Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#2801 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 512MB »

GandalfSivi wrote: 28/07/2021 22:03
512MB wrote: 28/07/2021 22:01 Jeli Guardian negirao Genocid odkad je zakon stupio na snagu?

Il je se sam prijavio tužilaštvu znajući da nije kriv :wink:
Neko rece da jeste danas...
Treba vidjeti da li je zaista negirao, il je zamaskirao, a prijavio se jer zna da nije kriv.
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2802 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sehohari »

p206 wrote: 28/07/2021 21:57
dulekrele wrote: 28/07/2021 21:48
U tome i jeste problem. Zeli li?
ne žele, jer jednostavno i dalje misle da ih mogu politički civilizovati i primiti u Evropu.. da se ne nalazi u Evropi rudonja a i Vučić bi davno letili zbog podrške Rusiji..
Ja se pitam, a pitao sam se od početka, da ovo nije neka zamka. U dogovoru sa Rusijom kada su se dogovarali za onaj sjeverni tok.
Kao eto, oni će nametnuti neki zakon i na kraju će to biti polazna tačka za de facto raspad. Može biti i obrnuto, da su Rusi prodali Srbe, valdja ćemo znati to za par dana/sedmica. Za to govori činjenica da se njihova ambasada gotovo nije ni oglasila o ovome.
Neko reče da Inzko nije ni prije reagovao. Pa u tome i jeste čudna stvar. Kao, nije djelovati cijelo vrijeme, i sad od jednom, bez najave?!
Ne kažem da će ovo sve krenuti po zlu i ne želim to da kažem, ali mi je jednostavno sve nekako čudno.
Evo, primjera radi, sjećate li se kako je Vučić reagovao kada su Kosovo i CG izglasali ovaj zakon? Bila je opšta halabuka, kao oni mrze Srbe i tako dalje. A sada se pravi mirotvorac. Neko reće da ovo znači da ga je pustio niz vodu, ali šta ako se baš želi ograditi od onoga što se planira?

Realno, može ovo ići i u jedan i drugi smjer, a može biti i da se sve vrati na staro. Uzbudljiv period, kako god.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#2803 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

archi_a wrote: 28/07/2021 18:27
U VLASENICI NAPADNUTI POVRATNICI: "Mentalni bolesnik mi je rekao da će sa mnom obračunati na nacionalnoj osnovi"
U Vlasenici se danas dogodio incident kada je napadnut povratnik Amir Ferhatović, ali i njegova porodica. Napadanut je od strane osobe srpske nacionalnosti, a posjekotine su zadobili Amir i Amirova majka. Ovu osobu znam iz viđenja i nikad nismo razgovarali niti imali konflikt, rekao je Amir
Amira je posjekao razbijenom flašom, a njegovu majku nožem koji je izvadio iz džepa. Policija ga je uhapsila a oštećenoj porodici su rekli da je "mentalni bolesnik".
Da li je ova osoba bila pod uticajem političkih i javnih ličnosti i njihovih huškačkih i zapaljivih poruka u entitetu rs, a koje pogotovo u posljednjih par dana šalju putem medija?!? Ko će to dokazati?
Pun je tih "mentalnih bolesnika" entitet nastao na genocidu. :evil:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2804 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by kox »

laik1981 wrote: 28/07/2021 21:57
kox wrote: 28/07/2021 21:42
Od kojih tačno sadaka živimo, bar zadnjih 20-ak godina, možeš li malo pojasniti ? I imas li ti neki prijedlog, da zamolimo Dodika da nam oprosti i sami ukinemo ovaj zakon ili tako nešto?
Zadnjih pola godine je do srzi ogolilo nas nacin funkcionisanja.. Prosimo recimo vakcine po cijelom svijetu.. Na to se svodi nasa vanjska politika.. Saginjale se patriore Vucicu za saku vakcina.. Zivot na kredit.. Industrija devastirana kriminalom.. Svake godine se iseli 50k ljudi.. I mi lafo nesto plivamo.. Davno smo se mi utopili..

