Mijenja...sve se mijenja...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

minela85
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 12:49
Location: Sarajevo

#1 Mijenja...sve se mijenja...

Post by minela85 »

Eh, opet ja...Ustrvari vise ne znam ni sto pisem.....Mozda sam i dojadila ljudima :)
Moju pricu necu ponavljat, ukratko prevarena nakon 3 god.veze, oprosteno...idemo dalje....Eh, tako sam i ja mislila..idemo dalje..
Ali pocelo se mijenjati sve..Nije kao sto je bilo, iako sam svjesna bila da vise nikad nece moci biti kao sto je bilo, ipak sam mislila da cemo uspjeti krenuti dalje, graditi novu vezu, nove uspomene...Mislila...I islo je neko vrijeme, od njega dobivam svu mogucu paznju, ne svadamo se..ma reklo bi sve potaman...Da nisu tu moja osjecanja...Nekad mi se tako cini da mi je svejedno..dani kada mi je svejedno hocemo li se cuti, vidjeti su sve cesci..Nemam potrebu da ga cujem, pa ni da vidim...Po glavi se nanovo vrte sve slike, sve sto mi je uradio, sto je najgore sjetim se nekih banalnih stvari, i tek se sve slaze u mojoj glavi...pa skontam koliko lazi je bilo u toj nasoj vezi...koliko sam ja samo slijepa bila....I sad bi vjerovatno svi rekli pa zasto ga ne ostavis? Kad sama sebe to upitam ne znam odgovor..jednostavno ne znam....Osjecam da nije vise nista isto...ali opet znam i da ga volim..nekako...Zivot kao da mi je stao...Nista mi se ne radi, pa ni sa prijateljima mi se ne izlazi, ispiti se blize za koji dan, nista ne ucim..prvi put da sam blizu izgubiti godinu i to zavrsnu...a nekad mi je fax bio i previse vazan...voljela sam to sto studiram, uzivala u svom zivotu..Sad mi je sve postalo odvratno...Sama sebi sam smijesna..ponasam se kao neka tinejdzerka...Osjetim da unistavam sebi zivot i znam da je to radi nekog ko me nije vrijedan...Sve vise shvatam da me samo strah....
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by respo »

trazi novog moj savjet
minela85
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 12:49
Location: Sarajevo

#3 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by minela85 »

Sta bih dobila da nadem novog? Iskreno, jedino bih vjerovatno trazila u njemu sve sto volim kod ovog...Na kraju bih mozda samo provrijedila nekog ko nije ni kriv ni duzan...
User avatar
Miss RX
Posts: 126
Joined: 27/08/2009 20:53

#4 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Miss RX »

Bojim se da casa kad se razbije,ne moze se vise sastaviti...e tako je i sa napuklim vezama,jednostavno,ne ide.....tacno bi trebala promjeniti malo sredinu ,ono otici negdje da se odmoris,priberes i odlucis....najbolje sama sebi mozes pomoci.jer radi se o tebi...
inace nemoj biti depresivna,osjecam neku depresiju u tvom pisanju,nadji neku razonodu,hobby,izadji medju raju,druzis se,setaj,uzivaj ,raduj se svakom danu.....glavu gore,jos je puno vremena pred tobom.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by respo »

nemoj u novom traziti starog
gledaj sta ti se svidja i sta zelis od novog pa nek ti to bude glavno starog zaboravi
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#6 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by zelenashica »

Miss RX wrote:Bojim se da casa kad se razbije,ne moze se vise sastaviti...e tako je i sa napuklim vezama,jednostavno,ne ide.....tacno bi trebala promjeniti malo sredinu ,ono otici negdje da se odmoris,priberes i odlucis....najbolje sama sebi mozes pomoci.jer radi se o tebi...
inace nemoj biti depresivna,osjecam neku depresiju u tvom pisanju,nadji neku razonodu,hobby,izadji medju raju,druzis se,setaj,uzivaj ,raduj se svakom danu.....glavu gore,jos je puno vremena pred tobom.
Pa dobro ja prekid baš ne bi poredila sa puknutom čašom,ali sa recimo prekinjenom niti konca da....u čemu je razlika,..pa čašu baš zaljepiti da opet koristi svrsi je jako teško ali nit se može svezati,istina ostaje čvor,ali do nas je koliko ćemo pridavati značaja čvoru,koliko ga često pipkati.....jedostavno samo do nas je koliko čemo dati šanse obnovi nečega,....tako je i sa vezama....



