Milkos - kvalitet proizvoda

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#176 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by VjecitiStudent »

istocnjak wrote: Jeli nam se to javljas iz Zagreba?

Naravno da stavljaju konzervans, zato im se mlijeko ne moze pokvariti i po nekoliko mjeseci.

Jednostavno pazi na datum i kupuj nekonzervirane domace proizvode i to je to ... jedes zdravo i nekonzervirano ...
Gluposti!
Evo ti, jedna od milion dostupnih referenci, pa proslijedi sefovima da sljedece saopstenje malo pazljivije napisu.
http://www.foodsci.uoguelph.ca/dairyedu/uht.html
Milk can be made commercially sterile by subjecting it to temperatures in excess of 100° C, and packaging it in air-tight containers. The milk may be packaged either before or after sterilization. The basis of UHT, or ultra-high temperature, is the sterilization of food before packaging, then filling into pre-sterilized containers in a sterile atmosphere. Milk that is processed in this way using temperatures exceeding 135° C, permits a decrease in the necessary holding time (to 2-5 s) enabling a continuous flow operation.
Advantages of UHT

High quality:
The D and Z valves are higher for quality factors than microorganisms. The reduction in process time due to higher temperature (UHTST) and the minimal come-up and cool-down time leads to a higher quality product.
Long shelf life: Greater than 6 months, without refrigeration, can be expected.
A ovdje je i objasnjenje, sta vjerovatno nije u redu u Milkosu
Difficulties with UHT

Sterility:
Complexity of equipment and plant are needed to maintain sterile atmosphere between processing and packaging (packaging materials, pipework, tanks, pumps); higher skilled operators; sterility must be maintained through aseptic packaging
Last edited by VjecitiStudent on 23/06/2009 12:26, edited 1 time in total.
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#177 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by istocnjak »

karanana wrote:sta ima u blazuju?
Nista a kod tebe anamonamo? :D
Last edited by istocnjak on 23/06/2009 12:33, edited 2 times in total.
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#178 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by istocnjak »

VjecitiStudent wrote: Gluposti!
Evo ti, jedna od milion dostupnih referenci, pa proslijedi sefovima da sljedece saopstenje malo pazljivije napisu.
Ne radim u Milkosu ali sam navracao par puta sluzbeno.

Šta je sa ostalim ... pavlakom iz uvoza na primjer?
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#179 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by ružmarin-a »

savjet svima kojima smeta ha domaće ha strano a htjeli bi da je sve divno i bajno:


kravu kupi
i ne tupi

:run:
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#180 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by gold'n'brown »

Ja stalno kupujem MILKOS i nikad nisam imao losa iskustva. Naravno da ce biti pokvareno ako je ambalaza ostecena, zar mislite da pakuju pokvareno mlijeko?

Kupujem i malo losije ako je domace. Nekada ljude i iritiram koliko to potenciram al dok nam jednom iz guzice u glavu ne dodje i bice nam ovako.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#181 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by VjecitiStudent »

istocnjak wrote:
VjecitiStudent wrote: Gluposti!
Evo ti, jedna od milion dostupnih referenci, pa proslijedi sefovima da sljedece saopstenje malo pazljivije napisu.
Ne radim u Milkosu ali sam navracao par puta sluzbeno.

Šta je sa ostalim ... pavlakom iz uvoza na primjer?
Pokvaren proizvod se moze svakome zalomiti. Nase trziste je prepuno i sumnjive i pokvarene hrane kako one domace, tako i uvozne, jer jednostavno, drzava ne radi svoj posao.
Da se ovaj slucaj desio negdje drugo, @Drvosjeca se ne bi morao jadati ovdje vec bi lijepo javio inspekciji, inspekcija bi firmi odrapila drakonsku kaznu i moguce, zabranila rad, sve dok se propusti ne otklone, a s obzirom da se kod nas nista od navedenog ne desava, nama jedino preostaje ovaj forum da se jedni drugi jadamo i obavjestavamo.

Uopste nije problem sto se Milkosu zalomio poneki pokvaren tetrapak, problem je sto oni iz toga ocito ne namjeravaju izvuci nikakvu pouku, vec se pokusavaju izvuci lazuci javnost glupavim saopcenjima.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#182 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by vratnik »

VjecitiStudent wrote:
istocnjak wrote:
VjecitiStudent wrote: Gluposti!
Evo ti, jedna od milion dostupnih referenci, pa proslijedi sefovima da sljedece saopstenje malo pazljivije napisu.
Ne radim u Milkosu ali sam navracao par puta sluzbeno.

