Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3801 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

Nego @konrade, koliko ti obozavas lik i djelo Rajka Vasica?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3802 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Abacija wrote:Nego @konrade, koliko ti obozavas lik i djelo Rajka Vasica?
ja mislim da je @konrad protiv takvih kao sto je vasic, moje skromno misljenje
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3803 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

dallton wrote:
Abacija wrote:Nego @konrade, koliko ti obozavas lik i djelo Rajka Vasica?
ja mislim da je @konrad protiv takvih kao sto je vasic, moje skromno misljenje
@konrad meni jos nije odgovorio na prethodne postove na ovoj temi, kao npr. ovaj - http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 9#p2673689
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#3804 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oldplague »

Znači, ipak nam se ide u NATO? :wink:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3805 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

novi prilog historiji pravne nauke i originalnosti pravnickih argumenata u reziji pca
Pravobranioci RS: Muslimani su sami srušili džamije
Pravni zastupnik IZBiH kaže da svi znaju šta se u BiH dešavalo u ratu...
08.05.2009. 07:44
U žalbi koju su pravobranioci Republike Srpske i Grada Banje Luke uložili na presudu kojom su dužni platiti 64.762.347 maraka za 16 porušenih banjalučkih džamija, odgovornost RS za zločine minimizira se do te mjere da se čak aludira na to da su "muslimani mogući rušitelji Ferhadije i Arnaudije".

Tako se u žalbi tužena strana brani izjavom da su "tokom rata u BiH korištena sva političko-propagandna sredstva da se jedna strana prikaže gorom kod međunarodne zajednice". Kao primjer navode masakre u sarajevskoj ulici Ferhadija i na pijaci Markale, odnosno citate iz knjige francuskog publiciste Žaka Melina (Jacques).

Pozivajući se na analize takozvanih izraelskih stručnjaka i tvrdnju da su masakr na
Markalama počinili muslimani, odbacuju odgovornost za rušenje dvije najznačajnije banjalučke džamije i idu do te krajnosti da čak navode pripadnike Hezbolaha i Afganistance kao moguće izvršioce.

U reakciji na ovakve navode žalbe iz RS, pravni zastupnik Islamske zajednice u BiH Esad Hrvačić izjavio je za naš list da cijeli svijet zna šta se dogodilo u BiH u ratu.

- Navodi iz žalbe za mene nemaju apsolutno nikakvu pravnu utemeljenost da bi ih uopće mogao komentirati. Mi smo na žalbu odgovorili protivargumentima i zaista smo uvjereni da ćemo uskoro imati potvrdu prvostepene presude - izjavio je Hrvačić.

Pravobranilac RS Slobodan Radulj izjavio je za "Dnevni avaz" da iznošenje žalbe u
javnosti smatra pritiskom na sud.

- Terorizam je krivično djelo za koje odgovara pojedinac, a ne država, i mi smo naveli
teroriste Hezbolaha kao primjer. Nismo rekli da su oni srušili Ferhadiju i Arnaudiju - rekao
je Radulj.

Nova tužba u pripremi

Islamska zajednica u BiH priprema još jednu historijsku tužbu protiv RS zbog rušenja svih džamija na području BiH, i to na terenu gdje nije bilo ratnih djelovanja. To su džamije u Foči, Prnjavoru, Prijedoru, Trebinju...
cccc, al su ti muslici pokvareni, sve sami ruse pa poslije nevin narod nabjedjuju
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#3806 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tetakk »

dallton wrote:novi prilog historiji pravne nauke i originalnosti pravnickih argumenata u reziji pca
Pravobranioci RS: Muslimani su sami srušili džamije
Pravni zastupnik IZBiH kaže da svi znaju šta se u BiH dešavalo u ratu...
08.05.2009. 07:44
U žalbi koju su pravobranioci Republike Srpske i Grada Banje Luke uložili na presudu kojom su dužni platiti 64.762.347 maraka za 16 porušenih banjalučkih džamija, odgovornost RS za zločine minimizira se do te mjere da se čak aludira na to da su "muslimani mogući rušitelji Ferhadije i Arnaudije".

Tako se u žalbi tužena strana brani izjavom da su "tokom rata u BiH korištena sva političko-propagandna sredstva da se jedna strana prikaže gorom kod međunarodne zajednice". Kao primjer navode masakre u sarajevskoj ulici Ferhadija i na pijaci Markale, odnosno citate iz knjige francuskog publiciste Žaka Melina (Jacques).

