Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2026 Re: Migranti

Post by CPT »

sadie_forever wrote:
CPT wrote:
sadie_forever wrote:sta pakistan ima sa sirijom`ili egipat? iz pakistana momci koji konju rep mogu iscupati se sljepaju sa sirijcima,i onda dodju do svedske ozene svedjanke i uzivaju :run: i onda dovede i cukundjeda za sobom :-)
Ono kad siris fasisticku propagandu.... Inace ljudi koji sire tu propagandu (obicno) sire propagandu o muslimanima i Islamu generalno. Slucajno, siguran sam.

kako je ovo fasisticko ? da su budisti isto bi pricala,a inace i ja sam muslimanka..ovi ljudi malo s islamom imaju,isto kao i mi doduse
A to znas i svog ogromnog iskustva sa nekih 10mio ljudi, zar ne? provjeri na YT ko najvise pljuje po tim ljudima i sta ti isti govore o Islamu/muslimanima.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2027 Re: Migranti

Post by Edin H. »

CPT wrote:
Ljudi "nemaju dokumente" jer se EU drzave zbog (prije svega pristiska fasista) objavile da ce ljude vracati u drzavu prve registracije. Znaci ako si iz Sirije (ili XYZ) i registruju te u BiH onda si osudjen na BiH. Ako taj debilizam apliciramo na BIH i rat u BIH znaci da bi nekoliko mio Bosanaca tapkalo izmedju Karlovca i Zagreba gdje je vecina dobila izbjeglicki karton. Zbog toga su ljudi prisiljeni da lazu&unistavaju dokumente.

Kad smo vec kod laganja... Kad su zapadne zemlje izbacivale BH izbjeglice ogroman broj je lagao o poreklu jer nisu odma izbacivali one iz "manjeg eniteta" tj. okupiranog dijela BiH.
To je tzv. Dublin regulation, vazilo je i tokom rata u BiH, ali se mahom nije primjenjivalo.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2028 Re: Migranti

Post by CPT »

Edin H. wrote:
CPT wrote:
Ljudi "nemaju dokumente" jer se EU drzave zbog (prije svega pristiska fasista) objavile da ce ljude vracati u drzavu prve registracije. Znaci ako si iz Sirije (ili XYZ) i registruju te u BiH onda si osudjen na BiH. Ako taj debilizam apliciramo na BIH i rat u BIH znaci da bi nekoliko mio Bosanaca tapkalo izmedju Karlovca i Zagreba gdje je vecina dobila izbjeglicki karton. Zbog toga su ljudi prisiljeni da lazu&unistavaju dokumente.

Kad smo vec kod laganja... Kad su zapadne zemlje izbacivale BH izbjeglice ogroman broj je lagao o poreklu jer nisu odma izbacivali one iz "manjeg eniteta" tj. okupiranog dijela BiH.
To je tzv. Dublin regulation, vazilo je i tokom rata u BiH, ali se mahom nije primjenjivalo.
Vazi od septembra '97. Inace se nije primjenjivalo ni u pocetku ove krize dok nisu zbog fasisti poceli sa dokumentima i ogradama... A sad samo sranje sa ogradama i dokumentima. A lesevi su poceli plutati po rijekama uz granicu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2029 Re: Migranti

Post by Edin H. »

CPT wrote:
Edin H. wrote:
CPT wrote:
Ljudi "nemaju dokumente" jer se EU drzave zbog (prije svega pristiska fasista) objavile da ce ljude vracati u drzavu prve registracije. Znaci ako si iz Sirije (ili XYZ) i registruju te u BiH onda si osudjen na BiH. Ako taj debilizam apliciramo na BIH i rat u BIH znaci da bi nekoliko mio Bosanaca tapkalo izmedju Karlovca i Zagreba gdje je vecina dobila izbjeglicki karton. Zbog toga su ljudi prisiljeni da lazu&unistavaju dokumente.

