Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5351 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Čemu više lazne vjesti?
Kako su ova hapsenja budala koji divljaju za noc vjestica, iz policije kazu da je cak bilo mirnije nego prethodnih godina, povzana sa imigrantima? I kakve kurceve racije?
Ih pa zar nije Francuska policija zafrkaja pravo i bije i to... svaki prvi maj plane centar pariza a kada alzir pobjedi auta se prevrcu :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5352 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Pa zar americka ne puca na samu pomisao da potezes oruzje pa koliko ih bude ubijeno godisnje
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5353 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Haman jos nisi prebolio “poraz” oko žandarmerije
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5354 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Haman jos nisi prebolio “poraz” oko žandarmerije
De mi objasni ja radio sa zandarmerijom ;)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5355 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Vidjelo se doduse odmah po postovima da je neko upucen u pitanju :lol:
I sta kazu, pisu l’ kazne?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5356 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Vidjelo se doduse odmah po postovima da je neko upucen u pitanju :lol:
I sta kazu, pisu l’ kazne?
Ma kako da ne - do unazad 10 godina uopste nisu bili dio ministere d interieur nego ministere d la defense - sta mislis pisu li prometne kazne :roll:

Znaci te ne primjecujes razliku jel izmedju police municipale,nationale i gendarmerie - svi isto jel rade ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5357 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Image
Sta mislis sta ovo “slika”

PS: da upravo svi (dobro ne bas municipale) rade iste poslove. Ko sto vec rekoh zandarmerija pokriva mahom polu urbane i ruralne sredine. Drzavna policija ima svoje specijalne jedinice CRS, RAID postoje brigade za brzu interveciju, brigade protiv kriminala...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5358 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Image
Sta mislis sta ovo “slika”

PS: da upravo svi (dobro ne bas municipale) rade iste poslove. Ko sto vec rekoh zandarmerija pokriva mahom polu urbane i ruralne sredine. Drzavna policija ima svoje specijalne jedinice CRS, RAID postoje brigade za brzu interveciju, brigade protiv kriminala...
Imaju i zandarmerci GIGN.Vjerovatno si upravu za zandarmeriju , sta znam duze zivis - samo mi nije jasno sto onda vjezbaju kao vojska a idu pisati kazne po putu ..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5359 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Naravno da sam u pravu. Nisam ih jednom vidio. Zandarmerija je u stvari vojna jedinica koja radi policijske poslove. Odrzavanje reda i mira, kontrolu saobracaja, spasavanje na moru i planinama, istrage zlocina...
Da imaju GIGN i republikansku gardu
Rekoh ti vec. Rijetko ces ih vidjeti u gradu. Mahom pokrivaju prigradska i seoska podrucja
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#5360 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Naravno da sam u pravu. Nisam ih jednom vidio. Zandarmerija je u stvari vojna jedinica koja radi policijske poslove. Odrzavanje reda i mira, kontrolu saobracaja, spasavanje na moru i planinama, istrage zlocina...
Da imaju GIGN i republikansku gardu
Rekoh ti vec. Rijetko ces ih vidjeti u gradu. Mahom pokrivaju prigradska i seoska podrucja
Naravno naravno :lol: bon nuit a toi :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5361 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Jebace nas bobi. Hotio sam rijeti da je ova prica lafina koja nema veze sa imigracijom
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5362 Re: Migranti u BiH

Post by seln »

_BataZiv_0809 wrote:
deer_hunter wrote:Kurs njemackog u Dortmundu, nesuglasice oko gramatike se najbolje rjesavaju stolicom u vugla :mrgreen:

https://www.facebook.com/PonosnoUzBiH/v ... 585419390/

Ja stoke
Video je postavio neki neonacista (pogledajte mu nick), tako da se mora uzeti sa rezervom.
Naravno da je puno stoke medju izbjeglicama, ali ne mora se skakati na prvu.

p.s. Provjerio: nikakav kurs njemackog, vec u cekaonici biroa za azil i migracije (BAMF).
Ucesnika: 5
User avatar
shbc
Posts: 3343
Joined: 20/07/2012 12:13

