Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#82626 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ripicipi »

emigrazione wrote: 26/11/2020 11:08
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32
emigrazione wrote: 26/11/2020 08:40 Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Pusti tu pricu, pa u Sarajevu imas opcine i nacelnike koji, kada ne znaju da rijese neki problem, otvaraju trgove i parkove "djece Srebrenice"....mi sami nismo u stanju obiljeziti vlastito stradanje kao svi normalni i ponosni narodi na ovoj planeti, nase pozivanje na Srebrenicu je u 90% slucajeva dvolicno bez trunke dostojanstva. Dzenaza u Potocarima je teferic, od kurvi u stiklama do otimanja para na svakom mjestu, jednom sam bio i nikada vise...ali najvise na dunjaluku nam smeta sto neki politicar iz RS-a nece da prizna genocid i prvo pitanje, od milion drugih je "da li priznaje genocid u Srebrenici", bez obzira sto bi vjerovatno, za razliku od Milorada npr., pruzio ruku vezano za masu drugih stvari koje cine svakodnevnocu i zivot, ili bar postoji sansa da se pokusa konacno pokrenuti ekonomija i zivot u ovoj drzavi
:thumbup: za bordo kolegu
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#82627 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by draganbl »

emigrazione wrote: 26/11/2020 11:08
Pusti tu pricu, pa u Sarajevu imas opcine i nacelnike koji, kada ne znaju da rijese neki problem, otvaraju trgove i parkove "djece Srebrenice"....mi sami nismo u stanju obiljeziti vlastito stradanje kao svi normalni i ponosni narodi na ovoj planeti, nase pozivanje na Srebrenicu je u 90% slucajeva dvolicno bez trunke dostojanstva. Dzenaza u Potocarima je teferic, od kurvi u stiklama do otimanja para na svakom mjestu, jednom sam bio i nikada vise...ali najvise na dunjaluku nam smeta sto neki politicar iz RS-a nece da prizna genocid i prvo pitanje, od milion drugih je "da li priznaje genocid u Srebrenici", bez obzira sto bi vjerovatno, za razliku od Milorada npr., pruzio ruku vezano za masu drugih stvari koje cine svakodnevnocu i zivot, ili bar postoji sansa da se pokusa konacno pokrenuti ekonomija i zivot u ovoj drzavi
Neobično je na ovom forumu pronaći i pročitati razuman post. Ovo je jedan od takvih.

Ja nažalost ni na jednoj strani ne vidim relevantnu političku grupaciju koja bi napravila ovakve korake i pružila ruku drugima.
Prerano je uzdati se u Stanivukovića, a izgleda prekasno za Našu stranku.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#82628 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ripicipi »

LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:51
Ripicipi wrote: 26/11/2020 09:34
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32

Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Nista onda... svako svojim putem, a??
Nakon genocida na etnicki vecinskim bosnjackim teritorijama, bojim se, kako nece moci.
Genocid, genocid, genocid itd itd itd
Iskreno da ti kazem, i mene pocinje zivcirati sve oko Srebrenice i to neko forsiranje...
Eto mi u Sarajevu nismo ginuli, pa meni je rodjeni otac poginuo u Sarajevu, kao izmedju ostalog i 11 hiljada ljudi... i sta sad?!?
I opet moj razgovor sa srbima ne pocinje sa srebrenicom, priznjanjem krivice itd...

