Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#1 Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Cortado »

Pozdrav,

Da li je neko vec probao novu funkciju koja dolazi s vSphere 6.7? Imam nekoliko razlicitih sistema koje treba podici na v6.7 i koji su konfigurisani sa eksternim PSC radi balansiranja vCentra. Zanima me iz prve ruke koliko je proces komplikovan i moguce greske koje se javljaju prilikom migracije.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by gentoo »

Mislim da si na pravom mjestu da dobijes odgovor na ovo pitanje.. samo cekaj


:mrgreen:
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#3 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Cortado »

Da, izgleda da je tako. Nadao sam se da ovdje ima pojedinaca koji se bave ozbiljnim stvarima, ali izgleda da to ipak nije tako.
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#4 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by nivla »

pa jeste tako, samo ne rade dzaba,naplate
da ne kazem da nema jedinstvenog pravila al ako je sve ispravno podeseno, i znas sta radis nema frke
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#6 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Cortado »

nivla wrote:pa jeste tako, samo ne rade dzaba,naplate
da ne kazem da nema jedinstvenog pravila al ako je sve ispravno podeseno, i znas sta radis nema frke
Izvini, jeli ovo bio odgovor na pitanje? Jer ako jeste, mogao si slobodno preskociti temu. Zanima me iskustvo iz prve ruke. Preporuke koje lice na odgovore kucnog servis deska bih radije preskocio.
Hvala na linku, sve je to procitano, ali da ponovim evo treci put, interesuje me iskustvo iz prve ruke ;)
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#7 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Edinz »

Zaista mi nije zelja da pametujem no ako ne postoji prijeka potreba ili konkretan zahtjev za tim, ja bih sačekao sa upgradeom na 6.7.
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#8 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by nivla »

Cortado wrote:
nivla wrote:pa jeste tako, samo ne rade dzaba,naplate
da ne kazem da nema jedinstvenog pravila al ako je sve ispravno podeseno, i znas sta radis nema frke
Izvini, jeli ovo bio odgovor na pitanje? Jer ako jeste, mogao si slobodno preskociti temu. Zanima me iskustvo iz prve ruke. Preporuke koje lice na odgovore kucnog servis deska bih radije preskocio.
Hvala na linku, sve je to procitano, ali da ponovim evo treci put, interesuje me iskustvo iz prve ruke ;)
iz prve ruke, prosao upgrade na testnoj platformi bez problema, s produkcionim okruzenjem jos moram cekati,malo opreznije
u konacnici i ne moras raditi upgrade(jos) ako sve radi kako treba
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#9 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Cortado »

nivla wrote:
Cortado wrote:
nivla wrote:pa jeste tako, samo ne rade dzaba,naplate
da ne kazem da nema jedinstvenog pravila al ako je sve ispravno podeseno, i znas sta radis nema frke
Izvini, jeli ovo bio odgovor na pitanje? Jer ako jeste, mogao si slobodno preskociti temu. Zanima me iskustvo iz prve ruke. Preporuke koje lice na odgovore kucnog servis deska bih radije preskocio.
Hvala na linku, sve je to procitano, ali da ponovim evo treci put, interesuje me iskustvo iz prve ruke ;)
iz prve ruke, prosao upgrade na testnoj platformi bez problema, s produkcionim okruzenjem jos moram cekati,malo opreznije
u konacnici i ne moras raditi upgrade(jos) ako sve radi kako treba

:thumbup:

Moram raditi konsolidaciju jer mijenjamo koncept platforme, tacnije POD architecture. Trenutno imamo 3 DC-a, 3 LB-a, 3 vC +HA, 6 PSC, sve to treba konsolidovati u 3 LB-a i 1 vC sa integrisanim PSC
Edinz wrote:Zaista mi nije zelja da pametujem no ako ne postoji prijeka potreba ili konkretan zahtjev za tim, ja bih sačekao sa upgradeom na 6.7.
Slazem se 100%, problem je sto moram promijeniti POD arhitekturu, a ako je to vec neizbjezno, onda bih radije sve usput i konsolidovao, jer bi to onda bio logican sliejdeci korak, tako da bih morao raditi maltene istu stvar jos jednom. Prvobitno sam zamislio samo POD promijeniti znaci 3 vC i 6 PSC svesti na 1 vC i 2 PSC, ali kako je 6.7 dostupan od prije neki dan, onda bih radije konsolidovao vC i PSC, da ne moram manje-vise ponavljati istu stvar i gasiti platformu. Integracija vC i PSC mi nije toliko interesantna, ali bih pozurio s upgradeom na 6.7 jer verzija donosi vGPU vMotion sto do sada nije bilo moguce! Do sada sam morao cekati vikend kako bi Horizon View odlogirao sve korisnike i kako bi jedan DC mogao staviti offline radi bilo cega sto sam trebao uraditi, sada kad je napokon vGPU vMotion dostupan, to je stvar proslosti.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#10 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by gentoo »

Ma zajebi te setupe.. docker,kubernetes,serverless.. to je sad in. Sve deployas iz omiljenog IDE-a sa minimalnim znanjem iceg :mrgreen: :izet:
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#11 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Cortado »

gentoo wrote:Ma zajebi te setupe.. docker,kubernetes,serverless.. to je sad in. Sve deployas iz omiljenog IDE-a sa minimalnim znanjem iceg :mrgreen: :izet:
To sta je sad IN je jedna stvar, ono sto nam treba je nesto sasvim drugo :D da postoji opcija kako VDI upakovati u nesto od pobrojanog uz site redundancy bilo bi extra, ovako..
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#12 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by gentoo »

Bio sam ironican naravno.. na racun ovih sto veze nemaju a sad se zovu "DevOps" (ili kako vec) pa onda kad zajebu nesto...
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#13 Re: Migracija VMware vCentra sa eksternim PSC u vCentar sa integrisanim PSC

Post by Cortado »

gentoo wrote:Bio sam ironican naravno.. na racun ovih sto veze nemaju a sad se zovu "DevOps" (ili kako vec) pa onda kad zajebu nesto...
Ma DevOps su da se slobodno izrazim "saptaci qrcevima". nauce upakovati 4 palikacije u docker kontejnere i misle da su rijesili svjetske probleme, a kad mu das prostor da sam instalira paket tu vec nastaje problem, jer naravno, oni ne znaju nista oko VMware ESXi servera, pa cak ni konfigurisati mrezu na Linux masini. Ali hajde, to je vec siroka prica za neku drugu priliku.
Post Reply