Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#71701 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by smjesko071 »

spreca wrote:Bakir se opet naguzio oboici bez vazelina....Bakire picka ti materina izdajnicka
Bake tu je bitan dio Bosne od SCCa do Valter Perića na Skenderiji. Ostalo nije bitno!
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#71702 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

155_mm wrote:
General War wrote:
155_mm wrote:najgluplja stvar je sto neki misle da BiH moze u NATO sama od sebe.

ako ikad dodje momenat za to, tu ce biti uvrtanja ruku nezapamcenih razmjera.

naravno po misljenju velikog broja forumasa mitru ovaj hocu reci miloradu ne moze niko nista.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Dosada se to pokazalo kao vrlo ocigledno.
a sta je to vrlo ocigledno?
Pa to za misljenje velikog broja forumasa u vezi mitra, citaj sta pises.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#71703 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

a mozes ti konkretizirati tu ociglednost.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#71704 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

redoslijed "igranja mecke"

zaigra mecka u Makedoniji....frka ovo-ono....stvari se "sredise"...Makedonija ide napred
zaigra mecka u C. Gori....frka....ovo-ono.....stvari se sredise...C.Gora krenu napred

dosla mecka u BiH da zaigra....
bumo videli kako ce igrati....ali sam 100% siguran da BiH van Nato-a nece ostati...
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#71705 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by amko761 »

Kad babe Ameri narede idemo i u Nato i vadi temu ''kraj Milorada Dodika''.

Samo trenutno imaju prečih stvari da riješe jbg, čim slupaju Iran i disciplinuju Tursku i učine je poslušnim vazalom ponovo, valjda ćemo mi doći na red.
User avatar
atmel
Posts: 1657
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#71706 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by atmel »

amko761 wrote:Kad babe Ameri narede idemo i u Nato i vadi temu ''kraj Milorada Dodika''.

Samo trenutno imaju prečih stvari da riješe jbg, čim slupaju Iran i disciplinuju Tursku i učine je poslušnim vazalom ponovo, valjda ćemo mi doći na red.
Zasto dosad babo Amer nije naredio.
Last edited by atmel on 06/08/2019 13:30, edited 1 time in total.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#71707 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tandmand »

U ovom sporazumu su trebali biti principi za formiranje vlasti koji bi bili više tehničke prirode, na taktičkom nivou, gdje bi se tačno nabrojali koraci, redoslijed radnji. Dakle zapelo se na APN za NATO i to je faktički tehnička, administrativna stvar.

Ali šta je ovdje Bakir potpisao:
Da će se ukinuti OHR, da će se birati legitimni predstavnici, osiguranje uslova povratnicima (ne može osigurati uslove ni ovima koji nisu povratnici, narod bježi iz države) .... kakve to ima veze sa formiranjem vlasti? U ime koga bi on ukidao OHR, koga predstavlja? Principi formiranja vlasti izbornih pobjednika i strateška pitanja od kojih ovisi opstojnost BiH - kako to može biti na jednom te istom papiru? :shock:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#71708 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

amko761 wrote:Kad babe Ameri narede idemo i u Nato i vadi temu ''kraj Milorada Dodika''.

Samo trenutno imaju prečih stvari da riješe jbg, čim slupaju Iran i disciplinuju Tursku i učine je poslušnim vazalom ponovo, valjda ćemo mi doći na red.
pa desi bre amko. dosli bi odmah na red da tvoj preCednik ima muda da povuce pravi potez. a ne ovo
'ocu kakim necu kakim.
User avatar
atmel
Posts: 1657
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#71709 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by atmel »

AMER samo ceka, da rijesi situaciju sa Iranom i odmah ulijece, da ovdje nasteli Bakiru i Bosnji.
Last edited by atmel on 06/08/2019 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#71710 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Dodik: Blokirat ćemo rad institucija ako se Principi ne ispune za 30 dana
Predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik kazao je danas da će blokirati rad svih institucija ukoliko se u roku 30 dana ne ispune svi Principi za formiranje vlasti na državnom nivou, koji su lideri vodećih političkih stranaka potpisali danas u Sarajevu.

