Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5826 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Hajvan »

Oke
To je vec neka defetisticka prica uzrokovana ko zna cime
No doci ce oni i po ovo sto ti sad smatras tvojim
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#5827 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

@Hajvan

Naravno, to je takva ideologija, dovoljno je vidjeti presude i sve materijalne dokaze sudova što u Hagu što domaćih. Najgori bi bili upravo ovi rođeni pred rat ili malo iza rata, idnoktrinirani i nafilovani.

Mislim da ne bi bio tako statičan sukob, bilo bi tu dosta pomjeranja pogotovo oko Sarajeva, Brčkog, Goražda, Doboja i sl. Ma ne treba to nikome ali mi se ne pitamo kao ni u prošlosti.
hd2000
Posts: 215
Joined: 29/10/2020 16:42
Location: Cijeli svijet zna da genocidna je.

#5828 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hd2000 »

Thorgerson wrote: 24/09/2021 13:03
Hajvan wrote: 24/09/2021 12:55 Samo oruzani sukob je jos ostao
U oruzanom sukobu mi bi najvise izgubili. Ne jer smo slabiji. Nego jer bi mi morali npr "napadati" i "oslobadjati" gradove.

E sad mi ti objasni logiku da ides npr i oslobadjas Rogaticu, oslobdjas Sokolac ili Istocno Sarajevo. Od koga?

RS ne bi imala razloga da napada, jer oni imaju sve sto su i htjeli 92. Osim Sarajeva, koje im sad btw be treba.

Ne. To bi bio pozicioni rat jer je sve svakako podijeljeno. Mrcvarili bi bezveze, unazadili sve zivo. Kako njima rat ne osdgovara, ne odgovara ni nama. Govorim sa strane geografije i polozaja. Nista spektakularno se ne bi promjenilo.
Ne bi mi "napadali" ili "oslobađali", već "vraćali ustavni poredak na određenim teritorijama". E, što se tiče uspješnosti, dužine trajanja i gubitaka, to je teško prognozirati. Svi su mislili da će JNA za tri dana završiti posao, ali potraja to dosta duže.

To ovisi i od oblika konflikta. Ne mora biti rat u obliku kojem je bio. Može biti i "hapšenje pobunjenih političara". Svašta može biti.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5829 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

Thorgerson wrote: 24/09/2021 13:03
Hajvan wrote: 24/09/2021 12:55 Samo oruzani sukob je jos ostao
Do kojeg nece doci, niti smije.

U oruzanom sukobu mi bi najvise izgubili. Ne jer smo slabiji. Nego jer bi mi morali npr "napadati" i "oslobadjati" gradove.

E sad mi ti objasni logiku da ides npr i oslobadjas Rogaticu, oslobdjas Sokolac ili Istocno Sarajevo. Od koga?

RS ne bi imala razloga da napada, jer oni imaju sve sto su i htjeli 92. Osim Sarajeva, koje im sad btw be treba.

Ne. To bi bio pozicioni rat jer je sve svakako podijeljeno. Mrcvarili bi bezveze, unazadili sve zivo. Kako njima rat ne osdgovara, ne odgovara ni nama. Govorim sa strane geografije i polozaja. Nista spektakularno se ne bi promjenilo.
To su smiješne, priče....ko bi zauzimao Rogaticu, dovoljno biilo da pređeš entitesku granicu u Dobrinji, razoružaš njihove policajce, uspostaviš ustavni poredak, tako isto uradiš u još nekim mjestima, recimo Jezero, Šipovo....onda u brčkom, i promijenio si situaciju...onda nek oni objašnjavaju svom narodu šta će dalje....