#5363 Re: Migranti u BiH

Post by shbc »

bingov buraz wrote:
aveos wrote:https://www.jabuka.tv/posusak-zatekao-m ... m-vikenda/

Migrant pokusao ukrast mercedes u posusju :lol:
Ništa im nije sveto :mrgreen:
Bolje bi prosao da je pokusao Cabu odslepat :mrgreen:

Nego eno izadje podatak odakle je najvise migranata u BiH.
Najviše migranata došlo je iz Pakistana (6.910), Irana (3.373), Sirije (2.529), Afganistana (2.431), Iraka (1.874) i Libije (760).
Je li nam se dezurni humanitarac vratio iz Banovica da objasni gdje nesta 10 miliona Sirijaca?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5364 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

seln wrote:
Video je postavio neki neonacista (pogledajte mu nick), tako da se mora uzeti sa rezervom.
Naravno da je puno stoke medju izbjeglicama, ali ne mora se skakati na prvu.

p.s. Provjerio: nikakav kurs njemackog, vec u cekaonici biroa za azil i migracije (BAMF).
Ucesnika: 5
Komentar se odnosio na aktere snimka ne na sve izgbjeglice. Da ga je Hitler sam licno postavio mijenja li to cinjenicu da se stoka mastrafi stolicama koje je neko drugi platio dok pohadja kurs/ceka rjesavanje statusa koje im neko drugi finansira?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5365 Re: Migranti u BiH

Post by seln »

_BataZiv_0809 wrote:
seln wrote:
Video je postavio neki neonacista (pogledajte mu nick), tako da se mora uzeti sa rezervom.
Naravno da je puno stoke medju izbjeglicama, ali ne mora se skakati na prvu.

p.s. Provjerio: nikakav kurs njemackog, vec u cekaonici biroa za azil i migracije (BAMF).
Ucesnika: 5
Komentar se odnosio na aktere snimka ne na sve izgbjeglice. Da ga je Hitler sam licno postavio mijenja li to cinjenicu da se stoka mastrafi stolicama koje je neko drugi platio dok pohadja kurs/ceka rjesavanje statusa koje im neko drugi finansira?
Reci to onima koji su poslije derbija cupali stolice na stadionu kojeg je neko drugi gradio/finansirao.
Naravno da nema opravdanja za ovo sto rade, ali takvi snimci se uglavnom koriste u cilju manipulacije mase i sirenja mrznje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5366 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

seln wrote: Reci to onima koji su poslije derbija cupali stolice na stadionu kojeg je neko drugi gradio/finansirao.
Naravno da nema opravdanja za ovo sto rade, ali takvi snimci se uglavnom koriste u cilju manipulacije mase i sirenja mrznje.
What about oni koji su poslije derbija cupali stolice :lol:

Opravdanja nema ni za to ponasanje, ni za mrznju, sve su to krajnosti, a razmisljanje u krajnostima i iskljucivost nisu bas pohvalne osobine.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5367 Re: Migranti u BiH

Post by seln »

_BataZiv_0809 wrote:
seln wrote: Reci to onima koji su poslije derbija cupali stolice na stadionu kojeg je neko drugi gradio/finansirao.
Naravno da nema opravdanja za ovo sto rade, ali takvi snimci se uglavnom koriste u cilju manipulacije mase i sirenja mrznje.
What about oni koji su poslije derbija cupali stolice :lol:

Opravdanja nema ni za to ponasanje, ni za mrznju, sve su to krajnosti, a razmisljanje u krajnostima i iskljucivost nisu bas pohvalne osobine.
Ti asli nisi procitao to sto sam napisao...
ja bih prvi ove havere doveo do granice, nabio nogom u pakas i rekao "selamicete mi sejha".
Ali ovakav video se ne postavlja da bi se pokazalo ponasanje tih pet jebaca koza, vec u svrhu dezavuiranja citave grupe, odnosno, izbjeglica kao takvih.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5368 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

seln wrote:
Ti asli nisi procitao to sto sam napisao...
ja bih prvi ove havere doveo do granice, nabio nogom u pakas i rekao "selamicete mi sejha".
Ali ovakav video se ne postavlja da bi se pokazalo ponasanje tih pet jebaca koza, vec u svrhu dezavuiranja citave grupe, odnosno, izbjeglica kao takvih.
Jesam i kazem ti komentarisem ponasanje stoke na videu, sira slika mi nije nezanimljiva, ali se njome nisam bavio. Slazem se da je video postavljen sa ciljem.

