MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Rosey
Posts: 13
Joined: 20/08/2011 01:34

#1 MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by Rosey »

Dragi forumasi, ovim putem bih htjela otvoriti temu koja se bazira iskljucivo na sveukupne mikrokredtine organizacije u BiH. Zanima me koje su to dobre mikrokreditne organizacije koje imaju male kamate?
Vrlo dobro sam upucena da se biznes moze gledati kao "competition" a to je Michael Porter najbolje objasnio u "five forces analysis"...
Sto konkurencija medju mikrokreditnim organizacijama , pa bas ih razloga sto se sve organizacije bore za svoj ugled, da zaradu vise profita od nas.. hmm a sada je do nas da li da vjerujemo njima i zaplivamo u velikoj kamati zbog njihovog laznog marketinga i da se suocavamo sa velikim posljedicama.. ili da se dobro raspitamo prije no sto izabremo losu ogranizaciju. Voljela bih cuti vase misljenje i vasa iskustva! HVALA :)) :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by JThomas »

ako ti za lijeka ili hrane ne treba, nemoj.
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#3 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by dibidus »

To mu ga isto dodje kao da posudis pare od Gashija. :run:
dowydyenya
Posts: 880
Joined: 27/01/2010 11:40

#4 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by dowydyenya »

Uzimam u ekiju par godina kredite iz razloga sto sam prosao standardne procedure prvi put.Sad nemam zajebancije daj ovo ono eto nas kod tebe na vrata itd.Kad otplatim polovicu mogu opet dici drugi uz otplatu prvog.
Kome ne odgovara kamata ne mora uzimati i nek zivi kako je naucio.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#5 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by cappy_tempo »

gdje se najbolje isplati uzet 600-700KM kredit? najniza kamata,najmanje nekih uslova i da nisu bas toliki majmuni. gledam stranice mikrokreditnih organizacija i ni jedna nema koliko para daje,kolika je kamata,rok otplate i slicno...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by drndalo »

Bjezi dok mozes... Imas li posuditi od tetke (ali da vratis !), uci u mius na kartici ? Bilo sta ?
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#7 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by cappy_tempo »

nemam nista,a mikrokredit je zadnja varijanta ako stari ne bude mogao pogurati. radi se o necemo sto moram platiti da zavrsim,a posto je posao u krizi onda idem na varijantu mikrokredita.prodat nemam sta tako da ni to ne dolazi u obzir :D
argentaria
Posts: 87
Joined: 01/10/2009 20:10

#8 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by argentaria »

Ja vec drugi put uzimam u jednoj mikrokreditnoj org. (da je ne reklamiram) po 5000,00 km.Otplata je 18 mjeseci,rata oko 300,00 km .Oni kamatu nemaju,ali je obrada papira i sl. 350,00 km.Meni ova opcija odgovara jer ne smijem da uzmem pravi kredit (bojim se za posao).Za vise informacija moze pp.
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#9 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by merik »

argentaria wrote:Ja vec drugi put uzimam u jednoj mikrokreditnoj org. (da je ne reklamiram) po 5000,00 km.Otplata je 18 mjeseci,rata oko 300,00 km .Oni kamatu nemaju,ali je obrada papira i sl. 350,00 km.Meni ova opcija odgovara jer ne smijem da uzmem pravi kredit (bojim se za posao).Za vise informacija moze pp.
Je li to ona prva islamska mikrokreditna?
Oni nemaju kamate.
argentaria
Posts: 87
Joined: 01/10/2009 20:10

#10 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by argentaria »

Jeste.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#11 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by ladyada »

:shock: :shock: ja sam mislila da te organizacije imaju minimalne kamate ......
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#12 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by cappy_tempo »

moze li neko ko je u zadnje vrijeme dizao kredit do nekih 600-700KM reci kolika je kamata i minimalni rok vracanja kredita? posaljem mail u LOK i dobijem odgovor kako da odem u poslovnicu pa da sklopim ugovor...a ja da imam vremena sigurno ne bi mail slao,a da ih zovem nemam zivaca pola sata objasnjavati sta i kako
sanjinho
Posts: 13
Joined: 12/10/2011 16:10

#13 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by sanjinho »

u kojoj mikrokreditnoj organizaciji mozes uzeti pare u sto kracem roku, a da ti ne treba platna lista i to? hitno mi je pozdrav
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#14 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by alphonse kauders »

sanjinho wrote:u kojoj mikrokreditnoj organizaciji mozes uzeti pare u sto kracem roku, a da ti ne treba platna lista i to? hitno mi je pozdrav
idi u Prizmu ili Lok, tamo haman što po ulici ne počnu zaustavljati da daju kredit:)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#15 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by vjesticanametli »

te dvije MKO............ponesi odmah bjanko mjenicu i znaj da ce je u slucaju neplacanja odmah aktivirati
Tananatuta
Posts: 1
Joined: 02/06/2021 00:31

#16 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by Tananatuta »

:roll: Zanima me podizanje kredita u mikrokreditnoj u iznosu od 5.000KM.
Radim na ugovoru sam na odredjeno vrijeme iz tog razloga me brine da li ja uopste mogu podici taj kredit?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#17 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by Dope_Man »

U mikrokreditnoj mozes sve haman, pitanje da li bi trebao, a odgovor je: Ne!

Osim ako nije pitanje zivota i smrti, ne zalijeci se u mikrokreditne. Zaradi, ustedi, eventualno se poguraj bankom kad dodjes blize (jer banka ce odobriti kredit ako je isplata prije prestanka ugovora na odredjeno.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#18 Re: MIKROKREDITNE ORGANIZACIJE!

Post by zrakomlat »

Čuj osim ako nije pitanje života i smrti :D

Pa nije pitao da posudi u Ali Gashija jbt.
Mikrokreditne imaju visoku kamatu ali ne tuku nikoga da uzme kredit. I ja sam prije znao uzeti manje iznose u mko, nije mi vala ništa bilo. Uredno vratio i sve pet.

A da pucaju kamate na duge rokove, to stoji. Kratkoročno, isplati se, jer nema peglanja ko u bankama.
Post Reply