Milkos - kvalitet proizvoda

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#201 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by BarbaDue »

Hu-ha wrote:BarbaDue - sta smo ovo u Iranu?? :D

Trebali ste postovati: "Vec otvorena tema je mjesto gdje cete ispricati svoja iskustva u vezi kvalitete proizvoda na osnovu kojih cemo mi objaviti clanak u javnosti i na taj nacin nametnuti masi misljenje, ili u najmanju ruku uticati na njihov izbor, pa neka svaki forumas za sebe odluciti hoce li kupovati pomenuti proizvod ili nece."
Hu-ha,
Ako bi svaki forumaš otvarao temu na način na koji samo njemu odgovara gdje bi ovaj forum bio, red neki mora postojati!
Neka ovo bude kraj diskusije u vezi moderiranja...i da se vratimo na temu.

Hvala
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#202 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by Arc_Angel »

chuchumbamayumbe wrote:Kakav Milkos, Kakav Dukat, kakvo UHT i ostala mlijeka, mi najviše volimo direktno sa "pipe" 8-)
Image




mogu li ja ovu jednu da dobijem, onako sa malo vecom :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#203 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

@hu-ha,
Kontroliše li Milkos mlijeko odmah po otkupu? Kontroliše li otkupljeno mlijeko na antibiotike i hormone? Ne kontroliše. Zaključujem to po tome što se nikada nije desilo da ''ulovi farmere'' i objavi da je uništeno toliko i toliko litara mlijeka jer sadrži antibiotik hloramfenikol.

Zašto Milkos nema certifikat HACCP?

Zašto na našem tržištu nema mlijeka iz organske proizvodnje?

http://www.notmilk.com
Zdravlje je najpreče!
Crnka_Sarajka
Posts: 2
Joined: 24/06/2009 12:32

#204 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by Crnka_Sarajka »

Inace citam uredno skoro sve teme na forumima, uglavnom se slazem, logicno je da se ne mozes sa svim sloziti, ali se nikada nisam prijavila da mogu komentarisati niti sam ikada osjetila potrebu za tim do sada!!! Ne mogu da vjerujem da vrsite ovakvu hajku na Milkos, pa ljudi boziji ti radnici strajkali na ulici a sada rade i zaradjuju platu sebi i porodici a vi ovako!! A taj isti Causevic ju je privatizovao, ostavio radnike, sve ih placa, jos ulaze beskrajno u poljoprivredu, naravno zbog sebe i vlastitog profita ( a ko to ne radi ebi i zbog sebe?!) i niko se nije sjetio da pokrene takvu temu, temu gdje ce se podrzavati svi oni koji u ovakvim usranim vremenima zele da drugima omoguce hljeb....Ne mogu da vjerujem da forumas Drvosjeca iz Dejcica, kao prvi pokretac svega ovoga, nije bio dovoljno covjek i stojao iza svojih rijeci pa postao te odgovore iz Milkosa, koje tvrdi da ima, ili otisao do ljudi ili uradio bilo sta prije nego sto je krenuo sa blacenjem....
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#205 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by slavkoimamodilera »

Crnka_Sarajka wrote:! Ne mogu da vjerujem da vrsite ovakvu hajku na Milkos, pa ljudi boziji ti radnici strajkali na ulici a sada rade i zaradjuju platu sebi i porodici a vi ovako!! A taj isti Causevic ju je privatizovao, ostavio radnike, sve ih placa, jos ulaze beskrajno u poljoprivredu, naravno zbog sebe i vlastitog profita ( a ko to ne radi ebi i zbog sebe?!) i niko se nije sjetio da pokrene takvu temu, temu gdje ce se podrzavati svi oni koji u ovakvim usranim vremenima zele da drugima omoguce hljeb....
Nedime dragi, sta nam ovo rade?!?
Crnka_Sarajka
Posts: 2
Joined: 24/06/2009 12:32

