Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#64676 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Šunj wrote:Dodik poručio Kurcu:
Zar njih dvojica nisu u ljubavi? Ovo je ipak jače. :mrgreen:
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je bošnjački član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović "odlazeći političar" i da "već posprema svoje istanbulsko sjedište" da bi "zbrisao odavde".
User avatar
dembele
Posts: 2759
Joined: 19/06/2014 09:15

#64677 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dembele »

Svi politicari su odlazeca administracija, samo je Guardian politicka konstanta.
Sve i kad bi htio da ode, narod mu ne bi dozvolio, jer ko bi poturao svoja ledja i branio srpsku nejac od najezde migranata, imperijalistickih sila, NATO pakta, "zelene transverzale", pomahnitalih rijeka?
Da ne bi mozda one poturice iz SZP?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#64678 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Ne znam kako vi, ali ja mislim da je ovo Dževad njemu prenio.
"Ne znam tačno za tu njegovu izjavu, ali znam neke druge informacije, koje mi političari imamo, a vi novinari ih malo kasnije dobijete, a ja sam mogao da vidim u naznakama koje dobijam od različitih obavještajnih izvora, da Bakir Izetbegović već posprema svoje istanbulsko sjedište za porodicu da bi eventualno, ukoliko se nešto ne daj Bože njemu desi, zbrisao odavde. Eto koliko on voli ovo sve", rekao je Dodik.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#64679 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hipija »

tabloid wrote:Dodik predaje zahtjev za stolicu u UN-u:


Image
I da odmah udje u Vijece sigurnosti UN-a sa pravom veta.
Nista preCednice ispod toga.
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#64680 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tara the River »

vatrogasac wrote:Ne znam kako vi, ali ja mislim da je ovo Dževad njemu prenio.
"Ne znam tačno za tu njegovu izjavu, ali znam neke druge informacije, koje mi političari imamo, a vi novinari ih malo kasnije dobijete, a ja sam mogao da vidim u naznakama koje dobijam od različitih obavještajnih izvora, da Bakir Izetbegović već posprema svoje istanbulsko sjedište za porodicu da bi eventualno, ukoliko se nešto ne daj Bože njemu desi, zbrisao odavde. Eto koliko on voli ovo sve", rekao je Dodik.
Nas guardian, nasa uzdanica, mnogo puta kaze neke sumnjive svari koje i nisu bas tacne (naravno on to cini za nase dobro) ali mislim da je u ovome slucaju (kao i u slucaju sa migrantima) potpuno u pravu. Trezoras nikada nije bio pravi patriota.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18707
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#64681 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by SmokingMan »

Onda neka imigrante vrati bratu Vučiću.Lahko ih je nelegano puštati preko granice a zatim prebaciti do Darive i sličnih lokacija.Koliko god činite ustupke braći preko Drine toliko još više štete činite državi od koje živite a od koje toliko zazirete. :oops:
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#64682 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

SJEĆANJE NA OLUJU
Dodik: Mi smo Srbi, a ne Bosanci koji govore bosanski i pišu na bosanskom

svi smo srbi :thumbup: :bih:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#64683 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Za dvije godine bio 1-2 puta u Sarajevu, ali zato 50 puta u Beogradu. Kaže da neće dolaziti ni kada postane predsjednik. Zašto se Mile plaši Sarajeva? Zbog Sarajevskog atentata ili...? :mrgreen:

User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#64684 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Željka je rekla da je ovoliki...

Image

...ali ja odgovorno tvrdim da je ovoliki...izjavio je Milorad za Telegraf.

Image
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#64685 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by megaman4 »

vatrogasac wrote:Za dvije godine bio 1-2 puta u Sarajevu, ali zato 50 puta u Beogradu. Kaže da neće dolaziti ni kada postane predsjednik. Zašto se Mile plaši Sarajeva? Zbog Sarajevskog atentata ili...? :mrgreen:

Ko kaze da ce Dodik biti u Predsjednistvu? :-) :roll:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#64686 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by japin_mutapi »

Dodik za predsjednika Srbije ujedinjene sa RS, RSK, Crnom Gorom, Kosovom i južnom Srbijom tzv. Makedonijom.
Živio Predsjednik Dodik.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#64687 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Bajram ide, Bajramu se nadam, a i hurmašicama i baklavama. Pu, izdajice.

Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#64688 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by japin_mutapi »

da se uhapsi ovaj ivanić
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#64689 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

japin_mutapi wrote:da se uhapsi ovaj ivanić
Tako je!Krmoglavi izdajnik samo sere i pametuje!Sada su najbolji uslovi da se rš osamostali,premijerku Željka naprosto obožavaju američki
kongres i senat.Samo odlazeća administracija ne voli šumsku,svi ostali je obožavaju jer su shvatili vrijednosti porodičnog života. :-D
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#64690 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

vatrogasac wrote:Bajram ide, Bajramu se nadam, a i hurmašicama i baklavama. Pu, izdajice.

