Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#67226 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by seln »

Predsednice, pomozi!
Desant na BiH: Oko 20.000 naoružanih migranata pred vratima EU
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#67227 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

seln wrote:Predsednice, pomozi!
Desant na BiH: Oko 20.000 naoružanih migranata pred vratima EU
Nema Predsjednik trenutno vremena da se bavi tim trivijalnostima, sada je najvažnije da nađe lijepu kravatu za 20.11.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67228 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

:hajmooo: :kravata: :kravata: :kravata:
Dodik podržava Donalda Trampa

Predsjednik Republike Srpske i novoizabrani srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik pozvao je Srbe u Americi da na izborima za Kongres i Senat, koji će biti održani 6. novembra, glasaju za kandidate Republikanske partije Donalda Trampa.

– Amerika, kako je nedavno rekao američki predsjednik Donald Tramp pred Generalnom skupštinom UN-a, odbacuje ideologiju globalizma i podržava doktrine patriotizma u cijelom svijetu, čije vrijednosti i mi dijelimo – izjavio je Dodik.

On je naglasio da je srpska dijaspora jedinstvena i zagledana u maticu i nema sumnje da će i sada, kao i na predsjedničkim izborima podržati predsjednika Trampa.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#67229 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

General War wrote::hajmooo: :kravata: :kravata: :kravata:
Dodik podržava Donalda Trampa

Predsjednik Republike Srpske i novoizabrani srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik pozvao je Srbe u Americi da na izborima za Kongres i Senat, koji će biti održani 6. novembra, glasaju za kandidate Republikanske partije Donalda Trampa.

– Amerika, kako je nedavno rekao američki predsjednik Donald Tramp pred Generalnom skupštinom UN-a, odbacuje ideologiju globalizma i podržava doktrine patriotizma u cijelom svijetu, čije vrijednosti i mi dijelimo – izjavio je Dodik.

On je naglasio da je srpska dijaspora jedinstvena i zagledana u maticu i nema sumnje da će i sada, kao i na predsjedničkim izborima podržati predsjednika Trampa.
ako ne glasaju....precednik ce im otet onih 50 maraka sto im je uz peMziju dao
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#67230 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tara the River »

mayab wrote::izet: :izet: :izet:

Image

wow :shock: Guardian zapravo upravlja vremenom?
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#67231 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Point. »

Milorad Dodik zvani HARP.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#67232 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Tara the River wrote: wow :shock: Guardian zapravo upravlja vremenom?

Guardian je hodajući HAARP!Već jedan duži period njegov uticaj na vremenske prilike proučavaju imperijalistički naučnici.I ne samo to,
Guardian kontroliše protok vremena,kad god hoće može da vrati sat naprijed ili unazad. :mrgreen:
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#67233 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tara the River »

:D
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#67234 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Kaligrafija »

Onako usput, kroz svoju izjavu o Srebrenici ( hoce opet neku komisiju), pa na kraju teksta, provuce kroz usi, povecanje PDVa na 19%, kao preko PDVa ce povecati plate...! Ovaj i ovi su se rastali sa stvarnoscu u svakom pogledu, kakav kreten...!
User avatar
howdy
Posts: 3546
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#67235 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by howdy »

Kaligrafija wrote:Onako usput, kroz svoju izjavu o Srebrenici ( hoce opet neku komisiju), pa na kraju teksta, provuce kroz usi, povecanje PDVa na 19%, kao preko PDVa ce povecati plate...! Ovaj i ovi su se rastali sa stvarnoscu u svakom pogledu, kakav kreten...!

Uzece nam jos 2% ali ce nam dat 10%
Fadile Provalicu, smotaj svoje kablove, novi ekonomski bog allah je tu.
Gdje mi zivimo ljudi? Jel ovo moguce?
:lol: :lol:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#67236 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

PDV treba dići koliko god to Guardian kaže ako to znači pokretanje serija investicionih ciklusa.Ko normalan može imati nešto protiv
investicionih ciklusa? :?

Treba se danas malo pretrpiti,kako bi nam za 200-300 godina bilo bolje! :mrgreen:
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#67237 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Janjicar »

prljavi Hare wrote:PDV treba dići koliko god to Guardian kaže ako to znači pokretanje serija investicionih ciklusa.Ko normalan može imati nešto protiv
investicionih ciklusa? :?

Treba se danas malo pretrpiti,kako bi nam za 200-300 godina bilo bolje! :mrgreen:
Čovjek je preporodio RS za samo 10g. I sada kad ekonomski mag želi da žrtvuje sam sebe i uloži svu svoju energiju u napredak tzv. Bosne i Hercegovine mi nešto pametujemo. Samo naprijed g. Milorade DodiČe, pusti Bošnje nemaju oni pojma.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#67238 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hemel »

howdy wrote:
Kaligrafija wrote:Onako usput, kroz svoju izjavu o Srebrenici ( hoce opet neku komisiju), pa na kraju teksta, provuce kroz usi, povecanje PDVa na 19%, kao preko PDVa ce povecati plate...! Ovaj i ovi su se rastali sa stvarnoscu u svakom pogledu, kakav kreten...!