Ne kažem ja da bio ovako bilo ili da će biti ovako, ali mnogo je vjerovatnije od toga što ti ovdje pišeš. Pobogu, ti nikoga ne napadaš, samo uspostavljaš ustavno-pravni poredak
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#5830 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Promijenila se dosta metoda i tehnologija ratovanja, vidjeli smo na primjeru Azerbejdžana. U tom novog potencijalnom sukobu Bošnjaci stoje ako ništa mrvu bolje, a sigurno dosta bolje, u odnosu na prethodni rat i situaciju kada ti je bilo ponuđeno to što je ponuđeno. Možda bi taj novi sukob manjeg ili većeg intenziteta bio bolji za nas u smislu preslaganja odnosa unutar BiH i regiji. Ovako iz ove pozicije se čini da ne može gore sa trenutnim sistemom, ustavom i odnosima.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5831 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by un1ted »



:lol: :lol:
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#5832 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vee-jay »

Black swan wrote: 24/09/2021 11:41
Tyke wrote: 24/09/2021 11:24 Da li se je zamjerio sa Brnabickom zbog ovih rijeci o LGBT?
Bice zanimljivo imaju li mediji u Srbiji volje da ih zavade.
Sve je fino rekao budi sto zelis nemoj nas peglati
'bote na sta si ti spao,
od izfristriranog SDPovca jer nije dobio stolicu,
do otvorenog pobornika svega sto generise destrukciju, mrznju i zlo
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5834 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

palermo wrote: 24/09/2021 12:52
daddy-kool wrote: 24/09/2021 12:03 Milorad zateže uže i istovremeno ruši mostove za povratak u "normalno" agregatno stanje. Ključno pitanje jeste da li će ga šumska skupština pratiti do kraja. Ako ne budu pratili žrtva (politička) će biti Milorad, a ako budu ulazimo u fazu otcjepljenja. Tu su već neke druge žrtve. Uglavnom, ovo se neće moći riješiti bez neke žrtve. A nešto sumnjam da će Milorad sebe žrtvovati.
Apropo ovog boldiranog....

https://www.rtvbn.com/4013283/opasan-pr ... djenje-bih

https://www.rtvbn.com/4013284/nesic-o-u ... ce-nam-sve

dakle, da skupština će ga slijediti, i ovi tzv opozicionari će ga slijediti.....
Onda je jasno.
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#5835 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by lajkujMe »

Milenkov buraz wrote: 24/09/2021 13:17 Promijenila se dosta metoda i tehnologija ratovanja, vidjeli smo na primjeru Azerbejdžana. U tom novog potencijalnom sukobu Bošnjaci stoje ako ništa mrvu bolje, a sigurno dosta bolje, u odnosu na prethodni rat i situaciju kada ti je bilo ponuđeno to što je ponuđeno. Možda bi taj novi sukob manjeg ili većeg intenziteta bio bolji za nas u smislu preslaganja odnosa unutar BiH i regiji. Ovako iz ove pozicije se čini da ne može gore sa trenutnim sistemom, ustavom i odnosima.
Nije ti ta dobra,
Azebejdzan se 20 godina pripremao za taj rat, pred rat se naoruzao, obucio se vrhunski i opet su zaplatili 2018 pa su promjenili taktiku uz veliku pomoc Turske i Izraela.

Nama Turska a pogotovo Izrael nece pomoci a a druge strane i da hocu trebaju nam godine i godine da dodjemo do nivoa da probamo vratiti nesto.

Do rata moze doci ali bojim se u ovakvoj situaciji to bi bila isto pat pozicija svi bi cuvali sta imaju.


Ne to nije rjesenje, rjesenje je da nadjemo zajednicki jezil s Srbima i Hrvatima ali tesko da se to moze postici ako su sve tri strane nespremne za dijalog i kompromise.
Nekako svi jedva cekamo da komsiji crkne krava a samik tim stvaramo sve vecu mrznju i nepovjerenje.

Kljuc je u tome da se nadje nesto zajednicko za sve nas gdje bi se narod okupio oko necega i poceo da zajednickim snagama ostvarimo nesto.
Ali toga uopste nema trenutno, avi nesto svoje ganjaju a druge optuzuju.

Necemo mi daleko tako.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#5836 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by studiorum_tuzlaensis »

Kakva glupa prica u postu iznad.

