Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#4326 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

uglavnomja wrote:samo jeno pitanje za tebe:

kako ste vi dosli u svedsku?
sjeli u auto u bl i laganini do svecke i trazili azil na granici :-)

ili ste kao i velika vecina, ogromna, otisli preko neke organizacije, ck, raznih humanitanih itd ...
mozda nste imali dokumente, ali ste bili tu gdje je rat. tu ste registrovani, odatle ste odvedeni negdje dalje


svakako je yu pasos bio u nekom cudnom polozaju, ne postoji zemlja, pasos postoji ...



ima jos pitanja, koliko dugo ste vi bili na socijali?

kako mislis da poluspimen covjek na svom jeziku od 50+ godina nauci strani jezik? a zivi sa porodicom i u okruzenju gdje se govori iskljucivo njegov jezik (sanse da nadje posao su oko 0,0001%, a bez stalnog kontakta nema ni jezika)
Bilo je to vise od jednog pitanja ali slijedi ti odgovor na svako:

Sjeli u auto nismo jer su jedan auto na startu oduzeli za potrebe VRS kako se tad lijepo zvalo a koje je moj otac kao i hiljade drugih Banjalucana potpisalo pred ni manje ni vise nego pet uperenih cijevi, (bukvalno, ne lazem ti nista, ovo ti moze potvrditi svaki Banjalucanin!) a drugo smo uspjeli da pojedemo - prodali ga za 150 DEM i bili presretni. I gledali na sve nacine da izadjemo iz BL. Mamini i tatini YU-pasosi su bili istekli u aprilu 1992 i nije bilo sanse da ih produze niti da dobiju pasose BiH. Stoga je stari sredio nekakav YU pasos za kojeg sam kasnije saznao da je falsifikovan (sta kako, ne znam, ali tako su nam svedske institucije rekle) i na njega smo izasli sve cetvoro. Samo iz moje zgrade je 7 porodica na isti nacin izaslo.
Dosli smo autobusom, organizovan konvoj i nakon maltretiranja na prelazu na Raci (jer se putovalo preko Srbije) debeli policajac sa sitnim mexikanskim brcicima je iz nekog kurca naredio da okrecu autobuse nazad i tada smo svi bili spremni da prelazimo u Srbiju kako god. Srecom sve se to nekako smirilo.
Maltretiranje je nastavljeno na madjarskoj granici gdje su prva dva autobusa pustili, cekali smo na treci a onda su nas vratili ponovo nazad u Srbiju i to mrcvarenje je potrajalo nekoliko sati nakon sto smo uspjeli podmititi granicare. Tad je stari rekao staroj, meni i sestri "Idemo preko ovog kuruznog polja pjeske, jebes torbe, jebes sve - ja se u BL ne vracam". Nije bio jedini, bilo nas je jos.
Srecom, na kraju nas pustise, kako vec rekoh nakon sto smo ih podmitili.

Na socijali smo bili mozda godinu i po, dvije - uzmi u obzir i to da je tih godina bila ekonomska kriza. Stari je prvo dobio posao kao automehanicar i to je slabo bio placen dok ga nije nasavjetovao komsija Svedjanin da se prikljuci sindikatu i trazi kolektivni ugovor pa se plata malo povecala. Ali to je njemu bila odskocna daska. Medjutim gro nasih ljudi iz BiH je bio na socijali u ovim vecim gradovima gotovo do 1998-2000 kada su ovi poceli zavrtati slavine i govoriti "Eh dosta momci, vrijeme je da se nesto radi". Do tada niko nije htio raditi. Neki su se uspjeli i izvuci pa doci i do penzije a da kurcem nisu mrdnuli.

Da ostvaris pravo na socijalnu pomoc - ides na kurs jezika, prakse, obuke u poslu gdje fali radna snaga. Koliko je migranata njih sa 50+? Koliki procenat?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4327 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

Ommadawn wrote:
Kaligrafija wrote:Haj lijepo sa razumijevanjem, svi koji replicirate gluposti, procitajte ponovo moj post, jedno 6-7 puta, ako vam i tad nije jasno, tad se pomolite bogovima sa Olimpa i trazite upute...!

Hint 1: rekao sam, svi koji nisu iz ratnih podrucja... oni nisu izbjeglice....!

Hint 2: poredjenje sa bosanskim izbjeglicama, veze nema, niko nije bacao dokumente, lagao tamosnje vlasti... mnogi su zaboravili da su zapadne zemlje Evrope, vracale nase ljude nazad u Bosnu i Hercegovinu, nakon rata, cak su placani neki iznosi, onima koji dobrovoljno se vrate...neki su se snasli, na osnovu rodbine koja je duze vremena bila gore, neki su regularno dobili azil, neki su radne dozvole odmah dobijali, jer su iz potrebne struke, a generalno svi su se prilagodili zakonima zemlje gdje su boravili, naucili jezik, prilagodili se kulturi i danas njihova djeca, vise se identifikuju sa stranom zemljom gdje su se rodili ili odrasli, nego sa Bosnom i Hercegovinom...! Inace narodi bivse YU lako se uklapaju u bilo koje drustvo, za razliku od ovih plemenskih zajednica...primjer Somalijci u nordijskim zemljama, koji ne znaju beknut, njihov jezik i 20 godina poslije, traze socijalnu pomoc, a stancaju po desetero djece...! A takvi su i mnogi od ovih, ne svi, ali mnogi da...!

