Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#1 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Milorad zna svoj pos'o .... nije mi tako izgledao kad sam prije par godina prvi put cuo i vidio na TV...ali iz dana u dan mi sve vise i vise biva jasni koliko sam se prevario u procijeni....Bosanke & Bosanci ....nissta se vi ne bojte....Milorad ce doci i sto ono pjesnik veli ...

Uzevši kost i meso, uzeće sve:

olovku s grafitnim srcem na stolu, pamet i

dušu, na zidu sliku - muziku od koje soba sja,

suzu i strah, i prepun polena zrak.
Potom:

mrak, mrak, mrak, mrak.

PS
Zemo hvala za ...bajramluke ...:D...
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#2 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by zemo_online »

i bosnjaci u parlamentu glasase za milu.samo nek nije sds. :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by karanana »

test01 wrote:i bosnjaci u parlamentu glasase za milu.samo nek nije sds. :D
a u doboju glasaju za sds-ovog obrena-omera
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#4 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Fair Life »

karanana wrote:
test01 wrote:i bosnjaci u parlamentu glasase za milu.samo nek nije sds. :D
a u doboju glasaju za sds-ovog obrena-omera
Kao i na prvim predratnim "demokratskim" izborima.

Image
Image
Last edited by Fair Life on 07/10/2008 11:53, edited 1 time in total.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#6 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by zemo_online »

sds je stvorio rs i sds moze da je ukine.oni imaju mandat za to,a svako drugi ko pokusa naci ce se na meti kritike istoga toga sds-a.
bosnjaci su svojim glasovima podrzali dodika tj. bili su odskocna daska dodiku u osvajanju apsulutne vecine u parlamentu rs.
mozda su kupljeni.sta ocekivati od seljaka nego da gleda svoj licni interes.
ko nije u to vrijeme znao ko je dodik i sta je,nije znao nista.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#7 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by veljaca »

Fair Life wrote:Pozelice se Bosnjaci Bosne ali... Bosne tada vise biti nece.
NARAVNO DA JE NI SADA NEMA: ima BOSNA I HERCEGOVINA !!!!

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#8 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Fair Life »

test01 wrote:sds je stvorio rs i sds moze da je ukine.oni imaju mandat za to,a svako drugi ko pokusa naci ce se na meti kritike istoga toga sds-a.
bosnjaci su svojim glasovima podrzali dodika tj. bili su odskocna daska dodiku u osvajanju apsulutne vecine u parlamentu rs.
mozda su kupljeni.sta ocekivati od seljaka nego da gleda svoj licni interes.
ko nije u to vrijeme znao ko je dodik i sta je,nije znao nista.
Zaboravljas da su Bosnjaci svojim glasovima svojevremeno podrzali i Karadzica i njegovu bulumentu.

Sve je isto samo "njega" nema. Gdje "on" stade drugi nastavise.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#9 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by sodom »

Od odcjepljenja moze biti samo pokusaj, realne sanse nema uopste.
Dodik to moze pokusati, ali ljudi koji ce stati iza njega da brane ili oslobode rs pri odcjepljenju nece biti ni onoliko kada su davali podrsku karadjicu...
Svi su odavno vidjeli da od toga nema nista, te da ta prica sluzi samo kao dimna bomba i paravan za neke druge stvari koje radi... te spec jedinice su tu da njega stite od njegovog naroda...
Zar neko stvarno misli da 200 naoruzanih ljudi sa dodom na celu moze proglasiti nezavisnost? :lol:
dodajmo jos plafon 10 hiljada usijanih glava, to je jedna tribina ljudi...(nezavisnost?).

budimo realni.

Iskreno bih volio vidjeti taj pokusaj. :roll:
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#10 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#11 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by shuriken »

Pitao Pećanin Lajčaka:

"Jesi li ti politički idiot pa si izjavio da je situacija u BiH usporediva sa Cehoslovackom i SCG prije odvajanja?"

Na to će Lajčak Pećaninu:

"Nisam ja idiot, ja sam to rekao da bi politicke elite i narod vidjeli kako je situacija ozbiljna pa da se prepadnu."


