.Neće nikog napadati niti bombardovati.
Sad mi njih treba da napadnemo...a nemamo JNA.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#11544 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Grean »

Capajebo wrote: 17/10/2021 20:49
mistek wrote: 17/10/2021 20:38
Granice će vazda biti do zgrada. Ne shvatam fakat. Sad je nama RS kao neki tampon, šta li? :D
I kakav li je naš interes tu. Interes da ne napredujemo 30 godina? Pa bolan, evo da se sutra otcijepe, ako će to značiti NATO za 2 godine, EU za 10 godina, ako će to značiti da ćemo doći na standard recimo Slovačke za 10 godina, šta je tu naš interes? Ginuti za nešto što je šta?
Pod broj jedan to bi bilo najveće pišanje po svim onim sehidima, ubijenoj djeci i silovanim ženama u protekloj agresiji.
Nebi značilo to što govoriš, nego bi postali europska Gaza. Posljednji korak pred konačno istrebljenje.
I ne interesuje njega da taj entitet ima 14% Bosnjaka. Daje ih u paketu.

Hajde sto ne konta sta znaci granica na Trebevicu, iznad glave glavnog grada.

Dobro je onaj iz Srebrenice reko', kad vidim Sarajevo i njihovu spodobnost strah me za sve nas.
Last edited by Grean on 17/10/2021 20:55, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11545 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

@PM72 iznenadices se
noviforumas
Posts: 2962
Joined: 12/08/2016 22:28

#11546 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

Ovaj tekst lijepiti na svaku stranicu ove i slicnih tema:

Dodik ne prijeti ratom. On se za rat sprema

Devedesetih godina prošloga vijeka, Slobodan Milošević javno je govorio o miru a u potaji je vadio tenkove iz garnizona i garaža, glasno je branio Jugoslaviju, a u tišini iscrtavao granice proširene Srbije, pokazivao spremnost na pregovore, a istovremeno ponavljao da “svi Srbi moraju živjeti u jednoj državi”.

Sa daleko manje stila, takta i pameti, danas nešto slično radi i Milorad Dodik.

On neće ugrožavati teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine, već “samo” njen suverenitet, on neće nasilnu, već mirnu disoluciju zemlje, on navodno poziva na razgovore, a otvoreno postavlja ciljeve koji se jedino ratom mogu ostvariti.

Dodik je odista suviše visoko podigao političku ljestvicu.

Ona se ne može preskočiti, već samo oboriti. Samo naivni u Briselu i Sarajevu vjeruju da je to sve dio političkog folklora koji Dodiku donosi poene u javnosti entiteta RS. On više ne govori ni o referendumu, već osamostaljenju svog entiteta po modelu Slovenije, gdje bi nakon kratkotrajnog rata svijet priznao faktičko stanje, pa “ko je jamio-jamio”.

Dva su osnovna razloga zašto se Dodik sprema za oružani sukob u ovom trenutku.

Prvi je lični, uobičajen za sve diktatore koji stave znak jednakosti između vlasti i vlastite slobode, pa i života. Da li neko može zamisliti laktaškog đilkoša kako mirno odlazi sa vlasti, igra šah sa penzionerima ili ispija jutarnju kahvu u banjalučkim kafićima? Za njega odlazak sa vlasti znači i vjerovatni gubitak slobode ili duboku ilegalu u Moskvi ili nekoj ruskoj guberniji.

A i to je za Dodika ravno smrtnoj presudi.

Naročito poslije tolike vlasti, uticaja, publiciteta i stanja u kojem se za sve pita i o svemu odlučuje.

Na početku svog skrivanja od Haškog tribunala, Radovan Karadžić je organizirao na Palama fiktivne konferencije za štampu, sa svojim najbližim saradnicima, koji su glumili novinare i postavljali mu pitanja, a on im odgovarao na engleskom jeziku. Nikako se nije mogao pomiriti sa novonastalom situacijom i životom bez reflektora, kamera i mikrofona.

Još manje će to moći Dodik.

Suočen sa mogućim kakvim-takvim sankcijama međunarodne zajednice i činjenicom da bi eventualno mogao otići sa vlasti, svoju će poziciju braniti svim sredstvima, uključujući i rat.