Pozivajući se na analize takozvanih izraelskih stručnjaka i tvrdnju da su masakr na
Markalama počinili muslimani, odbacuju odgovornost za rušenje dvije najznačajnije banjalučke džamije i idu do te krajnosti da čak navode pripadnike Hezbolaha i Afganistance kao moguće izvršioce.

U reakciji na ovakve navode žalbe iz RS, pravni zastupnik Islamske zajednice u BiH Esad Hrvačić izjavio je za naš list da cijeli svijet zna šta se dogodilo u BiH u ratu.

- Navodi iz žalbe za mene nemaju apsolutno nikakvu pravnu utemeljenost da bi ih uopće mogao komentirati. Mi smo na žalbu odgovorili protivargumentima i zaista smo uvjereni da ćemo uskoro imati potvrdu prvostepene presude - izjavio je Hrvačić.

Pravobranilac RS Slobodan Radulj izjavio je za "Dnevni avaz" da iznošenje žalbe u
javnosti smatra pritiskom na sud.

- Terorizam je krivično djelo za koje odgovara pojedinac, a ne država, i mi smo naveli
teroriste Hezbolaha kao primjer. Nismo rekli da su oni srušili Ferhadiju i Arnaudiju - rekao
je Radulj.

Nova tužba u pripremi

Islamska zajednica u BiH priprema još jednu historijsku tužbu protiv RS zbog rušenja svih džamija na području BiH, i to na terenu gdje nije bilo ratnih djelovanja. To su džamije u Foči, Prnjavoru, Prijedoru, Trebinju...
cccc, al su ti muslici pokvareni, sve sami ruse pa poslije nevin narod nabjedjuju
Koji si ti sovinista :-) :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3807 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Šesnaest godina od uništenja Ferhadije

Obnova Ferhadije
07.05.2009
Erduan Katana
Na današnji dan, prije 16 godina, minirana je čuvena džamija "Ferhadija" u Banjaluci, sagrađena u 16. vijeku. Nakon njenog rušenja, vlasti RS su u potpunosti očistile prostor na kojem se nalazila, i tako gotovo sakrili trag o njenom postojanju. Tokom prvog pokušaja obnove Ferhadije, u maju 2001. godine, u eskalaciji nasilja i napada na učesnike postavljanja kamena temeljca, smrtno je stradao jedan čovjek, a više ih je povrijeđeno. Sada se ova džamija obnavlja prema planu.

Obnova čuvene banjalučke džamije Ferhadije koja je srušena na današnji dan prije 16 godina, još traje. Džamija Ferhadija smatrala se jednim od najuspješnijih ostvarenja islamske arhitekture XVI vijeka na području Balkana. Izgrađena je 1597. godine kao zadužbina Ferhat-paše Sokolovića, tadašnjeg bosanskog sandžak-bega.

Glavni projektant, Muhamed Hamidović, ističe da obnova teče u skladu sa prilivom sredstava i da se stiglo do oko 6 metara visine kupole i munare.

„Direktno na samoj džamiji je malo radova. Više su pripremni radovi, na kamenolomu, u radionici i na raznim mjestima gdje se pripremaju neki dijelovi koji su bili oštećeni, pa ih sad dograđujemo, tako da bismo ih mogli ugraditi. Imamo još nekih aktivnosti koje su vezane za podizanje tzv. teške skele unutar objekta, koja će poslužiti svojom platformom za zidanje lukova koji će kasnije trebati da preuzmu teret centralne kupole i ovih kupola sa strane.“


Ferhadija u vrijeme kada je miniranaFerhadija džamija uvrštena je u kulturnu baštinu Bosne i Hercegovine1950. godine, a kasnije i na UNESCO-vu listu spomenika svjetske baštine. Džamija je bila dimenzija 18 x 14 m, vrh kupole je bio visok 18 m, a munara 43 m. Prema riječima Hamidovića, teško je prognozirati kada bi se obnova Ferhadije mogla završiti:

„Ne mogu vam reći kad bi mogla da se završi. Sve to zavisi od sredstava. Ja znam da nema dovoljno sredstava, osim što se planiraju neka sredstva koja bi došla, koja i kako – to vam ja ne znam kazati, vjerujte mi, ja sam više za ove provedbene dijelove, znači operativni, tehnički dio izgradnje.“