Image
Image
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#64691 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

http://www.6yka.com/novost/142621/prave ... ju-dozvolu

TJENTIŠTE
PRAVE CRKVU U NP SUTJESKA "NA CRNO"! Osveštali temelje i postavili krst pored spomenika partizanima, a nemaju dozvolu
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#64692 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Šunj wrote:http://www.6yka.com/novost/142621/prave ... ju-dozvolu

TJENTIŠTE
PRAVE CRKVU U NP SUTJESKA "NA CRNO"! Osveštali temelje i postavili krst pored spomenika partizanima, a nemaju dozvolu
:? :shock:
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#64693 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

japin_mutapi wrote:Dodik za predsjednika Srbije ujedinjene sa RS, RSK, Crnom Gorom, Kosovom i južnom Srbijom tzv. Makedonijom.
Živio Predsjednik Dodik.
http://www.tacno.net/novosti/tako-je-go ... je-drzava/
Image
Republika Srpska je “republika šumska”, bolje je biti entitet u BiH, nego provincija u Srbiji, govorio je Dodik krajem 90-ih

Malo je u svijetu političara koji su doživjeli takav politički obrat kakav bilježi politička karijera aktuelnog predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.

Ono što je i u Bosni i Hercegovini zaboravljeno, a pogotovo na Balkanu, jeste da je Milorad Dodik u posljednjih deset godina prešao put od “američkog igrača”, političara “spremnog na kompromise po svaku cijenu” i lijepog lica srpske politike uopće, do ultranacionaliste miloševićevskog tipa.

Malo toga je ružnog što Dodik manirom oikofoba već nije rekao o zemlji u kojoj je rođen prije 53 godine, ali posve je zanimljivo vidjeti šta je to Dodik govorio prije 12 ili 13 godina kada je dijelio nepodijeljene simpatije međunarodne zajednice (koja je horski poručivala kako mu se mora dati šansa), te bošnjačke politike i javnosti u Sarajevu. Svojevremeno je nekadašnji potpredsjednik Socijaldemokratske partije (SDP) Sead Avdić govorio kako Federaciji BiH trebaju “dva Dodika”.

Posebno je interesantno sve ovo primijetiti posljednjih dana kada Dodik gotovo svakodnevno poručuje da je “Bosna i Hercegovina trula”, da “ne može opstati”, da je to “virtualna država”, dok se, istovremeno, bez ikakvih reakcija održavaju zajedničke sjednice vlada Srbije i Republike Srpske u Banjoj Luci…

Tako je Dodik kao predsjednik Vlade Republike Srpske u prvom mandatu 1998. godine izjavio da su izborom četničkog vojvodeNikole Poplašena za predsjednika RS “Srbi radili na svoju štetu” i upozorio da će se “zbog jačanja nacionalističkih snaga odnos međunarodne zajednice prema RS biti promijenjen u negativnom smislu”.

Dodik je za potički magazin War Report (WR) daleke 1997. godine izjavio da će
“dok god su nacionalisti na vlasti u oba bh. entiteta, uvijek biti izvjesna količina konflikta manjeg intenziteta”. Za svoju štićenicu, osuđenicu za ratne zločine Biljanu Plavšić tada je govorio da još nije “potpuno uvjeren da je njena transformacija u umjerenog nacionalistu konačna”.

A na pitanje kako vidi odnose Republike Srpske i tadašnje SR Jugoslavije, odnosno Srbije istakao je:

“Dejtonski sporazum dozvoljava uspostavljanje posebnih veza između to dvoje. Međutim, to je jedno neugodno pitanje. RS ne smije ugrožavati interese FBiH. U međuvremenu, RS ne želi zavisiti od SRJ niti biti njen slijepo poslušni partner. Tek kada dogovorimo stvari sa Bosnom i Hercegovinom, možemo ići sa razgovorima sa SRJ”.

Zanimljivo se prisjetiti da je on za beogradski NIN tih godina izjavljivao da lideru Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislavu Šešelju treba “trajno zabraniti da dolazi u RS” i dodao da bi RS bilo “bolje pod američkom okupacijom, nego sa Šešeljem”.

Upravo je na Dodikovu mirotvornu inicijativu otvoren put Trebinje – Dubrovnik, koji je prekinut nakon srpske agresije na Hrvatku.

Dodik je 1999. izjavio da je došlo vrijeme da Slobodan Milošević odgovara za pogrešnu politiku koju je provodio deset godina, a koja je dovela Srbe u katastrofalnu situaciju.

