Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3476 Re: Migranti

Post by triconja »

CPT wrote: Trebali bi siriti histeriju i ksenofobiju kao desnicar u Evropi. Sto je inace jako pametna stvar za Bosance, pogotovo muslimane. O tome sta ce biti sa tim ljudi nece odlucivati male drzave, pogotovo ne BiH. Ako Bosanci ne odlucuju onda ne bi trebalo da se brukuju vec urade koliko mogu da pomognu ljudima. Niko od njih ne moze ostati u BIH cak i da zeli. A 99.9999999% ne zeli. Cemu onda histerija? Da se hrani fasizam?

Politicka opcija koja pljuje po ovoj sirotinji redovno hebe sve po redu i Bosancima/muslimanima/itd... Onako usput.
Lahko ti je tu propagandu prosipat nama, haj probaj u drugom entitetu :lol: :lol: :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3477 Re: Migranti

Post by CPT »

triconja wrote:
CPT wrote: Trebali bi siriti histeriju i ksenofobiju kao desnicar u Evropi. Sto je inace jako pametna stvar za Bosance, pogotovo muslimane. O tome sta ce biti sa tim ljudi nece odlucivati male drzave, pogotovo ne BiH. Ako Bosanci ne odlucuju onda ne bi trebalo da se brukuju vec urade koliko mogu da pomognu ljudima. Niko od njih ne moze ostati u BIH cak i da zeli. A 99.9999999% ne zeli. Cemu onda histerija? Da se hrani fasizam?

Politicka opcija koja pljuje po ovoj sirotinji redovno hebe sve po redu i Bosancima/muslimanima/itd... Onako usput.
Lahko ti je tu propagandu prosipat nama, haj probaj u drugom entitetu :lol: :lol: :lol:
da, "drugi entitet" kao ideal demokracije, ljudskih prava i normalnosti....

drugi put mozes i Talibane spomenuti, jednako relevantno :roll:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3478 Re: Migranti

Post by pustopoljina »

Sve je ok, migrante se mora negdje smjestiti, ali ima li mektic digitron da izracuna gubitak koji sedra i usk imaju?
Sedra radi i sedra ima odlicnu lokaciju...sedra nije napusteni hotel koji zjapi prazan u sred nicega.
Kako bi se godisnja regata odrzavala? I koliko bi se migrantske djece ugusilo u uni?
Dajte ljudima objekat koji nije u upotrebi i prilagodite ga kolektivnom smjestaju.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3479 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

pustopoljina wrote:Sve je ok, migrante se mora negdje smjestiti, ali ima li mektic digitron da izracuna gubitak koji sedra i usk imaju?
Sedra radi i sedra ima odlicnu lokaciju...sedra nije napusteni hotel koji zjapi prazan u sred nicega.
Kako bi se godisnja regata odrzavala? I koliko bi se migrantske djece ugusilo u uni?
Dajte ljudima objekat koji nije u upotrebi i prilagodite ga kolektivnom smjestaju.
:nevjerujem: :ups:
http://www.rtvusk.ba/vijest/mektic-sada ... edra/22230

I g.Mektic kao da nije sav sa sobom. :twisted:
Halo G.Mekticu kakav hotel sedra - jesil ti citav.
Nadam se da to biscani nece dozvoliti (Suhro mobilisi gradjane - svi na proteste). :cry:
Nesmije se dozvoliti da se dobrota gradjana na ovaj nacin iskoristava. :evil:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#3480 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

CPT wrote: Ako Bosanci ne odlucuju onda ne bi trebalos da se brukuju vec urade koliko mogu da pomognu ljudima.

Kako ti predlazes da pomognemo tim ljudima?
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3481 Re: Migranti

Post by BHCluster »

svjezi_ustipak wrote:
CPT wrote: Ako Bosanci ne odlucuju onda ne bi trebalos da se brukuju vec urade koliko mogu da pomognu ljudima.

Kako ti predlazes da pomognemo tim ljudima?
Hrana, voda, kupanje, zdravstveni pregled i brzi prevoz do Hrvatske granice. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66196
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3482 Re: Migranti

Post by _BataZiv_0809 »

Sjooo najgora vrsta suplje...TREBAte se malo organizovat....TREBA država neš duradi....TREBA ovo TREBA ono, a sve tudjim kurcem preko gloginja
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#3483 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

BHCluster wrote:
svjezi_ustipak wrote:
CPT wrote: Ako Bosanci ne odlucuju onda ne bi trebalos da se brukuju vec urade koliko mogu da pomognu ljudima.