#206 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by Crnka_Sarajka »

slavkoimamodilera wrote:
Crnka_Sarajka wrote:! Ne mogu da vjerujem da vrsite ovakvu hajku na Milkos, pa ljudi boziji ti radnici strajkali na ulici a sada rade i zaradjuju platu sebi i porodici a vi ovako!! A taj isti Causevic ju je privatizovao, ostavio radnike, sve ih placa, jos ulaze beskrajno u poljoprivredu, naravno zbog sebe i vlastitog profita ( a ko to ne radi ebi i zbog sebe?!) i niko se nije sjetio da pokrene takvu temu, temu gdje ce se podrzavati svi oni koji u ovakvim usranim vremenima zele da drugima omoguce hljeb....
Nedime dragi, sta nam ovo rade?!?

Ne radite ovo vi njemu, zaboli njega za pisanja, dok se pise super je, vec svi globalno radite protiv radnika a ako se bojkutuju proizvodi oni komotno mogu na ulicu.... :run:
*mima*

#207 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by *mima* »

Crnka_Sarajka wrote:Inace citam uredno skoro sve teme na forumima, uglavnom se slazem, logicno je da se ne mozes sa svim sloziti, ali se nikada nisam prijavila da mogu komentarisati niti sam ikada osjetila potrebu za tim do sada!!! Ne mogu da vjerujem da vrsite ovakvu hajku na Milkos, pa ljudi boziji ti radnici strajkali na ulici a sada rade i zaradjuju platu sebi i porodici a vi ovako!! A taj isti Causevic ju je privatizovao, ostavio radnike, sve ih placa, jos ulaze beskrajno u poljoprivredu, naravno zbog sebe i vlastitog profita ( a ko to ne radi ebi i zbog sebe?!) i niko se nije sjetio da pokrene takvu temu, temu gdje ce se podrzavati svi oni koji u ovakvim usranim vremenima zele da drugima omoguce hljeb....Ne mogu da vjerujem da forumas Drvosjeca iz Dejcica, kao prvi pokretac svega ovoga, nije bio dovoljno covjek i stojao iza svojih rijeci pa postao te odgovore iz Milkosa, koje tvrdi da ima, ili otisao do ljudi ili uradio bilo sta prije nego sto je krenuo sa blacenjem....


A sta treba? Da pijem pokvareno mlojeko?
User avatar
Savez napolje
Posts: 330
Joined: 07/04/2009 13:37
Location: Sarajevo

#208 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by Savez napolje »

Kad mi neko kaze kupujmo domace pa sta da kupim kad je sve pokvareno i otrovano,hajd ostala hrana moze i nekako proci ali mlijecni proizvodi to nikako nase ne kupujem jer se trovati nemislim :x :x :x :x
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#209 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by kox »

mima wrote:
Crnka_Sarajka wrote:Inace citam uredno skoro sve teme na forumima, uglavnom se slazem, logicno je da se ne mozes sa svim sloziti, ali se nikada nisam prijavila da mogu komentarisati niti sam ikada osjetila potrebu za tim do sada!!! Ne mogu da vjerujem da vrsite ovakvu hajku na Milkos, pa ljudi boziji ti radnici strajkali na ulici a sada rade i zaradjuju platu sebi i porodici a vi ovako!! A taj isti Causevic ju je privatizovao, ostavio radnike, sve ih placa, jos ulaze beskrajno u poljoprivredu, naravno zbog sebe i vlastitog profita ( a ko to ne radi ebi i zbog sebe?!) i niko se nije sjetio da pokrene takvu temu, temu gdje ce se podrzavati svi oni koji u ovakvim usranim vremenima zele da drugima omoguce hljeb....Ne mogu da vjerujem da forumas Drvosjeca iz Dejcica, kao prvi pokretac svega ovoga, nije bio dovoljno covjek i stojao iza svojih rijeci pa postao te odgovore iz Milkosa, koje tvrdi da ima, ili otisao do ljudi ili uradio bilo sta prije nego sto je krenuo sa blacenjem....


