Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#5701 Re: Migranti u BiH

Post by PeppermintSA »

CPT wrote:
PeppermintSA wrote:Najprostije receno, “naš” kriminalac je “naš” i mi kao društvo i država ga kao takvog moramo prihvatiti - naravno, kaznicemo ga, zatvoriti ga, izopštiti iz širih društvenih odnosa, nabiti mu etiketu, pokušati rehabilitovati, liječiti ako treba, hraniti u zatvoru, jer je naš građanin. Migranta kriminalca ne trebamo tolerisati jer mi kao društvo i država nemamo tu odgovorost.
To se zove racionalizacija, racionalizacije ksenofobije u ovom slucaju. Zene se siluju svaki dan pa toga nema na prvim stranicama, nema histerije, nema detaljne analize o Bosancima/Bosnjacima/... kao o "posebnoj vrsti ljudi".

Skoro istog dana je u istom dijelu BIH staricu opljackao lokalaci. Ni rijeci o tome. Nigdje. Al ok, on nas pa se to mora tolerisati. Siguran sam da to zenama, potencialnim zrtavama puno znaci?! Ako su "oni" pljacke zbog zena "posebna vrsta", "mi" smo zbog iste stvari sta tacno?

Prije par godina lokalac je istom dijelu BiH silovao dijete. Dobio je 2god. Danas hoda slobodno po Krajini... Al migrante treba zatvoriti u kaFez u Bosanskom Petrovcu. Djece i starica radi.... Jasta.
Apsolutno. Ne zatvoriti, nego protjerati. Ako već moramo tolerisati svoje kriminalce, ne moramo ilegalne migrante. Dakle, nije riječ o nekome ko je regularnim putem dobio dozvolu boravka u našoj zemlji, nego je riječ o nepoznatoj osobi za koju ne znamo ni iz koje zemlje potiče, ni kako se zove, ni koliko godina ima, ni da li je bio prethodno osudjivan, ni da li boluje od neke bolesti. Ispali smo humani samim tim sto smo ga pustili u zemlju bez papira i pustili da nesmetano ide gdje želi bez karantina. Ako nekog siluje nema se vise sta razgovarati.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5702 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

PeppermintSA wrote:Apsolutno. Ne zatvoriti, nego protjerati. Ako već moramo tolerisati svoje kriminalce, ne moramo ilegalne migrante. Dakle, nije riječ o nekome ko je regularnim putem dobio dozvolu boravka u našoj zemlji, nego je riječ o nepoznatoj osobi za koju ne znamo ni iz koje zemlje potiče, ni kako se zove, ni koliko godina ima, ni da li je bio prethodno osudjivan, ni da li boluje od neke bolesti. Ispali smo humani samim tim sto smo ga pustili u zemlju bez papira i pustili da nesmetano ide gdje želi bez karantina. Ako nekog siluje nema se vise sta razgovarati.
Opet generalizacije i populizam? Ako nekog siluje nema to vise veze sa "migrantskom pricom" ili protjerivanjem. Za sve ostale postoji procedura koji treba postovati. Ako ne zbog tih ljudi i "humanizma" onda zbog Bosanaca koji ce naletjeti na istu pricu vani.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5703 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

Putujem,radio sam i zivio u Evropi (nekoliko drzava) sve to legalno i nikada niti jednog problema imao nisam niti me iko etiketirao na bilo koji nacin niti je ljude interesovalo uopste.Mozda jer sam se ponasao normalno a ne kao vecina ovih kojim je u glavi srednji vijek.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#5704 Re: Migranti u BiH

Post by PeppermintSA »

CPT wrote:
PeppermintSA wrote:Apsolutno. Ne zatvoriti, nego protjerati. Ako već moramo tolerisati svoje kriminalce, ne moramo ilegalne migrante. Dakle, nije riječ o nekome ko je regularnim putem dobio dozvolu boravka u našoj zemlji, nego je riječ o nepoznatoj osobi za koju ne znamo ni iz koje zemlje potiče, ni kako se zove, ni koliko godina ima, ni da li je bio prethodno osudjivan, ni da li boluje od neke bolesti. Ispali smo humani samim tim sto smo ga pustili u zemlju bez papira i pustili da nesmetano ide gdje želi bez karantina. Ako nekog siluje nema se vise sta razgovarati.
Opet generalizacije i populizam? Ako nekog siluje nema to vise veze sa "migrantskom pricom" ili protjerivanjem. Za sve ostale postoji procedura koji treba postovati. Ako ne zbog tih ljudi i "humanizma" onda zbog Bosanaca koji ce naletjeti na istu pricu vani.
Kakva procedura? On krši zakone ove zemlje samim tim što je ovdje bez papira. Dakle, samom činjenicom da se nalazi unutar naših granica već smo pokazali svoju humanost. Ne trebaju postojati ista pravila za našeg građanina i za ilegalnog migranta. Za našeg građanina ili stranca koji ima regulisan boravak ovdje treba postojati jedna procedura, a za ilegalnog migranta posve druga.