Kako ti predlazes da pomognemo tim ljudima?
Hrana, voda, kupanje, zdravstveni pregled i brzi prevoz do Hrvatske granice. :mrgreen:
Pa Hrvatska ih vraca u zemlju iz koje su dosli - BiH.
To isto treba BiH da radi - znaci vracaj ih u zemlju iz koje su dosli, Srbiju ili Crnu Goru.
Nebi me cudilo da ovo sve ide u reziji Vucka i Dode kako bi Mekti zabiberili. :cry:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3484 Re: Migranti

Post by CPT »

svjezi_ustipak wrote:
CPT wrote: Ako Bosanci ne odlucuju onda ne bi trebalos da se brukuju vec urade koliko mogu da pomognu ljudima.

Kako ti predlazes da pomognemo tim ljudima?
Za pocek malo manje pljuvanja, malo manje generalizacije, malo manje ksenofobije i generalno fasizma.... Ako mozes pomoci super, ako ne mozes niko te nece prisilit. Niko od tih ljudi nece ostati u Bosni. Drzava treba potegnuti sto vise novac iz EU za njihovo zbrinjavanje i uraditi sta moze za njih. A sve ostalo nije u rukuma BiH.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3485 Re: Migranti

Post by CPT »

_BataZiv_0809 wrote:Sjooo najgora vrsta suplje...TREBAte se malo organizovat....TREBA država neš duradi....TREBA ovo TREBA ono, a sve tudjim kurcem preko gloginja
Eto komsija Hamco ce nesto uraditi... Takve stvari TREBA drzava uraditi. Takve stvari uvijek DRZAVA treba uraditi. To je i generalno domena drzave u svakoj drzavi na ovom planetu.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3486 Re: Migranti

Post by CPT »

pustopoljina wrote:Sve je ok, migrante se mora negdje smjestiti, ali ima li mektic digitron da izracuna gubitak koji sedra i usk imaju?
Sedra radi i sedra ima odlicnu lokaciju...sedra nije napusteni hotel koji zjapi prazan u sred nicega.
Kako bi se godisnja regata odrzavala? I koliko bi se migrantske djece ugusilo u uni?
Dajte ljudima objekat koji nije u upotrebi i prilagodite ga kolektivnom smjestaju.
Kakav humanizam, moral i ljudski vrh... BH izbjeglice (a i migranti) su sigurno fantasticno djelovali na turizam drzava u kojim su smjesteni. Cuj, kakav ce "gubitak imati" :shock: nakon sto je dobar dio BH proveo 4 godine praveci "minus" turizmu.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3487 Re: Migranti

Post by pustopoljina »

CPT wrote:
pustopoljina wrote:Sve je ok, migrante se mora negdje smjestiti, ali ima li mektic digitron da izracuna gubitak koji sedra i usk imaju?
Sedra radi i sedra ima odlicnu lokaciju...sedra nije napusteni hotel koji zjapi prazan u sred nicega.
Kako bi se godisnja regata odrzavala? I koliko bi se migrantske djece ugusilo u uni?
Dajte ljudima objekat koji nije u upotrebi i prilagodite ga kolektivnom smjestaju.
Kakav humanizam, moral i ljudski vrh... BH izbjeglice (a i migranti) su sigurno fantasticno djelovali na turizam drzava u kojim su smjesteni. Cuj, kakav ce "gubitak imati" :shock: nakon sto je dobar dio BH proveo 4 godine praveci "minus" turizmu.
Daj ne lupaj gluposti.
To sto ljudima DEFINITIVNO treba pomoci, ne znaci da nasi vlastodrsci trebaju biti tradicionalno glupi i nepromisljeni.
Niko nema koristi od smjestaja u sedri. Ni bosna, ni migranti.
Koliko god se nekom cinilo nemoguce i glupo, jos uvijek ima ljudi koji ne znaju plivati i smjestiti takve u sred ljeta pored takve vode kakva je una je nepromisljeno.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180705119
Jedan clanak koji govori o tome sto sam jutros napisala.
Ne treba biti vidovit zato, nego razmisljati logicno.
To sto me zoves moralnom gromadom sto u citavoj situaciji mislim da ne moras jos i minus praviti bez IKAKVE potrebe...s tim mogu zivjeti bez beda.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3488 Re: Migranti