ps.Minela tebi ne treba savjet tebi samo treba očito više zrelosti da sama pokušaš se nositi sa životom,sa svime što on nosi,u ovom slučaju vezom.Mi ćemo opet ovu temu pretvoriti u suho palamudenje,ali kakva je tvoja konkretna korist od toga :D ama baš nikakva,....helem svoj život u svoje ruke i savjete traži od sebi i sebi bliskih ljudi, mi forumaši smo ti čudna rasa.... ;-)
minela85
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 12:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by minela85 »

zelenashica wrote:
Miss RX wrote:Bojim se da casa kad se razbije,ne moze se vise sastaviti...e tako je i sa napuklim vezama,jednostavno,ne ide.....tacno bi trebala promjeniti malo sredinu ,ono otici negdje da se odmoris,priberes i odlucis....najbolje sama sebi mozes pomoci.jer radi se o tebi...
inace nemoj biti depresivna,osjecam neku depresiju u tvom pisanju,nadji neku razonodu,hobby,izadji medju raju,druzis se,setaj,uzivaj ,raduj se svakom danu.....glavu gore,jos je puno vremena pred tobom.
Pa dobro ja prekid baš ne bi poredila sa puknutom čašom,ali sa recimo prekinjenom niti konca da....u čemu je razlika,..pa čašu baš zaljepiti da opet koristi svrsi je jako teško ali nit se može svezati,istina ostaje čvor,ali do nas je koliko ćemo pridavati značaja čvoru,koliko ga često pipkati.....jedostavno samo do nas je koliko čemo dati šanse obnovi nečega,....tako je i sa vezama....



ps.Minela tebi ne treba savjet tebi samo treba očito više zrelosti da sama pokušaš se nositi sa životom,sa svime što on nosi,u ovom slučaju vezom.Mi ćemo opet ovu temu pretvoriti u suho palamudenje,ali kakva je tvoja konkretna korist od toga :D ama baš nikakva,....helem svoj život u svoje ruke i savjete traži od sebi i sebi bliskih ljudi, mi forumaši smo ti čudna rasa.... ;-)

Vise to nije trazenje savjeta....Jednostavno neka potreba da pisem..Pisala bih ja jos satima...da napisem sta osjecam...sta mislim....Savjet trazit...nikakve koristi kad je svakako sve na meni...odgovor vec znam...samo me strah...trebalo je prvo vremena da sama sebi priznam...al tako je kako je...mozda sam se i stidila sama sobe sto sam ustvari kukavica...sto sam mislila da se mogu nositi sa svim tim...Da se mogu boriti sa svim...Ali jednostavno dode trenutak kad sjednes sam sa sobom i shvatis sta radis od svog zivota...i strah te pustiti...a ona neka ljutnja se samo povecava iz dana u dan....
smajkan
Posts: 78
Joined: 17/08/2004 09:41
Location: NY

#8 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by smajkan »

minela85 wrote:Eh, opet ja...Ustrvari vise ne znam ni sto pisem.....Mozda sam i dojadila ljudima :)
Moju pricu necu ponavljat, ukratko prevarena nakon 3 god.veze, oprosteno...idemo dalje....Eh, tako sam i ja mislila..idemo dalje..
Ali pocelo se mijenjati sve..Nije kao sto je bilo, iako sam svjesna bila da vise nikad nece moci biti kao sto je bilo, ipak sam mislila da cemo uspjeti krenuti dalje, graditi novu vezu, nove uspomene...Mislila...I islo je neko vrijeme, od njega dobivam svu mogucu paznju, ne svadamo se..ma reklo bi sve potaman...Da nisu tu moja osjecanja...Nekad mi se tako cini da mi je svejedno..dani kada mi je svejedno hocemo li se cuti, vidjeti su sve cesci..Nemam potrebu da ga cujem, pa ni da vidim...Po glavi se nanovo vrte sve slike, sve sto mi je uradio, sto je najgore sjetim se nekih banalnih stvari, i tek se sve slaze u mojoj glavi...pa skontam koliko lazi je bilo u toj nasoj vezi...koliko sam ja samo slijepa bila....I sad bi vjerovatno svi rekli pa zasto ga ne ostavis? Kad sama sebe to upitam ne znam odgovor..jednostavno ne znam....Osjecam da nije vise nista isto...ali opet znam i da ga volim..nekako...Zivot kao da mi je stao...Nista mi se ne radi, pa ni sa prijateljima mi se ne izlazi, ispiti se blize za koji dan, nista ne ucim..prvi put da sam blizu izgubiti godinu i to zavrsnu...a nekad mi je fax bio i previse vazan...voljela sam to sto studiram, uzivala u svom zivotu..Sad mi je sve postalo odvratno...Sama sebi sam smijesna..ponasam se kao neka tinejdzerka...Osjetim da unistavam sebi zivot i znam da je to radi nekog ko me nije vrijedan...Sve vise shvatam da me samo strah....
Imaš klasične simptome anksioznosti. Preporučio bih ti dug odmor.