Neke prognoze oko završetka obnove Ferhadije nije želio dati ni banjalučki muftija Edhem Čamdžić:

„To ne mogu reći. Nekad smo mi prognozirali, pa od tog ništa nije bilo. Sada, i kada bih ja htio prognozirati, ne daju stručnjaci. Oni znaju svaki detalj.“

Obnova Ferhadije počela je 2001. godine nakon neuspješnog prvog polaganja kamena temeljca 7. maja iste godine. Tada je došlo je do nereda u Banjaluci u kojima su kamenovani Bošnjaci koji su došli na ceremoniju postavljanja kamena temeljca. U ovim neredima bilo je više povrijeđenih. Od povreda zadobijenih u ovim događajima, 26. maja preminuo je Murat Badić.


Banjalučki muftija Edhem Čamdžić:

„Ne smijemo zaboraviti ono što se dogodilo, što je ružno, ali se trebamo okretati ovome što nam je u budućnosti, lijepo. Evo, vidite, Ferhadija je ponovo veoma izrasla iz zemlje i ona već šalje svoje poruke. Petsto godina je slala svoje poruke vjere, jednog Boga, slala je poruke tolerancije, suživota, multietničnosti na ovim prostorima, u ovom podneblju, dijaloga među ljudima. I to treba i u buduće da bude, i mislim da će to njena permanentna, glavna poruka i u buduće, ako Bog da, biti. Da mi u nju dolazimo kao vjernici, da obavljamo svoje vjerske obrede i da odavde, preko minareta i preko Ferhadije šaljemo ove univerzalne, veličanstvene poruke, poruke jedinstva, tolerancije, pomirenja.“

Kao podsjećanje na stradanje svih džamija i drugih vakufskih objekata tokom posljednjeg rata u Bosni i Hercegovini, 7. maj, datum rušenja džamije Ferhadije, odlukom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, od 1996. godine obilježava se kao Dan džamija. U BiH je od 1992. do kraja 1995. godine od 1.144 potpuno uništeno 614 džamija.

Ekrem Tucaković, zadužen u Rijasetu Islamske zajednice u BiH za odnose sa javnošću, objašnjava na koji način će se Dan džamija obilježiti ove godine:

„Islamska zajednica svake godine, povodom ovog datuma, određuje prikupljanje priloga na nivou svih džemata, svih džamija, za obnovu neke od porušenih džamija u BiH. Ove godine, u povodu Dana džamija, sutra nakon džume namaza, u svim džamijama će se prikupljati prilozi za obnovu džamije Kara Mustafa-paša Sokolovića u Rudom.“
i malo podsjecanje (onako sovinisticki od mene :D ) na opsti docek u banja luci povodom prvog pokusaja obnove - cisto da vidimo kako srpska tradicija po vasicu klanja, silovanja i rusenja zivi




gamad na djelu
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3808 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hercegovac_pravi »

Evo da i ja dodam mali prilog ovoj temi.

BEOGRAD, 08.05.2009.
FoNet
Koštunica: hajka protiv Dodika
Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica ocenio je danas da je neprestana kampanja protiv premijera Republike Srpske (RS) Milorada Dodika prevršila svaku meru izjavom hrvatskog člana predsedništva BiH da Dodika treba smeniti, jer se protivi slanju srpskih vojnika na istok, na granice sa Rusijom
"Smatram da sve političke stranke u Srbiji i Srpskoj treba
na ovom pitanju da pruže jedinstvenu podršku Dodiku,
izjavio je Koštunica u pisanom saopštenju.
Veoma je važno da postoji konsenzus celokupnog srpskog
naroda da srpski vojnici nema šta da traže na granicama
prijateljskog ruskog naroda.
Zato je za najoštriju osudu zahtev za smenu Dodika, koji je
izneo hrvatski član predsedništva BiH, naveo je Koštunica."