A zakon je vec donesen i nema nazad.. Volio bih ja da nam donese nesto dobro, a bojim se da idemo u jos vecu nestabilnost.. Incku je bolje bilo da se potrudio i pomogao da se reformise pravosudje.. Ponavljam, brzo cemo vidjeti koliko drzava moze po ovom pitanju..
Dakle nemaš prijedloga nego kuknjavu. Kao što si napisao, zakon je donesen i tako je kako je. Inače, zakon sam po sebi je potpuno nebitan, ovo su Dodikove egzibicije jer je svjestan prvenstveno ekonomske situacije u RS-u. Da nije ovaj zakon bilo bi nešto drugo.
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#2805 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zrakomlat »

dulekrele wrote: 28/07/2021 21:55
kox wrote: 28/07/2021 21:47
Blokira i ovako. Sa ili bez ovog zakona njemu je preostalo samo da izaziva ekscese. Da nije ovaj zakon danas bilo bi nešto drugo sutra. Ne znam da li su Srbi drugačiji ali okolnosti jesu. Tu priču o ratu i Srbiji koja ratuje po Bosni može pričati Vulin po medijima, to vrijeme je završeno. Ekscese Dodik može praviti, ali i njemu oni štete kao i nama, pa i više jer su ekonomski u većoj banani. A ekonomske sankcije manjem entitetu, da ih samo najave, ovo bi završile za 24 sata.
Ima benignih blokada i malignih blokada. Sta mislis o tome da se svi srbi povuku iz vojske BiH,SIPE i drzavnih institucija . Da proglasi sve zakone na drzavnom nivou ne vazece i da kaze vise nismo BiH. Postavi policiju na entitetsku granicu. Normalno to bi povuklo lavinu sankcija od medunarodne zajednice ali vise je bitno kako bi ostatak BiH reagovao i sta uradio da se to sprijeci. Napasti ih? Poklopit se usima i sutiti? Cekati medunarodnu zajednicu da reaguje? Nemam pojma sta uraditi a ne vjerujem ni da ovi nasi imaju ikakav plan za tu situaciju. Jedino ako nisu Patriotsku ligu opet aktivirali.
Nije to baš tako lako. Danas se povuče desetine hiljada ljudi što primaju plate, to povuče i funkcioniranje raznih biznisa iz rs koji zapošljavaju veliki broj ljudi tamo a značajan promet ostvaruju u fbih. Neće niko srbovat makar slamu jeo, pusti priče.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2806 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by BHCluster »

512MB wrote: 28/07/2021 22:01 Jeli Guardian negirao Genocid odkad je zakon stupio na snagu?

Il je se sam prijavio tužilaštvu znajući da nije kriv :wink:
Zar Zakon ne stupa na snagu 31.?
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#2807 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by dulekrele »

zrakomlat wrote: 28/07/2021 22:10
dulekrele wrote: 28/07/2021 21:55
Ima benignih blokada i malignih blokada. Sta mislis o tome da se svi srbi povuku iz vojske BiH,SIPE i drzavnih institucija . Da proglasi sve zakone na drzavnom nivou ne vazece i da kaze vise nismo BiH. Postavi policiju na entitetsku granicu. Normalno to bi povuklo lavinu sankcija od medunarodne zajednice ali vise je bitno kako bi ostatak BiH reagovao i sta uradio da se to sprijeci. Napasti ih? Poklopit se usima i sutiti? Cekati medunarodnu zajednicu da reaguje? Nemam pojma sta uraditi a ne vjerujem ni da ovi nasi imaju ikakav plan za tu situaciju. Jedino ako nisu Patriotsku ligu opet aktivirali.
Nije to baš tako lako. Danas se povuče desetine hiljada ljudi što primaju plate, to povuče i funkcioniranje raznih biznisa iz rs koji zapošljavaju veliki broj ljudi tamo a značajan promet ostvaruju u fbih. Neće niko srbovat makar slamu jeo, pusti priče.
Jel mislis da dodika boli neka stvar za tim ljudima sto ce izgubiti poslove ili promet sa FBiH. A velika je nepoznanica i kako ce UZPovci reagovati. S obzirom na stare latine i zabijanje noza u leda iz proslosti.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#2808 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Skijaš wrote: 28/07/2021 19:41 Ja mislim da se treba drzati Tihiceve i Lagumdzijine politike "relaksiranja odnosa" i vidjeti moze li se mozda s kojih pet, sest ustupaka na stetu drzave kupiti Dodikovu saradnju.