Što se tiče Bosanca koji će naletjeti na istu priču vani - ako je on ilegalnim putem ušao u tuđu državu, spalio svoje dokumente prilikom ulaska kako ne bi mogli znati ko je, te siluje neku ženu, prvi ću potpisati da se odmah deportuje, a prethodno dobro namlati.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#5705 Re: Migranti u BiH

Post by PeppermintSA »

славянин wrote:Putujem,radio sam i zivio u Evropi (nekoliko drzava) sve to legalno i nikada niti jednog problema imao nisam niti me iko etiketirao na bilo koji nacin niti je ljude interesovalo uopste.Mozda jer sam se ponasao normalno a ne kao vecina ovih kojim je u glavi srednji vijek.
Pa to je zapravo mitomanija koju žele NGO uhljebi etablirati. Njihova osnovna teza je da moramo tolerisati divljanje ilegalnih imigranata jer ako istu ne tolerišemo, to znači da prihvatamo da i nas na Zapadu šikaniraju što je potpuni nonsens.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#5706 Re: Migranti u BiH

Post by PeppermintSA »

Generalno kod ovih NGO kvazihumanitaraca vlada jedna nevjerovatna zamjena teza. Najezdom bliskoistocne i africke stoke na Zapad, neke nakaradne pojave su se drasticno povecale. E sad, kad te pojave pocnu smetati domicilnom stanovnistvu i kad to stanovnistvo poveze te pojave su pridoslim ilegalnim migrantima, ono se optuži za ksenofobiju. Dakle, kada nakon izvjesnog vremena domaćem stanovništvu počne smetati sto migranti upadaju na tudje posjede, zvižde i dobacuju curama na ulici, pokusavaju ih namamiti, učestvuju u masovnim tucnjavama, bave se sitnim kriminalom, otimacinom, dzeparenjem, siluju, klosare po metroima itd. oni su proglaseni za ksenofobe. To je potpuna zamjena teza.

To je isto kao da 200.000 Bosanaca preko noci krene put EU, ilegalno ulazeci u te zemlje, gdje pocinju praviti masovna sranja. I kad nakon izvjesnog vremena tamosnje stanovnistvo kaze: Stop Bosancima, mi se ovdje uvrijedimo i kazemo da su ksenofobi. Nisu oni ksenofobi niti bi u tom slucaju meta naseg bijesa trebala biti EU, već ta stoka. Ako 200.000 Bosanaca upadne u Njemačku i počne toliko sranja praviti da se Nijemcima počne kosa na glavi dizati na pomen Bosanaca, neće Nijemci zato biti krivi, nego ta stoka. Svaka akcija ima reakciju.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#5707 Re: Migranti u BiH

Post by Humljanin »

PeppermintSA wrote:Generalno kod ovih NGO kvazihumanitaraca vlada jedna nevjerovatna zamjena teza. Najezdom bliskoistocne i africke stoke na Zapad, neke nakaradne pojave su se drasticno povecale. E sad, kad te pojave pocnu smetati domicilnom stanovnistvu i kad to stanovnistvo poveze te pojave su pridoslim ilegalnim migrantima, ono se optuži za ksenofobiju. Dakle, kada nakon izvjesnog vremena domaćem stanovništvu počne smetati sto migranti upadaju na tudje posjede, zvižde i dobacuju curama na ulici, pokusavaju ih namamiti, učestvuju u masovnim tucnjavama, bave se sitnim kriminalom, otimacinom, dzeparenjem, siluju, klosare po metroima itd. oni su proglaseni za ksenofobe. To je potpuna zamjena teza.