Post by CPT »

pustopoljina wrote:
CPT wrote:
pustopoljina wrote:Sve je ok, migrante se mora negdje smjestiti, ali ima li mektic digitron da izracuna gubitak koji sedra i usk imaju?
Sedra radi i sedra ima odlicnu lokaciju...sedra nije napusteni hotel koji zjapi prazan u sred nicega.
Kako bi se godisnja regata odrzavala? I koliko bi se migrantske djece ugusilo u uni?
Dajte ljudima objekat koji nije u upotrebi i prilagodite ga kolektivnom smjestaju.
Kakav humanizam, moral i ljudski vrh... BH izbjeglice (a i migranti) su sigurno fantasticno djelovali na turizam drzava u kojim su smjesteni. Cuj, kakav ce "gubitak imati" :shock: nakon sto je dobar dio BH proveo 4 godine praveci "minus" turizmu.
Daj ne lupaj gluposti.
To sto ljudima DEFINITIVNO treba pomoci, ne znaci da nasi vlastodrsci trebaju biti tradicionalno glupi i nepromisljeni.
Niko nema koristi od smjestaja u sedri. Ni bosna, ni migranti.
Koliko god se nekom cinilo nemoguce i glupo, jos uvijek ima ljudi koji ne znaju plivati i smjestiti takve u sred ljeta pored takve vode kakva je una je nepromisljeno.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180705119
Jedan clanak koji govori o tome sto sam jutros napisala.
Ne treba biti vidovit zato, nego razmisljati logicno.
To sto me zoves moralnom gromadom sto u citavoj situaciji mislim da ne moras jos i minus praviti bez IKAKVE potrebe...s tim mogu zivjeti bez beda.
To je sam izgovor. Ti ljudi su smetali i u parku, i u nekoj hercegovackoj vukohebini... Sedra je eto, Pariz.
Sta mislis koliko "plusa" su BH izbjeglice napravile po HR hotelima devedesetih? Ili prosjecnom kolektivnom centru u HR i SLO?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3489 Re: Migranti

Post by pustopoljina »

Je li se mi mozda poznajemo? Otkuda ti pravo da tvrdis da je ono sto pisem samo izgovor?
-turizam u hrvatskoj je bio na vrlo niskom nivou, ne zbog prihvatanja bosanskih izbjeglica, nego zbog neposrednih ratnih aktivnosti. Tzv.rsk je bila izmedju glavnog grada i jadranske obale.
Dubrovnik i zadar i sibenik su bili ratna zona...istra nije, ali je primala i bosanske i hrvatske i srpske izbjeglice i turistima bila i bez toga neprivlacna kao dio zemlje koja je u ratu. Ti hoteli i ostali smjestajni kapaciteti jesu bili prazni.
U austriji je kolektivni smjestaj znao biti i prazna kasarna i kasarna iz doba k&k i napusteni pansioni na brdu van grada, gdje su prvo morali ponovo uvesti struju...
Bosna nije zemlja koja si moze dopustiti luksuz da ne razmislja sta i gdje i kako.
Agrokomerc npr. ima jos praznih zgrada u kojima su radnici radili u smjenama i gdje postoji dovoljan br mokrih cvorova...sto je i bila prvobitna ideja.
Meni oni uopce ne smetaju u skoli u boricima, tj. U gradu, ako im se napravi adekvatan smjestaj. Ne smetaju mi ni po parku, kao neko ko bezveze sjedi na klupi... Smeta mi da nemaju gdje spavati i gdje se okupati, da gluhare po parku jer nemaju gdje biti i sta raditi...ali to sto je ljudska duznost pomoci ljudima u nevolji, ne mora ici na stetu ono malo objekata sto radi i sto ima kakvu takvu dobit.
Siromasnije domace stanovnistvo moze biti samo vise,nikako manje, neprijateljski raspolozeno prema migrantima.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3490 Re: Migranti

