Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#72901 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

Pošto sam ja "šaban" jer mi je šega ta lutkarska predstava-šta predlažeš?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72902 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote:
jagugu wrote:Pripadnici MUP-a RS večeras snimljeni na granici BiH sa Srbijom!

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... jom/352885
pa ja to sabanima ovdje pricam, oni se keslaju...mup pc je vec mjesecima ukljucen u nadziranje granice...a i zandarmeriji se mora nac posla :wink:
:lol: :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72903 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

PM72 wrote:Pošto sam ja "šaban" jer mi je šega ta lutkarska predstava-šta predlažeš?
Neee, nisam na tebe mislio, marascino se nesto natezao samnom 155 tka i jos njih prije par sedmica oko ovoga...ko biva nesmiju policiju na granicu. :mrgreen:
Tamam posla sa te tako oslovljavam :bih:
...a predlazem, da se prestane sa...lakocemo, i nije to nista.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72904 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote:
PM72 wrote:Slika iz Dobrinje je nastala nakon ubistva dvojce policajaca na Alipašinom polju kad su se digle sve policijske snage u ovom dijelu BiH.Pa i MUP RS.I bili su korektni,priveli su i uhapsili svakog koga je tužilaštvo ili MUPKS tražio.
To da će Milorad odvesti žandarmeriju na granicu sa Srbijom...ne znam da li bi se smijao ili plakao.Ta Miletova žandarmerija je jedinica za podršku MUP-a RS iz Banja Luke i ima ih sve ukupno stotinjak.Stotinu ljudi rasporediti na granicu sa Srbijom :lol: plaćati im smještaj,ishranu,odvojeni život,putne troškove...
Stotinu ljudi ili jedna četa je u ratu čuvala kilometar linije...a granica dugačka 357 km...
Zandarmerije ce biti oko 400 + komata, stvar je psiholoskog djelovanja imati policajca PC na granici nego drzavnog, sve smisljeno i postupno...malo znak, malo poicijsko auto, pa promjena zakona...pa osnivanje jedinica.
A odobrit ce zeljko i bosnjaci jos koji kredit za koje je drzava garant za smjestaj i ugodan boravak pripadnika jedinica tamo gdje im nije mjesto... :thumbup:
Pa je li oni hoce da ukinu tu granicu ili da je brane od Srbije.
Ako ce je ukidati moraju se povuci ne entitetsku liniju a ako ce cuvati granicu od Srbije, pa dobrodosli su.

Sad ozbiljno, granicna policija nije ni formirana da se bavi ovako komplikovanim poslom kao sto je ova masovna migracija neke populacije. To je iznenadilo i mnogo jace zemlje a da nece i nas. Druga stvar, ovo je privremeno i nije bas zgodno primiti jos hiljadu ljudi u granicnu policiju ako ce za par mjeseci biti tehnoloski visak...onda se pribjeglo da se trazi pomoc od MUPova entiteta. Dodik naravno od toga pravi dramu da ne idu pederalci na granicu ali kada je vidio da niko vise ne moze da kontrolise tu granicu, poslao je svoje(iako je i to odbijao).

Ja se samo plasim da jedno jutro ne razoruzaju granicnu policiju i preuzmu granicu. :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72905 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote:
PM72 wrote:Slika iz Dobrinje je nastala nakon ubistva dvojce policajaca na Alipašinom polju kad su se digle sve policijske snage u ovom dijelu BiH.Pa i MUP RS.I bili su korektni,priveli su i uhapsili svakog koga je tužilaštvo ili MUPKS tražio.
To da će Milorad odvesti žandarmeriju na granicu sa Srbijom...ne znam da li bi se smijao ili plakao.Ta Miletova žandarmerija je jedinica za podršku MUP-a RS iz Banja Luke i ima ih sve ukupno stotinjak.Stotinu ljudi rasporediti na granicu sa Srbijom :lol: plaćati im smještaj,ishranu,odvojeni život,putne troškove...
Stotinu ljudi ili jedna četa je u ratu čuvala kilometar linije...a granica dugačka 357 km...
Zandarmerije ce biti oko 400 + komata, stvar je psiholoskog djelovanja imati policajca PC na granici nego drzavnog, sve smisljeno i postupno...malo znak, malo poicijsko auto, pa promjena zakona...pa osnivanje jedinica.
A odobrit ce zeljko i bosnjaci jos koji kredit za koje je drzava garant za smjestaj i ugodan boravak pripadnika jedinica tamo gdje im nije mjesto... :thumbup:
Pa je li oni hoce da ukinu tu granicu ili da je brane od Srbije.
Ako ce je ukidati moraju se povuci ne entitetsku liniju a ako ce cuvati granicu od Srbije, pa dobrodosli su.

