Milkos - kvalitet proizvoda

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#226 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by Chischo »

Kupujem milkos mlijeko skoro svaki dan (2,8%) od kada se pocelo praviti u onoj plavoj ambalazi i bas nijednom nije bilo pokvareno. Kupujem i milkos jogurt u plasticnoj flashi, jedino sto mi se ne svidja je onaj milkosov jogurt u plasticnoj kesi, ima nekakav okus deterdzenta i neke plastike.
Neko spomenu milkos sladoled, dobar je u odnosu na cijenu ali nije ni do koljena ledinom grandisimu. Ostale im proizvode nisam probao.

Takodje milkosov kefir :thumbup:
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#227 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by BaileyS »

  • BiH mora pojačati domaću potrošnju!

    Ako želimo zadržati istu razinu proizvodnje, svoj gubitak na inozemnom tržištu moramo nadoknaditi na domaćem, kaže Lasić...
    27.06.2009. 13:20

    Rapidan pad izvoza od 23,4 posto u prvih pet mjeseci ove godine povukao je za sobom smanjivanje potrošnje, a ujedno i pad standarda stanovništva, ocijenio je jučer na konferenciji za novinare u Mostaru predsjednik Privredne komore Federacije BiH (PK FBiH) Jago Lasić.

    Prema njegovim riječima, zbog mjera koje su uveli veliki proizvođači, poput Aluminija i Arcelor Mittala, izvoz sirovina opao je za skoro 50 posto! Smanjen je i izvoz kapitalnih proizvoda iz oblasti crne metalurgije, rudarstva i drvoprerađivačke djelatnosti, koje čine više od 50 posto izvoza.

    - Ako želimo zadržati istu razinu proizvodnje, svoj gubitak na inozemnom tržištu moramo nadoknaditi na domaćem. Bosna i Hercegovina mora pojačati domaću potrošnju! Jer, proizvodnja bez potrošnje nema smisla. S druge strane, moramo imati izvozno orijentiranu privredu kako bi se lakše vraćao dug zemlje - istakao je Lasić.

    Govoreći o ekonomskoj krizi u BiH, Lasić je potcrtao kako su nju, osim posljedica globalne recesije, dodatno izazvale i loša finansijska politika, a u okviru nje i nerealna davanja za boračko-socijalne kategorije.

    Lasić se dotakao i Zakona o zaštiti domaće proizvodnje BiH, koji je jučer objavljen u "Službenim novinama". On je rekao da je BiH prije njegovog donošenja trebala provesti proceduru prema sporazumu CEFTA, odnosno održati međusobne konsultacije sa članicama CEFTA-e.

    Carine će platiti bh. građani

    - Zakon o uvođenju carina na robe iz Srbije i Hrvatske je diskriminirajući, jer iste robe iz drugih članica CEFTA-e i Evropske unije stavlja u povoljniji položaj. To znači da će BiH, ako ne bude imala širok asortiman roba u dovoljnim količinama, imati isti deficit, a carinu na robu iz Srbije i Hrvatske platit će bh. građani - kazao je Lasić.
Malo da poguramo temu
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#228 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by udrch »

Zanimljivo je ovo brate moj bosanski, sarajevski..
Ja, koji nisam iz Sarajeva, samo na privremenom radu ovdje, više sam prigrlio našu domaću mljekaru iz Sarajeva nego vi Sarajlije..
Pa gdje je sad taj "sarajevski duh" o kojem pričate godinama???
Zar jednog "došlju" više zanima da je Milkos na nogama, da ti ljudi nisu pred kantonalnom vladom, da farma u Butmiru radi od vas "pravih Sarajlija"..
STIDITE SE!!!!!!!!!!!!!
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#229 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by holowey »

udrch wrote:Zanimljivo je ovo brate moj bosanski, sarajevski..
Ja, koji nisam iz Sarajeva, samo na privremenom radu ovdje, više sam prigrlio našu domaću mljekaru iz Sarajeva nego vi Sarajlije..
Pa gdje je sad taj "sarajevski duh" o kojem pričate godinama???
Zar jednog "došlju" više zanima da je Milkos na nogama, da ti ljudi nisu pred kantonalnom vladom, da farma u Butmiru radi od vas "pravih Sarajlija"..
STIDITE SE!!!!!!!!!!!!!
djaba ti to pricas :cry:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#230 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by karanana »

ružmarin-a wrote:ja počelaMilkos kupovati

:thumbup:

