Milan Jelić: Neću otići iz Saveza

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Haris033

Post by Haris033 » 02/11/2006 11:25

2.11.2006.

BANJA LUKA - "Nisam odustao od svojih riječi i datog obećanja u medijima prije nekoliko dana. U Nogometnom savezu BiH bit će raspisan natječaj za sve izbornike stručnih stožera naših reprezentacija, te za radna mjesta u cjelokupnoj administraciji saveza", potvrdio je Milan Jelić, predsjednik NS BiH, u razgovoru za Nezavisne novine. Jelić je istaknuo i da do promjena u "bh. kući nogometa" mora doći, jer sadašnja situacija "više nije podnošljiva".

"U NS BiH moraju raditi najbolji i oni koji nogometnoj BiH uistinu žele dobro, a ne oni koji su u nogometu iz osobne koristi, kao što je sada slučaj sa nekima u Savezu. Žao mi je što i meni pripisuju da sam takav, ali odgovorno tvrdim da sam želio i učinio puno dobrog za nogomet u našoj zemlji", rekao je Jelić ne želeći govoriti o imenima osoba koje su u Savezu iz osobnih interesa.

Jelić je kazao kako ne misli podnijeti ostavku i pored ultimativnog zahtjeva 13 "A" reprezentativaca da neće igrati za nacionalnu momčad dok ne dođe do smjene članova Predsjedništva NS BiH, u kojem su pored njega, Iljo Dominković i Sulejman Čolaković, te direktora reprezentacija Ahmeda Pašalića.

"Neću otići iz NS BiH. Neću, jer me u Savez nije dovela ulica. U NS BiH sam došao na valjan, pošten i čestit način", jasno je pručio Jelić, dodavši: "Proteklih godina sam mnogo govorio da u Savezu ima puno mutnih radnji, mešetara u i oko NS BiH, kao i da ih treba eliminirati iz najpopularnijeg sporta naše zemlje.

Danas tih istih mešetara i njihovih mutnih radnji ne bi bilo u Savezu da sam imao podršku ostalih čelnika saveza. Vjerujem da su sada svi shvatili ozbiljnost situacije i da će me podržati u nastojanjima da promijenimo ljude i stanje u Savezu, ali i reprezentacijama BiH".

Jelić je mišljenja da je 13 reprezentativaca BiH, koji su uputili ultimativan zahtjev o smjenama čelnika Saveza, "uvučeno u igru", te da njihov posao nije da odlučuju tko će raditi u NS BiH.

"Oni kojima je osnovna dužnost da igraju, da na terenu daju maksimum, da pronose nogometnu slavu svoje zemlje igrama, ponašanjem i rezultatima, prihvatili su se drugog posla, da vode politiku NS BiH. Nisam siguran da je sličan slučaj bio u bilo kojoj drugoj državi svijeta.

No, ta čudna klima i ponašanje unutar i oko reprezentacije traje već duže vrijeme. Meni je žao što su igrači uvučeni u prljavu političku igru, ali je riječ o zrelim ljudima i svatko će morati odgovarati za svoje postupke. Sadašnje rukovodstvo Saveza izabrano je na legalan način i na legalan način će štititi i svoj integritet", zaključio je Jelić.

2.11.2006.
Pincom.info

Ja, fakat, ne znam sta vise treba da se uradi da pomenuti ljudi oud!!!

Kakav je, ba, ovo tekst?!?

JEL' ON FAKAT NAS SVE SMATRA BUDALAMA!!!

bice_bice

Post by bice_bice » 02/11/2006 11:27

treba ga SKLONUT.. velikim slovima, SKLONUT.. ko sto bi nase kolege sa BBC-a rekle: on the face of the place

mostarac

Re: Milan Jelić: Neću otići iz Saveza

Post by mostarac » 02/11/2006 11:48

Haris033 wrote:
Ja, fakat, ne znam sta vise treba da se uradi da pomenuti ljudi oud!!!

Zapalit savez ko Reichstag skupa sa uposlenicima :D

Karabaja

Post by Karabaja » 02/11/2006 11:50

Ma on moze srati koliko hoce, ali on mora ici, jer je buduci predsjednik RS-a i ne moze obavljati te dvije funkcije istovremeno.

Post Reply