A sta treba? Da pijem pokvareno mlojeko?
Ne, nego da umjesto mlijeka iz neke od 50-ak domacih mljekara (nije Milkos jedina, pa cak ni najveca) u kojima plate zaradjuje par hiljada gradjana ove zemlje pijemo mlijeko zbregov.
*mima*

#210 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by *mima* »

kox wrote:
mima wrote:


A sta treba? Da pijem pokvareno mlojeko?
Ne, nego da umjesto mlijeka iz neke od 50-ak domacih mljekara (nije Milkos jedina, pa cak ni najveca) u kojima plate zaradjuje par hiljada gradjana ove zemlje pijemo mlijeko zbregov.


Samo zbregov pijem.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#211 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by kox »

mima wrote:
kox wrote:
mima wrote:


A sta treba? Da pijem pokvareno mlojeko?
Ne, nego da umjesto mlijeka iz neke od 50-ak domacih mljekara (nije Milkos jedina, pa cak ni najveca) u kojima plate zaradjuje par hiljada gradjana ove zemlje pijemo mlijeko zbregov.


Samo zbregov pijem.
Kao i vecina ljudi u ovoj zemlji. Zato i jesmo tu gdje smo.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#212 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by BarbaDue »

kox wrote: Kao i vecina ljudi u ovoj zemlji. Zato i jesmo tu gdje smo.
...a slovenci tamo gdje jesu
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#213 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by latinalover »

mi smo idiotski narod....pijemo 50 % vode sto hr izvozi..samo kd onas ima..a bolje resurse vode imamo u odnosu na hr...

e sad sto se miljeka tice ,uvijek mi je najbolji bio jogurt sarajevska mljekaar u kesi..nema ga bolje..da ga hoce i u flasiranom izdanju ponuditi..nije ni milkosov los...
sto se tice nasih proizvoda..skoro da ih i nema..ima malo pive ,malo mlijeka..sve ostalo na policama je iz HR i Srbije...kriva je nasa vlada ,ve te porodice koje su drzale vlast u rukama , i nisu unaprijedjivali proizvodnju ,nisu davali subvencije domacim firmama...


zamislite ovo...da pivari daju subvencije na pivu (ukinu porez)da bi je doveli u bolji polozaj ,i obavezu je da ne smije jedinicna cijena biti iznad odredjenog iznosa ,tako da krajnja cijena flasirane sarajevske pive u kaficu bude 2KM,da budu zadovoljni i proizvodjaci i kafandzije i kupci....mislite da bi neko davao za tuborg 4KM...bi u mjesecu limburgu :D
to bi dovelo do povecanja traznje sa Sarajevskim flasiranim pivom, istovremeno dovodeci do smanjenja traznje za ostalim uvoznim pivama...sto bi dalje rezultiralo smanjenjem uvoza, gomilanja dobiti u nasoj drzavi ,koja bi omogucavala dalju proizvodnju...

i umjesto da pijemo vodu proizvedenu kod nas..moramo mi Janu uzeti..nek je to iz hra pa kakvo god da je..

al ne ,nasoj vladi je draze ,da neki crnogorac dodje ,da gradi hidroelektrane na neretvi...
stas kad nam vlast ne valaj...kakva vlast ,takvo sve!
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#214 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by karanana »

Nije da pijem janu ili prolom zbog toga sto su jeftinije od nasih nekih voda. pijem ih jer je kvalitet i ukus znatno bolji od recimo vode sarajevske pivare ili olimpije.