Hint 3: Zasto bi neko vracao nase ljude koji su otisli ovih godina da rade u Njemacku i druge zemlje EU!?? Nasi ljudi su prosli sve potrebne procedure koje traze te drzave, poziv poslodavca kao potreban kadar za rad tamo, nasli sami posao, pa predali za vizu, preko neke agencije, napravili ugovor, naucili jezik i dobili radnu dozvolu/vizu...oni nisu imigranti, oni su osobe na radu u stranoj zemlji i ta zemlja im moze otkazati radnu dozvolu, bilo kad ili po isteku same, ne mora je produziti...!

Jel sad jasnije, 90% ove rulje, bez dokumenata, nije iz zemalja zahvacenih ratom, nego idu u zemlje EU, kao da ce im tamo samo padati s neba...misle zivotni vijek provesti na tudjoj sisi, cast izuzetcima...!

Nema usporedbe sa nama iz BiH ili sa bilo kojim narodom iz bivse Yu...!

Pita neko iz mase, kako bi ih ubacio u avione, ko i u svim razvijenim zemljama, policija, granicne patrole i ostale agencije, hapsenje i na aerodrom...nemas dokumente, saznas identitet, negdje su se prijavili, Grcka, Srbija, Makedonija...trazi digitalnu bazu podataka od tih drzava i humanitarnih organizacija i bla bla...Ako je neko bas tvrdoglav i nece da kaze zemlju porijekla, a on Indijac, kazes ok, mi cemo ti pisati zemlju Pakistan i ides prvim avionom u Pakistan...! :D Pa da vidis sine hoce li progovoriti koja mu je zemlja porijekla...! Sto se tice glupog pitanja, kako bi ih slao, pa skupis grupu Pakistanaca, jedan avion u Pakistan, pa grupa Indijaca u Indiju, grupa Iranaca u Iran, problematicne iz ratnih podrucja, strogo u kolektivne centre iz kojih ne mogu izlaziti, tipa stare kasarne sa ogradom i naoruzanim cuvarima...! Normalnim ljudima iz ratnih podrucja sve bi obezbijedio, sve dok ne budu nasli regularan nacin da odu u EU ili dok se stanje u njihovim zemljama ne promijeni, pa budu zeljeli sami da idu svojoj kuci...!!

Toliko od mene, Mekticu ako citas, sve u avione i kuci! Jeftinije...!
Hajd lijepo pa sa razumijevanjem:
Hint 1: Sta je tacno definicija izbjeglice? Iz koja tri razloga ljudi traze azil?
Hint 2: Boldirano - nasi su dolazili bez dokumenata, sa laznim dokumentima! Moja porodica i hiljade njih je samo iz Banja Luke tako dosla.
Boldirano 2: pun kurac primjera nasih ljudi koji nisu naucili nas jezik niti se adaptovali u svedsko drustvo. Uzelo nekakve prijevremene penzije, 6 mjeseci su u BiH, dolaze u Svedsku kad treba podici pare na socijali - masa ih je takvih. U vecim gradovima izdaju svoje stanove na crno porodicama, mahom ovim novim pridoslim iz Sirije i Afganistana a nerijetko i raznim kriminalnim organizacijama. Za Dansku da ne govorim.
Somalijaca imas svakakvih ali moje licno iskustvo je da su sasvim okej ljudi, jedino si morao biti pazljiv pri zajebanciji ali to je vise pitanje mentaliteta. No kada sam ja imao povredu na poslu, Somalijac je zvao hitnu a nasi su govorili "E jebiga, sto nisi pazio? Kako si tako smotan".

90% ove, kako ih ti zoves rulje, se ne moze adaptirati u drustvo ali najmanje 75% moze, ukoliko se dovoljno daju resursi za to. No to nije u interesu desnicara koji su za to da se porez smanji. To sto 75% njih koji se uspiju adaptirati u drustvo moze ubuduce generirati novac - nije interesantno.