:-D
:thumbup: :lol:

P.S. Nedostaju mi tvoji upisi na mnogim temama. 8-)
User avatar
p206
Posts: 7940
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#2809 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by p206 »

sehohari wrote: 28/07/2021 22:08
p206 wrote: 28/07/2021 21:57

ne žele, jer jednostavno i dalje misle da ih mogu politički civilizovati i primiti u Evropu.. da se ne nalazi u Evropi rudonja a i Vučić bi davno letili zbog podrške Rusiji..
Ja se pitam, a pitao sam se od početka, da ovo nije neka zamka. U dogovoru sa Rusijom kada su se dogovarali za onaj sjeverni tok.
Kao eto, oni će nametnuti neki zakon i na kraju će to biti polazna tačka za de facto raspad. Može biti i obrnuto, da su Rusi prodali Srbe, valdja ćemo znati to za par dana/sedmica. Za to govori činjenica da se njihova ambasada gotovo nije ni oglasila o ovome.
Neko reče da Inzko nije ni prije reagovao. Pa u tome i jeste čudna stvar. Kao, nije djelovati cijelo vrijeme, i sad od jednom, bez najave?!
Ne kažem da će ovo sve krenuti po zlu i ne želim to da kažem, ali mi je jednostavno sve nekako čudno.
Evo, primjera radi, sjećate li se kako je Vučić reagovao kada su Kosovo i CG izglasali ovaj zakon? Bila je opšta halabuka, kao oni mrze Srbe i tako dalje. A sada se pravi mirotvorac. Neko reće da ovo znači da ga je pustio niz vodu, ali šta ako se baš želi ograditi od onoga što se planira?

Realno, može ovo ići i u jedan i drugi smjer, a može biti i da se sve vrati na staro. Uzbudljiv period, kako god.
Ako nisu, Rusi će ih prodati, ne bi im bilo prvi put..dva puta su ih već izradili na Bečkom kongresu i kad su htjeli stvoriti veliku Bugarsku za vrijeme balkanskih ratova.. kao što su i nas Osmanlije prodali Austriji. Za Krim bi priznali Kosovo istog dana.
A ovi što spominju sukobe.. sukobi su na našu sreću sad pomaknuti istočnije na Ukrajinu, dovoljno je pogledati kartu 1993 i sad, i odnos snaga. Da bi ovdje bio mir moraju ginuti Ukrajinci, isto kao što smo i mi morali ginuti duže od planiranog. A doći će vrijeme da ginu i Ujguri i Uzbeci tako to ide..
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#2810 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Osim_13 »

Ovog haman pustili niz vodu.
Rmandic
Posts: 26
Joined: 17/03/2021 12:41

#2811 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Rmandic »

Dodik ce biti uhicen i zauvijek sklonjen s politicke scene BiH. Uhiceni ce biti jos neki iz vrha entiteta masovnih grobnica. Zapadne sile nece diskreditovati Inzkovu odluku,iza posljednjih pritisaka na naciste iz Genocidne stoji Biden osobno.
Rmandic
Posts: 26
Joined: 17/03/2021 12:41

#2812 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Rmandic »