her flick vam je sve rekao. protekcionizam u danasnjem svijetu moze donijeti samo gubitak. izvolite gospodo bosnjaci, napravite kvalitetan proizvod pa ce ga kupovati i hrvatska i srbija i slovenija i njemacka i amerika (koja kupuje janu btw) pa na kraju i ja. ja danas gledam kvalitet pa tek onda patriotizam. cast nekim kvalitetnim proizvodima koji su vec na policama u tim drzavama.
Last edited by karanana on 24/06/2009 15:26, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#215 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by BarbaDue »

karanana wrote:Nije da pijem janu ili prolom zbog toga sto su jeftinije od nasih nekih voda. pijem ih jer je kvalitet i ukus znatno bolji od recimo vode sarajevske pivare ili olimpije.
nisu samo sarajevske vode u opticaju, ne kupujem ni ja sarajevske ali su zato tešanjske (svaka, do zadnje) zakon!
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#216 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by al_akhisari »

BarbaDue wrote:
karanana wrote:Nije da pijem janu ili prolom zbog toga sto su jeftinije od nasih nekih voda. pijem ih jer je kvalitet i ukus znatno bolji od recimo vode sarajevske pivare ili olimpije.
nisu samo sarajevske vode u opticaju, ne kupujem ni ja sarajevske ali su zato tešanjske (svaka, do zadnje) zakon!
Upravo tako, izbor ipak postoji :thumbup:

Ako mi ne odgovara milkos, ja lijepo kupim vlasicmilk ili ti vrbasko....
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#217 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by karanana »

slazem se da su i ukusi razliciti pa neka voda moze biti dobra za nekog a za nekog bljuvotina. meni je recimo voda sarajevske pivare 100 puta gora od one s cesme, jana mi nije losa a prolom mi je najbolja iako me prolom ponekad protjera ali to je pozitivno i tako je i reklamiraju da ima neke minerale koji ciste organizam valjda kroz protjeravanje. a zbog tog joj je i prikladno ime Prolom.

evo mog redoslijeda kupovine:

1. Kvalitet - Ako dva proizvoda imaju isti kvalitet onda:
2. Cijena - Koji je jeftiniji od ta dva koji imaju isti ili slican kvalitet, onda:
2. Porijeklo - Ako je bosnanski proizvod zadovoljio i prosao dva gore navedena kriterija, eh tad cu ga izabrati prije konkurencije

Meni Milkos pada djelomicno na tacki 1. hajde de, tu tacku bih nekako i zaobisao jer je Milkos po njoj generalno prihvatljiv, ali ga onda tacka 2 definitivno potapa jer nemaju dovoljno dobar kvalitet da budu skuplji od mnogo drugih vrsta mlijeka ukljucujuci i hrvatska, srpska, slovenacka i madjarska. ali da me budalom prave gdje ja zivim 5 kilometara od fabrike a placam litru skuplje od mlijeka uvezenog sa daljine od 1.000+ kilometara.......
pjegica
Posts: 284
Joined: 09/12/2006 00:06
Location: Tu negdje oko blizu

#218 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by pjegica »

Pratim ovu temu već neko vrijeme, i prvi put u životu kad uđem u prodavnicu razmišljam šta uzimam. Prije mi je bilo svejedno, biranje sam smatrala gubitkom vremena, zgrabim prvo mlijeko sa police. Kontam, krava ko krava, kaže muu bila ona naša, Hrvatska ili Slovenačka. Dvadeset feninga gore dole, bilo mi je svejedno.
Alpsko mlijeko sam pila dok mediji nisu obznanili činjenicu da je u njemu hloranfenikol. Mogu mi se sada kleti koliko hoće da više u njemu nema ničeg takvog, ja ga više ne uzimam. Sa Milkosom nisam imala nikakvih problema, al od kako je počela ova polemika, više ni njega ne uzimam.
Mogu ja glumiti patriotizam ne znam kakav. Kada kupujem sebi, svejedno mi je, jer znam da mi je imunitet dobar i da može svakakvo smeće podnijet.
Ali kad uđem u prodavnicu da kupim svojoj majci, momku, bratu, sestri, njihovoj djeci, whatever, mlijeko, onda me više ne interesuju ni problemi radnika, ni problemi u kojima je država, ni ko šta kako proizvodi, samo mi je bitno da uzmem mlijeko koje je kvalitetno.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#219 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by safran »