Sta ces na posljednje boldovano ukoliko im ne mozes ustvrditi identitet? Gdje ces ih poslati? Sta ako nije Indijac ili Pakistanac? Ili Iranac? Sta ako ne moze ni u maticnu zemlju u kojima nema ljudska prava iz raznih razloga?
Strogo problematicne iz ratnih podrucja ces u kolektivne centre kasarne i naoruzanim cuvarima - od cega onda to finansirati? Koliko dugo? I koliko ce to da kosta?
Prirodne katastrofe, zemljotresi, oluje, vulkanske erupcije, susa-glad, politicke izbjeglice, usljed ratnih razaranja...! Ove kategorije koje sam ja pobrojao, nisu ni jedna iz ovih zemalja, koje sam naveo...! Ima jos tu migranata iz zemalja koji ne pripadaju navedenoj kategoriji... Politicki azilanti takodje nisu, novinari, vojne licnosti, politicke licnosti, manjine i sl. su odavno dobile politicke azile u zemljama EU, ako su ugnjetavani, ako neki i sad dodju, mozes ih pobrojati na prste jedne ruke...! Znaci ovo izbjeglice nisu, osim Afganistanaca i Sirijaca...
Prvo nauci razlikovati pojmove i klasifikacije, pa se onda javi...!

Drugo, lazes! Milion ljudi sa laznim pasosima jel...!? U ratnom vihoru...jel...!? Nasim ljudima koji su bjezali je prvo bilo ponesi pasos, ponesi licnu, jebes sve ostalo...Ako slucajno nisu imali pasos, imali su licne, pa bi na prvim destinacijama, recimo u Sloveniji u nasoj ambasadi izvadili pasos...! Samo pitanje, ako su pod laznim dokumentima, usli u te zemlje, kako ti kazes nacionalni sport, kako su regulisali svoj ostanak i penzije, koje ti navodis, pod laznim imenima jel!? Laz...!

Nasi ljudi su vecinom vrijedni, ne cekaju milostinju, ako su i bili na socijali, jako brzo su se pozaposljavali, kad su naucili jezik...da je bilo onih koji se nisu snasli i koji su htjeli da iskoriste sistem, bilo je, ali taj broj je minoran. to ti je isto ko urbana legenda, "njih troje ima socijale ko platu inzinjera..." Djeca nasih ljudih su toliko prilagodjena drustvima u kojima su roditelji dosli, da ih skoro ne mozes razlikovati od domicilnog stanovnistva, osim po vanjstini i to je upitno...! Dodju u BiH i ne znaju mnogi beknut nas jezik, ali znaju savrseno jezik zemlje iz koje dolaze...!
Trece, jos jedna laz, ti meni na osnovu jednog Somalijca, peres sve njih, a pljujes sve nase, jer su ti pobogu rekli, sto nisi pazio, dpbro su ti i rekli, ja mislim da se ti stidis svog identiteta, ko si, sta si i odakle dolazis...!
Svedi, Danci, Norvezani, jako se pocinju radikalozovati kao drustvo, upravo zbog toga, sto su htjeli svima da pomognu i sve da prime, pa ih sad zajebaju u njihovim zemljama, preuzimaju kvartove, tjeraju policiju, najvise Somalijci i Afganistanci, plemenske zajednice...
Kad si cuo da je iko sa prostora bivse Yu, od nekog naroda, preuzeo kvart, tuce policiju, razbija sve zivo!?? Da se getoizira bilo kako!?? Nas narod drhti pred policijom u zapadnim zemljama, postuju sve zakone, oni se samo kurce kad dodju kuci u BiH, malo se ispusu i odose u red, rad, disciplinu...!
U ovo gore ne ubrajam organizovane kriminalne grupe iz bivse Yu, one su postojale daleko prije raspada, zajednicke nam drzave, a postoje i sad...oni su prica za sebe..I kad su se ubijali, ubijali su se izmedju sebe i po nalogu nam bivse zajednicke drzave Yu...npr. politicke disidente...Ali i ti takvi kakvi su bili opasni i sad koji su opasni, to su gospoda za ove divljake...On nece napasti obicnog prolaznika, djevojku, babu...cak kad ih uhvate u pljackama banke, domicilno stanovnisto se iscudjava da je taj neko lopov, pa kazu bio je divan decko, gospodin...bla bla...
Primjer USA, najbolje se vidi sta im je donijela Juzna Amerika, jedno veliko zlo, okrutne bande na svakom cosku, narko karteli, sa kojim vise ni jedna sluzba ne moze da izadje na kraj...djeca sa kojim bi se moglo raditi kako ti kazes, ne mogu da se odvoje od tog svijeta, od malena sa 9-10 godina se novace i dilaju drogu, a u tom dobu otprilike izvrse i svoje prvo ulazno ubistvo...! Slican scenario ceka i Evropu, ako se ovo ne zaustavi, neki su to vec i skontali, pa zatvaraju granice...!
Eto ako navedes jedno mjesto u Evropi gdje su se nasi ljudi getoizirali, gdje maltretiraju domicilno stanovnistvo, osim ako maltretiranje ne ukljucuje maltretiranje cevapima, burekom, sogan-dolmom itd. ja cu pojesti ovaj telefon sa kojeg pisem sad...!