“Nije tačno da su međunarodna zajednica i svijet protiv Srba, ali Srbi su morali da shvate preko svojih predstavnika kuda svijet ide i da se priključe tim tokovima, a ne da se suprotstavljaju”, govorio je tada Dodik.

Gotovo je nevjerovatno da je Milorad Dodik od 1997. do 2000. godine gotovo u svakom medijskom istupu naglašavao da “Republika Srpska nije država”, da je “bolje biti entitet u BiH, nego provincija u Srbiji”, da su “krivci za dešavanja u BiH nacionalističke stranke”, da “Radovan Karadžić mora odgovarati”…

Sarajevski novinari sjećaju se da je Dodik u razgovorima s njima gotovo izbjegavao izraz Republika Srpska i taj bh. entitet nazivao”republika šumska”.

Dodik je tako u intervjuu za sarajevski “Dnevni avaz” 20. januara 1997. godine istakao kako potreban “realan pritisak na vlasti RS da uđu u procese izgradnje zajedničkih institucija BiHi provođenje Dejtonskog sporazuma u cjelini”.

Nadalje, današnji lider RS je naveo da je, što se tiče Radovana Karadžića i svih koji su optuženih za ratne zločine, “to stvar koja je za nas već završena i koja samo treba da se sprovede”.

“Svako ko je učestvovao u ovdašnjim dešavanjima mora biti podvrgnut određenoj proceduri preispitivanja vlastite uloge. Desilo se ogromno stradanje i ono zahtjeva takvo šta”,istakao je tada Dodik, iako je ove godine spektakularno proslavio osnutak Karadžićeve RS.

U jednom intervjuu kojeg je sarajevski medijima dao u novembru 1999. godine
konstatirao da je “RS u potpunosti otrgnuta od Miloševićevog režima i da u njoj sve više prevladava svijest da je bolje biti entitet u BiH, nego provincija u Srbiji”.

“To je moje duboko mišljenje koje, vjerujem, dijeli veliki broj stanovnika RS. Srpski narod u BiH konstruiranoj u Dejtonu ima više šanse za svoj potpuni razvoj nego ako bi bio dio Srbije, a što žele neki nacionalisti”.

Analitičari procjenjuju da je pragmatični Dodik nakon dolaska na vlast 2006. godine osjetio slabljenje utjecaja međunarodne zajednice te da je iz tog razloga preuzeo od Srpske demokratske stranke (SDS) nacionalistički kurs koji mu je donio višestruke pobjede na izborima. Da li će taj kurs donijeti posljedice slične u slučaju Miloševića i Karadžića, zavisti će, između ostalog, i od poteza međunarodne zajednice koja ga je dovela na vlast
.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#64694 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »


Poznati voditelj prekinuo intervju uživo sa Miloradom Dodikom! Nećemo praviti cirkus u dnevniku!
User avatar
Point.
Posts: 27798
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#64695 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Point. »

Haha kakav masni krmak i jebena seljacina. Bravo za voditelja.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#64696 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Toffee karamela »

Šunj wrote:http://www.6yka.com/novost/142621/prave ... ju-dozvolu

TJENTIŠTE
PRAVE CRKVU U NP SUTJESKA "NA CRNO"! Osveštali temelje i postavili krst pored spomenika partizanima, a nemaju dozvolu
iskreno ja se čudim kako to nisu i ranije uradili. živoj ženi su u avliji napravili crkvu da je provociraju, a kamoli neće na nekoj ledini bogu iza nogu

RS je teritorija na kojoj odumire i ono malo civilizacije koja je preostala, ako se o civilizaciji uopšte može govoriti u nečemu što je nastalo na direktnim anticivilizacijskim postupcima.

to je najcrnji, autokratski vođen, totalitarni, vjersko isključivi teritorij gdje stanovništvo samo sebe ubjeđuje evo već skoro 30 godina u jednu mantru. mogu raditi šta hoće i dokle god hoće.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#64697 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Qoom »

Toffee karamela wrote:iskreno ja se čudim kako to nisu i ranije uradili. živoj ženi su u avliji napravili crkvu da je provociraju, a kamoli neće na nekoj ledini bogu iza nogu
Nije to ledina Bogu iza nogu. Za one neupućene, radi se o zemlji rahmetli Sulje Ožegovića koji je zaklan '92. od strane četničke ruke. Sulji je "ona" vlast otela zemlju da naprave spomen park i ista je predmet restitucije.

Dakle nije krst na bilo čijoj zemlji i ne bilo gdje, nego je krst na muslimanskoj zemlji porodice Ožegović.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#64698 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Toffee karamela »

Qoom wrote:
Nije to ledina Bogu iza nogu.
sada jeste
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#64700 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Čuj ti Kolinde, a zar nije 47 ćelija ISIS-a?

Image
Locked