Srebrenicu najvise uzimaju u usta oni koji sa ratom nemaju veze ili nisu licno izgubili clana porodice pa im se sav "patriotizam" sveo na Srebrenicu...
Benjo34
Posts: 1998
Joined: 21/01/2018 00:49

#82629 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Benjo34 »

Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#82630 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ripicipi »

Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Koji narod je priznao genocid, osim Nijemaca koji su morali kao porazena strana??
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#82631 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animus »

Ripicipi wrote: 26/11/2020 12:24
Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Koji narod je priznao genocid, osim Nijemaca koji su morali kao porazena strana??
Presude za genocid postoje samo za Njemacku, Ruandu i Bosnu i Hercegovinu. Koliko ja znam.
Njemačka i Ruanda ne dovode u pitanje presude kao i ostale clanice UN-a. O presudama nema diskusije.
Ko ostaje da ne prihvata presude?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82632 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

emigrazione wrote: 26/11/2020 11:08
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32
emigrazione wrote: 26/11/2020 08:40 Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Pusti tu pricu, pa u Sarajevu imas opcine i nacelnike koji, kada ne znaju da rijese neki problem, otvaraju trgove i parkove "djece Srebrenice"....mi sami nismo u stanju obiljeziti vlastito stradanje kao svi normalni i ponosni narodi na ovoj planeti, nase pozivanje na Srebrenicu je u 90% slucajeva dvolicno bez trunke dostojanstva. Dzenaza u Potocarima je teferic, od kurvi u stiklama do otimanja para na svakom mjestu, jednom sam bio i nikada vise...ali najvise na dunjaluku nam smeta sto neki politicar iz RS-a nece da prizna genocid i prvo pitanje, od milion drugih je "da li priznaje genocid u Srebrenici", bez obzira sto bi vjerovatno, za razliku od Milorada npr., pruzio ruku vezano za masu drugih stvari koje cine svakodnevnocu i zivot, ili bar postoji sansa da se pokusa konacno pokrenuti ekonomija i zivot u ovoj drzavi
I u kakvoj je to uzrecno-posljedicnoj vezi?
Da ne spominjem kako dostojanstvo i opravdanje srpkog bezobrazluka i posljednje faze genocida - negiranja ne idu u istu recenicu.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82633 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

Ripicipi wrote: 26/11/2020 11:37
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:51
Ripicipi wrote: 26/11/2020 09:34

Nista onda... svako svojim putem, a??
Nakon genocida na etnicki vecinskim bosnjackim teritorijama, bojim se, kako nece moci.
Genocid, genocid, genocid itd itd itd
Iskreno da ti kazem, i mene pocinje zivcirati sve oko Srebrenice i to neko forsiranje...
Eto mi u Sarajevu nismo ginuli, pa meni je rodjeni otac poginuo u Sarajevu, kao izmedju ostalog i 11 hiljada ljudi... i sta sad?!?
I opet moj razgovor sa srbima ne pocinje sa srebrenicom, priznjanjem krivice itd...

Srebrenicu najvise uzimaju u usta oni koji sa ratom nemaju veze ili nisu licno izgubili clana porodice pa im se sav "patriotizam" sveo na Srebrenicu...
Ne znam, sve sam vise ubjedjen nakon ovakvih postova, kako se nista naucilo iz historije nije, i kako je i u buducnosti genocid nad Bosnjacima vrlo izjestan. :oops: Svaki dalji komentar i analiza ovih gore zvrljotina je izlisan.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#82634 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by emigrazione »

animus wrote: 26/11/2020 12:59
Ripicipi wrote: 26/11/2020 12:24
Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Koji narod je priznao genocid, osim Nijemaca koji su morali kao porazena strana??
Presude za genocid postoje samo za Njemacku, Ruandu i Bosnu i Hercegovinu. Koliko ja znam.
Njemačka i Ruanda ne dovode u pitanje presude kao i ostale clanice UN-a. O presudama nema diskusije.
Ko ostaje da ne prihvata presude?
Genocid u BiH je činjenica zapisana u vremenu, ako je sad ne priznaju priznat ce je neke druge generacije, ne treba biti sebican i bezobrazan prema danasnjim i buducim generacijama Bošnjaka i uskracivati ih za normalan zivot...genocid je danas opravdanje za nerad, pogotovo idiota na vlasti iz mog naroda. Nije tacno da zivotni standard mog naroda i generalno bolji zivot zavisi od toga da li ce Srbi danas priznati genocid u Srebrenici, to nema nikakve veze...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82635 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Sve lafo gradjani, postivaoci demokratskih vrijednosti, kozmopoliti i ljevicari, a ovamo brane apologete negiranja i relativiziranja genocida.
Vidjecemo da li ce preko stranackih kolega pokusati zabraniti manifestaciju obiljezavanja srebrenickog genocida u Sarajevu, jer "remeti medjunacionalne odnose i bez potrebe dize tenzije". :oops:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82636 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