Edit. za ovo ispaljivanje avionima, stojim iza svake svoje rijeci, bas kako sam napisao...
Mekticu, ispaljuj, jeftinije je...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#4328 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

Kaligrafija wrote:
Prirodne katastrofe, zemljotresi, oluje, vulkanske erupcije, susa-glad, politicke izbjeglice, usljed ratnih razaranja...! Ove kategorije koje sam ja pobrojao, nisu ni jedna iz ovih zemalja, koje sam naveo...! Ima jos tu migranata iz zemalja koji ne pripadaju navedenoj kategoriji... Politicki azilanti takodje nisu, novinari, vojne licnosti, politicke licnosti, manjine i sl. su odavno dobile politicke azile u zemljama EU, ako su ugnjetavani, ako neki i sad dodju, mozes ih pobrojati na prste jedne ruke...! Znaci ovo izbjeglice nisu, osim Afganistanaca i Sirijaca...
Prvo nauci razlikovati pojmove i klasifikacije, pa se onda javi...!

Drugo, lazes! Milion ljudi sa laznim pasosima jel...!? U ratnom vihoru...jel...!? Nasim ljudima koji su bjezali je prvo bilo ponesi pasos, ponesi licnu, jebes sve ostalo...Ako slucajno nisu imali pasos, imali su licne, pa bi na prvim destinacijama, recimo u Sloveniji u nasoj ambasadi izvadili pasos...! Samo pitanje, ako su pod laznim dokumentima, usli u te zemlje, kako ti kazes nacionalni sport, kako su regulisali svoj ostanak i penzije, koje ti navodis, pod laznim imenima jel!? Laz...!

Nasi ljudi su vecinom vrijedni, ne cekaju milostinju, ako su i bili na socijali, jako brzo su se pozaposljavali, kad su naucili jezik...da je bilo onih koji se nisu snasli i koji su htjeli da iskoriste sistem, bilo je, ali taj broj je minoran. to ti je isto ko urbana legenda, "njih troje ima socijale ko platu inzinjera..." Djeca nasih ljudih su toliko prilagodjena drustvima u kojima su roditelji dosli, da ih skoro ne mozes razlikovati od domicilnog stanovnistva, osim po vanjstini i to je upitno...! Dodju u BiH i ne znaju mnogi beknut nas jezik, ali znaju savrseno jezik zemlje iz koje dolaze...!
Trece, jos jedna laz, ti meni na osnovu jednog Somalijca, peres sve njih, a pljujes sve nase, jer su ti pobogu rekli, sto nisi pazio, dpbro su ti i rekli, ja mislim da se ti stidis svog identiteta, ko si, sta si i odakle dolazis...!
Svedi, Danci, Norvezani, jako se pocinju radikalozovati kao drustvo, upravo zbog toga, sto su htjeli svima da pomognu i sve da prime, pa ih sad zajebaju u njihovim zemljama, preuzimaju kvartove, tjeraju policiju, najvise Somalijci i Afganistanci, plemenske zajednice...
Kad si cuo da je iko sa prostora bivse Yu, od nekog naroda, preuzeo kvart, tuce policiju, razbija sve zivo!?? Da se getoizira bilo kako!?? Nas narod drhti pred policijom u zapadnim zemljama, postuju sve zakone, oni se samo kurce kad dodju kuci u BiH, malo se ispusu i odose u red, rad, disciplinu...!
U ovo gore ne ubrajam organizovane kriminalne grupe iz bivse Yu, one su postojale daleko prije raspada, zajednicke nam drzave, a postoje i sad...oni su prica za sebe..I kad su se ubijali, ubijali su se izmedju sebe i po nalogu nam bivse zajednicke drzave Yu...npr. politicke disidente...Ali i ti takvi kakvi su bili opasni i sad koji su opasni, to su gospoda za ove divljake...On nece napasti obicnog prolaznika, djevojku, babu...cak kad ih uhvate u pljackama banke, domicilno stanovnisto se iscudjava da je taj neko lopov, pa kazu bio je divan decko, gospodin...bla bla...
Primjer USA, najbolje se vidi sta im je donijela Juzna Amerika, jedno veliko zlo, okrutne bande na svakom cosku, narko karteli, sa kojim vise ni jedna sluzba ne moze da izadje na kraj...djeca sa kojim bi se moglo raditi kako ti kazes, ne mogu da se odvoje od tog svijeta, od malena sa 9-10 godina se novace i dilaju drogu, a u tom dobu otprilike izvrse i svoje prvo ulazno ubistvo...! Slican scenario ceka i Evropu, ako se ovo ne zaustavi, neki su to vec i skontali, pa zatvaraju granice...!
Eto ako navedes jedno mjesto u Evropi gdje su se nasi ljudi getoizirali, gdje maltretiraju domicilno stanovnistvo, osim ako maltretiranje ne ukljucuje maltretiranje cevapima, burekom, sogan-dolmom itd. ja cu pojesti ovaj telefon sa kojeg pisem sad...!

