Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3576 Re: Migranti

Post by славянин »

kladusanka wrote:
insomnia78 wrote:To nije nikakvo opravdanje. Oni su samim ilegalnim ulaskom u BiH prekrsili zakon. Zasto bi iko bio iznad istog?
I ne opravdavam ih. Ali neću ih ni tereti za ono što nisu krivi.
Polako, da se malo udomace i da ih jos dodje - rodeo tek pocinje...
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71990
Joined: 03/10/2011 20:11

#3577 Re: Migranti

Post by Chloe »

славянин wrote:
kladusanka wrote:
insomnia78 wrote:To nije nikakvo opravdanje. Oni su samim ilegalnim ulaskom u BiH prekrsili zakon. Zasto bi iko bio iznad istog?
I ne opravdavam ih. Ali neću ih ni tereti za ono što nisu krivi.
Polako, da se malo udomace i da ih jos dodje - rodeo tek pocinje...
Ma ja, divno im u BiH pa samo gledaju kako da dodju i ostanu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3578 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Pa ako im se ne svidja uvijek mogu ostati u svojim stanima. Dalje od BiH nece
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3579 Re: Migranti

Post by славянин »

Rado bi oni dalje ali samo frakcija ce uspjeti nastaviti dalje - EU je stegla granice i jos ce ih stegnuti...
BIH nema kapacitete kao ni Srbija i Makedonija da ucini sto takvo = bit ce nam veselo..
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71990
Joined: 03/10/2011 20:11

#3580 Re: Migranti

Post by Chloe »

славянин wrote:Rado bi oni dalje ali samo frakcija ce uspjeti nastaviti dalje - EU je stegla granice i jos ce ih stegnuti...
Čuuj, i naših je gradjana po cijelom svijetu. Svakakvih. Migracije su u toku... . Hrvatsku i BiH svakodnevno napustaju njihovi gradjani... Oni naseljavaju druge države, neki drugi narodi će njihove itd. :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3581 Re: Migranti

Post by славянин »

kladusanka wrote:
славянин wrote:Rado bi oni dalje ali samo frakcija ce uspjeti nastaviti dalje - EU je stegla granice i jos ce ih stegnuti...
Čuuj, i naših je gradjana po cijelom svijetu. Svakakvih. Migracije su u toku... . Hrvatsku i BiH svakodnevno napustaju njihovi gradjani... Oni naseljavaju druge države, neki drugi narodi će njihove itd. :D
Nas covjek ode u Njemacku i u 90% slucajeva se dofati cigle,maltera itd. Znamo koliko iz inostranstva para dolazi u BiH zbog dijaspore.Kuce se prave itd.Pitaj tih par jesu li spremni nosati namjestaj ili mjesati beton itd ...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3582 Re: Migranti

Post by triconja »

kladusanka wrote:
славянин wrote:Rado bi oni dalje ali samo frakcija ce uspjeti nastaviti dalje - EU je stegla granice i jos ce ih stegnuti...
Čuuj, i naših je gradjana po cijelom svijetu. Svakakvih. Migracije su u toku... . Hrvatsku i BiH svakodnevno napustaju njihovi gradjani... Oni naseljavaju druge države, neki drugi narodi će njihove itd. :D
Eee, al zato oni ne spavaju po stepenicama i stanicama, vego nedje plate i tuj spavaju :izet: :D
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#3583 Re: Migranti

Post by shheff »

imam stvarno razumijevanja i empatiju, stvarno ima puno migranata i gladnih, kao i ovdje ljudi. Imam primjer od prije 10-ak dana, 18g mladic iz Pakistana i prolazim pored njega da ga ja nisam prvi pitao nesto ne bi on mene prvi onako suzdrzan, slab sa engleskim ugl. sa 4 prijatelja, imaju jedan obrok, nemaju para gladni, povedem ga u pekaru, nece nista (meni cudno), jedva mi objasni da hoce u market, prvo kad je usao uzeo 5kg brasna (tad mi je bilo jasno da hoce sto vise hrane za to para sto cu potrositi), 1l mlijeka, 1l ulja, povrce razno, karabataci i krila, dakle najosnovnije za jesti, a da sto vise bude... i nazalost medju njima je puno problematicnih, pije se dosta, kupuju rizle na kiosku, dobacuju curicama....