Post by CPT »

pustopoljina wrote:Je li se mi mozda poznajemo? Otkuda ti pravo da tvrdis da je ono sto pisem samo izgovor?
-turizam u hrvatskoj je bio na vrlo niskom nivou, ne zbog prihvatanja bosanskih izbjeglica, nego zbog neposrednih ratnih aktivnosti. Tzv.rsk je bila izmedju glavnog grada i jadranske obale.
Dubrovnik i zadar i sibenik su bili ratna zona...istra nije, ali je primala i bosanske i hrvatske i srpske izbjeglice i turistima bila i bez toga neprivlacna kao dio zemlje koja je u ratu. Ti hoteli i ostali smjestajni kapaciteti jesu bili prazni.
U austriji je kolektivni smjestaj znao biti i prazna kasarna i kasarna iz doba k&k i napusteni pansioni na brdu van grada, gdje su prvo morali ponovo uvesti struju...
Bosna nije zemlja koja si moze dopustiti luksuz da ne razmislja sta i gdje i kako.
Agrokomerc npr. ima jos praznih zgrada u kojima su radnici radili u smjenama i gdje postoji dovoljan br mokrih cvorova...sto je i bila prvobitna ideja.
Meni oni uopce ne smetaju u skoli u boricima, tj. U gradu, ako im se napravi adekvatan smjestaj. Ne smetaju mi ni po parku, kao neko ko bezveze sjedi na klupi... Smeta mi da nemaju gdje spavati i gdje se okupati, da gluhare po parku jer nemaju gdje biti i sta raditi...ali to sto je ljudska duznost pomoci ljudima u nevolji, ne mora ici na stetu ono malo objekata sto radi i sto ima kakvu takvu dobit.
Siromasnije domace stanovnistvo moze biti samo vise,nikako manje, neprijateljski raspolozeno prema migrantima.
Ja, ja, ja, ja, ... Ko zeli pomoci to uradi, svi drugi traze izgovore. I nije potrebno nekoga "znati" da prepoznas izgovor. Ja Trumpa nisam upoznao sto ne naci da mogu prepoznati poruke koje salje. Ti ocigledno moras upoznati svaku osobu, licno.

Izbjeglice su u pravilu demolirale sve objekte (u najboljem slucaju zbog broja), da ne govorim sta sve se radilu u skolama i kolektivnim centrima.
Ako idemo tom "zasto dzaba trositi pare na ljude" mogli su ljude gurnuti u satore na livadi. Jeftnije nego obnavljati demoliran hotel... O tome kako takav zivot izgleda drugi put. Mozda bi trebali u kaveze kao sto Trump trpa? Kavezi se inace nalaze u industrijskim halama slicnim Agrokomercu.

Ako ti zelis pomoci tim ljudima (u sto sumnjam) moze to lako uraditi. Ako ne nema potrebe da dolivas ulje na vatru. Svi ce oni do jeseni otici. Samo ce fasisticka retorika po forumima ostati kao uspomena.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3491 Re: Migranti

Post by Challenger_ »

CPT wrote:Ja, ja, ja, ja, ... Ko zeli pomoci to uradi, svi drugi traze izgovore.
Kao, npr oni čije su politike pokrenule ove migrante.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3492 Re: Migranti

Post by Edin H. »

CPT wrote:Svi ce oni do jeseni otici.
Nece ako vlada ponudi dobar program integracije. :wink:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3493 Re: Migranti

Post by CPT »

Challenger_ wrote:
CPT wrote:Ja, ja, ja, ja, ... Ko zeli pomoci to uradi, svi drugi traze izgovore.
Kao, npr oni čije su politike pokrenule ove migrante.
tako nekako...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3494 Re: Migranti

Post by CPT »

Edin H. wrote:
CPT wrote:Svi ce oni do jeseni otici.
Nece ako vlada ponudi dobar program integracije. :wink:
Vlada moze ponuditi gotovino pa ce svejedno otici... Otisli su iz bogatije okoline. Neko ce preci par hiljada km i poceti zivot u BIH sa 500KM mjesecno kad vecina Bosanaca nece ili ne moze tako da zivi?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3495 Re: Migranti

Post by Challenger_ »

CPT wrote:
Challenger_ wrote:
CPT wrote:Ja, ja, ja, ja, ... Ko zeli pomoci to uradi, svi drugi traze izgovore.
Kao, npr oni čije su politike pokrenule ove migrante.
tako nekako...
Sad bi, po takvima kao što si ti, malena BiH trebala da snosi posljedice katastrofalnih politika USA, GB, Fra i Izraela?