Edit. za ovo ispaljivanje avionima, stojim iza svake svoje rijeci, bas kako sam napisao...
Mekticu, ispaljuj, jeftinije je...
Ku Klux Klan likes this. Javi im se, možda te prime ;)
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4329 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

Ommadawn wrote:
Kaligrafija wrote:
Prirodne katastrofe, zemljotresi, oluje, vulkanske erupcije, susa-glad, politicke izbjeglice, usljed ratnih razaranja...! Ove kategorije koje sam ja pobrojao, nisu ni jedna iz ovih zemalja, koje sam naveo...! Ima jos tu migranata iz zemalja koji ne pripadaju navedenoj kategoriji... Politicki azilanti takodje nisu, novinari, vojne licnosti, politicke licnosti, manjine i sl. su odavno dobile politicke azile u zemljama EU, ako su ugnjetavani, ako neki i sad dodju, mozes ih pobrojati na prste jedne ruke...! Znaci ovo izbjeglice nisu, osim Afganistanaca i Sirijaca...
Prvo nauci razlikovati pojmove i klasifikacije, pa se onda javi...!

Drugo, lazes! Milion ljudi sa laznim pasosima jel...!? U ratnom vihoru...jel...!? Nasim ljudima koji su bjezali je prvo bilo ponesi pasos, ponesi licnu, jebes sve ostalo...Ako slucajno nisu imali pasos, imali su licne, pa bi na prvim destinacijama, recimo u Sloveniji u nasoj ambasadi izvadili pasos...! Samo pitanje, ako su pod laznim dokumentima, usli u te zemlje, kako ti kazes nacionalni sport, kako su regulisali svoj ostanak i penzije, koje ti navodis, pod laznim imenima jel!? Laz...!

Nasi ljudi su vecinom vrijedni, ne cekaju milostinju, ako su i bili na socijali, jako brzo su se pozaposljavali, kad su naucili jezik...da je bilo onih koji se nisu snasli i koji su htjeli da iskoriste sistem, bilo je, ali taj broj je minoran. to ti je isto ko urbana legenda, "njih troje ima socijale ko platu inzinjera..." Djeca nasih ljudih su toliko prilagodjena drustvima u kojima su roditelji dosli, da ih skoro ne mozes razlikovati od domicilnog stanovnistva, osim po vanjstini i to je upitno...! Dodju u BiH i ne znaju mnogi beknut nas jezik, ali znaju savrseno jezik zemlje iz koje dolaze...!
Trece, jos jedna laz, ti meni na osnovu jednog Somalijca, peres sve njih, a pljujes sve nase, jer su ti pobogu rekli, sto nisi pazio, dpbro su ti i rekli, ja mislim da se ti stidis svog identiteta, ko si, sta si i odakle dolazis...!
Svedi, Danci, Norvezani, jako se pocinju radikalozovati kao drustvo, upravo zbog toga, sto su htjeli svima da pomognu i sve da prime, pa ih sad zajebaju u njihovim zemljama, preuzimaju kvartove, tjeraju policiju, najvise Somalijci i Afganistanci, plemenske zajednice...
Kad si cuo da je iko sa prostora bivse Yu, od nekog naroda, preuzeo kvart, tuce policiju, razbija sve zivo!?? Da se getoizira bilo kako!?? Nas narod drhti pred policijom u zapadnim zemljama, postuju sve zakone, oni se samo kurce kad dodju kuci u BiH, malo se ispusu i odose u red, rad, disciplinu...!
U ovo gore ne ubrajam organizovane kriminalne grupe iz bivse Yu, one su postojale daleko prije raspada, zajednicke nam drzave, a postoje i sad...oni su prica za sebe..I kad su se ubijali, ubijali su se izmedju sebe i po nalogu nam bivse zajednicke drzave Yu...npr. politicke disidente...Ali i ti takvi kakvi su bili opasni i sad koji su opasni, to su gospoda za ove divljake...On nece napasti obicnog prolaznika, djevojku, babu...cak kad ih uhvate u pljackama banke, domicilno stanovnisto se iscudjava da je taj neko lopov, pa kazu bio je divan decko, gospodin...bla bla...
Primjer USA, najbolje se vidi sta im je donijela Juzna Amerika, jedno veliko zlo, okrutne bande na svakom cosku, narko karteli, sa kojim vise ni jedna sluzba ne moze da izadje na kraj...djeca sa kojim bi se moglo raditi kako ti kazes, ne mogu da se odvoje od tog svijeta, od malena sa 9-10 godina se novace i dilaju drogu, a u tom dobu otprilike izvrse i svoje prvo ulazno ubistvo...! Slican scenario ceka i Evropu, ako se ovo ne zaustavi, neki su to vec i skontali, pa zatvaraju granice...!
Eto ako navedes jedno mjesto u Evropi gdje su se nasi ljudi getoizirali, gdje maltretiraju domicilno stanovnistvo, osim ako maltretiranje ne ukljucuje maltretiranje cevapima, burekom, sogan-dolmom itd. ja cu pojesti ovaj telefon sa kojeg pisem sad...!