ali postoji i druga strana price i bosanski covjek koga siluju fasisti na vlasti i njihove uhljeb strukture zadnjih 25g. i on ne napada nikog, ni premijere, ni ministra, ni policajca, ni salterusu.. uci njemacki i placa casove, medicinska vanredno-a banda samo povecava ispite i troskove, ide pred ambasadu kisne, dobije 3x odbijenicu, ali ceka opet 4. put kao pasce, i ode u EU nekako, radi najslabije placen posao i suti, placa gore sve i ne pravi problem, bori se da dovede zenu 2-3g, svaki papir ima, legalno prelazi granicu, ima dokumente, ima boraviste, placa stan i rezije, i jos posalje u BiH, gdje uhljeb preko PDV-a i raznih poreza opet dobije platu sto ne radi nista i sto "otjera" ovog mucenika..
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3584 Re: Migranti

Post by CPT »

insomnia78 wrote:To nije nikakvo opravdanje. Oni su samim ilegalnim ulaskom u BiH prekrsili zakon. Zasto bi iko bio iznad istog?
A Bosna i Bosanci poznati po postovanju zakona. Pogotovo u vezi migracije :-) :lol:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#3585 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

CPT wrote:
insomnia78 wrote:To nije nikakvo opravdanje. Oni su samim ilegalnim ulaskom u BiH prekrsili zakon. Zasto bi iko bio iznad istog?
A Bosna i Bosanci poznati po postovanju zakona. Pogotovo u vezi migracije :-) :lol:
Kako ti koji sebe smatras strancem u Bosni mozes davati misljenje o drzavi cije zakone ne poznajes?

Dosad si dokazao da o temi migracije u Bosni ne znas ama bas nista. Ti uopce ne poznajes zakone, pravni i finansijski okvir niti operativnu strukturu koja bi se trebala angazovati na rjesavanju ovog pitanja. Jedino znas pricati sta bi trebalo (a ni to pojma nemas) i podsmijavati se Bosni i Bosancima. Tako pokazujes sliku o sebi. Mali, iskompleksirani migrant koji se smije zemlji u kojoj je rodjen nesvjestan da se tako smije i vlastitim roditeljima. Mujo iz vica, to si ti.

Simpaticno koliko generaliziras cijelu drzavu i cijeli narod u negativnom svjetlu istovremeno isticuci svoju humanost i pravednost. To nije lijepo. Ovdje mi takve zovemo imenima nekih organa koji sluze za izbacivanje otpadnih materija iz tijela. Ne znam kako takve kao ti zovu u tvojoj drzavi. Sigurno ne lijepim imenima. Ne sumnjam da su te tako cesto (pogrdno) zvali zemljaci nove domovine. I jos zovu. Takav kao ti nigdje nije prispio. Na pola puta, izmedju Bosne koju ne zna i nove domovine koja ga ne zeli. I takav ces i ostati.

Ima na ovim juznim prostorima jedna pjesmica o takvima kao ti...Zelis je cuti?
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#3586 Re: Migranti

Post by BlackRiver »

Sve ovo nekako i prolazi dok ne dodje zima, ili dok ne padne mrtva glava. A kad se to desi, vidjet ces onda belaja brale moj. U Krajini ionako preovladava misljenje da Sarajevo salje migrante jer ih jednostavno boli neka stvar za Krajinom. A iskreno, to i nije toliko daleko od istine. Nadam se da ce se sve ovo rijesiti, ali za sada se cini: "poslije oktobra, ko' ziv ko' mrtav" :D
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3587 Re: Migranti

Post by Truba »

sarajevo se ne brine za ilidžu a ne za krajinu
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3588 Re: Migranti

Post by triconja »

BlackRiver wrote:Sve ovo nekako i prolazi dok ne dodje zima, ili dok ne padne mrtva glava. A kad se to desi, vidjet ces onda belaja brale moj. U Krajini ionako preovladava misljenje da Sarajevo salje migrante jer ih jednostavno boli neka stvar za Krajinom. A iskreno, to i nije toliko daleko od istine. Nadam se da ce se sve ovo rijesiti, ali za sada se cini: "poslije oktobra, ko' ziv ko' mrtav" :D
Sta kazes mogo bi neko ubijat migrante? Ma hajte molim vas, ovdje ima konja i divljaka ali takvih da ima ne vjerujem.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71990
Joined: 03/10/2011 20:11

#3589 Re: Migranti

Post by Chloe »