Šta je sa ostalim ... pavlakom iz uvoza na primjer?
Pokvaren proizvod se moze svakome zalomiti. Nase trziste je prepuno i sumnjive i pokvarene hrane kako one domace, tako i uvozne, jer jednostavno, drzava ne radi svoj posao.
Da se ovaj slucaj desio negdje drugo, @Drvosjeca se ne bi morao jadati ovdje vec bi lijepo javio inspekciji, inspekcija bi firmi odrapila drakonsku kaznu i moguce, zabranila rad, sve dok se propusti ne otklone, a s obzirom da se kod nas nista od navedenog ne desava, nama jedino preostaje ovaj forum da se jedni drugi jadamo i obavjestavamo.

Uopste nije problem sto se Milkosu zalomio poneki pokvaren tetrapak, problem je sto oni iz toga ocito ne namjeravaju izvuci nikakvu pouku, vec se pokusavaju izvuci lazuci javnost glupavim saopcenjima.
Mene samo interesuje da li je drvosjeca pokusao nazvati inspekciju, ili bilo ko? Ima li neko iskustva sa dojavljivanjima inspekciji?
(o Milkosu ne mogu nista ruzno reci, proizvodi koje sam dosad konzumirao su bili ok. Mozda se nesto u zadnje vrijeme pokvarilo, ne znam. Znam samo da imaju vrlo moderne masine, mljekara kao i druge po bijelom (razvijenom) svijetu.. Bio sam tamo, pricao s brkom sa slike, posjetio proizvodnju..
(nemam tala nikakvog)
VenomSa
Posts: 122
Joined: 22/05/2007 21:53

#183 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by VenomSa »

Prvo iskustvo - ubudjana pavlaka u kantici - ROK ISPRAVAN. Nakon toga mi se nekoliko puta desilo da vocni jogurt Frutola bude ubudjan iako je rok trajanja sasvim ok. Jos samo da napomenem da imam prijatelja ciji pas NIJE ZELIO da pije Milkosovo mlijeko (zeleno pakovanje). Ne znam da li sada pije, ali ako pas ne zeli da ga pije onda se treba zamisliti.

Unatoc nekoliko negativnih iskustava kupim s vremena na vrijeme njihovu pavlaku (mlijeko vrlo rijetko). Negativna iskustva sam imao iskljucivo sa Milkosovim proizvodima, NIKAD sa Meggle, Vindija, MIG, Latea i drugim proizvodjacima. Milkos je vjerovatno najgori domaci proizvodjac mlijecnih proizvoda.

Ovi koji pljuju po stranim proizvodjacima neka se poklope. Dokle god Argeta, Vindija i drugi proizvodjaci ulazu milione eura u BiH (Hadzici, Brcko...), uposljavaju DOMACE radnike, kupuju DOMACE sirovine ja njih smatram domacim.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#184 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by banjaluka078 »

Pozdravi prijatelja i reci mu da psu, osim ako je rijec o stenetu, ne daje mlijeko, jer nije potrebno odraslim psima, vise ne moze preraditi enzime iz mlijeka i samo ce dobiti proljev. Dakle, mozda nije ni do Milkosa, nego psece nepotrebe za mlijekom. :wink:

(Meni samo jednom kefir bio prekiseo, ostalo zasad OK. Doduse, nisam imala tih "incidenata" ni sa bilo kojim drugim proizvodjacem.)
VenomSa
Posts: 122
Joined: 22/05/2007 21:53

#185 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by VenomSa »

banjaluka078 wrote:Pozdravi prijatelja i reci mu da psu, osim ako je rijec o stenetu, ne daje mlijeko, jer nije potrebno odraslim psima, vise ne moze preraditi enzime iz mlijeka i samo ce dobiti proljev. Dakle, mozda nije ni do Milkosa, nego psece nepotrebe za mlijekom. :wink:
Ma to se i desilo dok je bilo stene. Samo Milkosovo mlijeko nije zelio piti.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#186 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by banjaluka078 »

Kravlje mlijeko ≠ kujino mlijeko, ne davati cijelo...znaci, mijesati s vodom, jos bolje - ne davati mlijeko nikako, hrana za stenad sadrzi sve sto mu treba.