Edit. za ovo ispaljivanje avionima, stojim iza svake svoje rijeci, bas kako sam napisao...
Mekticu, ispaljuj, jeftinije je...
Ku Klux Klan likes this. Javi im se, možda te prime ;)
Pa da, kad nestane argumenata, pisanje uz vjetar...ili prdi u cabar...! Haj manet...bok, dovidjenja, bye...kako god ho's...!
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#4330 Re: Migranti u BiH

Post by Tara the River »

Klasika od strane neo-liberalnih ekstremista. Kada ih neko nadjaca u raspravi, kada nemaju validnih kontra-argumenata i kada se stanje na terenu ne slaze sa onim kako su oni sebi zamislili u svojim ispranim `rosy-glasses` mozgovima, onda prelaze na vrijedjanje, pa svoje sugovornike nazivaju nacistima, rasisitima, ku klux klan, fasistima, cuvarima logora itd. Zalosno je zaista koliko se covjek moze nisko spustiti.
Last edited by Tara the River on 20/09/2018 19:16, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4331 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Kaligrafija wrote:Pa da, kad nestane argumenata, pisanje uz vjetar...ili prdi u cabar...! Haj manet...bok, dovidjenja, bye...kako god ho's...!
kad ti razbije pricu kao beba zvecku :wink: momak ti nabroji gdje i kako se krsilo zakone a ti opet po svoje :roll:

Btw, ogromno ljudi iz BiH je otislo na crno prije rata, u toku rata i poslije rata. Odlazili su cak i ljudi koju uopste nisu bili iz BiH :wink: O tome kako se sve pakovalo u pravcu (obicno) Njemacke znaju oni koji su prezivjeli devedesete.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4332 Re: Migranti u BiH

Post by ¤ jelena ¤ »

Sreća je u nesreći što ova zemlja nije neka svjetski poznata turistička destinacija i što nemamo baš tako mnogo stranaca.

:run:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4333 Re: Migranti u BiH

Post by uglavnomja »

oma, ovo je off, ali moram, ukratko ...

sta mislis ciji su svi legendarni golfovi dvice sto su se vozali po sarajevu u ratu? nadam se da ne mislis da je svaki vozac svog golfa dovukao :-)


lokalna TO od auta do auta - aha, dizel, za potrebe armije ... i ti daj kljuceve i onda se poklopi usima i pozdravi sa autom
a sto se tice vozaca - vise me je bilo strah njih nego granata :run: ako je ko od njih i imao vozacku prije rata - auto i iskustvo nije




On topic

moje pitanje je vise bilo ironije :-) pila naopako
normalno da niko svojim autom u ratu nije otisao
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4334 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

CPT wrote:
Kaligrafija wrote:Pa da, kad nestane argumenata, pisanje uz vjetar...ili prdi u cabar...! Haj manet...bok, dovidjenja, bye...kako god ho's...!
kad ti razbije pricu kao beba zvecku :wink: momak ti nabroji gdje i kako se krsilo zakone a ti opet po svoje :roll:

Btw, ogromno ( ogroman ili veliki broj ) ljudi iz BiH je otislo ( otislo je )na crno prije rata, u toku rata i poslije rata. Odlazili su cak i ljudi koju uopste nisu bili iz BiH ( Ovo, mozda, treba da nesto znaci, vezano za sta...!??):wink: O tome kako se sve pakovalo u pravcu (obicno) Njemacke znaju oni koji su prezivjeli devedesete.
Cime, kako!? Iz licnog iskustva i par pobrojanih slucajeva iz licne perspektive, ma hajte, molim vas...?!!
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4335 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

Tara the River wrote:Klasika od strane neo-liberalnih ekstremista. Kada ih neko nadjaca u raspravi, kada nemaju validnih kontra-argumenata i kada se stanje na terenu ne slaze sa onim kako su oni sebi zamislili u svojim ispranim `rosy-glasses` mozgovima, onda prelaze na vrijedjanje, pa svoje sugovornike nazivaju nacistima, rasisitima, ku klux klan, fasistima, cuvarima logora itd. Zalosno je zaista koliko se covjek moze nisko spustiti.
Ma pusti ih, neka nabrajaju, oni su urbani, mi smo primitivni, dok ga neko od ovih ne mlatne, onda ce biti, kuku mama, pomozi...!!
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4336 Re: Migranti u BiH

Post by Fudo387 »