Naći zajednički jezik sa dvije ekspoziture koje rade po nalogu Zg-a i Bg-a.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#5837 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by studiorum_tuzlaensis »

Riba od glave smrdi. :)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#5838 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by insaneinthebrain »

vee-jay wrote: 24/09/2021 13:20
Black swan wrote: 24/09/2021 11:41

Sve je fino rekao budi sto zelis nemoj nas peglati
'bote na sta si ti spao,
od izfristriranog SDPovca jer nije dobio stolicu,
do otvorenog pobornika svega sto generise destrukciju, mrznju i zlo
isprali mu mozak na hercegovina info pa nam ovdje prosipa pamet. sta drugo ocekivati nego bljuvotine i izljeve hrvatioizma
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5839 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Hajvan »

Znaci da se domovina treba braniti sa Avale i Sljemena
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#5840 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by lajkujMe »

studiorum_tuzlaensis wrote: 24/09/2021 13:37 Kakva glupa prica u postu iznad.

Naći zajednički jezik sa dvije ekspoziture koje rade po nalogu Zg-a i Bg-a.
Svjestan sam ja da od toga nema nista, ne mozes s mrziocima i izdajnicima suradjivati, ali bukvalno nema nikakve alternative, ni rat ni blokade nista ne postizu, dejton nista ne postize.

Da su srbi i hrvati politicki najveci krivci za ovo stanje stoji.

Ali eto dajte neko rjesenje?

Jedno od rjesenja je i da cekamo 30 do 40 godina.
Ali ako se nastavi ovakva politika i prica u RS nista bolje nece biti.

E ima i ona da se drzava ojaca i da institucije a pogotovo sudovi pocnu raditi svoje, pocni hapsiti izdajnike, kriminalce i pocni objavljivati sve dealove i talove pa da ih tako porazimo.

Ali ko vjeruje u to da ce Sud BIH dati nalog za hapsenje Dodika?
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5841 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

glupa je ta prilča o ekspoziturama ZG

ko je radio za čiji račun za račana kosorke i 12 godina mesića i yusipovića

deep state?
gušteri? :D
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#5842 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Droog »

studiorum_tuzlaensis wrote: 24/09/2021 13:37 Kakva glupa prica u postu iznad.

Naći zajednički jezik sa dvije ekspoziture koje rade po nalogu Zg-a i Bg-a.
To ti je ona "treba naći zajednički jezik" priča u kojoj su Bošnjaci uvijek donji, poginu glavu, popuštaju... Sve radi "mira u kući", jer ako se mi Bošnjaci ne naguzimo ide oCepljenje, stvaranje samouprava, blokiranje...

Neki političar je skoro rekao da ga Dodik i takvi kao on podsjećaju na nemirno dijete u razredu kojem se vazda ide niz kosu, polako. Kasnije to dijete naraste u kafanskog kabadahiju od kojeg svi okreću glavu jer znaju da nije dobar. Onda nam takav udje u politiku i svi pokušavaju fino sa njim i domaći i stranci, hajde polako sa njim da vidimo kako ćemo ga odobrovoljit. Nista sud i tužilaštvo. Sto? Pa zna kabadahiju da mu neće ništa, mogu ali neće.

Katalonci pokušali praviti belaj I gdje su sad ti politicari?
Sud I tužilaštvo odradilo posao.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5843 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GandalfSivi »

Hajvan wrote: 24/09/2021 13:40 Znaci da se domovina treba braniti sa Avale i Sljemena
Preventiva, normala :D
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#5844 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Droog »

Black swan wrote: 24/09/2021 13:48 glupa je ta prilča o ekspoziturama ZG

ko je radio za čiji račun za račana kosorke i 12 godina mesića i yusipovića

deep state?
gušteri? :D
Šta se kleberis?
Jel te stid tvojih prijatelja Bošnjaka sa kojima kafu piješ a vamo veličaš likove koji bi sutra ponovili genocid i uzp?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#5845 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Droog wrote: 24/09/2021 13:52
studiorum_tuzlaensis wrote: 24/09/2021 13:37 Kakva glupa prica u postu iznad.

Naći zajednički jezik sa dvije ekspoziture koje rade po nalogu Zg-a i Bg-a.
To ti je ona "treba naći zajednički jezik" priča u kojoj su Bošnjaci uvijek donji, poginu glavu, popuštaju... Sve radi "mira u kući", jer ako se mi Bošnjaci ne naguzimo ide oCepljenje, stvaranje samouprava, blokiranje...