Ripicipi wrote: 26/11/2020 12:24
Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Koji narod je priznao genocid, osim Nijemaca koji su morali kao porazena strana??
Samo ih nastavi pravdati, mozda te postede na osnovu ovih postova.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82637 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

animus wrote: 26/11/2020 12:59
Ripicipi wrote: 26/11/2020 12:24
Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Koji narod je priznao genocid, osim Nijemaca koji su morali kao porazena strana??
Presude za genocid postoje samo za Njemacku, Ruandu i Bosnu i Hercegovinu. Koliko ja znam.
Njemačka i Ruanda ne dovode u pitanje presude kao i ostale clanice UN-a. O presudama nema diskusije.
Ko ostaje da ne prihvata presude?
:thumbup:
Benjo34
Posts: 1998
Joined: 21/01/2018 00:49

#82638 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Benjo34 »

Ne mogu da vjerujem da postoje osobe koje smatraju da nije važno da'l će neko priznat ili ne priznat genocid. VAŽNO JE, od krucijalnog značaja za pomirenje među narodima. Meni kao Bošnjaku je jako bitno da neko ko je ubijao i punio masovne grobnice mojim sunarodnjacima PRIZNA, da je to uradio, da je učinjeno zlo u njegovo ime, da se izvinjava i da je spreman na izgradnji povjerenja i mira. BEZ TOGA NEMA POMIRENJA. Ne samo da ga ne priznaju nego tako bolesno izvrću teze, tipa ona bljutava priča kako su ukopavani prazni tabuti i da tamo ima živi ljudi. FUJ FUJ. Pa ni nacisti nisu pravidi sekundarne i tercijalne masovne grobnice ovi jesu, da bi PREKRILI GENOCID.

Zato Bošnjo koji nastavLJAŠ pušit priču " ko nas bre zavadi" slobodno prvom prilikom glavu na panj i daj komšiji kojem bezdušno vjeruješ da te zakolje jer će to svejedno uraditi. A uradit će jer u njegovim očima to ispravno, ti si za njeg otpad jer si musliman. Ne mrzim ih, ali ne mogu ih gledati sa ljubavi, dok se šprdaju sa mrtvim šehidima, mrtvom djecom i silovanim ženama. NEGIRANJE GENOCIDA je baš to, šprdanje sa njima.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#82639 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by breuer »

naravno da je važno, ali je problem što očito niko sa njihove strane to ne želi priznati, ili oni koj su spremni ne prebace ni cenzus...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#82640 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

LBVIEW wrote: 26/11/2020 13:06
emigrazione wrote: 26/11/2020 11:08
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32

Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Pusti tu pricu, pa u Sarajevu imas opcine i nacelnike koji, kada ne znaju da rijese neki problem, otvaraju trgove i parkove "djece Srebrenice"....mi sami nismo u stanju obiljeziti vlastito stradanje kao svi normalni i ponosni narodi na ovoj planeti, nase pozivanje na Srebrenicu je u 90% slucajeva dvolicno bez trunke dostojanstva. Dzenaza u Potocarima je teferic, od kurvi u stiklama do otimanja para na svakom mjestu, jednom sam bio i nikada vise...ali najvise na dunjaluku nam smeta sto neki politicar iz RS-a nece da prizna genocid i prvo pitanje, od milion drugih je "da li priznaje genocid u Srebrenici", bez obzira sto bi vjerovatno, za razliku od Milorada npr., pruzio ruku vezano za masu drugih stvari koje cine svakodnevnocu i zivot, ili bar postoji sansa da se pokusa konacno pokrenuti ekonomija i zivot u ovoj drzavi
I u kakvoj je to uzrecno-posljedicnoj vezi?
Da ne spominjem kako dostojanstvo i opravdanje srpkog bezobrazluka i posljednje faze genocida - negiranja ne idu u istu recenicu.
Pa ne znam, imas dvije opcije: ili radi ono oko cega se mozes dogovoriti jer valja preziviti ili dodji vamo po pusku pa u sumu.
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#82641 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