Kaligrafija wrote:
Tara the River wrote:Klasika od strane neo-liberalnih ekstremista. Kada ih neko nadjaca u raspravi, kada nemaju validnih kontra-argumenata i kada se stanje na terenu ne slaze sa onim kako su oni sebi zamislili u svojim ispranim `rosy-glasses` mozgovima, onda prelaze na vrijedjanje, pa svoje sugovornike nazivaju nacistima, rasisitima, ku klux klan, fasistima, cuvarima logora itd. Zalosno je zaista koliko se covjek moze nisko spustiti.
Ma pusti ih, neka nabrajaju, oni su urbani, mi smo primitivni, dok ga neko od ovih ne mlatne, onda ce biti, kuku mama, pomozi...!!
Naravno da ste primitivni.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4337 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Kaligrafija wrote:
CPT wrote:
Kaligrafija wrote:Pa da, kad nestane argumenata, pisanje uz vjetar...ili prdi u cabar...! Haj manet...bok, dovidjenja, bye...kako god ho's...!
kad ti razbije pricu kao beba zvecku :wink: momak ti nabroji gdje i kako se krsilo zakone a ti opet po svoje :roll:

Btw, ogromno ( ogroman ili veliki broj ) ljudi iz BiH je otislo ( otislo je )na crno prije rata, u toku rata i poslije rata. Odlazili su cak i ljudi koju uopste nisu bili iz BiH ( Ovo, mozda, treba da nesto znaci, vezano za sta...!??):wink: O tome kako se sve pakovalo u pravcu (obicno) Njemacke znaju oni koji su prezivjeli devedesete.
Cime, kako!? Iz licnog iskustva i par pobrojanih slucajeva iz licne perspektive, ma hajte, molim vas...?!!
Napisao sam ti ko i kako... Uostalom imas na YT reportazu iz devedesetih kako Bosanci preko sume odlaze prema Njemackoj, "uzivo". U jednom periodu je to bio skoro sport.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4338 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

Fudo387 wrote:
Kaligrafija wrote:
Tara the River wrote:Klasika od strane neo-liberalnih ekstremista. Kada ih neko nadjaca u raspravi, kada nemaju validnih kontra-argumenata i kada se stanje na terenu ne slaze sa onim kako su oni sebi zamislili u svojim ispranim `rosy-glasses` mozgovima, onda prelaze na vrijedjanje, pa svoje sugovornike nazivaju nacistima, rasisitima, ku klux klan, fasistima, cuvarima logora itd. Zalosno je zaista koliko se covjek moze nisko spustiti.
Ma pusti ih, neka nabrajaju, oni su urbani, mi smo primitivni, dok ga neko od ovih ne mlatne, onda ce biti, kuku mama, pomozi...!!
Naravno da ste primitivni.
Hvala, pozdrav za tebe i gospodju, sve najbolje!
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4339 Re: Migranti u BiH

Post by Fudo387 »

Kaligrafija wrote:

Hvala, pozdrav za tebe i gospodju, sve najbolje!
Pa ja, divljaner, i k tome, luzer. :-D
Pozdravi i ti svoju. :kiss:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4340 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

CPT wrote: Napisao sam ti ko i kako... Uostalom imas na YT reportazu iz devedesetih kako Bosanci preko sume odlaze prema Njemackoj, "uzivo". U jednom periodu je to bio skoro sport.
Ne pricamo o tome, nego o konstataciji da su skoro svi bili sa laznim pasosima, bez dokumenata i svi se lazno predstavljali...! Citaj...!
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4341 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Kaligrafija wrote:
CPT wrote: Napisao sam ti ko i kako... Uostalom imas na YT reportazu iz devedesetih kako Bosanci preko sume odlaze prema Njemackoj, "uzivo". U jednom periodu je to bio skoro sport.
Ne pricamo o tome, nego o konstataciji da su skoro svi bili sa laznim pasosima, bez dokumenata i svi se lazno predstavljali...! Citaj...!
Generalizacije i ta prica. Svi nisu, dosta njih jeste. Kao sto svi ovi ljudi nisu izbjeglice, neki jesu. Itd, itd, itd, itd. Kontas? Znaci radili smo to kao i oni. Jel to radilo 100.000 ili 200.000 je svejedno. Da smo u njihovoj poziciji ponasali bi se jednako ili (vjerovatno) jos gore. Niko te ne tjera da primis nekoga u kucu ili da nekoga (Boze sacuvaj) nahranis. Kako se ti ponasas prema ovim ljudima tako ce si drugi ponasi prema nasoj "sirotinji" vani. A ima je dosta.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4342 Re: Migranti u BiH

Post by Kaligrafija »

Fudo387 wrote:
Kaligrafija wrote:

Hvala, pozdrav za tebe i gospodju, sve najbolje!
Pa ja, divljaner, i k tome, luzer. :-D
Pozdravi i ti svoju. :kiss:
Zanimljiv izraz, divljaner, neka seosko-americka simbioza...!? Avlijaner, uporno laje, i ako mu kazes da ti se ne obraca...! Ah duso, jel to americka uvreda luzer, upravo si ti sa tim dokaz mojih tvrdnji, kako ste se lijepo uklopili u drustvo, da smo mi narod koji se najbolje asimilira, Borg bi nam zavidio...?! :thumbup:

Hvala, selami mojim, a pozdravi Derima i Selima, ako ih mozes dozvati...! :kiss:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4343 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

Sta ponasali se jednako - pa imamo koliko izbjeglica po svijetu i nigdje nisu posmatrani kao kreteni m.Ljudi rade normalne zivote vode. Obidji malo Evropu pa pogledaj Marokanske,Afganske,Pakistanske kvartove na sta to lici.