Bio je i onaj famozni video iz jeseni 2015 kad svaBski hipster donese kese hrane ili cega vec u prihvatni centar, okruzise ga gringosi i otese mu sve prije nego se snasao :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5369 Re: Migranti u BiH

Post by vjesticanametli »

Zato svabo sad svira afd :lol:
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#5370 Re: Migranti u BiH

Post by Tara the River »

seln wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
deer_hunter wrote:Kurs njemackog u Dortmundu, nesuglasice oko gramatike se najbolje rjesavaju stolicom u vugla :mrgreen:

https://www.facebook.com/PonosnoUzBiH/v ... 585419390/

Ja stoke
Video je postavio neki neonacista (pogledajte mu nick), tako da se mora uzeti sa rezervom.
Naravno da je puno stoke medju izbjeglicama, ali ne mora se skakati na prvu.

p.s. Provjerio: nikakav kurs njemackog, vec u cekaonici biroa za azil i migracije (BAMF).
Ucesnika: 5

Pa ovo onda sve mijenja. Sto nam prije ne rece ovu nadasve bitnu cinjenicu. Nije u redu divljati na kursu njemackog, ali zato itekako jeste (kaze seln) u cekaonici za azil i migracije. I ne vjerujte svojim ocima i usima (varaju vas), pogledajte nick prvo, donesite sud prije nego ste pogledali video. A da, cinjenica da je video postavila osoba sumnjivog nicka, apsolutno oslobadja krivice ove andjele u videu. Eto, to je objektivno rasudjivanje.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5371 Re: Migranti u BiH

Post by Hemel »

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5372 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Istini za volju ni drugoj strani ne manjka bisera. Upravo ova slika je potpisivana kao val izbjeglica iz Jugoslavije 90-tih. Negdje cak i kao evropske izbjeglice u WWII
PS: djecak sa šibicama je šampion foruma. Imo je on seriju od jedno 15-tak fake news :lol:
belfy
Posts: 7643
Joined: 06/08/2007 09:00

#5373 Re: Migranti u BiH

Post by belfy »

i ti seres kada se jasno vidi da je Neum u pitanju. i onda pitaju da li nam treba luka...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5374 Re: Migranti u BiH

Post by seln »

Tara the River wrote:
seln wrote: Video je postavio neki neonacista (pogledajte mu nick), tako da se mora uzeti sa rezervom.
Naravno da je puno stoke medju izbjeglicama, ali ne mora se skakati na prvu.

p.s. Provjerio: nikakav kurs njemackog, vec u cekaonici biroa za azil i migracije (BAMF).
Ucesnika: 5

Pa ovo onda sve mijenja. Sto nam prije ne rece ovu nadasve bitnu cinjenicu. Nije u redu divljati na kursu njemackog, ali zato itekako jeste (kaze seln) u cekaonici za azil i migracije. I ne vjerujte svojim ocima i usima (varaju vas), pogledajte nick prvo, donesite sud prije nego ste pogledali video. A da, cinjenica da je video postavila osoba sumnjivog nicka, apsolutno oslobadja krivice ove andjele u videu. Eto, to je objektivno rasudjivanje.
Idi ljubi Trumpovu sliku.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5375 Re: Migranti u BiH

Post by triconja »

Il su se migranti odjednom primirili ili je huskaska politika prema njima zatajila? :lol:

Nekoliko dana nikakvih vijesti, covjek bi reko da nema migranata u bosni :D
Locked