Prosto ne zelim da vijerujem da ce izabrati najgoru i najiluzorniju od tri opcije koje Srpski narod ima u BiH. Mozda ne valja biti skeptican u mojim kolicinama, ali njihovoj gluposti nikada kraja. Prijatno
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#3809 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

sve ide kako je planirano... ;-) .....
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#3810 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ekvivalent »

zavrzlama wrote:sve ide kako je planirano... ;-) .....
odavno nije bio bolji post vezan za neku temu
:thumbup:
mozda cak i bolje od planiranog
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3811 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hercegovac_pravi »

zavrzlama wrote:sve ide kako je planirano... ;-) .....
Ma koliko skepticizma u meni bilo, ja se sve nadam da ce se opametiti i poceti razmisljati racionalno....(prvenstveno za svoje dobro).. medjutim izgleda da za mene vazi ona stara izreka "zivi u nadi i klepci usima".
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#3812 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

hercegovac_pravi wrote:
zavrzlama wrote:sve ide kako je planirano... ;-) .....
Ma koliko skepticizma u meni bilo, ja se sve nadam da ce se opametiti i poceti razmisljati racionalno....(prvenstveno za svoje dobro).. medjutim izgleda da za mene vazi ona stara izreka "zivi u nadi i klepci usima".
BIH srbi su taoci bolesne velikosrpske ideje o velikoj srbiji...ta velika srbija je jedino jos moguca pokusajem otimanja dijela BIH...srbiju nista ne kosta da huska BIH srbe na negiranje BIH i moguce sukobe...a dodik to sve dobro naplacuje praveci bogastvo sebi i druzini oko sebe...plan velikosrba je da MZ izoluje rs cime se direktno rs stvalja van nadleznosti BIH...to je mala prljava igra skovana u Beogradu koja ide paralelno sa igrom iseljavanja srba sa Kosova...ovu prljavu igru zapad pusta namjerno, jer im treba kontrolirani sukob u BIH da bi napravili novo ustavno uredjenje BIH i na mala vrata zaobisli Dejton...jer Dejtonom su sami sebi svezali ruke,jer su velikosrbi konstantnim opstrukcijam dejtona i provodjenja onog sto njima odgovara potpuno blokirali BIH i doveli je do ivice sukoba ...eto sad razbij skepticizam ;-)
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3813 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hercegovac_pravi »

zavrzlama wrote:
hercegovac_pravi wrote:
zavrzlama wrote:sve ide kako je planirano... ;-) .....
Ma koliko skepticizma u meni bilo, ja se sve nadam da ce se opametiti i poceti razmisljati racionalno....(prvenstveno za svoje dobro).. medjutim izgleda da za mene vazi ona stara izreka "zivi u nadi i klepci usima".
BIH srbi su taoci bolesne velikosrpske ideje o velikoj srbiji...ta velika srbija je jedino jos moguca pokusajem otimanja dijela BIH...srbiju nista ne kosta da huska BIH srbe na negiranje BIH i moguce sukobe...a dodik to sve dobro naplacuje praveci bogastvo sebi i druzini oko sebe...plan velikosrba je da MZ izoluje rs cime se direktno rs stvalja van nadleznosti BIH...to je mala prljava igra skovana u Beogradu koja ide paralelno sa igrom iseljavanja srba sa Kosova...ovu prljavu igru zapad pusta namjerno, jer im treba kontrolirani sukob u BIH da bi napravili novo ustavno uredjenje BIH i na mala vrata zaobisli Dejton...jer Dejtonom su sami sebi svezali ruke,jer su velikosrbi konstantnim opstrukcijam dejtona i provodjenja onog sto njima odgovara potpuno blokirali BIH i doveli je do ivice sukoba ...eto sad razbij skepticizam ;-)
Moj skepticizam je prvenstveno usmjeren prema "spremnosti Bosanskih Srba da racionalno razmisljaju". U potpunosti se slazem sa tobom da su oni efektivni taoci Beogrdaske politike" koja im nece donijeti nista dobro. U isto vrijeme se nadam da ce oni sami prozrijeti i osujetiti bolesne ideje kreirane u SANU ( ja bas naivan ko dijete), jer se one mogu sprovesti samo novim ratom a Srbi za to nemaju snage. Odatle potice moj stav o "njihovoj ne spremnosti da racionalno razmisljaju". Medjutim, kao sto rekoh u nekim drugim postovima "Ljudsku glupost ne treba podcjenjivati".
Isto tako prilicno sam siguran da MZ nece provoditi nikakve radikalne poteze u ovome momentu vec ce nastaviti sa pritiscima (smijene, hapsenja, optuznice....itd...itd) na "vodece" politicare sa krajnjim ciljem punom implementacijom Pruda I ili Pruda II ili kako god ga nazovu. Medjutim, vremena je sve manje a "politicke igre" veliko-Srba odavno provaljene tako da u naredne dvije godine situacija bi trebala biti kristalno jasna. Prijatno i hvala na objasnjenju.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3814 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Lukač: Slijede nove krivične prijave protiv bh. političara
Ja sam policijski službenik, a ne američki čovjek • Ako je tačna priča, zašto do sada Čović i Izetbegović nisu uhapšeni...
09.05.2009. 09:04

Za razliku od većine svojih kolega, Dragan Lukač, pomoćnik direktora SIPA-e i načelnik Kriminalističko-istražnog odjela, elokventan je i otvoren u razgovoru s novinarima.