ako pređe cijenu od 1,30 KM neću više, ipak mi moj džep i volumen mu njegov najvažniji :) :-D :D kako reče @karanana rodila hga i nana i majka :) :-D :D
a gdje ga kupujes za 1,30 rodila se ti meni? ja gdje god ga vidim 1,50 ili 1,55.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#231 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by strong69 »

karanana wrote:
ružmarin-a wrote:ja počelaMilkos kupovati

:thumbup:

ako pređe cijenu od 1,30 KM neću više, ipak mi moj džep i volumen mu njegov najvažniji :) :-D :D kako reče @karanana rodila hga i nana i majka :) :-D :D
a gdje ga kupujes za 1,30 rodila se ti meni? ja gdje god ga vidim 1,50 ili 1,55.
Merkator u Grand Centru na Ilidzi 1.30 KM a Meggle 1.49. AS Supermarket na Socijalnom 1,30 KM. Mlijeko manje pijem a sredstva namijenjena za kupovinu mlijeka presumjericu na ovaj novi Feta sir :thumbup:
udrch wrote: Zar jednog "došlju" više zanima da je Milkos na nogama, da ti ljudi nisu pred kantonalnom vladom, da farma u Butmiru radi od vas "pravih Sarajlija"..
STIDITE SE!!!!!!!!!!!!!
Farma je stvarno za mene jedna fascinantna stvar. Ne znam koliko vas zna gdje se nalazi farma i koliko krava ima? Imao sam srecu da udemo u uzi izbor nakon raspisivanja nekog tendera od strane farme i obisao sam je. Imaju oko 1.000 krava ukupno, traktore, kombajne itd... Svaka cast farmi na tome sto je opstala i odrzala se. I da, mlijeko prodaju Milkosu...
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#232 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by ružmarin-a »

@karanana: i u Robotu je 1,30KM već sam negdje napisala (ranije), a Inmer Mig 1,25 KM

znači, ova 2 dolaze u obzir, megle ne znam kolikoje, a Milkos mlijekomi je postalo "my favorite" i što neko reče "ne podlizuje" (otkad ne čuh te riječi, slatko sam se nasmijala, simpatično, ništa gore do kad mldoj podlizuje džezva :lol: :lol: a nije do nje prosipanje kave)

feta sir nisam još probala

zaista smatram ako "kupujmo domaće" zaista krene od pojedinaca ka cjelini, može se doprinjeti BH privredi
...........

slušam jučer na nov@-oj TV : iz HR dolaze u BiH kupovati svoje proizvode (hrvatse) jer su 30 % jeftiniji

ne dođu kupit bosansko već svoje, a ko bi od nas isto uradio u protiivnom?

a zašto je jeftinije ovamo: spuštanje cijena ispod onih u državi - radi uništavanja konkurencije (lokalne)

a sad ovaj novi zakon i prognostika 70%-tno viših cijena :-)
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#233 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by Daphna »

Her Flick wrote:
karanana wrote:Nije da pijem janu ili prolom zbog toga sto su jeftinije od nasih nekih voda. pijem ih jer je kvalitet i ukus znatno bolji od recimo vode sarajevske pivare ili olimpije.

her flick vam je sve rekao. protekcionizam u danasnjem svijetu moze donijeti samo gubitak. izvolite gospodo bosnjaci, napravite kvalitetan proizvod pa ce ga kupovati i hrvatska i srbija i slovenija i njemacka i amerika (koja kupuje janu btw) pa na kraju i ja. ja danas gledam kvalitet pa tek onda patriotizam. cast nekim kvalitetnim proizvodima koji su vec na policama u tim drzavama.
kazu o ukusima se ne raspravlja

ali eto mene od jane protjera odma me sracka ufati, dok olimpija moze proci bez problema, ali to je vec do organizma

sto e tice drugog dijela posta
ma bolje je biti zaludjeni slijepi patriota nego gledati svojim ocima i vjerovati onom sto visid

btw, zaboravio sam napisati, sinoc sam naletio na uzegli milkosov jogurt, znam da je jogurt inace kiseo, ali ono je bilo previse
Hajde da razgraničimo jednu stvar... Sinoć si naletio na užegli jogurt što ne znači da ga je milkos pakovao takvog! Razmišljate li ikada o uslovima skladištenja nakon što isti taj proizvod iz pogona preko dobavljača dođe do prodajnih objekata? Pa zna se desiti da par dana jogurt stoji onako na radnji dok se ne nađe mjesta u frižideru... Što naravno nije do Milkosa.