Drugi razlog za ovakav scenario je dominantno politički.

Dodik je procjenio da je ovo najbolji trenutak za stvaranje samostalne države od ovog bh. entiteta. Da čeka povratak Trumpa na vlast u SAD, djeluje suviše daleko, a i političko klatno u Evropi počinje se vraćati k centru ili prema ljevici.


Danas, Njemačka nema novu vladu, a Francuska ima izbore sljedeće godine. Bosna ima visokog predstavnika, a u suštini, kao da ga nema.

Christian Schmidt usta ima, jezik nema. Nit’ romori, nit' govori.

Evropljani ne znaju šta će sa sobom, a Amerikanci ne znaju šta će sa nama.

Vašington pokušava stvoriti utisak zainteresiranosti za ovaj prostor imenovanjem specijalnih predstavnika ali bez jasnog plana i vizije.

Moskva tih dilema nema.

Svaka destabilizacija u regionu je u ruskom nacionalnom interesu, a naročito ako ta nestabilnost tjera vodu na srpsku vodenicu. Bolji momenat za kratki rat i brzi mir za Dodika ne postoji.

On bar tako misli.

Poslije toga bi se anemični Zapad uključio, pozivao obje strane na uzdržanost i postizanje kompromisnog rješenja. Naravno, na osnovu stanja na terenu, po modelu “čije ovce,njegova i livada”.

Šta za to vrijeme rade Bošnjaci, a posebno njihova politička i intelektualna elita?

Jedni kažu, samo da rata ne bude, drugi da Dodik blefira, treći da neće svijet to dozvoliti, četvrti razmišljaju samo o narednim izborima, a peti lamentiraju o teškoj sudbini koja nas je zadesila.

Ovo je, medjutim, zadnji momenat za hitnu akciju koja podrazumjeva okupljanje svih probosanskih snaga i slanje jedinstvene poruke. Te snage se moraju spremati za otpor Dodikovom ludilu, a ne za izbore, kojih ni biti neće ako se ovaj “čovjek bez alternative” ne zaustavi.

Drugo, mora se težiti formiranju političkog fronta u regionu od svih zemalja koje su ugrožene velikosrpskom politikom. Time bi se ovaj problem ponovo aktualizirao, jer bi više zemalja govorilo istim jezikom i ukazivalo na jednog uzročnika.

Treće, potrebna je široka diplomatska akcija u glavnim međunarodnim centrima i ukljućivanje bosanske dijaspore u te aktivnosti.

Svijet je takav kakav jeste, često nepravedan i neosjetljiv na tuđe patnje. Toga smo se bar nagledali i na svojoj koži osjetili.

Ne očekivati od njega ništa, ali ga nikako ne zanemarivati i odbacivati. Ako ponovo dozvolimo reprizu prethodnog rata, onda nije samo do njih. Definitivno je i do nas.

“Onaj ko je dobar u traženju opravdanja, rijetko je dobar u bilo čemu drugom”. (Benjamin Franklin).
https://politicki.ba/news/read/19185?fb ... PsrnV2xn0A
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#11547 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

Kakav jenovo portal.tako ti Boga?
Ruku u vatru mogu staviti da je SDA.
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#11548 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

daddy-kool wrote: 17/10/2021 20:55 @PM72 iznenadices se
Čime? Prosvijetli me živ bio.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#11549 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Grean »

skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 21:00 Kakav jenovo portal.tako ti Boga?
Ruku u vatru mogu staviti da je SDA.
Sta ima veze kakav je, pitanje je jesu li ista fulili u tekstu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#11550 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

Grean wrote: 17/10/2021 21:02
skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 21:00 Kakav jenovo portal.tako ti Boga?
Ruku u vatru mogu staviti da je SDA.
Sta ima veze kakav je, pitanje je jesu li ista fulili u tekstu.
Sead Numanovic vlasnik, Novi Pazar. Ne znam.jel fulio ili nije.... Ali , jedini ovi pisu ovako, Hayat...pojedine efendije po fb , ljudi bliski IZ i.SDA....

Jel malo cudno da takvi pisu da ce biti rata, a ostali nista?

Jesu oni pametni,.ostali glupi?
Post Reply