udrch wrote:
safran wrote:
Ma drug, sve je to ba diverzija sigurno..
S obzirom da kupuješ Milkos, pokašaj ga kupovati u Interexu, ja ga uvijek kod njih kupujem, doduše ovaj centar na Pofalićima mi je usput..nikad ništa nisam primjetio, a kod mliječnih proizvoda ne možeš da fuliš..po ovim manjim supermarketima može biti svašta, svakakav dogovor se može sklopiti između 7,8 ljudi koji rade u njemu, da se isključi video nadzor, ošteti proizvod i sl..
Ma hrvatske firme se služe svim i svačim, pouzdano znam..mi smo fakat glup narod..
Ma ne, oštećenje je takve prirode da sam ga i sama mogla napraviti tokom transporta. Uglavnom, nemam se kome žaliti. A uvijek ga kupujem u Konzumu (meni najbliže) i uvijek je bilo u redu (kao i pavlaka, mileram, jogurt i sl.)
galacticos
Posts: 1
Joined: 26/06/2009 00:21

#220 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by galacticos »

StupskaBitanga wrote:interesuje me jedna informacija u vezi Milkosa
Kakve su plaće? Da li su redovne?
Ako ko ima tačnu informaciju nek nam kaže živo me interesuje

plate oko 420KM+topli obrok150KM uglavnom redovno
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#221 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Kontroliše li iko hemijsku ispravnost otkupljenog mlijeka na ulazu u Milkos?
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#222 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by latinalover »

Her Flick wrote:@latinskiljubavnik

bolje da si objansio sta znaci lobi, lobiranje i ko su lobisti

lobira se da se ne daju subvencije
svi imaju svoje igrace

cockta i radensla ce uvazenoj prof azri kupiti kucu na moru, da bi oni mogli uvesti hektolitre i hektolitre cockte i radenske

a ko li prima novac da im olaksava puteve na nase trziste, i koome snabdjevaci gasa daju novac da bi imali pristup trzistu?
kome je u cilju da moramo placati za grijanje kad mozemo da razvijemo proizvodnju struje da je imamo besplatnu za sve moguce potrebe...neko moraprimati mito pa da sprjecava pravljenje vjetrenjaca i ostalo..??

jesu li to vodece stranke ili..?

i sta znaci ovo za profu Azru H?
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#223 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by holowey »

latinalover wrote:
Her Flick wrote:@latinskiljubavnik

bolje da si objansio sta znaci lobi, lobiranje i ko su lobisti

lobira se da se ne daju subvencije
svi imaju svoje igrace

cockta i radensla ce uvazenoj prof azri kupiti kucu na moru, da bi oni mogli uvesti hektolitre i hektolitre cockte i radenske

a ko li prima novac da im olaksava puteve na nase trziste, i koome snabdjevaci gasa daju novac da bi imali pristup trzistu?
kome je u cilju da moramo placati za grijanje kad mozemo da razvijemo proizvodnju struje da je imamo besplatnu za sve moguce potrebe...neko moraprimati mito pa da sprjecava pravljenje vjetrenjaca i ostalo..??

jesu li to vodece stranke ili..?

i sta znaci ovo za profu Azru H?
to vjerovatno jer je ona za vrijeme alijanse bila na celu mofter-a... eto ona je za dvije godine napravila vecu stetu nego ostali za 9 :lol:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#224 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by starii »

kupujem inmerovo http://www.inmer.ba mlijeko,dosada nije bilo problema..a i mileram im je dobar :bih:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#225 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by ružmarin-a »

ja počelaMilkos kupovati

:thumbup:

ako pređe cijenu od 1,30 KM neću više, ipak mi moj džep i volumen mu njegov najvažniji :) :-D :D kako reče @karanana rodila hga i nana i majka :) :-D :D
Post Reply