MIHEN, DEMOSTRANTI, POSJEĆAMO, PRESJEDAVAJUĆI...

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#1 MIHEN, DEMOSTRANTI, POSJEĆAMO, PRESJEDAVAJUĆI...

Post by bila u halila »

...sve je to, ozbiljna lika, u okviru samo jedne tridesetominutne emisije, izgovorila urednica sinoćnjeg Dnevnika na FTV.
:(

Ako prva osoba centralne i najgledanije informativne emisije u BiH nije u stanju pravilno izgovoriti grupu od dva suglasnika, zašto se onda ljutiti kada visoko rangirani političar, gost iste, kaže "dosta je se urad'lo"?

Može li drugačije?

Moglo bi, kada lektori i fonetičari na Javnom servisu ne bi morali ispravljati februare u veljače, sate u časove... kada nastavnici bosanskog ne bi morali sa smjenom svakog ministra učiti novi pravopis; kada bi se lingvisti prestali međusobno pljuvati; kada bi sa Žurnalistike počeli izlaziti obrazovani mladi ljudi, a ne sponzoruše...

Eto, nisam jezičar po struci, ali mi to JAKO SMETA...
:x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: MIHEN, DEMOSTRANTI, POSJEĆAMO, PRESJEDAVAJUĆI...

Post by mIRCerka »

bila u halila wrote:...sve je to, ozbiljna lika, u okviru samo jedne tridesetominutne emisije, izgovorila urednica sinoćnjeg Dnevnika na FTV.
:(

Ako prva osoba centralne i najgledanije informativne emisije u BiH nije u stanju pravilno izgovoriti grupu od dva suglasnika, zašto se onda ljutiti kada visoko rangirani političar, gost iste, kaže "dosta je se urad'lo"?

Može li drugačije?

Moglo bi, kada lektori i fonetičari na Javnom servisu ne bi morali ispravljati februare u veljače, sate u časove... kada nastavnici bosanskog ne bi morali sa smjenom svakog ministra učiti novi pravopis; kada bi se lingvisti prestali međusobno pljuvati; kada bi sa Žurnalistike počeli izlaziti obrazovani mladi ljudi, a ne sponzoruše...

Eto, nisam jezičar po struci, ali mi to JAKO SMETA...
:x
dosta je se uradilo je pravilno na hrvatskom jeziku...
William je Clinton poslao pismo ...bla bla...

A mihen, posjecamo, i ostalo... :smajli koji povraca:
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#3

Post by bila u halila »

[quote]dosta je se uradilo je pravilno na hrvatskom jeziku...
William je Clinton poslao pismo ...bla bla...
[/quote


Mene prije rata učili - ili samo je, ili samo se:
Dosta je urađeno
Dosta se uradilo

Mislim da ni u hrvatskom pravorijeku nije dozvoljeno "je se", ali kakva su vremena došla, ne bih začudila da su i to dozvolili. (Mislim na ne ću!)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

bila u halila wrote:
dosta je se uradilo je pravilno na hrvatskom jeziku...
William je Clinton poslao pismo ...bla bla...
[/quote


Mene prije rata učili - ili samo je, ili samo se:
Dosta je urađeno
Dosta se uradilo

Mislim da ni u hrvatskom pravorijeku nije dozvoljeno "je se", ali kakva su vremena došla, ne bih začudila da su i to dozvolili. (Mislim na ne ću!)
nazalost, jeste sada...ne dozvoljeno vec obvezatno! :D

mene zbune redovno kad gledam NovaTv ili HRT vijesti...ili kad Melani Vukmirica kaze IZVOLITE SE SJESTI... sve ispravno...
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#5

Post by mala-i »

mIRCerka wrote:
bila u halila wrote:
dosta je se uradilo je pravilno na hrvatskom jeziku...
William je Clinton poslao pismo ...bla bla...
[/quote


Mene prije rata učili - ili samo je, ili samo se:
Dosta je urađeno
Dosta se uradilo

Mislim da ni u hrvatskom pravorijeku nije dozvoljeno "je se", ali kakva su vremena došla, ne bih začudila da su i to dozvolili. (Mislim na ne ću!)
nazalost, jeste sada...ne dozvoljeno vec obvezatno! :D

mene zbune redovno kad gledam NovaTv ili HRT vijesti...ili kad Melani Vukmirica kaze IZVOLITE SE SJESTI... sve ispravno...
meni je slatko :
ali, on se ne zna lijepo razgovarati
:D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#6 Re: MIHEN, DEMOSTRANTI, POSJEĆAMO, PRESJEDAVAJUĆI...

Post by Vingo »

bila u halila wrote:...sve je to, ozbiljna lika, u okviru samo jedne tridesetominutne emisije, izgovorila urednica sinoćnjeg Dnevnika na FTV.
:(

Ako prva osoba centralne i najgledanije informativne emisije u BiH nije u stanju pravilno izgovoriti grupu od dva suglasnika, zašto se onda ljutiti kada visoko rangirani političar, gost iste, kaže "dosta je se urad'lo"?

Može li drugačije?

Moglo bi, kada lektori i fonetičari na Javnom servisu ne bi morali ispravljati februare u veljače, sate u časove... kada nastavnici bosanskog ne bi morali sa smjenom svakog ministra učiti novi pravopis; kada bi se lingvisti prestali međusobno pljuvati; kada bi sa Žurnalistike počeli izlaziti obrazovani mladi ljudi, a ne sponzoruše...

Eto, nisam jezičar po struci, ali mi to JAKO SMETA...
:x
Ovo mi na Ljlju lici...Zar je ono doguralo do uredn'ce?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#7

Post by Vingo »

InfraRedRidinghood wrote:Hajd', sve nekako dok se Dženita Zirdum ne ukaže i ne izgovori MALION MARAKA :shock: :shock: :shock: :shock:
Kako bi njoj bilo da ja kazem Dzenata Zardum? :roll:
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#8 Re: MIHEN, DEMOSTRANTI, POSJEĆAMO, PRESJEDAVAJUĆI...

Post by bila u halila »

Vingo wrote:[Ovo mi na Ljlju lici...Zar je ono doguralo do uredn'ce?
Ime je najmanje bitno, ona ili neko drugi... stvar je u tome da nadređenima to ne smeta.
Nema nikoga da joj predloži, kaže, naredi - prvo na govorne vježbe, pa onda vodi dnevnik.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#9

Post by pitt »

nema veze ba.....samo ako su joj meme dobre :D:D
Post Reply