Ne govori uobičajenim policijskim rječnikom, daje konkretne odgovore na postavljena pitanja i "ima petlje suprotstaviti se svima, jer zna da radi u skladu sa zakonom". Od podnošenja izvještaja protiv premijera RS Milorada Dodika Tužilaštvu BiH, Lukač se našao na meti zvaničnika manjeg bh. entiteta, koji ga optužuju da je srbomrzac, da radi za strance i da je njihov plaćenik.

U razgovoru za "Dnevni avaz" on javnosti nudi drugu stranu priče.

Jeste li Vi američki čovjek?

- Pitanje je vrlo interesantno. Neke osobe koje su predmet SIPA-inih istraga vrlo često kvalificiraju mene kao čovjeka koji radi za strance i po njihovom nalogu, jer me na ovu poziciju postavio visoki predstavnik, ali ne Amerikanac, već Englez. Ja sam državni policijski službenik i moj rad zasnovan je na zakonima i propisima BiH. Neki ljudi koji su u prethodnom vremenu imenovani kao moji naredbodavci jesu ljudi koje ja ne poznajem.

Koji?

- Prvi zamjenik visokog predstavnika Rafi Gregorijan (Raffi Gregorian). Volio bih da sam mogao češće s njim surađivati, ali, nažalost, vidio sam ga samo jednom prije dvije godine i to je sve. Radi se, zapravo, o pokušajima da se dovođenjem mog imena u vezu s ljudima iz međunarodnih institucija istraga o kriminalu usmjeri u drugom pravcu.

Jeste li očekivali da će Vas "razapeti" nakon što ste podnijeli izvještaj protiv Dodika?

- Nije me u tolikoj mjeri iznenadilo, jer je prozivanje počelo već u osmom mjesecu 2008., kada su plasirali priču da sam dio američko-hrvatskog štaba koji ruši RS. Van svake pameti! Istina, nisam očekivao tako prljave reakcije.

A je li Vas iznenadila reakcija direktora Mirka Lujića?

- Svako neka odgovara za svoje postupke. Njegovo reagiranje nije bilo primjereno funkciji koju obnaša.

Kako sada izgledaju Vaši kontakti s njim?

- Rekao bih kratko: tona ima, slike nema.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Optužili su Vas čak i da ste srbomrzac?

- To su obične gluposti! To je dio tog prljavog scenarija kako bi me kompromitirali. Ja sam načelnik multietničke državne krim-policije. Veliki broj ljudi srpske nacionalnosti radi sa mnom i oni su najveći demanti besmislenim optužbama. I na koncu, reći nekome da mrzi jedan kompletan narod graniči s fašistoidnim pristupom.

Zbog čega svaki čas Vaše ime stavljaju u kontekst nekih zavjera? Sada ste prozvani da ste dobili nalog za hapšenja Dragana Čovića i Bakira Izetbegovića. Kako to tumačite?

- To je nastavak prljave kampanje protiv mene. Moje ime, kao načelnika državne krim-policije, koristi se jer dobro prolazi na javnoj sceni. To su deplasirane stvari. Govoriti da je Lukač dobio nalog međunarodne zajednice da uhapsi Čovića i Izetbegovića je besmislena priča. Ako će SIPA dobiti takve naredbe za hapšenje, neće je dobiti Lukač, već Lujić.

Ali, Vi ste osoba koja se uvijek stavlja u kontekst "američke priče u BiH", što je bilo i u tom tekstu o hapšenjima, nije Lujić?

- Jah, eto ispada da su Amerikanci ti u BiH koji samo čekaju kada će uhapsiti nekog političara i zatvoriti ga. Apsurdno! Kako može uopće biti dobiven nalog za hapšenje Čovića i Izetbegovića koji nikada, to odgovorno tvrdim, nisu bili predmetom istrage SIPA-e? Iz novina sam saznao da ih ja hapsim. Na kraju krajeva, ako je tako, zašto već nisu obojica uhapšena?