Njima dijeli lekcije i njima preporučuj primanje migranata.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3496 Re: Migranti

Post by CPT »

BiH snosi posljedica? Kako? Gdje? Kuda? U BiH je dosla tj. prosla saka jada. U BIH nece ostati trajno vise od 100 ljud. Nadam se da ce ekonomija BiH to moci podnijeti.

Jedan grad u SAD je primio vise BH izbjeglica nego citava BiH. SAD to snosila posljedica rata na Balkanu? :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3497 Re: Migranti

Post by Edin H. »

CPT wrote:
Edin H. wrote:
CPT wrote:Svi ce oni do jeseni otici.
Nece ako vlada ponudi dobar program integracije. :wink:
Vlada moze ponuditi gotovino pa ce svejedno otici... Otisli su iz bogatije okoline. Neko ce preci par hiljada km i poceti zivot u BIH sa 500KM mjesecno kad vecina Bosanaca nece ili ne moze tako da zivi?

Pa nisu frajeri da rade za 500 maraka, vecina izbjeglica posjeduje potrebnu odlucnost da pocnu i razviju privatne biznise.

Zato i ovi na zapadu pizde jer u prosjeku uvijek nakon nekog vremena imaju vise para od domicilnog stanovnistva.

Uglavnom dobro bi bilo da ostanu jer po svim pokazateljima ekonomija prosperira od izbjeglica. :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3498 Re: Migranti

Post by Challenger_ »

CPT wrote:BiH snosi posljedica? Kako? Gdje? Kuda? U BiH je dosla tj. prosla saka jada. U BIH nece ostati trajno vise od 100 ljud. Nadam se da ce ekonomija BiH to moci podnijeti.

Jedan grad u SAD je primio vise BH izbjeglica nego citava BiH. SAD to snosila posljedica rata na Balkanu? :roll:
Hajde ne pravi se budala i ne potcjenjuj ljude na forumu. Neka ih trajno ili privremeno primaju oni koji su im razorili države.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3499 Re: Migranti

Post by Maraschino »

pustopoljina wrote: Daj ne lupaj gluposti.
To sto ljudima DEFINITIVNO treba pomoci, ne znaci da nasi vlastodrsci trebaju biti tradicionalno glupi i nepromisljeni.
Niko nema koristi od smjestaja u sedri. Ni bosna, ni migranti.
Koliko god se nekom cinilo nemoguce i glupo, jos uvijek ima ljudi koji ne znaju plivati i smjestiti takve u sred ljeta pored takve vode kakva je una je nepromisljeno.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180705119
Jedan clanak koji govori o tome sto sam jutros napisala.
Ne treba biti vidovit zato, nego razmisljati logicno.
To sto me zoves moralnom gromadom sto u citavoj situaciji mislim da ne moras jos i minus praviti bez IKAKVE potrebe...s tim mogu zivjeti bez beda.
Kako nema koristi?
Medjunarodne organizacije ce platiti smjestaj sa hranom za te bijednike(vise im i ne treb), Sedra ce popuniti svoje kapacitete koje skoro nikada ne moze popuniti.
Neko je nasao racunicu i ne moramo mi o tome razmisljati.
Hoce li se neko utopiti, mozda hoce. Nemoj ga pored pruge, nemoj ga pored rijeke a i tramvaj ga moze udariti.

Sedra je idealna za njih a ujedno bi bili izolovani od mjestana do brzog odlaska na zapad.
Nece to dugo trajati htjeli mi to ili ne.

Sjecam se tamo davne '96.god. kada su MO placale smjestaj izbjeglica. Ljudi su ostali sretni rentajuci nezavrsene kuce.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3500 Re: Migranti

Post by CPT »

Svaka normalna i racionalna osoba zna gdje moze poceti nov zivot. Kao sto su Bosanci od nekad znali. Nekog velikog interesa za Bugarsku, Rumuniju i ostale nije bilo... Sta god razvijali bolje ce proci za 3x vecom platom.

I da, prosperirati od izbjeglica je nemoguce. SAD (drzava migranata) je prosperirala zbog domacih Kineza... A jedan najpoznatijih Amerikanaca sin migranta iz Sirije (recimo).
Locked