emigrazione wrote: 26/11/2020 13:12
Genocid u BiH je činjenica zapisana u vremenu, ako je sad ne priznaju priznat ce je neke druge generacije,
Politicka javnost i akademska zajednica negiraju tu cinjenicu. U takvim uslovima, gdje imas institucionalno negiranje genocida, gdje studentski dom nosi naziv po covjeku koji je osudjen za genocid, i sistem koji njeguje nepravdu i nepravicnost, sansa da neke buduce generacije to ucine su nikakve. Prije ce se desiti novi, mozda jos brutalniji sukob, nego pomirenje. Ekonomska saradnja, sta god to ovdje znacilo, nije nikakva psiholoska priprema u procesu pomirenja. To je samo prica kojom se kupuje vrijeme do stvaranja nekih novih uslova za ostvarivanje strateskih ciljeva.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82642 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

General War wrote: 26/11/2020 13:35
LBVIEW wrote: 26/11/2020 13:06
emigrazione wrote: 26/11/2020 11:08
Pusti tu pricu, pa u Sarajevu imas opcine i nacelnike koji, kada ne znaju da rijese neki problem, otvaraju trgove i parkove "djece Srebrenice"....mi sami nismo u stanju obiljeziti vlastito stradanje kao svi normalni i ponosni narodi na ovoj planeti, nase pozivanje na Srebrenicu je u 90% slucajeva dvolicno bez trunke dostojanstva. Dzenaza u Potocarima je teferic, od kurvi u stiklama do otimanja para na svakom mjestu, jednom sam bio i nikada vise...ali najvise na dunjaluku nam smeta sto neki politicar iz RS-a nece da prizna genocid i prvo pitanje, od milion drugih je "da li priznaje genocid u Srebrenici", bez obzira sto bi vjerovatno, za razliku od Milorada npr., pruzio ruku vezano za masu drugih stvari koje cine svakodnevnocu i zivot, ili bar postoji sansa da se pokusa konacno pokrenuti ekonomija i zivot u ovoj drzavi
I u kakvoj je to uzrecno-posljedicnoj vezi?
Da ne spominjem kako dostojanstvo i opravdanje srpkog bezobrazluka i posljednje faze genocida - negiranja ne idu u istu recenicu.
Pa ne znam, imas dvije opcije: ili radi ono oko cega se mozes dogovoriti jer valja preziviti ili dodji vamo po pusku pa u sumu.
Prvo, nije bilo rijeci o opcijama u mom postu.
Drugo, tu "ili-ili" pricu probaj prodati nekom drugom, jer ja nisam kupac.
Posljedica popustanja majmunima koji, ne samo da negiraju ono sto u uradili, vec se na svaki moguci nacin izruguju zrtvama(npr. birajuci onog za sajkacom na svinjolikoj glavusi za gradonacelnika Srebrenice), je istima znak kako se genocid "isplati". Kao sto, je uostalom, i ovim na drugoj strani - nemojte misliti kako je neko nesto oprostio, a kamoli zaboravio.
Valjda ne trebam pojasnjavati sta to moze prouzrokovati u budcnosti.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82643 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