Osim Dodika i ministara iz RS, ima li istraga protiv drugih bh. političara?

- Ima istraga koje mi ovdje provodimo u pretkrivičnom postupku, dakle policijskih istraga, a i onih koje vodimo po naredbama Tužilaštva BiH i tiču su državnih i entitetskih političara. U završnici, hoće li biti u prijavi koju SIPA podnosi, nezahvalno je unaprijed govoriti. Ali, može se očekivati.

Ubrzo? U skorije vrijeme?

- Pa, možda i u skorije vrijeme.

Dobivate li Vi prijetnje?

- Imao sam prijetnji u vezi s određenim istragama, uključujući i Radovana Stankovića. To vidim kao neku vrstu dodatnog pritiska na mene.

A imate li zbog toga dodatnu pratnju?

- Imam.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3815 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

stize Dzo Dinamitas :D


INZKO DRŽI DA BI JOE BIDEN PRILIKOM SKORE POSJETE REGIJI MOGAO AKTIVIRATI DAYTON 2
15:44 / 09.05.2009.


Herceg Bosna i RS doživjet će sudbinu Južnog Tirola: Neki iz Južnog Tirola su šezdesetih željeli pripajanje Austriji, ali je to prestalo stvaranjem jedinstvenog evropskog prostora.

Nema naznaka za novu međunarodnu konferenciju ili Dayton 2, rekao je Visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko, ali čeka se što če o Daytonu 2 reći Joe Biden, američki potpredsjednik koji uskoro dolazi u posjetu regionu ...

- Nema naznaka za novu međunarodnu konferenciju ili Datyon 2, ali vidjet ćemo što će reći Joe Biden, rekao je Inzko.

Krupne promjene strukture BiH sada nisu moguće, istakao je on u rzagovoru za hrvatske medije tokom svoje jučerašnje posjete Zagrebu. Kao model na koji je eliminisan secesionizam u Evropi, naveo je primjer Južnog Tirola. "Šezdesetih godina bilo je puno bombaških atenata u Južnom Tirolu, jer su neki htjeli priključenje Austriji. Danas to pitanje uopće ne postoji, jer su i Južni i Sjeverni Tirol u istom ekonomskom prostoru, imaju istu valutu, tko god iz Bolzana želi studirati u Innsbrucku, ili obratno, to može. Tako će jednom biti i sa Hercegovinom, Dalmacijom, ljudi iz Banja Luke ponovo će studirati u Zagrebu, a oni iz Bijeljine u Beogradu", rekao je Inzko.
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3816 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

vrlo je vazno, ako dodje do daytona2, da bosnjaci imaju pro-BiH orijentisanog pregovaraca za stolom -> dakle nikoga iz SDA. I iz SBiH. :D
isto vazi i za rvate, ali ce ih najvjerovatnije predstavljati gosp. Komsic kao legitimno izabrani sef svih BiH rvata. :D
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3817 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

vee-jay wrote:vrlo je vazno, ako dodje do daytona2, da bosnjaci imaju pro-BiH orijentisanog pregovaraca za stolom -> dakle nikoga iz SDA. I iz SBiH. :D
isto vazi i za rvate, ali ce ih najvjerovatnije predstavljati gosp. Komsic kao legitimno izabrani sef svih BiH rvata. :D
nek slobodno komsic predstavlja i bosnjake, nije problem - eto necemo se buniti :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3818 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

dallton wrote:
vee-jay wrote:vrlo je vazno, ako dodje do daytona2, da bosnjaci imaju pro-BiH orijentisanog pregovaraca za stolom -> dakle nikoga iz SDA. I iz SBiH. :D
isto vazi i za rvate, ali ce ih najvjerovatnije predstavljati gosp. Komsic kao legitimno izabrani sef svih BiH rvata. :D
nek slobodno komsic predstavlja i bosnjake, nije problem - eto necemo se buniti :D
:thumbup:

to sam i ja htio da predlozim, ali sam precutio -> nekako mi morbidna cinjenica da je najpozitivnija licnost u bosnjaka... hrvat :-)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3819 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

sta ima veze, bitna je drzavna a ne etnicka historija - uostalom bosnjaci se identifikuju s bosnom i onima koji se identifikuju s istom, bez obzira na nacionalnost (naravno, sad ovdje ne racunam cerica i comp. oni imaju svoj program) :D
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#3820 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oldplague »