Common Anxiety Symptoms:
• Heightened self awareness, or self-consciousness
• Difficulty concentrating, short-term memory loss
• Fear of losing control
• Emotionally blunted, flat, or numb
• Emotions feel wrong
• Not feeling like yourself, detached from loved ones, emotionally numb
minela85
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 12:49
Location: Sarajevo

#9 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by minela85 »

smajkan wrote:
minela85 wrote:Eh, opet ja...Ustrvari vise ne znam ni sto pisem.....Mozda sam i dojadila ljudima :)
Moju pricu necu ponavljat, ukratko prevarena nakon 3 god.veze, oprosteno...idemo dalje....Eh, tako sam i ja mislila..idemo dalje..
Ali pocelo se mijenjati sve..Nije kao sto je bilo, iako sam svjesna bila da vise nikad nece moci biti kao sto je bilo, ipak sam mislila da cemo uspjeti krenuti dalje, graditi novu vezu, nove uspomene...Mislila...I islo je neko vrijeme, od njega dobivam svu mogucu paznju, ne svadamo se..ma reklo bi sve potaman...Da nisu tu moja osjecanja...Nekad mi se tako cini da mi je svejedno..dani kada mi je svejedno hocemo li se cuti, vidjeti su sve cesci..Nemam potrebu da ga cujem, pa ni da vidim...Po glavi se nanovo vrte sve slike, sve sto mi je uradio, sto je najgore sjetim se nekih banalnih stvari, i tek se sve slaze u mojoj glavi...pa skontam koliko lazi je bilo u toj nasoj vezi...koliko sam ja samo slijepa bila....I sad bi vjerovatno svi rekli pa zasto ga ne ostavis? Kad sama sebe to upitam ne znam odgovor..jednostavno ne znam....Osjecam da nije vise nista isto...ali opet znam i da ga volim..nekako...Zivot kao da mi je stao...Nista mi se ne radi, pa ni sa prijateljima mi se ne izlazi, ispiti se blize za koji dan, nista ne ucim..prvi put da sam blizu izgubiti godinu i to zavrsnu...a nekad mi je fax bio i previse vazan...voljela sam to sto studiram, uzivala u svom zivotu..Sad mi je sve postalo odvratno...Sama sebi sam smijesna..ponasam se kao neka tinejdzerka...Osjetim da unistavam sebi zivot i znam da je to radi nekog ko me nije vrijedan...Sve vise shvatam da me samo strah....
Imaš klasične simptome anksioznosti. Preporučio bih ti dug odmor.

Common Anxiety Symptoms:
• Heightened self awareness, or self-consciousness
• Difficulty concentrating, short-term memory loss
• Fear of losing control
• Emotionally blunted, flat, or numb
• Emotions feel wrong
• Not feeling like yourself, detached from loved ones, emotionally numb

:D vjeruj nisi prvi koji mi je to rekao.....al odakle mi vrijeme sad za odmor..kad studiras arhitekturu: odmor = luksuz :)
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#10 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Ghost_Rider_XXX »

Prije par mjeseci izasao sam iz pet i po godina duge veze, i par dana, ali samo par dana razmisljao sam i ponasao se kao ti.
Jadan ja moj svijet se srusio, sta cu sad itd. (mala digresija zivjeli smo skupa dvije godine)
Ono sto sam uradio par dana kasnije jeste ustao iz kreveta pogledao se u ogledao naruzio sam sebe i okrenuo novo poglavlje u zivotu.

Mislim da je navika nesto najgore sto se covjeku moze desiti, ma koliko se mi trudili prije ili kasnije, naravno bolje kasnije, ljubav prelazi u naviku, ono sto zelim ti reci jeste da li si zaista sigurna da ga jos uvijek volis????

Niko na svijetu nije vrijedan da se zbog njega/nje osjecamo lose, anksiozno, izgubimo volju za zivotom, jer da je vrijedan ne bi napravio to sto je napravio, stoga odgovor je vrlo jednostavan pakuj kofere i dizi sidro. Sada naravno nije lako, ali poslije pet dana, sedmica ili mjeseci uopste nije bitno naici ce neko ko cete zavrijedjivati i puno vise postovati. Mislim da u neku ruku tebi fali malo samopostovanja.
Da mene prevari moja djevojka ne bi mi palo na pamet da predjem preko toga, jer htjeli mi to priznati ili ne svi smo mi jako posesivno i egocentricno, ko kaze drugacije laze ko pas.