Neki političar je skoro rekao da ga Dodik i takvi kao on podsjećaju na nemirno dijete u razredu kojem se vazda ide niz kosu, polako. Kasnije to dijete naraste u kafanskog kabadahiju od kojeg svi okreću glavu jer znaju da nije dobar. Onda nam takav udje u politiku i svi pokušavaju fino sa njim i domaći i stranci, hajde polako sa njim da vidimo kako ćemo ga odobrovoljit. Nista sud i tužilaštvo. Sto? Pa zna kabadahiju da mu neće ništa, mogu ali neće.

Katalonci pokušali praviti belaj I gdje su sad ti politicari?
Sud I tužilaštvo odradilo posao.
U Dejtonu nisu ostavljeni takvi mehanizmi jake države ili moraš dobiti saglasnost onih koji prave problem. To je suluda situacija
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5846 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

lajkujMe wrote: 24/09/2021 13:45
studiorum_tuzlaensis wrote: 24/09/2021 13:37 Kakva glupa prica u postu iznad.

Naći zajednički jezik sa dvije ekspoziture koje rade po nalogu Zg-a i Bg-a.
Svjestan sam ja da od toga nema nista, ne mozes s mrziocima i izdajnicima suradjivati, ali bukvalno nema nikakve alternative, ni rat ni blokade nista ne postizu, dejton nista ne postize.

Da su srbi i hrvati politicki najveci krivci za ovo stanje stoji.

Ali eto dajte neko rjesenje?

Jedno od rjesenja je i da cekamo 30 do 40 godina.
Ali ako se nastavi ovakva politika i prica u RS nista bolje nece biti.

E ima i ona da se drzava ojaca i da institucije a pogotovo sudovi pocnu raditi svoje, pocni hapsiti izdajnike, kriminalce i pocni objavljivati sve dealove i talove pa da ih tako porazimo.

Ali ko vjeruje u to da ce Sud BIH dati nalog za hapsenje Dodika?
Pa rješenje je, vjerovatno, u nekim širim integracijama, u kojima će se na neki način postavljati neka druga pravila i koje će namenuti neki drugačiji sistem vrijednosti. I do toga će doći, osim u slučaju da na svjetskoj sceni zaista ne dođe do nekih baš tektonskih poremećaja, al onda nam je svejedno.

Al do tih integracija treba preživjeti, i kao država a i Bošnjaci kao politički narod. I imati solidne pozicije kada se u njih bude ulazilo (inšallah)
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#5847 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by lajkujMe »

Isto vidim rjesenje u tome da se legalno i krisom opreme Mupovi s Vojnom tehnikom, da se tajno rade pripreme za ofanzivni rat i da se tajno suruje s Amerima i Turcima.
I onda samo jedan dan poslaji to sve u RS i onesposobi Mupove, dok se ovi snadju gotovo je.

Ali to je i JNA pricala 91-92 pa eto vidjeli su oni rezultat te price.

Ne znam ovo je previse kompleksna tema za mene meni se cini.

Ovdje u BIH treba se naci oar dobrih ljudi s jasnom strategijom kako ukopati ove secioniste i izdajnike.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#5848 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vee-jay »

Ova RS opozicija je glupa da gluplja ne moze biti
https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /210924075

Nemaju nikakve sanse na izborima.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5849 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

Droog wrote: 24/09/2021 13:56
Black swan wrote: 24/09/2021 13:48 glupa je ta prilča o ekspoziturama ZG

ko je radio za čiji račun za račana kosorke i 12 godina mesića i yusipovića

deep state?
gušteri? :D
Šta se kleberis?
Jel te stid tvojih prijatelja Bošnjaka sa kojima kafu piješ a vamo veličaš likove koji bi sutra ponovili genocid i uzp?
ne pijem kavu

ostalo su tvoji spinovi

molim te nevine žrtve ne koristi u političke svrhe danas
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#5850 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by swanfilter »

Navrli na sumu ko bisni. Cekaj da pitanje voda dođe do US ....
Post Reply