Miljacka

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#126 Re: Miljacka

Post by calculator »

kokuz_sa wrote:...
patke sada imaju pacice..
a vec 2-3 puta sam dok sam setao vilsonovim vidio kako galeb grabi pacica i odlazi s njim..
pa tako da vjerovatno se patke sakrile..mada ima ih..
:(
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#127 Re: Miljacka

Post by Vitezanin »

DON_eARL wrote:Gledam maloprije nešto Google Maps i uočih da tamo piše kako kroz Sarajevo teče Paljanska Miljacka. :D Koliko je meni poznato Miljacka nastaje spajanjem Paljanske i Mokranjske Miljacke. Da li su mene pogrešno naučili na geografiji, ili onoga ko je napravio Edit na mapi, ne znam. :zjev:
Google je zajeb... stvar i nije im prvi put da u BiH nešto pogrešno označe.

:-D
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#128 Re: Miljacka

Post by Hadzi Lojo »

Greska googla, dobro si ucio.
E kako je bilo lijepo na tim izvorima, dok sam sa izvidjacima hodao tuda!
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#129 Re: Miljacka

Post by Hadzi Lojo »

Nebojte se, ribe ce biti i dalje, ja svake godine odnesem po 10 kila i pustim tamo oko Popovca!
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#130 Re: Miljacka

Post by zunazu »

Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#131 Re: Miljacka

Post by Hadzi Lojo »

Sta reci, nego grehota velika grehota!

Jedini spas za Miljacku i Sarajevo je da se rijeka Praca okrene preme Sarajevu i spoji sa Miljackom negdje na Palama.
Koliko se sjecam jos prije rata su spominjali da je taj projekat jos Austrougarska napravila.

Ja sam predlagao u opcini Stari Grad, da barem prodube korito sa velikim bagerima pocevsi ispod Kozije Cuprije, pa tako redom gdje su prije bila poznata kupalista (Krecana, Dariva, Golubnjak, Oficirska, pa dole kod Babinog zuba itd, a zavrsiti ispod brane, tako da momci imaju gdje skakati, da i Sarajevo bude kao Mostar.

Moglo bi se sistemom manjih brana sa stepenastim jezerima , regulisati povremeno prociscavanje korita ako nista drugo!
User avatar
Rockefeller
Posts: 7323
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#132 Re: Miljacka

Post by Rockefeller »

Hoće gospoda al aha. Jebe se njima.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#133 Re: Miljacka

Post by kokuz_sa »

samo Miljacku iskljucit s kanalizacije i ona ce se preporoditi..nista vise ne treba ni spajanje niti ista vise
User avatar
Bumerang
Posts: 1612
Joined: 27/06/2003 00:00

#134 Re: Miljacka

Post by Bumerang »

BIH

Zaledila rijeka Miljacka, krajem sedmice na planinama u BiH i do -23 stepena

Klix.ba prije 2h 51 min

Zbog hladnog vremena i niskih temperatura u Sarajevu je zaledila rijeka Miljacka na Bentbaši. Prognoze govore da nas i u narednim danima očekuje hladno vrijeme, a posebno u petak kada će se noćne temperature na planinama spustiti i na -23 stepena celzija.

1 / 10
Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba
Image

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda, prognozirana visina novog snijega u toku naredna 24 sata je oko 10 cm, a na planinama i do 15 cm.

U srijedu nas očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a tokom dana stižu i padavine. Na planinima se očekuje slab snijeg, dok će generalno jutarnje temperature iznositi minimalno -11 stepena, a dnevne od -1 do 5 stepeni.

Slično vrijeme nas očekuje i u četvrtak, dok će u petak u cijeloj zemlji biti veoma hladno. Jutarnja temperatura će iznositi od -13 do -6 stepeni, a najviša dnevna bit će od -8 do -2.

Prema podacima Accuweather.com, u petak navečer temperatura na planini Bjelašnici spustit će se čak na -23 stepena, dok će jutarnja iznositi -19.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zaledil ... /170102099
Post Reply