Milići: Nije "kravlje ludilo" već bjesnilo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
StLouis

Post by StLouis » 18/07/2006 04:51

Definitivno, najbolji naslov na SA-X :D

Krava oboljela u Milićima nije imala "kravlje ludilo" već - bjesnilo, saopćeno je Feni iz Ureda za veterinarstvo BiH.
Po riječima direktora Ureda mr. Joze Bagarića krava D.S. iz sela Golići u općini Milići najvjerovatnije je bila zaražena bjesnilom, od ugriza neke zaražene divlje životinje ili na neki drugi nači, što bi treba biti utvrđeno naknadnim analizama.

-Sigurno je da nije riječ o "kravljem ludilu", kaže mr. Bagarić.

Kako je saopćeno iz MUPRS-a, Policijskoj stanici Milići, 15. jula, obratila se osoba D.S. (1976.) iz sela Golići u općini Milići i prijavila da je analiza uzorka njegove krave, u nadležnoj ustanovi u Sarajevu pokazala postojanje bolesti “kravlje ludilo”.

D.S. je kravu ubio iz puške jer je pokazivala simptome navedene bolesti, navodi se u saopćenju MUPRS-a.

FENA
17/07/2006 18:44

StLouis

Post by StLouis » 18/07/2006 04:53

Kako bi nadrealisti napravili dobar skec od ovog teksta :D

Nemojte se bojat

:D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 18/07/2006 07:52

Ćuj, nemojte se bojati...Vidi kakve bolesno uvećane podočnjake imaju trgovački pomoćnici u mesarama...Ja mislim da će upucana krava Mila iz Milića ovih dana biti pojedena sa paprika dolmama ili japrak sarmom...Negdje..., kao i Nuška iz Hrvatske...

zeljeni_nadimak

Post by zeljeni_nadimak » 18/07/2006 08:53

Prije dvije sedmice bila sam na sastanku u Milicima i poslije sastanka smo sjeli u motel na rucak. Slatko malo mjesto, uredno, ljudi gostoljubivi blabla.
Taman kad smo porucili jelo, dolaze konobar i policajac jer se desila neka saobracajna frka oko nasih vozila.
Kad smo izasli vidjeli smo konjsku zapregu zabijenu u zadnji kraj naseg vozila. Kad smo pitali sta se desilo, niko nije znao tacno reci, osim da su odjednom ugledali konja kako juri sa zapregom kao da se prepao necega, te je u toj silnoj brzini nesto na zaprezi puklo i konj je pobjegao a nama ostavio poklon. :shock:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 18/07/2006 20:12

Ma, to što je puklo je u okviru akcije: Volim svoje uredne i čiste Miliće...A ove boleštine: BSE, bjesnilo, bruceloza, Q-gorznica,...to su...malo više "političke" boleštine...

Post Reply