To je isto kao da 200.000 Bosanaca preko noci krene put EU, ilegalno ulazeci u te zemlje, gdje pocinju praviti masovna sranja. I kad nakon izvjesnog vremena tamosnje stanovnistvo kaze: Stop Bosancima, mi se ovdje uvrijedimo i kazemo da su ksenofobi. Nisu oni ksenofobi niti bi u tom slucaju meta naseg bijesa trebala biti EU, već ta stoka. Ako 200.000 Bosanaca upadne u Njemačku i počne toliko sranja praviti da se Nijemcima počne kosa na glavi dizati na pomen Bosanaca, neće Nijemci zato biti krivi, nego ta stoka. Svaka akcija ima reakciju.
Meni ne ide u glavu šta netko ovdje ne razumije od ovoga što si ti napisao?
Jedino mi na pamet pada trollanje ili neki privatni interes.. ništa drugo :-?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5708 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

PeppermintSA wrote:
CPT wrote:
PeppermintSA wrote:Apsolutno. Ne zatvoriti, nego protjerati. Ako već moramo tolerisati svoje kriminalce, ne moramo ilegalne migrante. Dakle, nije riječ o nekome ko je regularnim putem dobio dozvolu boravka u našoj zemlji, nego je riječ o nepoznatoj osobi za koju ne znamo ni iz koje zemlje potiče, ni kako se zove, ni koliko godina ima, ni da li je bio prethodno osudjivan, ni da li boluje od neke bolesti. Ispali smo humani samim tim sto smo ga pustili u zemlju bez papira i pustili da nesmetano ide gdje želi bez karantina. Ako nekog siluje nema se vise sta razgovarati.
Opet generalizacije i populizam? Ako nekog siluje nema to vise veze sa "migrantskom pricom" ili protjerivanjem. Za sve ostale postoji procedura koji treba postovati. Ako ne zbog tih ljudi i "humanizma" onda zbog Bosanaca koji ce naletjeti na istu pricu vani.
Kakva procedura? On krši zakone ove zemlje samim tim što je ovdje bez papira. Dakle, samom činjenicom da se nalazi unutar naših granica već smo pokazali svoju humanost. Ne trebaju postojati ista pravila za našeg građanina i za ilegalnog migranta. Za našeg građanina ili stranca koji ima regulisan boravak ovdje treba postojati jedna procedura, a za ilegalnog migranta posve druga.

Što se tiče Bosanca koji će naletjeti na istu priču vani - ako je on ilegalnim putem ušao u tuđu državu, spalio svoje dokumente prilikom ulaska kako ne bi mogli znati ko je, te siluje neku ženu, prvi ću potpisati da se odmah deportuje, a prethodno dobro namlati.
Za pocetak bar prati sta pises... Procedura za silovanje je poznata, procedura za azil isto. Nemaju te stvari veze. I lako je tudjim qurcem gloginje mlatiti :wink:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5709 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

PeppermintSA wrote:Generalno kod ovih NGO kvazihumanitaraca vlada jedna nevjerovatna zamjena teza. Najezdom bliskoistocne i africke stoke na Zapad, neke nakaradne pojave su se drasticno povecale. E sad, kad te pojave pocnu smetati domicilnom stanovnistvu i kad to stanovnistvo poveze te pojave su pridoslim ilegalnim migrantima, ono se optuži za ksenofobiju. Dakle, kada nakon izvjesnog vremena domaćem stanovništvu počne smetati sto migranti upadaju na tudje posjede, zvižde i dobacuju curama na ulici, pokusavaju ih namamiti, učestvuju u masovnim tucnjavama, bave se sitnim kriminalom, otimacinom, dzeparenjem, siluju, klosare po metroima itd. oni su proglaseni za ksenofobe. To je potpuna zamjena teza.

To je isto kao da 200.000 Bosanaca preko noci krene put EU, ilegalno ulazeci u te zemlje, gdje pocinju praviti masovna sranja. I kad nakon izvjesnog vremena tamosnje stanovnistvo kaze: Stop Bosancima, mi se ovdje uvrijedimo i kazemo da su ksenofobi. Nisu oni ksenofobi niti bi u tom slucaju meta naseg bijesa trebala biti EU, već ta stoka. Ako 200.000 Bosanaca upadne u Njemačku i počne toliko sranja praviti da se Nijemcima počne kosa na glavi dizati na pomen Bosanaca, neće Nijemci zato biti krivi, nego ta stoka. Svaka akcija ima reakciju.
Ako poredis svoju pricu sa pricom vrlo poznatih fasista koji organizovano sire istu pricu mozda i skontas nesto. Sve je to pocelo sa lazima u SWE pa se onda sirilo kao kuga po citavoj Evropi. Laznim kartama, laznim no go zonama, laznim pricama, laznim slikama, ... To se radi organizovanu i planski.
Slike iz Pakistana su se prodavale kao da su iz SWE, mrtvi (vec nekoliko godina) su harali po Austriji, itd, itd... Bilo je Klixu par konkretnih lazi.