No, nazad na temu...Milkos.
bhxxl
Posts: 229
Joined: 14/10/2007 14:38

#187 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by bhxxl »

tipicno bosanski ... bolje tudje govno nego nasa cokolada ....
User avatar
Atzzo
Posts: 123
Joined: 19/02/2009 21:21
Location: Banja Luka
Contact:

#188 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by Atzzo »

Možda mlijeko ne valja ali kefir je odličan.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#189 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by al_akhisari »

Odmah da smo jasni; u svakoj prilici kada je to moguce, prvo kupujem domace...

Naslov teme je pogresan i na odredjen nacin sugerirajuci :D

Moguce je shvatiti namjeru ( hipoteticki govoreci ) kao: "Ne valja milkos miljeko, ne valja nista domace i nemojte kupovati nista!!!!!
Zelim vjerovati da to ipak nije bila namjera....
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#190 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by Qler »

Neki dan sam se sit nahodao dok nisam nasao domaci dzem od sipka. Sve podravka i jos neki, nisam zapamtio.

Ne bi uzeo pa makar ne pojeo palacinke :D


Domace mozda i nije najbolje, ali je ipak domace. Rekao sam, kad u sloveniji, hrvatskoj, srbiji bude nasih proizvoda kao njihovih ovdje onda cu razmisliti da li da kupim njihov proizvod. Do tada kupujem domace.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#191 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by ružmarin-a »

Qler wrote:Neki dan sam se sit nahodao dok nisam nasao domaci dzem od sipka. Sve podravka i jos neki, nisam zapamtio.

Ne bi uzeo pa makar ne pojeo palacinke :D


Domace mozda i nije najbolje, ali je ipak domace. Rekao sam, kad u sloveniji, hrvatskoj, srbiji bude nasih proizvoda kao njihovih ovdje onda cu razmisliti da li da kupim njihov proizvod. Do tada kupujem domace.
ti baš cijeniš lokaciju gdje je snještena ona u koju trpaš klopu :thumbup: :thumbup: (zadnjica)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#192 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by zonbirile »

malo jebe stanje s mlijekarstvom trenutno,ali i inmer je povukao sve što se moglo,imao "razumjevanje" sviju,prvi strani kupac,par miliona kešovine u đep,a ti @ružmarin i ostali ,hvala ljepo na saradnji vidimo se u novom projektu-prevođenja žednih preko vode.Imaš primjer VF-Konzum,Lura-Francuzi,Delamustafić-Interex,radi se na Delti,ali Mišković u buli,i tako dalje i tako bliže.Priče o domaćem,pročitaj na sitnoj naljepnici na proizvodu,pa skontaj gdje i kolike se pare vrte,a Bosna....
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#193 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

and its use is prohibited in Canada and the European Union
Tvrdim da naši farmeri koriste hormone radi povećanja proizvodnje. Krave obolijevaju češće od mastitisa. Mastitis se liječi antibioticima. Hormonizirano mlijeko dovodi do pojave obljenja raka dojke, prostate, debelog crijeva,...
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#194 Re: Milkos - ne kupujmo domace

Post by Luke Perry »

Da, na kraju je ipak do toga kakvo mlijeko krave daju. Upucujem samo da mlijeko bez ikakvog konzervansa moze trajati 6 mjeseci. Na neki nacin zagovornici zdrave bosanske hrane odvracaju narod od tehnologije sto je mislim pogresno.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63355
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#195 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by BarbaDue »

Naziv teme je promjenjen, razlog je taj sto sugerise da se (generalno) ne kupuju domaci proizvodi.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#196 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by dalmatinka »