Sad ozbiljno, granicna policija nije ni formirana da se bavi ovako komplikovanim poslom kao sto je ova masovna migracija neke populacije. To je iznenadilo i mnogo jace zemlje a da nece i nas. Druga stvar, ovo je privremeno i nije bas zgodno primiti jos hiljadu ljudi u granicnu policiju ako ce za par mjeseci biti tehnoloski visak...onda se pribjeglo da se trazi pomoc od MUPova entiteta. Dodik naravno od toga pravi dramu da ne idu pederalci na granicu ali kada je vidio da niko vise ne moze da kontrolise tu granicu, poslao je svoje(iako je i to odbijao).

Ja se samo plasim da jedno jutro ne razoruzaju granicnu policiju i preuzmu granicu. :lol:
Granicnoj policiji fali 1400 pripadnika vec godinama i bez izbjeglica, vojska se namjerno kako je god moguce sistemski slabi, SIPA, OSA....ko do sad to ne vidi zasto i kako nema mu pomoci.
Mup nema ovlasti da radi poslove koji su povjereni drzavi iz bas ovog razloga....srbija i PC su imali medjusobom granice i u ratu...ali nemoj bas da te to lako zbunjuje.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72906 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote: Granicnoj policiji fali 1400 pripadnika vec godinama i bez izbjeglica, vojska se namjerno kako je god moguce sistemski slabi, SIPA, OSA....ko do sad to ne vidi zasto i kako nema mu pomoci.
Mup nema ovlasti da radi poslove koji su povjereni drzavi iz bas ovog razloga....srbija i PC su imali medjusobom granice i u ratu...ali nemoj bas da te to lako zbunjuje.
Evo da se kladimo ja i ti da ni jedan pripadnik MUPa ne smije biti u podrucju koje kontrolise granicna sluzba bez njihovog odobrenja. Drugo je pitanje da li se moze sve to u detalje iskontrolisati a da se setaju po granici i glume granicnu policiju, sigurno nije.
Necemo se pozivati na izvore A.A.

Drugo je pitanje sto Dodik sa svojim crvima u drzavnim institucijama podkopava svaku instituciju.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72907 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote: Granicnoj policiji fali 1400 pripadnika vec godinama i bez izbjeglica, vojska se namjerno kako je god moguce sistemski slabi, SIPA, OSA....ko do sad to ne vidi zasto i kako nema mu pomoci.
Mup nema ovlasti da radi poslove koji su povjereni drzavi iz bas ovog razloga....srbija i PC su imali medjusobom granice i u ratu...ali nemoj bas da te to lako zbunjuje.
Evo da se kladimo ja i ti da ni jedan pripadnik MUPa ne smije biti u podrucju koje kontrolise granicna sluzba bez njihovog odobrenja. Drugo je pitanje da li se moze sve to u detalje iskontrolisati a da se setaju po granici i glume granicnu policiju, sigurno nije.
Necemo se pozivati na izvore A.A.

Drugo je pitanje sto Dodik sa svojim crvima u drzavnim institucijama podkopava svaku instituciju.
Jbg, ti bas ko Alija ala rahmetile...bile si mjesane patrole JNA i MUPa, pa prestase...znas kome se istorija ponavlja...to jedno te isto pitanje, ako ce ti biti lakse isparcelisi ti to sebi kako god ti odgovara, ali vrag je odnio salu.
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#72908 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by swanfilter »

I ja mislim da ne mogu prinjusiti samoj granici. Rade posao koji su mnogo aktivinije morali raditi od samog pocetk UIa. Bolje i Dodina Milicija, nego FUP ili OS BiH. E, to bi bio blam ... :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72909 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

