Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Terarij+
Posts: 160
Joined: 25/04/2019 14:19

#8701 Re: Migranti u BiH

Post by Terarij+ »

Opet MUP HNK oštro nakon izjave semihe borovac :D

Ministarstvo unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanske županije (MUP HNŽ) reagiralo je povodom izjave ministrice za ljudska prava i izbjeglice BiH, Semihe Borovac, da postoji mogućnost smještanja obitelji povratnika sa sirijskih bojišta.

https://www.bljesak.info/vijesti/flash/ ... ice/278447

biće opet igranka :lol:

https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... ini/278445

zakuhalo se

https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... tar/278454
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8702 Re: Migranti u BiH

Post by Humljanin »

Zna li ko je li onaj lik na youtubeu što se potpisuje kao "Angry Foreigner" naš bosanac? Slučajno mi Youtubeov algoritam izbaci lika, niti sam ga trazio niti slično gledao. Lik nekakav ljut, kaze da je i on izbjeglica sa balkana iz 90-ih, nekakav zaheban. Al ima preko 30 milijuna pregleda na kanalu.
Prvi put vidim i cujem al kontam mora da je naš
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8703 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Humljanin wrote:Zna li ko je li onaj lik na youtubeu što se potpisuje kao "Angry Foreigner" naš bosanac? Slučajno mi Youtubeov algoritam izbaci lika, niti sam ga trazio niti slično gledao. Lik nekakav ljut, kaze da je i on izbjeglica sa balkana iz 90-ih, nekakav zaheban. Al ima preko 30 milijuna pregleda na kanalu.
Prvi put vidim i cujem al kontam mora da je naš
Mislis?

Image

pored toga sto to kaze u svakom klipu
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8704 Re: Migranti u BiH

Post by Humljanin »

Jes, sad sam švrljao po njegovim videima i slučajno naišao na video gdje mu je u pozadini zastava sa ljiljanima :lol:

Kralj! Jebote prvi put čujem za čovjeka a 224 000 subscribera ima. Još naš čoek :D a izgleda da ga švedi vole po komentarima
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8705 Re: Migranti u BiH

Post by high_volume »

Gledam sinoć 5-6 migranata, mladići oko 20 god, čuče uz kontejner preko puta bosanskog policajca na granici Doljani, jedu nešto... Policajac ih posmatra, ali ne reaguje, iako se migranti nalaze u zoni zabrane kretanja i zadržavanja ljudima.

Pretpostavljam da čekaju duboku noć da pređu granivu. Mada mi nije jasno zašto baš na Doljanima, kad su je mogli preći u brdima okolo. Možda zbog blizine cestovne komunikacije
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8706 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

high_volume wrote:Gledam sinoć 5-6 migranata, mladići oko 20 god, čuče uz kontejner preko puta bosanskog policajca na granici Doljani, jedu nešto... Policajac ih posmatra, ali ne reaguje, iako se migranti nalaze u zoni zabrane kretanja i zadržavanja ljudima.

Pretpostavljam da čekaju duboku noć da pređu granivu. Mada mi nije jasno zašto baš na Doljanima, kad su je mogli preći u brdima okolo. Možda zbog blizine cestovne komunikacije
Sej Ramic strikes again:

OPTUŽBE NA RAČUN IOM-A
Bihaćki vijećnik upozorio: U Biri gdje su migranti se nalazi "atomska bomba"

Kada je u pitanju inicijativa kojom traži da inspekcija naloži hitno zatvaranje Bire, naveo je kako se unutar hale u bazenu nalazi
materijal koja svakog trena može eksplodirati.

"Ta materija ne smije biti u stanju mirovanja, a sada miruje i to znaju svi i inspekcija, IOM i svi nivoi vlasti. IOM se žali na Vučijak, a u Biri drži atomsku bombu. Ugroženi su životi i migranta i domaćeg stanovništva", kazao je Ramić.


:roll:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8707 Re: Migranti u BiH

Post by high_volume »

Poprilično si glup i neobrazovan, ministre Lukač Dragane. Da Pakistanci imaju veze s ratom, ne bi bili migranti, bili bi izbjeglice i morali bismo ih tretirati po drugačijim normama od onih migrantskih

Image
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#8708 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/cr ... YBmDRrh1aA

Interesantno ce biti da vidimo kud ce s njima.
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8709 Re: Migranti u BiH

Post by sumirprimus »

imamo li mi policiju? sipa osa? imal jos kakva zvjerka?
pa ljudi nam navlace na entitetsku liniju migrante i pustaju nama halo?
posaljjite muriju na majevicu i gor im udarite rampu..
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8710 Re: Migranti u BiH

Post by sumirprimus »

federalna policijo, heljp!
izmjestite centar za strance iz centra grada, asap. heljp!
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8711 Re: Migranti u BiH

Post by sumirprimus »

ovih nakih pakistanaca alziraca na stotine ih je..
heljp!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#8713 Re: Migranti u BiH

Post by apsidejzi »