dallton wrote:
vee-jay wrote:vrlo je vazno, ako dodje do daytona2, da bosnjaci imaju pro-BiH orijentisanog pregovaraca za stolom -> dakle nikoga iz SDA. I iz SBiH. :D
isto vazi i za rvate, ali ce ih najvjerovatnije predstavljati gosp. Komsic kao legitimno izabrani sef svih BiH rvata. :D
nek slobodno komsic predstavlja i bosnjake, nije problem - eto necemo se buniti :D
A ko bira pregovarače? A ko bira te koji biraju pregovarače? Hajdemo malo odrasti, OK?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3821 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

oldplague wrote:
dallton wrote:
vee-jay wrote:vrlo je vazno, ako dodje do daytona2, da bosnjaci imaju pro-BiH orijentisanog pregovaraca za stolom -> dakle nikoga iz SDA. I iz SBiH. :D
isto vazi i za rvate, ali ce ih najvjerovatnije predstavljati gosp. Komsic kao legitimno izabrani sef svih BiH rvata. :D
nek slobodno komsic predstavlja i bosnjake, nije problem - eto necemo se buniti :D
A ko bira pregovarače? A ko bira te koji biraju pregovarače? Hajdemo malo odrasti, OK?
pa mi ih ne biramo sigurno, al nesto kontamo ovom logikom - ako sdp ucestvuje u tim razgovorima moze komotno komsica poslati (a lagumdzija nek poslije nek odrzi govor da je sve to njegova zasluga)
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#3822 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oldplague »

pa mi ih ne biramo sigurno, al nesto kontamo ovom logikom - ako sdp ucestvuje u tim razgovorima moze komotno komsica poslati (a lagumdzija nek poslije nek odrzi govor da je sve to njegova zasluga)
Bira ih narod, a znamo koga i kako narod bira. Dakle, Komšo ti za tim stolom neće sjediti. A ako bude učestvovao SDP, pitaće se koliko i ja. Shvatite ljudi, džaba karizma, džaba srčanost, džaba muda u junaka, ako iza njega ne stoji politička sila koja ga podržava. On može doći na pregovore, napraviti scenu za raju i otići ko popišan, praćen podsmješljivim pogledima PRAVIH narodnih tribuna.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3823 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

oldplague wrote:
pa mi ih ne biramo sigurno, al nesto kontamo ovom logikom - ako sdp ucestvuje u tim razgovorima moze komotno komsica poslati (a lagumdzija nek poslije nek odrzi govor da je sve to njegova zasluga)
Bira ih narod, a znamo koga i kako narod bira. Dakle, Komšo ti za tim stolom neće sjediti. A ako bude učestvovao SDP, pitaće se koliko i ja. Shvatite ljudi, džaba karizma, džaba srčanost, džaba muda u junaka, ako iza njega ne stoji politička sila koja ga podržava. On može doći na pregovore, napraviti scenu za raju i otići ko popišan, praćen podsmješljivim pogledima PRAVIH narodnih tribuna.
sto se ponavljas molim te? pa znamo mi odlicno da je narod glup i glasa za nacionaliste..ljepota demokratije je u tome da varas sve zivo, i uspijes da zavrsis sta ti treba a sve pod maskom narodne volje..
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#3824 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by oldplague »

Dalltone, ponavljam se jer je to, u suštini, dovoljno reći. Možeš otvoriti dvadeset tema tipa: Neka nam Željko bude jedini Predsjednik, Neka nam Željko bude vođa pregovaračkog tima, Neka nam Željko bude, Neka... Neka... Neka bude jedinstvena BiH sa državnim i opštinskim nivoom, Hajde ljudi da uđemo preko reda u EU...
Kome se zapravo obraćate? Ko donosi takve odluke, raja na forumima? Postoji samo jedno mjesto na kojem nešto možete učiniti ako to želite, a to je biralište. Cijenim tvoj optimizam i žar, ali džaba jarane, džaba.
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3825 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

dallton wrote: pa mi ih ne biramo sigurno, al nesto kontamo ovom logikom - ako sdp ucestvuje u tim razgovorima moze komotno komsica poslati (a lagumdzija nek poslije nek odrzi govor da je sve to njegova zasluga)
dogovoreno, brzi smo. gdje se potpisuje? :D
Locked