swanfilter wrote:I ja mislim da ne mogu prinjusiti samoj granici. Rade posao koji su mnogo aktivinije morali raditi od samog pocetk UIa. Bolje i Dodina Milicija, nego FUP ili OS BiH. E, to bi bio blam ... :lol:
:?
A gde se to inace "sprjecava" ulaz migranata? :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72910 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote: :?
A gde se to inace "sprjecava" ulaz migranata? :-)
Koliki je granicni pojas koji pokriva granicna policija?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72911 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote: :?
A gde se to inace "sprjecava" ulaz migranata? :-)
Koliki je granicni pojas koji pokriva granicna policija?
Pa pojas varira i aerodrom ti je granica, i more...kopneni pojas od granicne crte je nekih od 10 kilometara koliko se sjecam unutar BiH.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72912 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote:
Maraschino wrote:
Koliki je granicni pojas koji pokriva granicna policija?
Pa pojas varira i aerodrom ti je granica, i more...kopneni pojas od granicne crte je nekih od 10 kilometara koliko se sjecam unutar BiH.
I ja pretpostavljam da je tako sto znaci da sve unutar tog pojasa kontrolisu granicne sluzbe(carina i g.policija) a svako ko ulazi treba se najaviti i dobiti odobrenje. Valjda imaju procedure.
Ako nema zahtjeva za zandarmeriju, vjeruj sigurno da tamo ne moze biti.
Sreca nasa da je neko prije nas o mnogo cemu(ne o svemu) razmisljao pa je i komandni kadar balansiran tako da se ne moze desiti da je neko zazmirio na neki incident.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72913 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote:
Maraschino wrote:
Koliki je granicni pojas koji pokriva granicna policija?
Pa pojas varira i aerodrom ti je granica, i more...kopneni pojas od granicne crte je nekih od 10 kilometara koliko se sjecam unutar BiH.
I ja pretpostavljam da je tako sto znaci da sve unutar tog pojasa kontrolisu granicne sluzbe(carina i g.policija) a svako ko ulazi treba se najaviti i dobiti odobrenje. Valjda imaju procedure.
Ako nema zahtjeva za zandarmeriju, vjeruj sigurno da tamo ne moze biti.
Sreca nasa da je neko prije nas o mnogo cemu(ne o svemu) razmisljao pa je i komandni kadar balansiran tako da se ne moze desiti da je neko zazmirio na neki incident.
...ja, pa sto im onda ne vrate ove izbjeglice sto prodju, nego fino upute prema federaciji odnosno kantonima? svaki dan dodje u Tuzlu makar 200 tonjak izbjeglica. Ti ne razumijes da nije stvar manjka kadra, vec zakulisne politike...mogu te izbjeglice i iz PC preci u hrvatsku, ne moraju bas ici Tuzla-Sarajevo-Bihac.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72914 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote: ...ja, pa sto im onda ne vrate ove izbjeglice sto prodju, nego fino upute prema federaciji odnosno kantonima? svaki dan dodje u Tuzlu makar 200 tonjak izbjeglica. Ti ne razumijes da nije stvar manjka kadra, vec zakulisne politike...mogu te izbjeglice i iz PC preci u hrvatsku, ne moraju bas ici Tuzla-Sarajevo-Bihac.
To razumijem za izbjeglice. Ako ured postoji u Bijeljini zasto ih tamo ne obrade i autobusima dalje nego ih propustaju prema Tuzli.
To su zakulisne igre i druga problematika.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#72915 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

vlada pederacije samo treba donijeti odluku da ce se migranti smjestati u opstinama bosanski petrovac, drvar, glamoc i grahovo. i tu odluku poceti sprovoditi u djelo. a oni u srbiji nek propustaju preko drine i dalje.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#72916 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muzicar_iz_parka »

A šta je onda sa pograničnim naseljima, ispade da tu entitetski i kantonalni policajci ne smiju kročiti.
Dosta gradova posebno na sjeveru se nalazi uz samu granicu.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#72917 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

General War wrote: Pa pojas varira i aerodrom ti je granica, i more...kopneni pojas od granicne crte je nekih od 10 kilometara koliko se sjecam unutar BiH.
Mislim da je ovo bio zakon u SFRJ jer si imao granični i pogranični pojas u kojem su bili posebni propisi .Za BiH ovo ne važi jer bi trećina gradova bila u tom pojasu,od Trebinja do Bihaća.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#72918 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

155_mm wrote:vlada pederacije samo treba donijeti odluku da ce se migranti smjestati u opstinama bosanski petrovac, drvar, glamoc i grahovo. i tu odluku poceti sprovoditi u djelo. a oni u srbiji nek propustaju preko drine i dalje.
:thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72919 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

PM72 wrote:
General War wrote: Pa pojas varira i aerodrom ti je granica, i more...kopneni pojas od granicne crte je nekih od 10 kilometara koliko se sjecam unutar BiH.
Mislim da je ovo bio zakon u SFRJ jer si imao granični i pogranični pojas u kojem su bili posebni propisi .Za BiH ovo ne važi jer bi trećina gradova bila u tom pojasu,od Trebinja do Bihaća.
Sta je ovdje radila granicna policija ili se za to trazi asistencija.

https://www.aa.com.tr/ba/balkan/grani%C ... ta/1595136
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72920 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