To izazva Shurikena koji doda:

"Obzirom da nisi idiot pa znas da veliki dio političkih elita u Bosni i Hercegovini i dobar dio naroda takvu situaciju moze samo proslavit a nikako se zabrinut, sta si onda? Politicki hermafrodit? Čudnovati Kljunaš?"
User avatar
video
Posts: 6767
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#12 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by video »

Fair Life wrote:Pozelice se Bosnjaci Bosne ali... Bosne tada vise biti nece.
Rece @fair iz daleka bijela svijeta ........ :run:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#13 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by sodom »

video wrote:
Fair Life wrote:Pozelice se Bosnjaci Bosne ali... Bosne tada vise biti nece.
Rece @fair iz daleka bijela svijeta ........ :run:
OBAVEZNO PRESLUSATI!!
http://www.youtube.com/watch?v=g_BOqhQF-og

On ce meni nema Bosne... e moj feir
Last edited by sodom on 07/10/2008 12:26, edited 2 times in total.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#14 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Heh...onako kako ja na tu stvar gledam ... bude li nastavio raditi ovako kako sad radi ...nece mu trebati ni tih 200 naoruzanih. Hajd ...eto ...volio bih da se varam...ali protivurjecio bih se svom dragom zemi u jednoj sitnici... za Bosnjake mozda i nece biti zime u takvom raspletu dogadjaja nego za bosance. Ja ne tvrdim da ce Milorad dignuti na oruzanu akciju .... nego ce to pokusati napraviti nesto suptilnijim metodama...upravo stoga sam i napisao da sam se prevario u procjeni kad sam ga prvi put vidio i cuo na televizoru...nije mi naime uopste izgledao kao neko sklon suptilnom nacinu rjesavanja stvari. Medjutim ovo sto radi daje mi povoda da revidiram svoje ranije stavove.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#15 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by shuriken »

i da dodam

na koju foru su izbori demokratski ako na njoj ucestvuje stranka pod nazivom Vojislava Seselja?

kako bi bilo da u mjestascu Dachau juzno od Minhena na izborima ucestvuje stranka Josefa Mengele-a?

da OSCE i medjunarodna zajednica nije birokratski tigar od papira
onda bi rekli [b]MRS![/b] i ponistili izbore
User avatar
video
Posts: 6767
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#16 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by video »

Stari wrote:Heh...onako kako ja na tu stvar gledam ... bude li nastavio raditi ovako kako sad radi ...nece mu trebati ni tih 200 naoruzanih. Hajd ...eto ...volio bih da se varam...ali protivurjecio bih se svom dragom zemi u jednoj sitnici... za Bosnjake mozda i nece biti zime u takvom raspletu dogadjaja nego za bosance. Ja ne tvrdim da ce Milorad dignuti na oruzanu akciju .... nego ce to pokusati napraviti nesto suptilnijim metodama...upravo stoga sam i napisao da sam se prevario u procjeni kad sam ga prvi put vidio i cuo na televizoru...nije mi naime uopste izgledao kao neko sklon suptilnom nacinu rjesavanja stvari. Medjutim ovo sto radi daje mi povoda da revidiram svoje ranije stavove.
Kriminalci (posebno oni zagrizeni u krvi) su cudo !! Mislio mile vladati bez da se opashe svim i svacim na tronu u shumskoj,jes al u qrcu !!! Uz vlast tamo ti jos u paketu stignu raznorazni belosvetski (sve srpske zemlje) muljatori, lopovi,gangsteri,ratni zlocinci i sve,ko bajagi, uvjeno pod plastom za otadzbinu !!!!!
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#17 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

sodom wrote:Od odcjepljenja moze biti samo pokusaj, realne sanse nema uopste.
Dodik to moze pokusati, ali ljudi koji ce stati iza njega da brane ili oslobode rs pri odcjepljenju nece biti ni onoliko kada su davali podrsku karadjicu...
Svi su odavno vidjeli da od toga nema nista, te da ta prica sluzi samo kao dimna bomba i paravan za neke druge stvari koje radi... te spec jedinice su tu da njega stite od njegovog naroda...
Zar neko stvarno misli da 200 naoruzanih ljudi sa dodom na celu moze proglasiti nezavisnost? :lol:
dodajmo jos plafon 10 hiljada usijanih glava, to je jedna tribina ljudi...(nezavisnost?).

budimo realni.