Ista stvar se može desiti sa bilo kojim jogurtom, mlijekom...
paral0c0
Posts: 466
Joined: 17/01/2009 14:51

#234 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by paral0c0 »

Ja kad sam u BiH sve domace kupujem, ama bas sve.

I cokolade od Vispaka, onaj od kokosa i wivia meni su extra :bih:
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#235 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by latinalover »

udrch wrote:Zanimljivo je ovo brate moj bosanski, sarajevski..
Ja, koji nisam iz Sarajeva, samo na privremenom radu ovdje, više sam prigrlio našu domaću mljekaru iz Sarajeva nego vi Sarajlije..
Pa gdje je sad taj "sarajevski duh" o kojem pričate godinama???
Zar jednog "došlju" više zanima da je Milkos na nogama, da ti ljudi nisu pred kantonalnom vladom, da farma u Butmiru radi od vas "pravih Sarajlija"..
STIDITE SE!!!!!!!!!!!!!
uvijek dosljaci mrze ove gradske..al haj oprosteno...

nego kad vec voils farmu i farmanje..ostani tamo gdje jesi i bavi se poljoprivredom
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#236 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by ružmarin-a »

latinalover wrote:
udrch wrote:Zanimljivo je ovo brate moj bosanski, sarajevski..
Ja, koji nisam iz Sarajeva, samo na privremenom radu ovdje, više sam prigrlio našu domaću mljekaru iz Sarajeva nego vi Sarajlije..
Pa gdje je sad taj "sarajevski duh" o kojem pričate godinama???
Zar jednog "došlju" više zanima da je Milkos na nogama, da ti ljudi nisu pred kantonalnom vladom, da farma u Butmiru radi od vas "pravih Sarajlija"..
STIDITE SE!!!!!!!!!!!!!
uvijek dosljaci mrze ove gradske..al haj oprosteno...

nego kad vec voils farmu i farmanje..ostani tamo gdje jesi i bavi se poljoprivredom
@latinalover, prva izjava: baš opozit :!: Prisutno je nepodnošenje došljaka iz bilo koje manje sredine u svakoj većoj (BG, ZG pa i SA)

izjava br.2 : možda je ovaj "došljo" veći gospodin od tebe "gradskog" sa većim i razgranatijim nivom svijesti (kulturne, ekološke, i svake druge), a možda je i proputovao i vidio više procentualno zemaljske kugle, nasuprot Sarajlijama koji misle da je Sarajevo centar svijeta, te im pasoš kao identfikacioni dokument nikada ne zatreba u životu, al' nek' je on "gradski".

Čovjek se bori za domaće, a napada se. Zaista, nek se stide pojedinci :roll:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#237 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by udrch »

latinalover wrote:
udrch wrote:Zanimljivo je ovo brate moj bosanski, sarajevski..
Ja, koji nisam iz Sarajeva, samo na privremenom radu ovdje, više sam prigrlio našu domaću mljekaru iz Sarajeva nego vi Sarajlije..
Pa gdje je sad taj "sarajevski duh" o kojem pričate godinama???
Zar jednog "došlju" više zanima da je Milkos na nogama, da ti ljudi nisu pred kantonalnom vladom, da farma u Butmiru radi od vas "pravih Sarajlija"..
STIDITE SE!!!!!!!!!!!!!
uvijek dosljaci mrze ove gradske..al haj oprosteno...

nego kad vec voils farmu i farmanje..ostani tamo gdje jesi i bavi se poljoprivredom
E baš si biser, čudo jedno..
Pravi onaj "Sarajlija" sa "sarajevskim duhom"..
Ko je rekao da ja nekog mrzim, nisam tako odgojen drug..
Ko je rekao da ja nisam "gradsko dijete", rodio se u Tuzli, živio sam i u Beogradu, Moskvi i Lozani..nigdje na mene nisu gledali na ovaj način kao što gledaju neki malodušnici koji nemaju ni "S" od Sarajlije..uglavnom su to oni koji ne znaju raditi posao u kojem im ja šefujem, pa im nelogično da neki Tuzlak bude šef pravom "sarajliji"..oni koji se boje svog porijekla uglavnom se ponašaju kao ti..
Ja volim svaki pošten posao, pa i farmanje mi ne bi bilo teško, samo neka je sa halalom..
Sad bih ti rekao onu poznatu sarejevsku rečenicu u kojoj se spominje "fakat" i "papak", ali neću, nije moj nivo, ai banovaće me moderator..
Ja volim i Sarajevo i Sarajlije, volim i vas koji mislite da ste prave sarajlije..
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#238 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by latinalover »

u pravu ste mozda sam pogresno shvatio post...ali koko god domaci u vecim sredinama ne mogu dosljake iz manjih sredina..toliko ovi iz manjih sredina ne mogu podnijeti ljude iz malo vecih sela...
znam ljudi sa sela da su veca gospoda od nas gradskih..al isto tako ima onih seljaka, koji provode S.O.S politiku..sve je individualno..