Neki dan vozim dionicu Rogatica-Ustipraca kad sedam komada izbija iz onog dugackog tunela. Kisa lila kao luda a oni valjda stali u tunelu da ne pokisnu. Nit kakve oznake, nit kojeg klinca s svakako tamnoputi. Mene presjece, rekoh sta ako nekog pokupim sa autom. Jos mi to sranje treba u zivotu.
Lenja Buba
Posts: 101
Joined: 24/06/2019 17:41

#8714 Re: Migranti u BiH

Post by Lenja Buba »

problem je što ova migranska mraka nameće svoju nekulturu a ne prihvata zakone države gdje se nalazi/prolazi i boravi, posebna priča su arapi oni na svakog gledaju kao da je smeće i tako se prema svima ponašaju.
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#8715 Re: Migranti u BiH

Post by purgatorio »

apsidejzi wrote:Neki dan vozim dionicu Rogatica-Ustipraca kad sedam komada izbija iz onog dugackog tunela. Kisa lila kao luda a oni valjda stali u tunelu da ne pokisnu. Nit kakve oznake, nit kojeg klinca s svakako tamnoputi. Mene presjece, rekoh sta ako nekog pokupim sa autom. Jos mi to sranje treba u zivotu.
Tako ti je nama svakodnevno na cesti V.Kladusa - Vrnograč i M4.2. Jedan je i poginuo prije par mjeseci.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#8716 Re: Migranti u BiH

Post by Heller »

User avatar
howdy
Posts: 3537
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#8717 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »


Krenule inzinjerske nesuglasice i u Tuzli
User avatar
howdy
Posts: 3537
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#8718 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »

Nek ih vode sebi u UK
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#8719 Re: Migranti u BiH

Post by espn »

Sad me pored Srednje ekonomske zaustavilo 7 migranata. Pitaju gdje je taxi.

Ja se pitam šta naša policija radi i za šta primaju platu?
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8720 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. »

howdy wrote:
Nek ih vode sebi u UK
Hajde sto ne kontas da ljude ILEGALNO vracaju u BiH, ali spominjati UK u ovom kontekstu je tragikomicno :D

U UK postoji zakon koji se zove Children Act 1989, znaci nijedna drzavna instucija nema pravo pravo da maloljetnika iz bilo koje zemlje tretira drugacije nego djecu rodjenu u UK. Uprosteno - dijete je dijete bez obzira na postupke roditelja i ima sva prava na zastitu kao i domaca djeca. Izbjeglicka djeca bez roditelja ili bliskih srodnika su udomljena kod skrbnickih obitelji i to skrbnistvo placa drzava.

A u Hrvatskoj -

Sedamnaestogodišnji Mustafa iz Egipta također je bio pretučen.

"Udarali su me i udarali. Govorio sam im: 'Zbog čega mi to radite, ja sam maloljetan. Ne udarajte me', a oni su me udarali jače", rekao je novinarima. :cry:
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#8721 Re: Migranti u BiH

Post by jajara »

Edin H. wrote:
Hajde sto ne kontas da ljude ILEGALNO vracaju u BiH, ali spominjati UK u ovom kontekstu je tragikomicno :D

U UK postoji zakon koji se zove Children Act 1989, znaci nijedna drzavna instucija nema pravo pravo da maloljetnika iz bilo koje zemlje tretira drugacije nego djecu rodjenu u UK. Uprosteno - dijete je dijete bez obzira na postupke roditelja i ima sva prava na zastitu kao i domaca djeca. Izbjeglicka djeca bez roditelja ili bliskih srodnika su udomljena kod skrbnickih obitelji i to skrbnistvo placa drzava.

A u Hrvatskoj -

Sedamnaestogodišnji Mustafa iz Egipta također je bio pretučen.

"Udarali su me i udarali. Govorio sam im: 'Zbog čega mi to radite, ja sam maloljetan. Ne udarajte me', a oni su me udarali jače", rekao je novinarima. :cry:
suzu sam pustio :nindzastajl:
elcaliente
Posts: 4470
Joined: 13/06/2012 15:52

#8722 Re: Migranti u BiH

Post by elcaliente »

Mene interesuje kontrolise li ko ove migrante na ulazu koliko para nose sa sobom i ako imaju preko 10 milja oduzimaju li im ili jebu samo nas postene gradzane na granici.
Ispade na kraju da smo najgluplji mi sto idemo na granice prelaze sa pasosom i prijavimo sta imamo sa sobom.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#8723 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

elcaliente wrote:Mene interesuje kontrolise li ko ove migrante na ulazu koliko para nose sa sobom i ako imaju preko 10 milja oduzimaju li im ili jebu samo nas postene gradzane na granici.
Ispade na kraju da smo najgluplji mi sto idemo na granice prelaze sa pasosom i prijavimo sta imamo sa sobom.
I tebe komtrolisu koliko imas minimum para ?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#8724 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Prilazi migrant i obraća mi se "Selam brate,imaš li šta...".LJudi propjevaše bosanski brzo. :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#8725 Re: Migranti u BiH

Post by pirmin »

Javljaju na HRT-u da vise ne mogu kontrolisati granicu sa BiH. :thumbup:
Invazija na Evropu-staru kurvu konacno moze da pocne. 8)
Locked