Prije nekoliko dana smo vidjeli do cega dovedu takve lazi. Tommy Robinson siri lazi takve lazi, takve luzi neko pokupi. Onda se odluci daviti dijete (izbjeglicu) iz Sirije. Usput, desnici Bosna i Bosnaci smetaju koliko svi ostali muslimani. Nemoj ni za trenutek pomisliti da tu postoji razlika i da ce biti postedjeni represije.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#5710 Re: Migranti u BiH

Post by smijesni_ste »

Ma sve su to laži pogotovo u Švedskoj :D

https://www.nytimes.com/2017/12/14/opin ... -jews.html


User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5711 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

smijesni_ste wrote:Ma sve su to laži pogotovo u Švedskoj :D

https://www.nytimes.com/2017/12/14/opin ... -jews.html


bas na ovakve lazi mislim... protest protiv Trumpove odluke koju je osudila vecina planete = antisemitizam u Svedskoj :roll:

Vjerovatno ne treba pisati da taj kanal (sasvim slucajno naravno) siri "istinu" o muslimanima, crncima, ljevicarima, ... :wink:
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#5712 Re: Migranti u BiH

Post by smijesni_ste »

Vjerovatno je i članak NYT-a propaganda i laž.

Mislim da je poenta u tome šta pjevaju, a ne zašto :wink:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5713 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

smijesni_ste wrote:Vjerovatno je i članak NYT-a propaganda i laž.

Mislim da je poenta u tome šta pjevaju, a ne zašto :wink:
Da, da, ... Nakon sto nekoliko decenija nekoga silujes vazno je sta "pjeva".... I pravi se nasli moralizirati zbog "pjesmica" :lol:

Sasvim je svejedno sta pjevaju, svaki narod u istoj poziciji bi "pjevao" isto. Vazan je razlog zasto to moraju raditi, tj. boriti se protiv OKUPACIJE (cak i po misljenju UN-a).
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#5714 Re: Migranti u BiH

Post by smijesni_ste »

Pretpostavljam da nemaš problema kada NYT, CNN i ostali pišu o srpskim zločinima devedesetih?

Je li i to licemjerno moraliziranje? :wink:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5715 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

smijesni_ste wrote:Pretpostavljam da nemaš problema kada NYT, CNN i ostali pišu o srpskim zločinima devedesetih?

Je li i to licemjerno moraliziranje? :wink:
Cek? Kako tacno ti je uspjelo povezati te price? To Palestinci okupirali/napali Izrael? Palestinci odgovorni zlocine? :roll:

Ako vec ides tom (jako glupom logikom)... Da je Srbija okupiral 90% teritorije BiH (kao sto su uradili Palestincima) jako j. vazno bi bilo sta Bosnjaci "pjevaju". Zar ne? Uopste ne bi bilo vazno zasto. :-)
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#5716 Re: Migranti u BiH

Post by smijesni_ste »

Piše fino u članku...ko, kako, zašto

Da, čisti antisemitizam ;-)

"For Sweden’s 18,000 Jews, sadly, none of this comes as a surprise. They are by now used to anti-Semitic threats and attacks — especially during periods of unrest in the Middle East, which provide cover to those whose klix goal has little to do with Israel and much to do with harming Jews.

Today, entering a synagogue anywhere in Sweden usually requires going through security checks, including airport-like questioning. At times of high alert, police officers with machine guns guard Jewish schools. Children at the Jewish kindergarten in Malmo play behind bulletproof glass. Not even funerals are safe from harassment.

Historically, anti-Semitism in Sweden could mainly be attributed to right-wing extremists. While this problem persists, a study from 2013 showed that 51 percent of anti-Semitic incidents in Sweden were attributed to Muslim extremists. Only 5 percent were carried out by right-wing extremists; 25 percent were perpetrated by left-wing extremists."
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#5717 Re: Migranti u BiH

Post by PeppermintSA »

CPT wrote:
PeppermintSA wrote:Generalno kod ovih NGO kvazihumanitaraca vlada jedna nevjerovatna zamjena teza. Najezdom bliskoistocne i africke stoke na Zapad, neke nakaradne pojave su se drasticno povecale. E sad, kad te pojave pocnu smetati domicilnom stanovnistvu i kad to stanovnistvo poveze te pojave su pridoslim ilegalnim migrantima, ono se optuži za ksenofobiju. Dakle, kada nakon izvjesnog vremena domaćem stanovništvu počne smetati sto migranti upadaju na tudje posjede, zvižde i dobacuju curama na ulici, pokusavaju ih namamiti, učestvuju u masovnim tucnjavama, bave se sitnim kriminalom, otimacinom, dzeparenjem, siluju, klosare po metroima itd. oni su proglaseni za ksenofobe. To je potpuna zamjena teza.