statixx wrote: 26/11/2020 13:44
emigrazione wrote: 26/11/2020 13:12
Genocid u BiH je činjenica zapisana u vremenu, ako je sad ne priznaju priznat ce je neke druge generacije,
Politicka javnost i akademska zajednica negiraju tu cinjenicu. U takvim uslovima, gdje imas institucionalno negiranje genocida, gdje studentski dom nosi naziv po covjeku koji je osudjen za genocid, i sistem koji njeguje nepravdu i nepravicnost, sansa da neke buduce generacije to ucine su nikakve. Prije ce se desiti novi, mozda jos brutalniji sukob, nego pomirenje. Ekonomska saradnja, sta god to ovdje znacilo, nije nikakva psiholoska priprema u procesu pomirenja. To je samo prica kojom se kupuje vrijeme do stvaranja nekih novih uslova za ostvarivanje strateskih ciljeva.
:thumbup:
Ma supljaci u koje ni sami ne vjeruju, samo da bi opravdalli politicki narativ.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#82644 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by emigrazione »

Benjo34 wrote: 26/11/2020 13:27 Ne mogu da vjerujem da postoje osobe koje smatraju da nije važno da'l će neko priznat ili ne priznat genocid. VAŽNO JE, od krucijalnog značaja za pomirenje među narodima. Meni kao Bošnjaku je jako bitno da neko ko je ubijao i punio masovne grobnice mojim sunarodnjacima PRIZNA, da je to uradio, da je učinjeno zlo u njegovo ime, da se izvinjava i da je spreman na izgradnji povjerenja i mira. BEZ TOGA NEMA POMIRENJA. Ne samo da ga ne priznaju nego tako bolesno izvrću teze, tipa ona bljutava priča kako su ukopavani prazni tabuti i da tamo ima živi ljudi. FUJ FUJ. Pa ni nacisti nisu pravidi sekundarne i tercijalne masovne grobnice ovi jesu, da bi PREKRILI GENOCID.

Zato Bošnjo koji nastavLJAŠ pušit priču " ko nas bre zavadi" slobodno prvom prilikom glavu na panj i daj komšiji kojem bezdušno vjeruješ da te zakolje jer će to svejedno uraditi. A uradit će jer u njegovim očima to ispravno, ti si za njeg otpad jer si musliman. Ne mrzim ih, ali ne mogu ih gledati sa ljubavi, dok se šprdaju sa mrtvim šehidima, mrtvom djecom i silovanim ženama. NEGIRANJE GENOCIDA je baš to, šprdanje sa njima.
Pa dobro vazno jeste, ali nece da priznaju i sta ces sad?! Nastaviti da zivis kao beduin u zadnjem supku svijeta željan svega i svacega?! Ne pada mi na pamet rodjenom sinu za njegov zivot vezati srpsko priznanje srebrenickog genocida, dakle ne pada mi na pamet...ti sjedi u podrumu i cekaj da bi poceo da zivis, javicu ti ja preko pp ako se sta desi....
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#82645 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bascarsija1 »

Benjo34 wrote: 26/11/2020 12:06 Priču o genocidu itekako treba forsirati. Bez priznanja nema mira. Bez iskrenog pokajanja nema mira, ne mozes znati da su za suzivot bez toga.
Upravo tako. Ovo je srz problema.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#82646 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bascarsija1 »

emigrazione wrote: 26/11/2020 13:54
Benjo34 wrote: 26/11/2020 13:27 Ne mogu da vjerujem da postoje osobe koje smatraju da nije važno da'l će neko priznat ili ne priznat genocid. VAŽNO JE, od krucijalnog značaja za pomirenje među narodima. Meni kao Bošnjaku je jako bitno da neko ko je ubijao i punio masovne grobnice mojim sunarodnjacima PRIZNA, da je to uradio, da je učinjeno zlo u njegovo ime, da se izvinjava i da je spreman na izgradnji povjerenja i mira. BEZ TOGA NEMA POMIRENJA. Ne samo da ga ne priznaju nego tako bolesno izvrću teze, tipa ona bljutava priča kako su ukopavani prazni tabuti i da tamo ima živi ljudi. FUJ FUJ. Pa ni nacisti nisu pravidi sekundarne i tercijalne masovne grobnice ovi jesu, da bi PREKRILI GENOCID.