Dodik ce biti uhicen i zauvijek sklonjen s politicke scene BiH. Uhiceni ce biti jos neki iz vrha entiteta masovnih grobnica. Zapadne sile nece diskreditovati Inzkovu odluku,iza posljednjih pritisaka na naciste iz Genocidne stoji Biden osobno.
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#2813 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by NediM17 »

Mene najvise brine sto bi propale investicije dzambica i hifica u manji entitet ( ne usudjujem se napisati gt, 15 godina je 15 godina), naotvarali su biMgova i puNpi.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#2814 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Hame_ wrote: 28/07/2021 20:55 Dodole ima muda volovska :shock:

Image

*Jesam zatvora zaradio sada :roll:
I mozak. :D
User avatar
p206
Posts: 7940
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#2815 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by p206 »

General War wrote: 28/07/2021 22:00
p206 wrote: 28/07/2021 21:57

ne žele, jer jednostavno i dalje misle da ih mogu politički civilizovati i primiti u Evropu.. da se ne nalazi u Evropi rudonja a i Vučić bi davno letili zbog podrške Rusiji..
Ne vjerujem, prije sam misljenja da u BiH nema na politickoj sceni "Good Guys".
slažem se da ni kod Hrvata a pogotovo kod Bošnjaka nema dobrih, sve go lopov i koketiraju sa državama sa kojima ne bi smjeli ako hoće na zapad.. ali su koliko toliko odmjerenih izjava... ja sam uvjeren da je rudonja samo svojim izjavama oštetio državu a time i entitete za par milijardi maraka,bez da je išta drugo uradio.. jer samo je kroz to otjerao ko zna koliko investitora
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#2816 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 512MB »

BHCluster wrote: 28/07/2021 22:14
512MB wrote: 28/07/2021 22:01 Jeli Guardian negirao Genocid odkad je zakon stupio na snagu?

Il je se sam prijavio tužilaštvu znajući da nije kriv :wink:
Zar Zakon ne stupa na snagu 31.?
Mislim od danas?
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2817 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sehohari »

512MB wrote: 28/07/2021 22:31
BHCluster wrote: 28/07/2021 22:14

Zar Zakon ne stupa na snagu 31.?
Mislim od danas?
Jučer su objavili u Službenom glasniku, tako da od danas važi, da.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2818 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

Milorad Dodik se sam prijavio Tužilaštvu BiH
:lol: koji seljober allahu dragi, ko te zvao...
User avatar
haris0032
Posts: 1439
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#2819 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by haris0032 »

Prijavio se tuzilastvu Bosne i Hercegovine koje ne priznaje za nametnuti zakon koji ne priznaje i sve to u drzavi koju ne priznaje. Pa ako iko ista priznaje, priznaje Mile.
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#2820 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

Sjećat ćete se vi dana kad je milorad bio u Sarajevu!
:pisnuo:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2821 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

OHR je ovo uredno donio. Što Zvizdić danas nabroja koje sve zemlje imaju sličan zakon: Njemačka, Francuska, Španija, Austrija, Švicarska, Nizozemska, Belgija, Mađarska, Poljska, Portugal, Rumunija, Hrvatska, Slovenija, Slovačka, Češka Republika, Latvija, Luksemburg, Malta. Lihtenštajn…

Od secesionizma nema ništa. Čije je Brčko, a cijepa entitet na dva dijela. Tu bi puklo da bi se morao umiješati ili EUFOR ili NATO. Serwer je predlagao još vojnika EUFOR-a u Brčkom da bi se izbjegle čarke. Vučić se trenutno o sebi zabavio kako tvrdi večeras Dodik.