To je isto kao da 200.000 Bosanaca preko noci krene put EU, ilegalno ulazeci u te zemlje, gdje pocinju praviti masovna sranja. I kad nakon izvjesnog vremena tamosnje stanovnistvo kaze: Stop Bosancima, mi se ovdje uvrijedimo i kazemo da su ksenofobi. Nisu oni ksenofobi niti bi u tom slucaju meta naseg bijesa trebala biti EU, već ta stoka. Ako 200.000 Bosanaca upadne u Njemačku i počne toliko sranja praviti da se Nijemcima počne kosa na glavi dizati na pomen Bosanaca, neće Nijemci zato biti krivi, nego ta stoka. Svaka akcija ima reakciju.
Ako poredis svoju pricu sa pricom vrlo poznatih fasista koji organizovano sire istu pricu mozda i skontas nesto. Sve je to pocelo sa lazima u SWE pa se onda sirilo kao kuga po citavoj Evropi. Laznim kartama, laznim no go zonama, laznim pricama, laznim slikama, ... To se radi organizovanu i planski.
Slike iz Pakistana su se prodavale kao da su iz SWE, mrtvi (vec nekoliko godina) su harali po Austriji, itd, itd... Bilo je Klixu par konkretnih lazi.

Prije nekoliko dana smo vidjeli do cega dovedu takve lazi. Tommy Robinson siri lazi takve lazi, takve luzi neko pokupi. Onda se odluci daviti dijete (izbjeglicu) iz Sirije. Usput, desnici Bosna i Bosnaci smetaju koliko svi ostali muslimani. Nemoj ni za trenutek pomisliti da tu postoji razlika i da ce biti postedjeni represije.
Boli me kurac hoće li desnici smetati Bošnjaci i Bosna. Moji stavovi nemaju veze sa evropskom desnicom, ideološki sam sve osim desničara, nisam nikad glasao za stranku koja je makar i desni centar, ali ništa od toga ne umanjuje činjenicu da se protivim neregulisanom dolasku ilegalnih migranata kojim je dopušteno da se bez ikakvog background checka kreću među domaćim stanovništvom i rade šta hoće. I boli me kurac da li moji stavovi tobože perpetuiraju nekakvu mržnju prema muslimanima u Njemačkoj. Tim glupostima se bavi ti, ja neću. Moje protivljenje nema veze sa Tommy Robinsonom (nemam pojma ni ko je on), nema veze sa lažnim slikama po Twitteru jer ni nemam Twitter nalog, nema veze sa deklaracijama kojekakvih desničarskih stranaka jer ih u životu nisam pročitao, nema veze sa lažnim kartama (ne znam ni šta su), nego ima isključivo veze sa mojim ličnim iskustvom. Ako me pitaš kojim, navest ću ti: Da mi prijateljici pred nosom ukradu torbicu i da ih nađemo pred bankomatom kod BBI-a kako pokušavaju skinuti novac s njene kartice, da te iste likove sretnemo dvije noći kasnije u jednom drugom lokalu i da su pobjegli čim su nas vidjeli jer su i tamo operisali, da mi starog migrant prati od granapa do zgrade u centru grada, nakon što mu je dao nešto siće, gdje ga migrant pokuša zaskočiti sa kamenom u ruci ali pobjegne jer su u tom trenutku neke komšije izlazile iz haustora, da su dvojica hahara pred mojim očima pokušala curu od 16-17 godina odvesti boga pitaj gdje, cuclajući i zviždeći dok joj gledaju u dupe, da se u po bijela dana, pred mojim očima, u kazandžiluku jedan migrant od nikud zaletio i iz ruku oteo turisti mobitel i počeo bježati dok ga dvojica zanatlija nije uhvatila i namlatila pred 100 svjedoka, da je ušao migrant u moju teretanu i tražio novac da se može prebaciti do Bihaća, pa kad sam ja lično organizovao da svako iz teretane da nešto love i kad smo mu skupili pedesetak maraka, kupili proteinski šeik i dali mu punjač za mobitel, puhnuo je mobitel radnici što smo kasnije vidjeli na snimku sigurnosnih kamera. Da su mene zaustavila dvojica migranata kod nekadašnje američke ambasade i tražili lovu, pa kad im nisam dao, gađali su me pivskim flašama čim sam se udaljio pedesetak metara od njih. A ako izjaviš da su to sve laži i da širim ksenofobne, lažne vijesti jer radim u sprezi sa evropskim neonacistima protiv muslimana, poručiću ti da mi se i ti, zajedno sa kompletnim NGO sektorom, napušiš Kurtza.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5718 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Hajd sve al sto čojku kupiste proteinski šejk?
:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5719 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Trebali ste mu onda i bučice :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#5720 Re: Migranti u BiH