Iskreno bih volio vidjeti taj pokusaj. :roll:
Ako ćemo realno govoriti, koliko god paradoksalno zvučalo, ovo bi bio JEDINI način konačnog i trajnog rješenja bosanskohercegovačke sage o njenom statusu, egzistenciji, neovisnosti, suverenitetu, međunarodnom subjektivitetu, unutrašnjem uređenju, itd. Činjenica je da EU izričito insistira na unutrašnjem dogovoru (kojeg nema niti će ga u dogledno vrijeme biti) političkih stranaka u BiH. Sa druge strane, Rusija i njen geopolitički uticaj iz godine u godinu raste i već sada dostiže vrhunac koji je imala kao bivši SSSR. Rusija ima otvorene ambicije da zagospodari Balkanom i tako zada žestok geopolitički i strateški udarac u srce Europe i Mediterana. EU nema ni muda ni volje da se suprostavlja svom snadbjevaču energentima br. 1 (Rusiji). USA je u gadnim ekonomskim problemima i neprijatelji USA (Rusija, Srbija i unutar BiH pobunjenički entitet RS) smatraju da se USA neće smjeti miješati u nekakvu novu krizu na Balkanu... U takvoj konstelaciji, realno je očekivati da će Mile Ronhill pokušati napraviti "iskorak" i povesti nas u novu sezonu serijskog filma zvanog "Stvaranje Velike Srbije". Ovako gledajući, i imajući u vidu mizerno stanje unutar bošnjačke razjedinjene politike, situacija nimalo nije bezopasna. Međutim, ova situacija ni izbliza nije tako loša po bosanskohercegovačke patriotske snage koliko je bila loša 1992. godine i mislim da Mile Ronhill ovu činjenicu jako potcjenjuje. Upravo činjenica da on u stvari ne poznaje stvarne odnose snaga na terenu, bi mu lako mogla da se olupa o glavu.
Da ne objašnjavam, i ja kažem da bih volio vidjeti takav potez, pa "ili bos-ili hadžija" :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#18 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Fair Life »

madner wrote:Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
Sta mislis Madner ako je na izbore bio tako mali odaziv... koliki bi bio odaziv u rat ?? Ama niko !

Upitaj onih koji su ratovali za BiH a na kraju zaradili od te iste BiH kurac medju oci.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#19 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Postovani forumski dopisnice sa nickom "video"... procitavsi tvoj gornji komentar mogu mirne duse reci da nista razumio nisam ...pa ako ti ne bilo mrsko... objasni sta znaci to sto si ti napisao....i kakve veze ima to sa onim sto si u mom textu ofarbao u crveno.?

:?
User avatar
video
Posts: 6767
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#20 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by video »

Fair Life wrote:
madner wrote:Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
Sta mislis Madner ako je na izbore bio tako mali odaziv... koliki bi bio odaziv u rat ?? Ama niko !

Upitaj onih koji su ratovali za BiH a na kraju zaradili od te iste BiH kurac medju oci.
Jakako da bih opet i opet i opet !!!!!
Evo ti odgovora !!!!!
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#21 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Fair Life wrote:
madner wrote:Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
Sta mislis Madner ako je na izbore bio tako mali odaziv... koliki bi bio odaziv u rat ?? Ama niko !

Upitaj onih koji su ratovali za BiH a na kraju zaradili od te iste BiH kurac medju oci.
Jesi nasao poredit stvari. :roll:

Kao da ce vecina imat izbora, fildzan ne moze bit puno manji.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#22 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Eh sto se palite k'o rostiljski ugalj...momci momci...pa u tome i jeste problem . Milorad nece napraviti tu gresku ...to da udari silom...sta je s vama pobogu? To i jeste problem u cijeloj toj prici...nije on glupan kako sam ja vjerovao (a mozda potajno i prizeljkivao) ranije... i dajte se uozbiljite...Naucili su nesto iz zadnjih deceniju i po.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#23 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

Fair Life wrote:
madner wrote:Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
Sta mislis Madner ako je na izbore bio tako mali odaziv... koliki bi bio odaziv u rat ?? Ama niko !

Upitaj onih koji su ratovali za BiH a na kraju zaradili od te iste BiH kurac medju oci.
Ma, bilo bi tako da nije jedne bitne stvari: U planu i programu (curriculum-u) velikosrpske škole ne postoji nigdje lekcija pod nazivom "Tolerancija i suživot sa komšijama druge vjere i etničkog pedigrea"...Tamo postoji samo poglavlje u kojem recimo Bošnjaci (muslimani) mogu samo biti pod zemljom (i individualno i kolektivno, svejedno). Tako da mi se s pravom čini da niko neće ni pitati Bosance i Hercegovce "hoćete li se braniti", nego će se mogućnost izbora svesti na samo 2 opcije: ili umrijeti od četničkog oružja ili pobijediti četnike i tako obezbjediti trajnu slobodu i sigurnost svojoj djeci.