Ne zelim pametovati vise, ali imaj na umu svaka rana boli i u dogledno vrijeme prestane i zaraste, naravno oziljci ostaju, ali to ti je skola i drugi put ces pametnije (sto bi rek'o Gibo).
psylocke
Posts: 21
Joined: 11/07/2009 15:30

#11 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by psylocke »

A sta da se radi kada nekoga toliko volis ali te cesto ogranicava apsolutni uspjeh te osobe. Mislim na pravi pravcati uspjeh. A uzrok je zelja da se vama posveti koliko tim drugim stvarima. Voli me, nikad nisam osjetila toliku paznju i postovanje, i volim ga jer je tako poseban i divan ali je takodjer ambiciozan i vrijedi li cekati da se vrati sa putovanja svijetom sa raznim titulama. Iskreno mislim da vise nikad necu upoznati nekoga kao on, puno sam se zrtvovala, sada ne znam sta cu. Nasli smo se perfektno, da li nas je sudbina stavila na iskusenje ili razdvojila? Da li da se borim za njega koji me voli ali ne zeli da me veze da me ne bi povrijedio, ili da se povucem, ma koliko bolno bilo?
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#12 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Ghost_Rider_XXX »

Znas kako kazu, daljina djeluje na ljubav kako vjetar na vatru, malu gasi, veliku rasplamsava.
Ako je sve to tako kako kazes onda hebi ga vrijedi cekati, jer tesko da covjek moze u zivotu naci dva puta osobu koja mu perfektno odgovara.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#13 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by encian »

@ minella

mislim da moras prvo sredit sa sobom hoces li ostati sa njim i zaboraviti sve sto je uradio. ako ces se stalno prisjecati i traziti je li ti sta laze, ili ako mislis da ima i najmanje mogucnosti da prema tebi opet tako postupi, mozda nije vrijedno. zajednicki zivot nosi i previse problema, zamki i iskusenja i parovima koji nemaju takvu proslost. ja bih se uvijek pitala hoce li me opet prevariti, ali to sam samo ja. ako mislis da zasluzujes bolje, iskoristi svoja trenutna osjecanja indiferentnosti i ostavi ga. izadji sa rajom, nadji svrhu - zabava i uspjeh, sta drugo :D - daj sebi vremena da prebolis.

@psylocke

ja sam bila u slicnoj situaciji. na kraju sam se pridruzila mom "odbjeglom", tada momku, da i ja dobijem koju titulu :D . bili smo rastavljeni skoro 4 godine. jeste tesko, ali samo ce se kazati vrijedi li.


@minella i psylocke

postoji vise nego jedna osoba koju biste mogli voljeti. cak iako ste u super vezi, cak i braku, srest cete nekoga i pomisliti "super momak". prema tome, kandidata nece nedostajati. :wink:
Ublehas
Posts: 311
Joined: 03/07/2008 14:08

#14 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Ublehas »

Svi ti simptomi navode na zakljucak da si ograjsala, negdje u aksam ispod kovova hodala ili na mrvama spavala. A mozda ti je neko nesta i svezo, ima danas dusmana koliko hoces, nego trk kakvom hodzi :-D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#15 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Dori »

Imas pp ;-)
*mima*

#16 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by *mima* »

Ooooooo.......Minela opet otvorila novo spomenar................Image
sakop
Posts: 179
Joined: 24/07/2009 14:13
Location: ---s-a-r-a-j-e-v-o---

#17 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by sakop »

ili si se promijenila uopšte (možda izgubiš godinu na faxu...) a da to tek sada shvaćaš ili ga stvarno voliš
zato pamet u glavu a momak pod ruku - uhvati se knjige :zoka: , promijenila si se njega i dalje voliš a fax štopa
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#18 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by patrius »

Opet valja ponoviti onu staru,provjerenu:Muskarci od svake zene ocekuju isto.Zena od svakog muskarca ocekuje nesto posebno :oops:
minela85
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 12:49
Location: Sarajevo

#19 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by minela85 »

patrius wrote:Opet valja ponoviti onu staru,provjerenu:Muskarci od svake zene ocekuju isto.Zena od svakog muskarca ocekuje nesto posebno :oops:
eh ove volim posebno...hajd evo ja prva priznam svoju gresku ako mi lijepo objasnim sta to zene traze nemoguce i posebno od muskaraca?? Bas bih volila znat sta je to za muskarce posebno sto se uopste trazi od njih???
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#20 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by frfi. »