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3590 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Ti se uvalila sa spancima markice se samo slijezu?
Da ‘ove kriza potrajati, bog da te vidi, a?
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#3591 Re: Migranti

Post by BlackRiver »

triconja wrote:Sta kazes mogo bi neko ubijat migrante? Ma hajte molim vas, ovdje ima konja i divljaka ali takvih da ima ne vjerujem.
Kazem da ce ti ljudi vremenom postajati sve ocajniji, a kada zima stisne, tek cemo onda vidjeti prave probleme.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3592 Re: Migranti

Post by CPT »

svjezi_ustipak wrote:
CPT wrote:
insomnia78 wrote:To nije nikakvo opravdanje. Oni su samim ilegalnim ulaskom u BiH prekrsili zakon. Zasto bi iko bio iznad istog?
A Bosna i Bosanci poznati po postovanju zakona. Pogotovo u vezi migracije :-) :lol:
Kako ti koji sebe smatras strancem u Bosni mozes davati misljenje o drzavi cije zakone ne poznajes?

Dosad si dokazao da o temi migracije u Bosni ne znas ama bas nista. Ti uopce ne poznajes zakone, pravni i finansijski okvir niti operativnu strukturu koja bi se trebala angazovati na rjesavanju ovog pitanja. Jedino znas pricati sta bi trebalo (a ni to pojma nemas) i podsmijavati se Bosni i Bosancima. Tako pokazujes sliku o sebi. Mali, iskompleksirani migrant koji se smije zemlji u kojoj je rodjen nesvjestan da se tako smije i vlastitim roditeljima. Mujo iz vica, to si ti.

Simpaticno koliko generaliziras cijelu drzavu i cijeli narod u negativnom svjetlu istovremeno isticuci svoju humanost i pravednost. To nije lijepo. Ovdje mi takve zovemo imenima nekih organa koji sluze za izbacivanje otpadnih materija iz tijela. Ne znam kako takve kao ti zovu u tvojoj drzavi. Sigurno ne lijepim imenima. Ne sumnjam da su te tako cesto (pogrdno) zvali zemljaci nove domovine. I jos zovu. Takav kao ti nigdje nije prispio. Na pola puta, izmedju Bosne koju ne zna i nove domovine koja ga ne zeli. I takav ces i ostati.

Ima na ovim juznim prostorima jedna pjesmica o takvima kao ti...Zelis je cuti?
Kakve veze imaju zakon BiH sa migracijama? Ako nisi shvatio (a vidim nisi) Bosanci redovno krse zakone (tu ne mislim na BiH) prilikom migracije u trece zemlje. To nije tako od juce vec zadnjih 50tak godina. Trazi sve od udaje/zenidbe za novac pa do svercanja preko granice. Sad svi veci katolici od Pape. Donacije i humanitarna takodje nesto nepoznato na ovim prostorima....

Ja nikad nisam generalizovao Bosnu ili Bosance. Ja sam Bosanac, rodjen u BiH. Znam proslost svoje obitelji a i svog naroda. A neki ste ocigledno zaboravili devedesete. Oni koji pisaju po ovoj sirotinji na isti nacin pisaju i po Bosanci, pogotovo muslimanima. Ko se pridruzi fasistima mogao bi brzo zazaliti jer ce i njemu brzo pokucati na vrata.
BiH nije unikum na ovoj planeti. Niko od BiH rjesevanja probleme. Jos manje je od ovisno od "pravnih, finanskijskih ili operativnih struktura BiH".
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#3593 Re: Migranti

Post by Roccohljup »

Black swan wrote:sarajevo se ne brine za ilidžu a ne za krajinu
'ta će se brinuti kad nisu dio grada :D :D :D
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3594 Re: Migranti

Post by Janjicar »

@CPT koliko si ozbiljan najbolje pokazuje tvoja druga i sedma rečenica.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3595 Re: Migranti

Post by Truba »

Third world peoples escape the dysfunctions of their countries, and bring those dysfunctions with them to first world countries.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#3596 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

CPT wrote:
Kakve veze imaju zakon BiH sa migracijama?".
Na bosanskohercegovackom forumu na temi koja je pokrenuta kad su se pojavili prve vece grupe migranata u BiH i koja se zove MIgranti. ti pitas kakve veze imaju zakoni BiH sa migracijama... Ne zvuci obecavajuce no u skladu je sa tvojom ( turobnom) pojavom.