Pratim ovu temu od kada je postavljena i moram vam nešto ispričati. Prije 9 godina sam se zaposlila u jednom velikom trgovačkom centru koji je u turističkoj sezoni imao ogroman promet tako da je svaki dobavljač mlijeka tjedno isporučivao od 2 do 10 paleta mlijeka. Tada se dešavalo, uredno prilikom svake pošiljke da je mlijeko Meggle imalo oko 30% napuhanih, pokvarenih tetrapaka i nerijetko smo vraćali kompletnu pošiljku mlijeka dobavljaču. Čak i oni komadi mlijeka koji su izgledali uredno, kupci su nam vraćali jer su bili pokvareni. Prije no što se naljutite moram vam reći da je riječ o hrvatskom proizvođaču Megglea - osječkoj mljekari. U životu se nisam nauživala većeg smrada od tog pokvarenog mlijeka kad bi pojedini tetrapaci puknuli i zagadili cijelu paletu. Moram naglasiti da je distributer bio ozbiljan i dobro skladištio proizvode, te da je trgovački centar u kome sam radila isto bio ozbiljan i nema šanse da bi roba ostajala na suncu. Problem je bio u proizvodnji mlijeka. Koji - ne znam, ali očito da su nastajale bakterije. Od tog vremena puno se toga promijenilo, Meggle sada dobro izgleda, nitko se ne žali na proizvode, ali uzalud, ja u životu više nisam kupila niti jedan jedini njihov proizvod.
Što hoću reći, - izgleda da u tom vašem Milkosu trenutno imaju neki problem u proizvodnji koji će se uskoro riješiti, na vama je da riješite između sebe hoćete li prijeći preko toga - svakome se može desiti kiks - ili ćete kao ja u slučaju Meggle zaboraviti da postoje.
Hu-ha
Posts: 2
Joined: 03/09/2008 12:30

#197 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by Hu-ha »

BarbaDue - sta smo ovo u Iranu?? :D

Trebali ste postovati: "Vec otvorena tema je mjesto gdje cete ispricati svoja iskustva u vezi kvalitete proizvoda na osnovu kojih cemo mi objaviti clanak u javnosti i na taj nacin nametnuti masi misljenje, ili u najmanju ruku uticati na njihov izbor, pa neka svaki forumas za sebe odluciti hoce li kupovati pomenuti proizvod ili nece."
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#198 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by hepek071 »

e baš ste radikali žešći kada počne rasprava...ko da mrtve glave padaju :? koji vam je k...... ljudi?!

kupujem domaće ali ne po svaku cijenu.

Na kraju svi mi imamo različite ukuse tako da što se jednome/oj od nas sviđa ne znači da ćemo svi to isto voliti.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#199 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by karanana »

Hu-ha wrote:BarbaDue - sta smo ovo u Iranu?? :D

Trebali ste postovati: "Vec otvorena tema je mjesto gdje cete ispricati svoja iskustva u vezi kvalitete proizvoda na osnovu kojih cemo mi objaviti clanak u javnosti i na taj nacin nametnuti masi misljenje, ili u najmanju ruku uticati na njihov izbor, pa neka svaki forumas za sebe odluciti hoce li kupovati pomenuti proizvod ili nece."
slusaj hu-ha....htjedoh ti reci na onoj temi koju si otvorio ali je zakljucana: mozda bi prije nego sto pocnes optuzivati, kao novi forumash, trebao pogledati malo teme koje su aktivne u zadnjih 3-4 mjeseca. garantujem ti da imaju 2-3 teme gdje se potencira kupovina domaceg i gdje forumashi daju pozitivne ocjene o nekim domacim proizvodima i imaju uticaj jer sam na osnovu tih preporuka i ja probao neke nove nase proizvode. a ti optuzujes ovdje nas kako sabotiramo domace. ja na ovoj temi vidim jedno 50% ljudi koji su se javili da su imali problem sa milkosovim proizvodima, ustanovili smo da su imali neke kvarove na masinama pa koji nam k..... onda lazu da nije bilo problema. PR 0 bodova. da su priznali i povukli proizvode mozda bi i mene pridobili a vako im vise ne vjerujem niti u jedan proizvod kao sto ne vjerujem vise niti alpskom mlijeku. to je moje misljenje, ti imas svoje i to je to. ali otvarati novu temu i onako pisati kao tvoj prvi post i javljanje......sta drugo da te upitam na kraju nego da slucajno ti nisi brko ili neko povezan sa njim?
Last edited by karanana on 24/06/2009 10:02, edited 2 times in total.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#200 Re: Milkos - kvalitet proizvoda

Post by ružmarin-a »

"svaka roba ima svoju vrijednost"


ne probah još sir u Bosni ravan srbijanskom (ali domaćem iz Zapadne Srbije, ne industrijskom), da li je do tehnologije obrade, ne znam
Post Reply