OHR sada mora skontati mehanizam sprovođenja zakona kojeg Dodik od donošenja ismijava inače je obična slina. Možda Schmidt donosi rješenje. Danas je njegov jaran Kristian bio sa Šefikom. U medijima ništa o čemu su pričali. Moguće rješenje je CIK i crna lista. Najbezbolnije je poredaj ih sve na crnu listu, ali ko je na crnoj listi ne može biti kandidat ni za kakvu poziciju na izborima. To je jednom već bilo:
“Iznenađen ponašanjem opozicionih političara u RS-u, posebno (Mirkom) Šarovićem. Ja sam 40 političara vratio u politički život, oni su bili na nekim spiskovima. Jedan od njih bio je Šarović, jedan je bio bivši ministar unutrašnjih poslova Jovičić,…” Inzko
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#2822 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Tyke »

Ostala nam je Evropa i Amerika duzni za embargo na uvoz oruzja (to nas je sjebo zauvijek) i Srebrenicu (postavljanjem onih plavih sljemova) tako da ako Dodicl i GT zele gradjanski rat pozivajuci policiju da sprijece sprovodjenje zakona na drzavnom nivou, onda im treba udovoljit i zauvijek rijesiti ovaj problem.
Ne dozvoliti Srbiji i Hrvatakoj da se mijesaju u desavanja unutar BiH i taj rat, a ako im je toliko zao srba/hrvata onda SAMO dozvoliti prelazak granice na njihov teritorij, neka "svojima" obezbijede smjestaj i hranu, bilo kao izbjeglicama ili drugim statusom.

Shvatila je Amerika gresku i grijeh nad BiH pa su odmah reagovali po pitanju Kosova i bormardovali genocidase, ali to se ne tice nas. Nisu se oprali po pitanju BiH pa vrijeme je da to ucine.
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#2823 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bhnapoleon1 »

Ovo je oktobar/novembar 1991.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#2824 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by MaksprotivMarksa »

Tyke wrote: 28/07/2021 23:51 Ostala nam je Evropa i Amerika duzni za embargo na uvoz oruzja (to nas je sjebo zauvijek) i Srebrenicu (postavljanjem onih plavih sljemova) tako da ako Dodicl i GT zele gradjanski rat pozivajuci policiju da sprijece sprovodjenje zakona na drzavnom nivou, onda im treba udovoljit i zauvijek rijesiti ovaj problem.
Ne dozvoliti Srbiji i Hrvatakoj da se mijesaju u desavanja unutar BiH i taj rat, a ako im je toliko zao srba/hrvata onda SAMO dozvoliti prelazak granice na njihov teritorij, neka "svojima" obezbijede smjestaj i hranu, bilo kao izbjeglicama ili drugim statusom.

Shvatila je Amerika gresku i grijeh nad BiH pa su odmah reagovali po pitanju Kosova i bormardovali genocidase, ali to se ne tice nas. Nisu se oprali po pitanju BiH pa vrijeme je da to ucine.
Sta ima mangupe 😁 hoces to ti zavrsavati i ubijati komsije Hrvate i Srbe ljudini neobosnjacka 🙂
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#2825 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Droog »

Jao jao intervjua. :mrgreen:

Hajmo redom:
1. ko god neopravdano odsustvuje sa posla u drzavnim institucijama - vjerujte sve je propisano (od suspenzije do otkaza)
2. recimo da odu? Imaju li u steku nekoliko miliona mjesecno da tim ljudima daju plate od kojih bi podmirili zivotne troskove, rate kredita i sl. jer stomak i banke nece cekati. :)
3. nekoliko puta je rekao parafraziram "ko izda ovo od srpskih politicara - narod ce ga kazniti". Lik je vec pripremio zamku za opoziciju - samo da sacekamo koji dan i da vidimo kako ce ih zaj.ebati, pristat ce na sve i onda ce ih okriviti da su oni. Samo ovi glupi pa ne kontaju.
4. Ne ide mu u korist sto previse spominje amere i "germane" :-) ... ko god misli da se ovo u tim zemljama ne prati - taj je lud.

Moj savjet ovim nasim koji su za cjelovitu BiH - ne pristajati ni na kakve dogovore oko kredita i blokirati sve vezano za finansiranje bilo cega.
Hocete da se igrate - nema love ni za sta. Ni za tariguza! Taman im ovaj period "srpskog bojkota" i ide na ruku
Post Reply