Migracije su u Bih obuhvacene Ustavom, Zakonom o azilu i Zakonom o strancima. NJima se u ovoj drzavi bavi nekoliko razlicitih sektora. U ovoj drzavi se razlikuje pojam ilegalnog imigranta (koji je 99.9 % ovih sada), legalni imigrant i azilant. Realni problemi o kojima govorimo na ovoj temi su posljedica provodjenja i nesprovodjenja navedenih zakona. Ti nisi neko ko moze komentarisati ista na temu migracija u ovoj zemlji jer nemas pojma o onome sto se desava na terenu niti znas realne probleme sa kojima se ova drzava i njeni gradjani susrecu. Supalj si i ne znas gdje propustas. Jedino sta znas hvatati ljude za rijec i etiketirati vazuci rijeci sugovornika pokusavajuci dokazati da nesto znas a u biti si nevaspitana neznalica.
CPT wrote:

A neki ste ocigledno zaboravili devedesete. Oni koji pisaju po ovoj sirotinji na isti nacin pisaju i po Bosanci, pogotovo muslimanima. Ko se pridruzi fasistima mogao bi brzo zazaliti jer ce i njemu brzo pokucati na vrata


nisi pozvan da pricas o devedesetim i sta se tada desavalo. bio si dijete i kao takav nisi validan sugovornik. drzati pridike o tome ko je i sta zaboravio ne mozes jer da si zapamtio devedesete ne bi se smijao Bosni i Bosancima uvijek ih prikazujuci u negativnom svjetlu. radi takvih ulizica koji su se smijali ovoj zemlji i ovom narodu su se devedesete desile. ti si taj koji na ovoj temi pisas po Bosancima i ti si taj koji se pridruzuje fasistima koji ovu zemlju svakodnevno cerece. ti nemas sta pricati o fasistima i fasizmu, posebno Bosancima koji su prosli i jos uvijek prolaze kroz sve torture koje fasizam nosi sa sobom.


covjek koji napise ovo:
CPT wrote: Bosanci redovno krse zakone (tu ne mislim na BiH) prilikom migracije u trece zemlje. To nije tako od juce vec zadnjih 50tak godina. Trazi sve od udaje/zenidbe za novac pa do svercanja preko granice. Sad svi veci katolici od Pape. Donacije i humanitarna takodje nesto nepoznato na ovim prostorima....

onda u sljedecem pasusu napise ovo:
CPT wrote:
Ja nikad nisam generalizovao Bosnu ili Bosance.
sam vidis koliko si kontradiktoran.


imas ogromnu dozu ksenofobije prema Bosancima. Valjda se takvim podsmijavanjem Bosancima dodvoravas u toj sredini pokusavajuci da pokazes kako si dalek od Bosne. A u stvari si samo Mujo iz vica, imigrant koji ce uvijek ostati na pola puta. Niti Bosanac, niti gradjanin druge zemlje. Uvijek svuda po malo a ustvari nigdje.


CPT wrote:BiH nije unikum na ovoj planeti. Niko od BiH rjesevanja probleme. Jos manje je od ovisno od "pravnih, finanskijskih ili operativnih struktura BiH".
ovo ti na bosanskom (koji slabo govoris) ne znaci nista. zvuci besmisleno. probaj prevesti na bosanski sa jezika na kojem svakodnevno komuniciras i koji intimno smatras svojim.


nego hoces li da cujes pjesmu koju ovi juznjacki narodi imaju o takvima kao ti? savrseno te opisuje.
Last edited by svjezi_ustipak on 19/07/2018 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3597 Re: Migranti

Post by Janjicar »

@svjezi ustipak
jel to ta ?
https://www.youtube.com/watch?v=U_1B5h6I6Y0 :lol:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#3598 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

jok...probaj dalje


:D




toplo :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3599 Re: Migranti

Post by triconja »

Janjicar wrote:@svjezi ustipak
jel to ta ?
https://www.youtube.com/watch?v=U_1B5h6I6Y0 :lol:
Ja muzike i govana breco :lol: :lol: :lol:
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#3600 Re: Migranti

Post by Hakiz »

Black swan wrote:sarajevo se ne brine za ilidžu a ne za krajinu
A nije da sama Ilidža i njen sultan Memić nemaju ništa sa tim...
Locked