Predsjednici Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović, Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Dragan Čović i Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik danas su u Sarajevu na sastanku sa šefom Delegacije EU u BiH Larsom Gunnarom Wigemarkom postigli dogovor oko formiranja Vijeća ministara BiH i potpisali Principe za formiranje vlasti na državnom nivou.

Dodik je istakao da ulazak Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju nije upitan te da se u Principima za formiranje vlasti na državnom nivou navodi da će OHR biti ukinut kada BiH dobije kandidatski status.

Ukoliko se principi ne ispune, znači da je BiH u dubokoj krizi i da je upitan njen suverenitet – poručio je.

Smatra da su stvoreni svi uslovi da se pristupi odlučivanju u okviru Predsjedništva BiH te da se imenuje predsjedavajući Vijeća ministara BiH.

– Tačka sporenja je bio zahtjev SDA da se osigura i uputi Godišnji nacionalni plan za NATO. Mi smo se dogovorili da će se integracije odvijati u skladu s Ustavom, uvažavajući sve nivoe vlasti i da će se nastaviti saradnja s NATO-om – kazao je.

Između ostalog, potpisani Principi podrazumijevaju okvir za dalju saradnju u vezi nastavka NATO puta BiH, deblokadu rada Parlamentarne skupštine BiH te formiranje novog saziva Vijeća ministara BiH u narednih 30 dana.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#71711 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

atmel wrote:AMER samo ceka, da rijesi situaciju sa Iranom i odmah ulijece, da ovdje nasteli Bakiru i Bosnji.
Cak su obecali i neke Abramse za kolege sa foruma.
sto se tice amera bosnjo sutra moze nestati sa ovih prostora. ali to ne bi promjienilo njihovu politiku prema BiH.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#71712 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

sta kaze preCednik
ako za 30 se ne ispuni potpisano nejma BiH vise.
:lol:

znaci da ako za 30 dana, ministar odbrane ne bude bosnjak umjesto srbina a ministar vanjskih poslova bosnjak umjesto covica onda nema BiH vise.

i ako se ne budemo drzali onog sto smo potpisali do sada u vezi NATO onda pogotovo nema BiH.
:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#71713 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

155_mm wrote:sta kaze preCednik
ako za 30 se ne ispuni potpisano nejma BiH vise.
:lol:

znaci da ako za 30 dana, ministar odbrane ne bude bosnjak umjesto srbina a ministar vanjskih poslova bosnjak umjesto covica onda nema BiH vise.

i ako se ne budemo drzali onog sto smo potpisali do sada u vezi NATO onda pogotovo nema BiH.
:lol:
...i ako njegovi ministri ne zasjednu na funkcije, ako se ne usvoji "legitimno" predstavljanje...eto on prijeti nema vise BiH...stancaj granatle :D
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#71714 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Gdje u dokumentu piše da će se ić sporije sad u NATO?

Ono šta bake pred kamerama bubne da bi udovoljio Guardianu ja ne bih uzimao za ozbiljno. Šta je trebao reći, "gotovo je, idemo u NATO, Dodik potpisao"? :skoljka:

Momcovi su dobili papir da potpišu i niko ih ništa ne pita, vidiš da ih se na prepad okupilo, guardian nije stigao ni upariti košulju sa sakoVom :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11038
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#71715 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Prpa.ba »

Moze li onda neko konkretno predvidjanje forumskih optimista? Npr do novembra ce biti formirano Vijece ministara i poslacemo nacionalni program? :-D
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#71716 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

VM će bit formirano ubrzo, ANP ide također, zakamufliran da fanovi guardiana bolje svare, kao što je Guardian sve dosad odrađivao...
User avatar
Hame_
Posts: 5547
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#71717 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hame_ »

bunk wrote:Trump to moze zauvijek zapishati.
Vojna baza Americke vojske negdje na potezu Bosanska Bijela-Brcko. Vojna baza stalnog karaktera. Potpisujem da mi se do kraja zivota odbija 5% od plate u svrhu financiranja takvog projekta. Instant kill zauvijek svih prica o pokusajima destabilizacije BiH.
Potpisujem 10% :thumbup: :bih: :amerika:
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#71718 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dert »

imam jedno pitanjce :) :) bizon je ukinuo sve sa prefiksom bosanski
a sta mislite zasto nije ukinuo ime hotela Bosna :P :P

e , znam ja al' vam ne bih rek'o :razz:
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#71719 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Point. »

dert wrote:imam jedno pitanjce :) :) bizon je ukinuo sve sa prefiksom bosanski
a sta mislite zasto nije ukinuo ime hotela Bosna :P :P

e , znam ja al' vam ne bih rek'o :razz:
Prefiks bosanski su ukinuli davno prije nego se bizon ozbiljnije pojavio na političkoj sceni.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#71720 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

bh.tornjak wrote:Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#71721 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