Zato Bošnjo koji nastavLJAŠ pušit priču " ko nas bre zavadi" slobodno prvom prilikom glavu na panj i daj komšiji kojem bezdušno vjeruješ da te zakolje jer će to svejedno uraditi. A uradit će jer u njegovim očima to ispravno, ti si za njeg otpad jer si musliman. Ne mrzim ih, ali ne mogu ih gledati sa ljubavi, dok se šprdaju sa mrtvim šehidima, mrtvom djecom i silovanim ženama. NEGIRANJE GENOCIDA je baš to, šprdanje sa njima.
Pa dobro vazno jeste, ali nece da priznaju i sta ces sad?! Nastaviti da zivis kao beduin u zadnjem supku svijeta željan svega i svacega?! Ne pada mi na pamet rodjenom sinu za njegov zivot vezati srpsko priznanje srebrenickog genocida, dakle ne pada mi na pamet...ti sjedi u podrumu i cekaj da bi poceo da zivis, javicu ti ja preko pp ako se sta desi....
Pa dobro mozda nepada tebi na pamet ali kad te napadnu pa ti ga zakolju sta ces onda. Stvarno si glup do bola da nisi nista naucio od proslog sukoba.
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#82647 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nenadivan »

animus wrote: 26/11/2020 12:59

Presude za genocid postoje samo za Njemacku, Ruandu i Bosnu i Hercegovinu. Koliko ja znam.
Njemačka i Ruanda ne dovode u pitanje presude kao i ostale clanice UN-a. O presudama nema diskusije.
Ko ostaje da ne prihvata presude?
Genocid u Srebrenici jeste cinjenica o kojoj postoji presuda. Njemackoj se nije sudilo za genocid, jer je pravni pojam genocida usvojen 1948 na skupstini UN-a. Njemacka je izvrsila u toku rata desetine genocida, to nije sporno. Da li smatras da su ta tri navedena genocida jedina koja su postojala? Je l ubijanje miliona Jermena nije genocid? Ili ti treba sudska presuda? Nije li to jadno?
Ovdje vidim isto tako besprizorne izjave kao zlocin NDH nad SRbima u IISR nije genocid jer nema sudkse presude!!!??? Jadno do kraja.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#82648 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by visuljak »

Ripicipi wrote: 26/11/2020 11:37
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:51
Ripicipi wrote: 26/11/2020 09:34

Nista onda... svako svojim putem, a??
Nakon genocida na etnicki vecinskim bosnjackim teritorijama, bojim se, kako nece moci.
Genocid, genocid, genocid itd itd itd
Iskreno da ti kazem, i mene pocinje zivcirati sve oko Srebrenice i to neko forsiranje...
Eto mi u Sarajevu nismo ginuli, pa meni je rodjeni otac poginuo u Sarajevu, kao izmedju ostalog i 11 hiljada ljudi... i sta sad?!?
I opet moj razgovor sa srbima ne pocinje sa srebrenicom, priznjanjem krivice itd...

Srebrenicu najvise uzimaju u usta oni koji sa ratom nemaju veze ili nisu licno izgubili clana porodice pa im se sav "patriotizam" sveo na Srebrenicu...
Je li moguce da neko ovako razmislja u 21.vijeku pored svih predocenih i dokazanih detalja?