Eno ih tamo mjesec su ovde i prve rijeci “je*bem mater” ma nema bas isto kao nasi ljudi koji su ganjali papire po Njemackoj,Austriji itd.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4344 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:Sta ponasali se jednako - pa imamo koliko izbjeglica po svijetu i nigdje nisu posmatrani kao kreteni m.Ljudi rade normalne zivote vode. Obidji malo Evropu pa pogledaj Marokanske,Afganske,Pakistanske kvartove na sta to lici.

Eno ih tamo mjesec su ovde i prve rijeci “je*bem mater” ma nema bas isto kao nasi ljudi koji su ganjali papire po Njemackoj,Austriji itd.
Itekako su hebali mater... Sigurno se sjecas da su Austriji palili kolektivne... Sigurno znas kad su poceli napadi na dzamije u Svedskoj. Puno prije ovih iz "Maroka, Afganistana i Pakistana" :wink:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4345 Re: Migranti u BiH

Post by uglavnomja »

reportaza na yt :-) :jbt:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4346 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

uglavnomja wrote:reportaza na yt :-) :jbt:
znaci licna iskustva nisu ok, reportaze novinara nisu ok... sta tacno bi bilo ok i prihvatljivo?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4347 Re: Migranti u BiH

Post by Fudo387 »

Kaligrafija wrote:
Fudo387 wrote:
Kaligrafija wrote:

Hvala, pozdrav za tebe i gospodju, sve najbolje!
Pa ja, divljaner, i k tome, luzer. :-D
Pozdravi i ti svoju. :kiss:
Zanimljiv izraz, divljaner, neka seosko-americka simbioza...!? Avlijaner, uporno laje, i ako mu kazes da ti se ne obraca...! Ah duso, jel to americka uvreda luzer, upravo si ti sa tim dokaz mojih tvrdnji, kako ste se lijepo uklopili u drustvo, da smo mi narod koji se najbolje asimilira, Borg bi nam zavidio...?! :thumbup:

Hvala, selami mojim, a pozdravi Derima i Selima, ako ih mozes dozvati...! :kiss:
Pffffgg
Izvrnes novcanik i ispadne ti 23 marke, i hos nekom odredjivat dje ce ko zivit.
Fukaro.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4348 Re: Migranti u BiH

Post by uglavnomja »

CPT wrote:
uglavnomja wrote:reportaza na yt :-) :jbt:
znaci licna iskustva nisu ok, reportaze novinara nisu ok... sta tacno bi bilo ok i prihvatljivo?

reportaza traje obicno sat vremena ... i za taj sat vremena treba da pokrije citave devedesete, i to nekih 100.000 ljudi 8)

stvarno ne znam sta tu nije ok i prihvatjivo :oops:


inace na yt moze svako staviti sta god hoce, smiksati, frizirati, izmanipulisati ... sve po licnom nahodjenju
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4349 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

uglavnomja wrote:
CPT wrote:
uglavnomja wrote:reportaza na yt :-) :jbt:
znaci licna iskustva nisu ok, reportaze novinara nisu ok... sta tacno bi bilo ok i prihvatljivo?

reportaza traje obicno sat vremena ... i za taj sat vremena treba da pokrije citave devedesete, i to nekih 100.000 ljudi 8)

stvarno ne znam sta tu nije ok i prihvatjivo :oops:


inace na yt moze svako staviti sta god hoce, smiksati, frizirati, izmanipulisati ... sve po licnom nahodjenju
Da... austrijska TV je devedesetih znala sta ce biti 2018 (gatali?) pa su objavili reportazu o tome kako se Bosanci svercaju kroz sumu u Njemacku. Da zeznu nekog, za nesto... :-)

Dokumentarac nije analiza devedesetih vec je put jednog novinara i kamermana sa "migrantima" iz Bosne. Put su zavrsili u zatvoru onako usput jer su se izgubili.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4350 Re: Migranti u BiH

Post by uglavnomja »

CPT wrote: Da... austrijska TV je devedesetih znala sta ce biti 2018 (gatali?) pa su objavili reportazu o tome kako se Bosanci svercaju kroz sumu u Njemacku. Da zeznu nekog, za nesto... :-)

Dokumentarac nije analiza devedesetih vec je put jednog novinara i kamermana sa "migrantima" iz Bosne. Put su zavrsili u zatvoru onako usput jer su se izgubili.
cek malo, sad pricas o jednom putovanju jedne grupice ljudi sa novinarem kao o pravilu za ostalih par stoina hiljada :?:

de ba




i ja sa kim pokusavam razgovarati smisleno :run:
Locked