Kukavice i političke neznalice bi vjerovatno išli linijom nižeg otpora, klepili ušima i rekli: "pa kad je toliko navro i zarad mira, neka mu bude nezavisna RS...mi imamo i dalje svoju avlijicu", ali se ovi "avlijaneri" ne pitaju šta će biti sljedeće na meniju velikosrpske politike. Ne pitaju se čiji quratz će se nadići za nekih 30 ili 50 godina kao danas Dodiku da počne tražiti komad i te "naše male avlijice". Ne potcjenjujte kontinuitet i tradiciju velikosrpske "škole". Ko to učini već je mrtav i u masovnoj grobnici, a da toga još nije ni svjestan...
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#24 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Real Khan wrote:
Fair Life wrote:
madner wrote:Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
Sta mislis Madner ako je na izbore bio tako mali odaziv... koliki bi bio odaziv u rat ?? Ama niko !

Upitaj onih koji su ratovali za BiH a na kraju zaradili od te iste BiH kurac medju oci.
Ma, bilo bi tako da nije jedne bitne stvari: U planu i programu (curriculum-u) velikosrpske škole ne postoji nigdje lekcija pod nazivom "Tolerancija i suživot sa komšijama druge vjere i etničkog pedigrea"...Tamo postoji samo poglavlje u kojem recimo Bošnjaci (muslimani) mogu samo biti pod zemljom (i individualno i kolektivno, svejedno). Tako da mi se s pravom čini da niko neće ni pitati Bosance i Hercegovce "hoćete li se braniti", nego će se mogućnost izbora svesti na samo 2 opcije: ili umrijeti od četničkog oružja ili pobijediti četnike i tako obezbjediti trajnu slobodu i sigurnost svojoj djeci.

Kukavice i političke neznalice bi vjerovatno išli linijom nižeg otpora, klepili ušima i rekli: "pa kad je toliko navro i zarad mira, neka mu bude nezavisna RS...mi imamo i dalje svoju avlijicu", ali se ovi "avlijaneri" ne pitaju šta će biti sljedeće na meniju velikosrpske politike. Ne pitaju se čiji quratz će se nadići za nekih 30 ili 50 godina kao danas Dodiku da počne tražiti komad i te "naše male avlijice". Ne potcjenjujte kontinuitet i tradiciju velikosrpske "škole". Ko to učini već je mrtav i u masovnoj grobnici, a da toga još nije ni svjestan...
Ne znam koji kreten bi mogao mahnut usima, pa dovoljno je samo da pogleda na kartu da vidi da potpisao granicu Srbije na Trebevicu. :roll:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#25 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by pici »

Real Khan wrote:
Fair Life wrote:
madner wrote:Mozda hoce biti, ali nece imat bivsu JNA i Srbiju da im pomogne.

Jedno je biti kurcevit kad si jaci, a drugo kad si slabiji.
Sta mislis Madner ako je na izbore bio tako mali odaziv... koliki bi bio odaziv u rat ?? Ama niko !

Upitaj onih koji su ratovali za BiH a na kraju zaradili od te iste BiH kurac medju oci.
Ma, bilo bi tako da nije jedne bitne stvari: U planu i programu (curriculum-u) velikosrpske škole ne postoji nigdje lekcija pod nazivom "Tolerancija i suživot sa komšijama druge vjere i etničkog pedigrea"...Tamo postoji samo poglavlje u kojem recimo Bošnjaci (muslimani) mogu samo biti pod zemljom (i individualno i kolektivno, svejedno). Tako da mi se s pravom čini da niko neće ni pitati Bosance i Hercegovce "hoćete li se braniti", nego će se mogućnost izbora svesti na samo 2 opcije: ili umrijeti od četničkog oružja ili pobijediti četnike i tako obezbjediti trajnu slobodu i sigurnost svojoj djeci.

Kukavice i političke neznalice bi vjerovatno išli linijom nižeg otpora, klepili ušima i rekli: "pa kad je toliko navro i zarad mira, neka mu bude nezavisna RS...mi imamo i dalje svoju avlijicu", ali se ovi "avlijaneri" ne pitaju šta će biti sljedeće na meniju velikosrpske politike. Ne pitaju se čiji quratz će se nadići za nekih 30 ili 50 godina kao danas Dodiku da počne tražiti komad i te "naše male avlijice". Ne potcjenjujte kontinuitet i tradiciju velikosrpske "škole". Ko to učini već je mrtav i u masovnoj grobnici, a da toga još nije ni svjestan...

:thumbup: To je realnost srpske politike,pogotovo njene sive eminencije koja sjedi zavaljena u univerzitetske fotelje i svojim crnim umovima projektuju neki vaskoliki srpski raj.
Locked