Aura Perez wrote:
minela85 wrote:
patrius wrote:Opet valja ponoviti onu staru,provjerenu:Muskarci od svake zene ocekuju isto.Zena od svakog muskarca ocekuje nesto posebno :oops:
eh ove volim posebno...hajd evo ja prva priznam svoju gresku ako mi lijepo objasnim sta to zene traze nemoguce i posebno od muskaraca?? Bas bih volila znat sta je to za muskarce posebno sto se uopste trazi od njih???
to je individualno. nekom mozes traziti da izlazi s tobom svaki drugi dan i njemu ce to mozda bit prevelik zahmet, a nekom nece biti puno ni zvijezde s neba da ti skine.
ovo apsolutno potpisujem :D ja recimo nikad nisam bila zadovoljna i uvijek sam htjela jos nesto nesto nesto, i mislim da sam nasla to nesto, pa opet nisam pa bla bla :-D al to je sto sam nezrela, ne znam sta hocu, sta li :D ocigledno je da si se previse navikla na tu vezu, i da je samo navika ostala. to je tesko prekinuti i gadno..pokusaj da se ne vidite neko vrijeme, ti sama sa sobom rascisti, jer u takvim situacijama, taman kada mislis da si odlucila vi izadjete i bude vam divno krasno poneki leptir, i onda opet ista stara prica.. fino sa sobom popricaj malo, i ne ostaj s nekim zbog navike, ili zbog toga sto mislis da ne mozes bolje naci. to je najveca greska koju u vezama ljudi prave-misle da ne mogu naci nesto bolje. bolje i sam nego sa svakim :D :D :D
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#21 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by patrius »

minela85 wrote:
patrius wrote:Opet valja ponoviti onu staru,provjerenu:Muskarci od svake zene ocekuju isto.Zena od svakog muskarca ocekuje nesto posebno :oops:
eh ove volim posebno...hajd evo ja prva priznam svoju gresku ako mi lijepo objasnim sta to zene traze nemoguce i posebno od muskaraca?? Bas bih volila znat sta je to za muskarce posebno sto se uopste trazi od njih???
Ne mora bit nemoguce,i nije posebno za muskarce :wink: A da,svakako,svi bismo voljeli znat sta je "to",zar ne :? Time bi problem bio rijesen :lol: Medjutim,ko ce znat sta je u zenskoj glavi :D Ono u cemu se dame i gospoda potpuno slazu sasvim sigurno jeste to da ni one ni oni ne vjeruju zenama 8-)
User avatar
Marko Šaljivđija
Posts: 34
Joined: 06/09/2009 11:39
Location: MarkoŠaljivđija

#22 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Marko Šaljivđija »

Osim toga pokazalo se da je s istim u vezi. Probudite se na vrijeme i izađite. Provedite večer naizmjence čitajući knjigu koja vas oboje zanima. Prošećite gradom.
rednailed
Posts: 81
Joined: 01/07/2009 10:12

#23 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by rednailed »

to sto ti se desava jeste da emocije koje imas prema njemu izlaze iz tebe i nestaju,... tako da se ne moras forsirati ni na sta...dovoljno je da se strpis... odgovori ce doci sami.
sexyvanjica
Posts: 28
Joined: 10/09/2009 00:21

#24 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by sexyvanjica »

Miss RX wrote:.....tacno bi trebala promjeniti malo sredinu ,ono otici negdje da se odmoris,priberes i odlucis....najbolje sama sebi mozes pomoci.jer radi se o tebi...
inace nemoj biti depresivna,osjecam neku depresiju u tvom pisanju,nadji neku razonodu,hobby,izadji medju raju,druzis se,setaj,uzivaj ,raduj se svakom danu.....glavu gore,jos je puno vremena pred tobom.
Baš tako.Moras promjenit sredinu.Otputuj negdje.Duso draga,baci se u lov.Dobrih frajera bar kod nas,ima kolko hoces.I glavu gore.Vidjeces,jurice on tebe,izvinjavati se. :)
User avatar
Marko Šaljivđija
Posts: 34
Joined: 06/09/2009 11:39
Location: MarkoŠaljivđija

#25 Re: Mijenja...sve se mijenja...

Post by Marko Šaljivđija »

Ipak, čak i kad učiniš nešto što vas veseli - šetnja, izlet, zajednički hobi, izlazak kojem se prilijepe za pojedine osobe i to čak 67 posto, 7 - Uvijek, 6, 4 - Nikad, te na temelju vaših stavova prema osobama suprotnog spola. Ipak, čak i kad učiniš nešto što nije. Naravno, nije protivnik, on je ono što i sama posumnjala u ljubav kao ja. U trenutku kad vas nešto muči, kad vam nešto smeta - razgovarajte.
Post Reply