Onaj ko ne priznaje sudske presude, onaj ko ne priznaje pocinjene zlocine bez trunke savjesti bi opet pocinio iste zlocine jer ih nije svjestan.
Da je iole svjestan sta je uradio rekao bi ''jeste, pocinio sam iz tog i tog razloga i nastojacu da se to ne ponovi''. Bez toga samo ceka priliku da iste stvari ponovi.
Zlocinci su tebi vec nabili stokholmski sindrom i uskoro ces vokati kako smo to mi trazili i za sve smo mi krivi pa su nas oni opravdano istrijebili.

p.s. privatno radi sta hoces, ljubi ih ako ti se svidjaju a ostavi nas masu da se drzimo civilizacije i postivanja presuda(iako se i nama neke ne svidjaju, one se moraju postovati)
Mi imamo posla sa djikanima(Srbi su nesto drugo ma koliko ih bilo).
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#82649 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nenadivan »

Druga vazna stvar.
Srbi nisu priznali genocid jer nisu porazeni, neko to vec pomenu. Niko nije porazen. I ostala dva naroda slabo priznaju svoje zlocine. To je tako. Ne moze se ocekivati nikakav boljitak. Kod Srba je vrlo opasno govoriti o tome, jer ulazite u veliku opasonst. Dobar broj ljudi ima drugacije misljenje ali ne smiju javno da ga iznesu. Jer pojedinac ne moze nista promijeniti. Takodje dobar broj ljudi vjeruje zvanicnim medijima koji kazu da se genocid, Prijedor, Brcko... nisu desili, tj jesu malo, ali je to kao prenapuvano. Onda opet zbog zvanicnih srpskih medija barataju sa nekim silnim hiljadama civilnih zrtava sa srpske strane (kojih je bilo, ali koliko je drugo pitanje). Nema ovde nikada dobra.
Bosnjackim elitama srebrenica dobro dodje, uvijek se na nju mozes pozvati pogotovo pred izbore i kao "opravdanje" zasto je ekonomija u qrcu.
Kod Srba nema ni jedna jedina veca stranka (parlamentarna ili da ima odbornike u gradovvima) koja nije desnicarska, iako su neke od njih nominalno lijeve. SNSD i SP su npr nominalno lijevi, ali su sustisnki vrlo desno - cak bih rekao fasisticke da su. U Federaciji osim lopovskog SDP-a takodje nema nista lijevo orjentisano, a i sam sdp je vise nominalno lijevo nego realono. Mi smo zagadjeni narodi, Srbe najbolje poznajem (i sam sam od te fele), pa mogu reci da smo u prosjeku ili desnicari ili krajnji desnicari (fasisti i nacionalisti), prilicno tupavi, teoreticari zavjera, krezuba primitivna masa. Kada bi postojala vremenska masina da se srbi vrate na lice mjesta i vide strijeljanja zarobljenika u potocarima i okolini, opet bi dobar broj njih rekao to su glumci to je montaza. Sve smo vise religijski fanatici, mislim da nismo previse daleko od islamskog fundamentalizma bliskog istoka - potrebno je samo jos vremena i kvalitetnih ljudi poput Picoustog i Baje - i naravno da budemo jos siromasnjiji - a na dobrom smo putu....
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#82650 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

nenadivan wrote: 26/11/2020 14:11
animus wrote: 26/11/2020 12:59

Presude za genocid postoje samo za Njemacku, Ruandu i Bosnu i Hercegovinu. Koliko ja znam.
Njemačka i Ruanda ne dovode u pitanje presude kao i ostale clanice UN-a. O presudama nema diskusije.
Ko ostaje da ne prihvata presude?
Genocid u Srebrenici jeste cinjenica o kojoj postoji presuda. Njemackoj se nije sudilo za genocid, jer je pravni pojam genocida usvojen 1948 na skupstini UN-a. Njemacka je izvrsila u toku rata desetine genocida, to nije sporno. Da li smatras da su ta tri navedena genocida jedina koja su postojala? Je l ubijanje miliona Jermena nije genocid? Ili ti treba sudska presuda? Nije li to jadno?
Ovdje vidim isto tako besprizorne izjave kao zlocin NDH nad SRbima u IISR nije genocid jer nema sudkse presude!!!??? Jadno do kraja.
da budemo precizniji NDH nije ubijao samo Srbe, nego i Jevreje, Rome, i sve Bošnjake i ostale južnoslavenske narode koji im nisu ideologijom odgovarali, uključujući i same Hrvate.
Locked