BHCluster wrote:
155_mm wrote:vlada pederacije samo treba donijeti odluku da ce se migranti smjestati u opstinama bosanski petrovac, drvar, glamoc i grahovo. i tu odluku poceti sprovoditi u djelo. a oni u srbiji nek propustaju preko drine i dalje.
:thumbup:
Ovo treba gurati. Poceli pricu o B.Petrovcu odnosno poljana kod B.Petrovca i ljudi se pobunili oni odustali.
Pa eto u Bihacu i pederaciji svi se bune pa sto ih onda Srbi opet propustaju.
Ovo za B.Grahovo, B.Petrovac, Glamoc, Drvar, Livno...treba forsirati jos migrantima objasniti da su blizu HR granice a ako treba i prevoz im obezbijediti(isto sto ih ovi sprovode do entitetske linije).
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72921 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

PM72 wrote:
General War wrote: Pa pojas varira i aerodrom ti je granica, i more...kopneni pojas od granicne crte je nekih od 10 kilometara koliko se sjecam unutar BiH.
Mislim da je ovo bio zakon u SFRJ jer si imao granični i pogranični pojas u kojem su bili posebni propisi .Za BiH ovo ne važi jer bi trećina gradova bila u tom pojasu,od Trebinja do Bihaća.
Nisam siguran, ali logicki i danas ti je masa gradova drito na granici...ali jedno je kada policija u zvorniku uhapsi migrante i isporuci ih GP, a drugo je kada policijia nadzire granicu...mada treba napomenut da federacija u stopu prati trendove u PC jer kantomalne policije asistiraju GP na podrucju bihaca...a nije angazovala vojsku za primjer...tako da kako rekoh ima neki dogovor, i skrivene namjere prema javnosti zasto se drzavne i institucije namjerno razjebaju i po vertikali i po horizontali...a ne koliko je nekoga...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72922 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote:
PM72 wrote: Mislim da je ovo bio zakon u SFRJ jer si imao granični i pogranični pojas u kojem su bili posebni propisi .Za BiH ovo ne važi jer bi trećina gradova bila u tom pojasu,od Trebinja do Bihaća.
Nisam siguran, ali logicki i danas ti je masa gradova drito na granici...ali jedno je kada policija u zvorniku uhapsi migrante i isporuci ih GP, a drugo je kada policijia nadzire granicu...mada treba napomenut da federacija u stopu prati trendove u PC jer kantomalne policije asistiraju GP na podrucju bihaca...a nije angazovala vojsku za primjer...tako da kako rekoh ima neki dogovor, i skrivene namjere prema javnosti zasto se drzavne i institucije namjerno razjebaju i po vertikali i po horizontali...a ne koliko je nekoga...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zasto-p ... /191004021

Sve objasnjeno i nema potrebe paniciti. Cinjenica ostaje da se sve drzavne agencije i sluzbe zele ugusiti opstrukcijama.
Vojska ne moze tako lako na granicu kao ni u svakoj drzavi. Moze ako dobije skroz drugaciji mandat i funkciju.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72923 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Ok, bit ce vremena za kajanje.
Kada nema reakcije kada kucni savjet pc moze blokirati drzavne interese...nema dalje.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#72924 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

Maraschino wrote: Vojska ne moze tako lako na granicu kao ni u svakoj drzavi. Moze ako dobije skroz drugaciji mandat i funkciju.
U onoj "nevaljastoj" državi pod nazivom SFRJ vojska je čuvala kompletnu granicu,imala karaule,patrole,meke pojaseve,mrtve straže a lokalno stanovništvo je također bilo graničar.
Rođak mi je bio graničar prema Rumuniji.Pojavile se konjokradice što su po noći prelazili granicu,krali konje i nazad u Rumuniju.Vojska pojačala patrole,postavljali zasjede i nakon par dana izrešetali konjokradice,bio uviđaj od strane naše i rumunske vojske a tijela potrpana u vreće i ćuhnuto nazad rumunima.

Tako se čuvala granica u pravoj državi a ove banana republike ne mogu sačuvati ni trafiku.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72925 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

PM72 wrote:
Maraschino wrote: Vojska ne moze tako lako na granicu kao ni u svakoj drzavi. Moze ako dobije skroz drugaciji mandat i funkciju.
U onoj "nevaljastoj" državi pod nazivom SFRJ vojska je čuvala kompletnu granicu,imala karaule,patrole,meke pojaseve,mrtve straže a lokalno stanovništvo je također bilo graničar.
Rođak mi je bio graničar prema Rumuniji.Pojavile se konjokradice što su po noći prelazili granicu,krali konje i nazad u Rumuniju.Vojska pojačala patrole,postavljali zasjede i nakon par dana izrešetali konjokradice,bio uviđaj od strane naše i rumunske vojske a tijela potrpana u vreće i ćuhnuto nazad rumunima.

Tako se čuvala granica u pravoj državi a ove banana republike ne mogu sačuvati ni trafiku.
Znam, nema toga vise. :D
Locked