ko god otvori nesto nek sefuje..svaka cast ,zaposlice ljude..

sto se farmanja tice ,ja da uslove imam, sutra bih farmu napravio, pa bi bar paradajz proizvodio...jedva cekam kakvu vecu lovu da zaradim , da to napravim :-D
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#239 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by x0z0y0 »

karanana wrote:Nije da pijem janu ili prolom zbog toga sto su jeftinije od nasih nekih voda. pijem ih jer je kvalitet i ukus znatno bolji od recimo vode sarajevske pivare ili olimpije.

her flick vam je sve rekao. protekcionizam u danasnjem svijetu moze donijeti samo gubitak. izvolite gospodo bosnjaci, napravite kvalitetan proizvod pa ce ga kupovati i hrvatska i srbija i slovenija i njemacka i amerika (koja kupuje janu btw) pa na kraju i ja. ja danas gledam kvalitet pa tek onda patriotizam. cast nekim kvalitetnim proizvodima koji su vec na policama u tim drzavama.

ne znam odakle vam podaci o kvalitetu olimpije i sarajevske odnosno proloma ili jane ali evo recimo moji podaci su potpuno drugaciji...po kvaliteti najbolje od svih navedenih voda ovdje jesu olimpija i sarajevska..
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#240 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by holowey »

babyline wrote:
VenomSa wrote:
banjaluka078 wrote:Pozdravi prijatelja i reci mu da psu, osim ako je rijec o stenetu, ne daje mlijeko, jer nije potrebno odraslim psima, vise ne moze preraditi enzime iz mlijeka i samo ce dobiti proljev. Dakle, mozda nije ni do Milkosa, nego psece nepotrebe za mlijekom. :wink:
Ma to se i desilo dok je bilo stene. Samo Milkosovo mlijeko nije zelio piti.
nakon ovih objasnjenja o hranjenju steneta i psa, ispade argument za milkos !
ma bezze, skretanje sa teme...al' kad smo vec tu... ;-) ja imam dvije macke u stanu, nijedna od njih ne jede sirovo meso...samo ponjuse i okrenu se na drugu stranu... to niposto ne znaci da je to sirovo meso "plastika", nego jednostavno nisu navikle da jedu takvu hranu... ista stvar i sa stenetom koje nece da pije milkosovo mlijeko, ili dobije proljev od njega... jednostavnu organizam im nije navikao na takvu vrstu ishrane...
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#241 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by lopta »

Uvijek domace ili Milkos ili Meggle i svaki put je sve bilo ispravno. To sto se pojedinci jednom u pet godina nadju pokvareno mlijeko, pa sad ne valja cijeli Mlikos je ili djecija cirkus prica ili tacno smisljenja prica onih koji traze samo neki ''razlog'' da ne kupuju domace proizvode, odnosno okrenu se drugim.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#242 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by zijancer »

sto se tice kucnih ljubimaca i milkos mlijeka __________________ :mrgreen: maca koja nije htjela okusiti mlijeko, samo jednom je omirisala ono 2.8% od milkosa i odmah trazila!! :mrgreen: da joj se uspe u sudic
od tada ga redovno pije
ja se nesto mislim sta ona zna o proizvodnji ? :cry: ali opet, sjetim se drugih stvarcica koje je trazila!!!1 da papa :mrgreen:
evo redom:
-sampinjoni :? iz pizze
-orasi iz baklave
-zrna kuhanog kukuruza :cry:
- grozđice :-)
-sitno sjeckane masline
-vegemite..onaj australijski legendarni namaz :-) (za ovim je poludila)
& finally... maslinovo ulje :shock:

zato ako miss ćići trazi milkos, ko sam ja da sumnjam u njen nosić :P :P
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#243 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Interesuje me kako se kontroliše hemijska ispravnost mlijeka na ulazu u Milkos?
Ima li antibiotika u mlijeku?
Zašto nikada nije objavljena vijest tipa: Uništeno toliko i toliko litara mlijeka jer je bilo ''obogaćeno'' antibioticima?
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#244 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 28/10/2012 18:10, edited 1 time in total.
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#245 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by holowey »

RosaSpinosa wrote:Ja u potpunosti podrzavam kupovinu domacih proizvoda, pod uslovom da ce oni OPRAVDATI novac koji "krvavo" zaradim...