Uzece nam jos 2% ali ce nam dat 10%
Fadile Provalicu, smotaj svoje kablove, novi ekonomski bog allah je tu.
Gdje mi zivimo ljudi? Jel ovo moguce?
:lol: :lol:
Zaboravili ste centralnu banku u koju bi rado zavukao svoje prstice. Dzaba pare stoje. :D

Razmisljam zasto se toliko bavi onim poturicama iz SDSa? Pokusava da ih razjedini nudeci pojedinim funkcije, porucuje Pavicu(jer mu je klimava koalicija) da moze i sa drugima. Sve u svemu, veliki je mesetar. :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#67239 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Image
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#67240 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Point. »

Nažderao sam se urmašica sinoć i nije mi dobro. Milorade, jebem ti tetku.

Aj ljudi šta je ovo, išćerajte ovo zlo iz mene.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#67241 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Šta veli Predsjednik što su ojačali Demokrati u USA? 'Oće li moći sada u Ameriku?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#67242 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Izgleda teško čim Tuuurke biraju. :oops:
Američki izbori
Rashida Tlaib i Ilhan Omar su prve muslimanke u Kongresu SAD-a
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#67243 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

Kad preCdnik cuje ja mislim da ce dati otka Trampu jer nije se trudio i sad demokrati ce da odlucuju o njegovom skidanju sa crne liste :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/preo ... /181107001
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#67244 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

spreca wrote:Kad preCdnik cuje ja mislim da ce dati otka Trampu jer nije se trudio i sad demokrati ce da odlucuju o njegovom skidanju sa crne liste :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/preo ... /181107001
Nikako ne valja razvoj situacije jer Obama je postavio Cormackovu, a Trump k'o hinja. Svi se Srbi digli glasati za njega, a on ništa.

Image
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#67245 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

vatrogasac wrote:
spreca wrote:Kad preCdnik cuje ja mislim da ce dati otka Trampu jer nije se trudio i sad demokrati ce da odlucuju o njegovom skidanju sa crne liste :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/preo ... /181107001
Nikako ne valja razvoj situacije jer Obama je postavio Cormackovu, a Trump k'o hinja. Svi se Srbi digli glasati za njega, a on ništa.

Image
Jos kad Guardianu dodje novi ambasador koji je gay i dovodi muza. Bas ga je Trump pripazio. Bice interesantno.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#67246 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Treba ga skinuti sa liste samo zbog ove prve rečenice što znači da će se zakleti na tekst u kome nema "takozvana Bosna i Hercegovina". Poslije ovoga i NATO će biti benigan.
"Tekst zakletve je potpuno benigan. Predsjedavajući ima obavezu da u nekom skorijem roku zakaže prvu sjednicu. S moje strane na prvoj sjednici biće prijedlog izmjena Poslovnika o radu Predsjedništva", zaključio je Dodik.
"Ovim se zaklinjem da ću savjesno obavljati datu mi dužnost, poštovati Ustav Bosne i Hercegovine, provoditi Opći okvirni sporazum za mir i njegove anekse u cijelosti, štititi i unapređivati ljudska prava i osnovne slobode, te brinuti o interesima i ravnopravnosti svih naroda i građana".
Ups, šta je ovo, ne spominju se RS? :? :shock:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#67247 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hemel »

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik odbio je susret sa austrijskim ambasadorom Martinom Pammerom, jer je kao diplomatski predstavnik Austrije u BiH činio sve da do željene saradnje ne dođe.
"Svojim pristrasnim nastupima veoma često ste izlazili iz okvira dobrog diplomatskog ponašanja i time nas udaljavali od željene saradnje sa državom koju izuzetno poštujemo i sa kojom smo htjeli da sarađujemo", istakao je predsjednik RS u pismu upućenom Pammeru nakon što je austrijski diplomata zatražio sastanak sa Dodikom.

Dodik je u pismu naveo da Republika Srpska i on lično imaju veliko poštovanje za državu Austriju i godinama su činili sve da imaju dobru saradnju, zasnovanu na uzajamnom poštovanju.

"Svojim djelovanjem i javnim istupima grubo ste se miješali u unutrašnja pitanja u BiH, otvoreno favorizujući određene, po pravilu bošnjačke politike u BiH, čime ste svoju državu lišili objektivnog utjecaja u BiH", naglašava se u pismu.

Predsjednik RS-a i novoizabrani član Predsjedništva BiH u pismu je kazao da je austrijski diplomata samo prije nekoliko mjeseci učestvovao u neobjašnjivom skandalu u Trebinju, kada je grubo i bahato napao grupu penzionera, koja mu nije dozvolila da ih fotografiše, da bi nakon toga obmanjivao javnost da je napadnuti.

"Da li ste razmišljali kakvu štetu ste nanijeli i Republici Srpskoj i srpskom narodu kreirajući izmišljotinu o navodnom napadu na jednog diplomatu", upitao je Dodik u pismu upućenom Pammeru.