Post by Krokodajl »

Dat im lopate da čiste snijeg, imaju ručak i čaj za to.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5721 Re: Migranti u BiH

Post by salik79 »

A kreatin mu ne dadose :?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5722 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

PeppermintSA wrote:Boli me kurac hoće li desnici smetati Bošnjaci i Bosna.
Najlakse je tako razmisljati... Ja ne znam, mene ne zanima, itd, itd, itd... A kuka se tek kad ti neko pokuca na vrata. :wink: Kao neki Meksikanci koji su glasali za Trumpa. Pa onda sokirani kad su prvi dosli na red.

To pocne ovako:


a zavrsi ovako:


Pogodi cije prica ima napadac na profilu? Nije slucajna svuda ista prica iako "migranti" nisu povezani. Cak i tamo gdje "migranata" uopste nema.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5723 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
Najlakse je tako razmisljati... Ja ne znam, mene ne zanima, itd, itd, itd... A kuka se tek kad ti neko pokuca na vrata. :wink: Kao neki Meksikanci koji su glasali za Trumpa. Pa onda sokirani kad su prvi dosli na red.

To pocne ovako:


a zavrsi ovako:


Pogodi cije prica ima napadac na profilu? Nije slucajna svuda ista prica iako "migranti" nisu povezani. Cak i tamo gdje "migranata" uopste nema.
Kako pocne... ja prijatelja Francuza,Italijana i Poljaka koliko ces.... nikada niko ni rijeci ... jeo kod njih ne znam koliko puta na okupljanjima porodice i tako... opet mozda jer sam se ponasao normalno i integrisao u drustvo.
To sto divljaci (cast izuzetcima) pobjegnu iz svoje zemlje pa prave isto takvo drustvo odakle su pobjegli uzrokuje jacanje desnice.Imigracije je uvijek bilo.. ali ovaj tip migranata i njihovo ponasanje uzrokuje da naprimjer desnica pobjedi u Madjarskoj,Austriji,Poljskoj i redom sada ide..
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5724 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:To sto divljaci (cast izuzetcima) pobjegnu iz svoje zemlje pa prave isto takvo drustvo odakle su pobjegli uzrokuje jacanje desnice.Imigracije je uvijek bilo.. ali ovaj tip migranata i njihovo ponasanje uzrokuje da naprimjer desnica pobjedi u Madjarskoj,Austriji,Poljskoj i redom sada ide..
Ne pocinji od sebe... Djecu svaki dan napadaju. Isto vazi i za zene. Provjeri sta su radili sestri ovog malo... A sigurno nije nikoga silovao i 100% je izbjeglica (Homs - Sirija). Valjda se nije "integrisao" tj. "integrisali". Ili mozda nije dovoljno "izbeglica", 100% dezerteri neki.

U SAD momak ostao bez glave samo zbog toga sto lici kao musliman (a nije). Nije migrant, kriminalac, islamista, musliman...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5725 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
Ne pocinji od sebe... Djecu svaki dan napadaju. Isto vazi i za zene. Provjeri sta su radili sestri ovog malo... A sigurno nije nikoga silovao i 100% je izbjeglica (Homs - Sirija). Valjda se nije "integrisao" tj. "integrisali". Ili mozda nije dovoljno "izbeglica", 100% dezerteri.
Cuj ne pocinji od sebe ? Pa od cega cu nego od vlastitog iskustva ili da vjerujem tvojoj smece propagandi i relativiziranju kao i opravdavanju koje seze cak i da je silovanje... "JER" "ZATO" "ZBOG" "ZASTO JE"
Njegova porodica kao i mnoge druge (cast izuzetcima) i stvara tako negativan efekt.Primjera normalne integracije imas koliko oces - ali sada se ide na to da najgore od najgoreg iz nekih drustava treba da bude prihvaceno kao ok iako oni apsolutno ne prihvacaju nikakve vrijednosti zemalja u koje upadaju.
Locked