General War wrote:
Dodik: Blokirat ćemo rad institucija ako se Principi ne ispune za 30 dana
Predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik kazao je danas da će blokirati rad svih institucija ukoliko se u roku 30 dana ne ispune svi Principi za formiranje vlasti na državnom nivou, koji su lideri vodećih političkih stranaka potpisali danas u Sarajevu.

Predsjednici Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović, Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Dragan Čović i Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik danas su u Sarajevu na sastanku sa šefom Delegacije EU u BiH Larsom Gunnarom Wigemarkom postigli dogovor oko formiranja Vijeća ministara BiH i potpisali Principe za formiranje vlasti na državnom nivou.

Dodik je istakao da ulazak Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju nije upitan te da se u Principima za formiranje vlasti na državnom nivou navodi da će OHR biti ukinut kada BiH dobije kandidatski status.

Ukoliko se principi ne ispune, znači da je BiH u dubokoj krizi i da je upitan njen suverenitet – poručio je.

Smatra da su stvoreni svi uslovi da se pristupi odlučivanju u okviru Predsjedništva BiH te da se imenuje predsjedavajući Vijeća ministara BiH.

– Tačka sporenja je bio zahtjev SDA da se osigura i uputi Godišnji nacionalni plan za NATO. Mi smo se dogovorili da će se integracije odvijati u skladu s Ustavom, uvažavajući sve nivoe vlasti i da će se nastaviti saradnja s NATO-om – kazao je.

Između ostalog, potpisani Principi podrazumijevaju okvir za dalju saradnju u vezi nastavka NATO puta BiH, deblokadu rada Parlamentarne skupštine BiH te formiranje novog saziva Vijeća ministara BiH u narednih 30 dana.
Ovo je bas za hahahaaaaaa

Krkan iz Bakinaca da moze vec juce bi ukinuo BiH, tako da :zzzz:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#71722 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

Point. wrote:
dert wrote:imam jedno pitanjce :) :) bizon je ukinuo sve sa prefiksom bosanski
a sta mislite zasto nije ukinuo ime hotela Bosna :P :P

e , znam ja al' vam ne bih rek'o :razz:
Prefiks bosanski su ukinuli davno prije nego se bizon ozbiljnije pojavio na političkoj sceni.
Bivol, molim lijepo :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#71723 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

znaci mile se sageo ..
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#71724 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hAZNADAR »

tandmand wrote:U ovom sporazumu su trebali biti principi za formiranje vlasti koji bi bili više tehničke prirode, na taktičkom nivou, gdje bi se tačno nabrojali koraci, redoslijed radnji. Dakle zapelo se na APN za NATO i to je faktički tehnička, administrativna stvar.

Ali šta je ovdje Bakir potpisao:
Da će se ukinuti OHR, da će se birati legitimni predstavnici, osiguranje uslova povratnicima (ne može osigurati uslove ni ovima koji nisu povratnici, narod bježi iz države) .... kakve to ima veze sa formiranjem vlasti? U ime koga bi on ukidao OHR, koga predstavlja? Principi formiranja vlasti izbornih pobjednika i strateška pitanja od kojih ovisi opstojnost BiH - kako to može biti na jednom te istom papiru? :shock:
OHR se ukida i gubi svoj smisao samo onda kada BiH bude punopravan clan svih integracija. A ne dok je u sporom procesu priblizavanja.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#71725 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

interesantno je to koliko forumasa ovdje na temi stvarno vjeruju da milorad moze ukinuti OHR.

i to osobe koje redovno prate politicka desavanja u BiH. sta mislite kako to onda vidi prosjecni miloradov glasac sa romanije.

za njih je podvijanje repa u vezi rezervnog sastava policije jedna od najveci pobEda srpstva jos od kosovske botke.
:lol:
Locked