A ako samo jednom uocim da neki domaci proizvod nije OK, onda, kako bi rekao Sava iz Kikinde: "Mars, pali iz mog frizidera" :D :D :D :D
jeli ti kriteriji vaze i za uvozno ili samo za domace? :?
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#246 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by strong69 »

8. sekretar SKOJ-a wrote:Interesuje me kako se kontroliše hemijska ispravnost mlijeka na ulazu u Milkos?
Ima li antibiotika u mlijeku?
Zašto nikada nije objavljena vijest tipa: Uništeno toliko i toliko litara mlijeka jer je bilo ''obogaćeno'' antibioticima?
Druze sekretaru, pitas ovo deseti put. Je li ocekujes da ti neko od nas laika i onih kojima je jedini kontakt sa mljekarom u prodavnici kad kupimo porizvod da odgovor? Ne vjerujem da ti iko od nas moze pomoci.

Da nisi lijen okrenuo bi samu mljekaru ili jos bolje veterinarsku inspekciju i dobio odgovor na to pitanje.

P.S. Nemoj me pogresno shvatiti, pitanje je na mjestu ali ako ocekujes da ti ovdje neko da odgovor onda ti je mrka kapa...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#247 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by pustopoljina »

pipi duga devetka radio test s kiseljenjem-sve se ukiselilo.znaci-nije puno antibiotika.
ja ostala duzna taj test :P sta cu kad pijem skoro uvijek sojino mlijeko...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#248 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by strong69 »

pustopoljina wrote:pipi duga devetka radio test s kiseljenjem-sve se ukiselilo.znaci-nije puno antibiotika.
ja ostala duzna taj test :P sta cu kad pijem skoro uvijek sojino mlijeko...
E dobro si :thumbup: Pipi to zna sigurno. Sjecam se da je rekao da Milkos mlijeko moze proci.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#249 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by safran »

strong69 wrote:
pustopoljina wrote:pipi duga devetka radio test s kiseljenjem-sve se ukiselilo.znaci-nije puno antibiotika.
ja ostala duzna taj test :P sta cu kad pijem skoro uvijek sojino mlijeko...
E dobro si :thumbup: Pipi to zna sigurno. Sjecam se da je rekao da Milkos mlijeko moze proci.
Pa upravo iz tih razloga kupujem samo Milkosov jogurt. Meni u biti bas niti jedan jogurt na trzistu ne odgovara - nisu dovoljno fermentirani. Zato kupim Milkosov, lijepo ga otvorim i ostavim na stolu nekih pola sata. Zatvorim, promuckam i vratim u frizider na jos 5-6 dana lagane fermentacije - e tek onda valja. Svi ostali koje sam probala se jednostavno usmrde i postanu gorki tj. krece proces truljenja.
Otkrila sam i Vrbasku mlacenicu koja se pojavljuje i u K plus ambalazi i ponasa se kao Milkosov jogurt i izvrsna je.

Malo off topic ali relevantno je. Jucer u nasem lokalnom Konzumu konstatujem da su svi, ali bas svi, proizvodi Milkos i Zbregov pakovani u casice napuhani bez obzira sto su u roku. Dukatovi i Vindijini proizvodi u istom frizideru nisu napuhani. Ipak kupim Milkosov mileram koji je pri prvoj konzumaciji bio ok kao i obicno ali je vec danas promijenjenog mirisa. Cini mi se da su Milkos i Zbregov malo bili na suncanju.
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#250 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by holowey »

safran wrote:Malo off topic ali relevantno je. Jucer u nasem lokalnom Konzumu konstatujem da su svi, ali bas svi, proizvodi Milkos i Zbregov pakovani u casice napuhani bez obzira sto su u roku. Dukatovi i Vindijini proizvodi u istom frizideru nisu napuhani. Ipak kupim Milkosov mileram koji je pri prvoj konzumaciji bio ok kao i obicno ali je vec danas promijenjenog mirisa. Cini mi se da su Milkos i Zbregov malo bili na suncanju.
Nije uopste offtopic... kroz citav thread se povlace dvije teze, Milkos po defaultu los vs. diverzije distributera/prodavaca...

Anyway, Z'bregov je Vindijin brand pa bi mi bilo za ocekivati da Konzum isto tretira njihove proizvode jer je Vindija u nekim cudnim odnosima sa Todoricevim Konzumom (malo hvale jedni druge malo se pljuju)
Post Reply