Kad smo vec kod laganja... Kad su zapadne zemlje izbacivale BH izbjeglice ogroman broj je lagao o poreklu jer nisu odma izbacivali one iz "manjeg eniteta" tj. okupiranog dijela BiH.
To je tzv. Dublin regulation, vazilo je i tokom rata u BiH, ali se mahom nije primjenjivalo.
Vazi od septembra '97. Inace se nije primjenjivalo ni u pocetku ove krize dok nisu zbog fasisti poceli sa dokumentima i ogradama... A sad samo sranje sa ogradama i dokumentima. A lesevi su poceli plutati po rijekama uz granicu.
The Dublin regime was originally established by the Dublin Convention, which was signed in Dublin, Ireland on 15 June 1990, and first came into force on 1 September 1997 for the first twelve signatories (Belgium, Denmark, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Portugal, Spain and the United Kingdom), on 1 October 1997 for Austria and Sweden, and on 1 January 1998 for Finland.[2] While the convention was only open to accession by member states of the European Communities, Norway and Iceland, non-member states, concluded agreements with the EC to apply the provisions of the Convention in their territories.


Kao sto rekoh vazilo jeod 1990-te, ali nije se primjenjivalo do 97-e
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2030 Re: Migranti

Post by CPT »

Edin H. wrote:Kao sto rekoh vazilo jeod 1990-te, ali nije se primjenjivalo do 97-e
and first came into force on 1 September 1997 for the first twelve signatories
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2031 Re: Migranti

Post by Edin H. »

CPT wrote:
Edin H. wrote:Kao sto rekoh vazilo jeod 1990-te, ali nije se primjenjivalo do 97-e
and first came into force on 1 September 1997 for the first twelve signatories
Pisalo je nasim ljudima u odbijenicama za azil trebao si podnijeti zahtjev u prvoj sigurnoj zemlji, premda Dablinskom dogovoru (video sam svojim ocima), ali nisu vracali.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2032 Re: Migranti

Post by Connaisseur Karlin »

nema migranta u Sarajevu , nema vise guzve na temi :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2033 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

belfy wrote:mozda je naziv teme malo pogresan iz nase perspektive. nisu oni za nas migranti posto, ocigledno, nemaju zelju da migriraju ovdje. prema tome idealno rjesenje je da redefinisemo njihov naziv. oni su za nas samo turisti koji ostavljaju jako malo para, ali dolaze cak i prije pocetka sezone, cemu razlog moze biti to sto kod njih sezona pocinje ranije i ljudi tako naucili, pajel!

samo redefinisanje pojma bi nam mnogo znacilo i u statisticko-turistickom smislu. zamisli samo da se promijenu vijesti iz "toliko migranata iz tih i tih zemalja" promijenis u "BiH posjetilo toliko i toliko turista iz tih i tih zemalja!" ili recimo kad osvane vijest "Najbolja sezona ikada" gdje se u tekstu prica kako vec znamo da ce iduca biti jos bolja. naravno tu treba udariti i koju reklamu o besplatnom prevozu tokom obilaska ovih turistickih lokacija (Sarajevo i Mostar) i, iako besplatne, ukljucuju (pazi sad ovo!) i gratis pokoji obrok.

doduse tu treba ocekivati i one negativce koji ce pricati kako ovi novi turisti ostavljaju jako malo novca ili da se lose ophode prema osoblju i lokalnom stanovnistvu, ali...hej! ko je jos narodu ugodio?

eto. znaci samo redefinisanje naziva i statusa.
Pa jes. Ne bi nam bilo prvi put. Vec vidjeno prilikom dolaska Turaka i nametanja vjere poslije prilikom agresije Srbije i Hrvatske...
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#2034 Re: Migranti

Post by belfy »

insomnia78 wrote:
belfy wrote:mozda je naziv teme malo pogresan iz nase perspektive. nisu oni za nas migranti posto, ocigledno, nemaju zelju da migriraju ovdje. prema tome idealno rjesenje je da redefinisemo njihov naziv. oni su za nas samo turisti koji ostavljaju jako malo para, ali dolaze cak i prije pocetka sezone, cemu razlog moze biti to sto kod njih sezona pocinje ranije i ljudi tako naucili, pajel!

samo redefinisanje pojma bi nam mnogo znacilo i u statisticko-turistickom smislu. zamisli samo da se promijenu vijesti iz "toliko migranata iz tih i tih zemalja" promijenis u "BiH posjetilo toliko i toliko turista iz tih i tih zemalja!" ili recimo kad osvane vijest "Najbolja sezona ikada" gdje se u tekstu prica kako vec znamo da ce iduca biti jos bolja. naravno tu treba udariti i koju reklamu o besplatnom prevozu tokom obilaska ovih turistickih lokacija (Sarajevo i Mostar) i, iako besplatne, ukljucuju (pazi sad ovo!) i gratis pokoji obrok.