Predsjednik RS-a je naglasio da je austrijski diplomata otvoreno i nekritički iskazivao podršku visokom predstavniku u BiH, koji je takođe izlazio iz okvira prihvatljivog ponašanja i kršio odredbe međunarodnog sporazuma i međunarodnog prava.

"Ovo su samo neki od razloga zbog kojih sam prisiljen da odbijem susret sa Vama, a po dolasku na dužnost člana Predsjedništva BiH o Vašem radu u Sarajevu upoznat ću sve relevante državne organe Austrije. Izražavam duboko poštovanje prema državi Austriji sa kojom Republika Srpska, uprkos Vašim naporima, sarađuje i nadamo se sarađivat će i dalje, posebno nakon Vašeg odlaska", poručio je predsjednik Dodik.
:-) :-)

plaho me strah da i ovoga ne iscipelari

koja seljacina...zaigrao se pravo
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#67248 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by JThomas »

ovaj obren isti paligorić iz srećnih ljudi... :mrgreen:
bulevarmostar
Posts: 228
Joined: 29/06/2009 04:32

#67249 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bulevarmostar »

Da li neko zna kada mu je rotacija da vrsi duznost predsjednika predsjednistva?
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#67250 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Po rotaciji, prvi je. :wink:
“Poštovani gospodine Dodik,

potvrđujem prijem Vašeg dopisa od 01.11.2018. godine, te Vam dostavljam odgovor na isti. Dozvolite mi prije toga da Vam čestitam na izboru za člana Predsjedništva BiH i da Vam poželim mnogo uspjeha i sve najbolje na novoj funkciji i da, prije svega, Vašoj državi i njenim građanima poželim sretnu budućnost!

RAZUMIJEVANJE I SARADNJA
Austrijska ambasada je oduvijek, pa tako i za vrijeme mog mandata od 2013. godine, radila na opsežnoj izgradnji i učvršćivanju bilateralnih odnosa između Bosne i Hercegovine i Republike Austrije i svih naših građana. Posebno bitno nam je pri tome bilo razumijevanje i saradnja među narodima na različitim poljima. Samo u Godini kulture Austrija – BiH u 2016. godini smo u cijeloj zemlji, dakle i u Republici Srpskoj, realizovari veliki broj projekata, npr. u Banjaluci, između ostalog u Muzeju savremene umjetnosti RS, i na drugim mjestima. Također smo se trudili da izgradimo ekonomske veze, što vrlo dobro pokazuje i prisustvo austrijskih firmi u Derventi i Prijedoru odn. tamošnje novootvorene produkcijske hale. Vi, na žalost, nikada niste prisustvovali niti na jednoj od manifestacija Austrijske ambasade.

Nažalost sam primoran da napomenem da se Vaše poštovanje prema državi Austriji i njenim državnim organima, koje ste nekoliko puta izrazili u Vašem dopisu, ne očituje u praksi.

Nasuprot tome, Vaša retorika i Vaše dovođenje u pitanje državnog jedinstva BiH proizvode nesigurnost i strah, naročito i kod potencijalnih austrijskih investitora. Kao što znate, Vlada Republike Austrije podržava proces pristupanja BiH Evropskoj uniji, koji, međutim, zahtijeva državni integritet i funkcionalnost. Vašu tvrdnju da sam “ja favorizirao bošnjačku politiku” s odlučnošću odbacujem i istu moram korigirati jer sam uvijek zastupao zvaničnu poziciju austrijske vlade. Mada sporedno u ovom kontekstu, ali ipak neophodno, moram korigirati i Vaš prikaz incidenta u Trebinju: isti se uopšte nije dogodio onako, kako ste Vi prikazali, nego je tačno slijedeće: tokom turističke posjete Trebinju sam prilikom fotografisanja zgrade nekadašnje k. u. k. željezničke stanice verbalno napadnut da je navodno potrebna dozvola za fotografisanje.

NAPADI U PROŠLOSTI
Vaša, kao prijetnja izražena obavijest da ćete austrijske državne organe obavijestiti o mom radu u Sarajevu me ostavlja ravnodušnim. Unaprijed sam svoje nadređene obavijestio o Vašem dopisu i mom odgovoru, te ću i dalje, kako mi posao nalaže, izvještavati o Vašim izjavama i Vašim aktivnostima u Bosni i Hercegovini.

Zaključno se s odlučnošću, kako sadržajno tako i formalno suprotstavljam Vašim, i u Vašem dopisu ponovo iskazanim, neopravdanim napadima na Visokog predstavnika međunarodne zajednice u BiH, ambasadora Valentina Inzka, koji se zalaže za prosperitet i napredak u Vašoj zemlji.

A moram skrenuti pažnju i na Vaše besprimjerne napade u prošlosti na predstavnike i drugih država u BiH, kao npr. SAD-a ili Francuske, koji štete kako ugledu države BiH, tako i ugledu entiteta Republika Srpska, stoji u pismu Martina Pammera, ambasadora Republike Austrije u BiH.
Ta će čoban! :lol:
Locked