doduse tu treba ocekivati i one negativce koji ce pricati kako ovi novi turisti ostavljaju jako malo novca ili da se lose ophode prema osoblju i lokalnom stanovnistvu, ali...hej! ko je jos narodu ugodio?

eto. znaci samo redefinisanje naziva i statusa.
Pa jes. Ne bi nam bilo prvi put. Vec vidjeno prilikom dolaska Turaka i nametanja vjere poslije prilikom agresije Srbije i Hrvatske...
nisam siguran oko te paralele sa nametanjem vjere. mislis da ce nam ovi nametnuti Islam?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2035 Re: Migranti

Post by SmokingMan »

Connaisseur Karlin wrote:nema migranta u Sarajevu , nema vise guzve na temi :D
Vidio sam nekih 4-5 na autobuskoj stanici u Nedžarićima,jedu neke sendviče... :D

Ima njih po Sarajevu koliko hoćeš,ali su se nekako raštrkali i stopili sa domaćim arapima. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2036 Re: Migranti

Post by Connaisseur Karlin »

SmokingMan wrote:
Connaisseur Karlin wrote:nema migranta u Sarajevu , nema vise guzve na temi :D
Vidio sam nekih 4-5 na autobuskoj stanici u Nedžarićima,jedu neke sendviče... :D

Ima njih po Sarajevu koliko hoćeš,ali su se nekako raštrkali i stopili sa domaćim arapima. :D
hvala :kiss:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2037 Re: Migranti

Post by Maraschino »

SmokingMan wrote:
Connaisseur Karlin wrote:nema migranta u Sarajevu , nema vise guzve na temi :D
Vidio sam nekih 4-5 na autobuskoj stanici u Nedžarićima,jedu neke sendviče... :D

Ima njih po Sarajevu koliko hoćeš,ali su se nekako raštrkali i stopili sa domaćim arapima. :D
jesi im sta kupio?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#2038 Re: Migranti

Post by invincible1921 »

SmokingMan wrote:
Connaisseur Karlin wrote:nema migranta u Sarajevu , nema vise guzve na temi :D
Vidio sam nekih 4-5 na autobuskoj stanici u Nedžarićima,jedu neke sendviče... :D

Ima njih po Sarajevu koliko hoćeš,ali su se nekako raštrkali i stopili sa domaćim arapima. :D
Danas u tramvaju njih 10tak , ofirno odmjerili i zagledali se u sve žensko izmedju 16i40godina, uz salve dernjave na arapskom...eto nije nikom ništa bilo ali zaista krajnje neugodne situacije mogu mislit kako je djevojkama bilo.

Primijetio sam i ja a i ostali putnici da krajnje pohotno gledaju u mobitele od raje i torbe od žena pa je bila situacija da je njih 10 u jednom dijelu tramvaja a nas 50 u drugom...
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2039 Re: Migranti

Post by Edin H. »

invincible1921 wrote: Primijetio sam i ja a i ostali putnici da krajnje pohotno gledaju u mobitele od raje i torbe od žena pa je bila situacija da je njih 10 u jednom dijelu tramvaja a nas 50 u drugom...
Sarajevo poput Alabame prije 1956-e. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2040 Re: Migranti

Post by Connaisseur Karlin »

Edin H. wrote:
invincible1921 wrote: Primijetio sam i ja a i ostali putnici da krajnje pohotno gledaju u mobitele od raje i torbe od žena pa je bila situacija da je njih 10 u jednom dijelu tramvaja a nas 50 u drugom...
Sarajevo poput Alabame prije 1956-e. :D
:lol:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#2041 Re: Migranti

Post by Troll_Happens »

Slušam danas jedan indijsko pakistanskog porijekla se žali da u salakovcu nema dovoljno šampona za kosu, tople vode i fali mu deka za pokrivanje. Slušam to pa se onako pitam kako mu je bilo kod vijećnice? Čime se seronja tamo prao kosu. Što ne mogu šuplje, sve kao dotičnog odmah protjerati pa nek se materi žali.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2042 Re: Migranti

Post by Maraschino »

samo pisite, svako ce pokazati svoje pravo lice pa makar ovako virtualno. ostalo je savjest.
na kraju cemo znati kakvi smo kao ljudi bez iluzija i skim dijelimo zivotni prostor, da se ne lazemo.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#2043 Re: Migranti

Post by Korisničkoime »

Maraschino wrote:samo pisite, svako ce pokazati svoje pravo lice pa makar ovako virtualno. ostalo je savjest.
na kraju cemo znati kakvi smo kao ljudi bez iluzija i skim dijelimo zivotni prostor, da se ne lazemo.
Mi smo krajnje licemjeran narod u svakom pogledu ne samo u odnosu na migrante.
Rado smo pljuvali po drugima zbog odnosa prema migrantima sada kada mi osjetimo djelic ali stvarno mali djelic onoga s cime se u zadnje 2 godine nose zemlje poput Turske, Grcke, komsija, Madjara i zemalja zap.Evrope postajemo gori od njih.
Cuj pogledi i galama pa kao da su nasi muski bolji jos ako je neko lijepo zensko jos ako je malo se vise otkrilo svi belhnu ko telad a da smo tih narod vala nismo dao Bog svako musko i dobar dio i zenske celjadi u dorih Bosnja je grlato.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2044 Re: Migranti

Post by Connaisseur Karlin »

Korisničkoime wrote:
Maraschino wrote:samo pisite, svako ce pokazati svoje pravo lice pa makar ovako virtualno. ostalo je savjest.
na kraju cemo znati kakvi smo kao ljudi bez iluzija i skim dijelimo zivotni prostor, da se ne lazemo.
Mi smo krajnje licemjeran narod u svakom pogledu ne samo u odnosu na migrante.
Rado smo pljuvali po drugima zbog odnosa prema migrantima sada kada mi osjetimo djelic ali stvarno mali djelic onoga s cime se u zadnje 2 godine nose zemlje poput Turske, Grcke, komsija, Madjara i zemalja zap.Evrope postajemo gori od njih.
Cuj pogledi i galama pa kao da su nasi muski bolji jos ako je neko lijepo zensko jos ako je malo se vise otkrilo svi belhnu ko telad a da smo tih narod vala nismo dao Bog svako musko i dobar dio i zenske celjadi u dorih Bosnja je grlato.
:D :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2045 Re: Migranti

Post by triconja »

CPT wrote:
sadie_forever wrote: kako je ovo fasisticko ? da su budisti isto bi pricala,a inace i ja sam muslimanka..ovi ljudi malo s islamom imaju,isto kao i mi doduse
A to znas i svog ogromnog iskustva sa nekih 10mio ljudi, zar ne? provjeri na YT ko najvise pljuje po tim ljudima i sta ti isti govore o Islamu/muslimanima.
CPT prvo sam mislio da si prikriveni guslar ali sad cini mi se da sam skonto sta je kod tebe fazon, jaro postoji nesto sto se zove confirmation bias, to je na naski kad nesto trazis i nadjes svega ali uzimas samo ono sto ti odgovara da ojaca tvoj stav o nekoj temi jos vise, dok ono sto ti ne odgovara bacas i proglasavas laznim. :lol: :lol: :lol:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2046 Re: Migranti

Post by Heller »

CPT wrote:
ne, UNHCR kaze
http://data2.unhcr.org/en/situations/syria
5,647,173

jos nesto?
Pa prije tri dana si insistirao na deset miliona iz svojih izvora
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2047 Re: Migranti

Post by CPT »

Heller wrote:
CPT wrote:
ne, UNHCR kaze
http://data2.unhcr.org/en/situations/syria
5,647,173

jos nesto?
Pa prije tri dana si insistirao na deset miliona iz svojih izvora
Ono kad moras crtati....
http://www.unhcr.org/syria-emergency.html

13.1 million
people in need in Syria
6.6 million
internally displaced persons
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2048 Re: Migranti

Post by Heller »

Ne moraš crtati, samo tu kažem šta si reko.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2049 Re: Migranti

Post by CPT »

Heller wrote:Ne moraš crtati, samo tu kažem šta si reko.
Rekao sam ti ono sto i pise... Nadam se da vidis gdje pise da ima 10+ mio izbjeglica iz Sirije? Ili trebas pomoc oko toga?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2050 Re: Migranti

Post by Heller »

5,7
Locked