Miele mašine za veš

User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#101 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Jbg koliko se para baci bezveze, cigare, pice, kafane, kladionice...
Ja to nista ne radim pa se onda pocastim sa tehnikom.
Svako ima svoj ceif.
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#102 Re: Miele mašine za veš

Post by NediM17 »

U moje rahmetli majke kombinovani šporet Singer (Made in Germany 1970 god.), onaj produženi sa odjeljkom za plinsku bocu (2 ringle struja + 3plin), radi i dan danas bez greške, samo me vazda strah bilo pod stare dane da ne napravi havariju jer šporet nema nikakvih sigurnosnih elemenata. :shock:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#103 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

NediM17 wrote: 10/03/2021 13:50 U moje rahmetli majke kombinovani šporet Singer (Made in Germany 1970 god.), onaj produženi sa odjeljkom za plinsku bocu (2 ringle struja + 3plin), radi i dan danas bez greške, samo me vazda strah bilo pod stare dane da ne napravi havariju jer šporet nema nikakvih sigurnosnih elemenata. :shock:
Ne kaze se dzaba radi ko singerica.
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#104 Re: Miele mašine za veš

Post by detroit-mercy »

Miele je vrh sto se tice ovih aparata, samo sto raja nekako ne vjeruje da ima razlike u kvaliteti u ovim kucanskim aparatima ali vjeruje u razlku u kvaliteti kod automobila, bicikala i sta ja vec znam cega.
Kazu isti vrag busilica Ryobi ili DeWalt, obje izbuse rupu :mrgreen:, jes ali poslije 1000 rupa vidi se razlika :mrgreen:.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#105 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Ma.Le.Na wrote: 10/03/2021 13:15 Cuj siemens
Njih fkt ne bih ni pogledala :-) :lol:
I to da su ispred boscha :shock: , fkt moram pogledat
Hvala ma infu, ogrebah se za temu :lol:
Heh.

Bosch i Siemens su jedno te isto,takodje i neff ako ga gdje ima kod nas.

Kad serviser popravlja bosch masinu on porucuje dijelove iz siemens,to je prakticno jedna firma :)
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#106 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Svaki bosch siemens koji sam ja vidio imao je plasticni bubanj,onaj vanjski,ne znam kako to zovu kod nas.

I nema opcije mijenjanja lezaja.
Kad ode lezaj kupujes drugu masinu.

Inace imam par prijatelja koji imaju,i fercera ok.
Standardna mana je zacepi se posuda za primanje vode od kamenca,izleti dolazno crijevo vode i napravi poplavu unutra,i stop.To se desi bukvalno na svakoj,samo je pitanje vremena.To svak moze sebi popravit nista spec.

Posle miele,ja bi takodje izabrao siemens bosch neff.
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#107 Re: Miele mašine za veš

Post by nivla »

to se ne bi smjelo desavati na tim elitnim uredjajima
evo jos jednog primjera, doduse susilica siemens iq300 model, u sred susenja se zaustavi program da istreses vodu iz kondenzatora i onda nastavi, ni tu nisu moglo predvidjeti adekvatan kapacitet za kondenzovanu vodu
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#108 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 11:57
rovac13 wrote: 08/03/2021 00:11
Znam da ti neces promijenit misljenje nikad.
Ne mozes to znati. Covjek koji nikad ne mijenja misljenje voli vise sebe nego istinu, a trudim se ne biti takav, ni kao covjek, a ni kao nekakav intelektualac koji bih po logici stvari trebao biti. I nisam usao u raspravu da se ubjedjujem sa tobom ili sa bilo kim, nego upravo da dodjem do novih saznanja koja ce mozda uticati na to da revidiram svoj stav.

Dakle, da zakljucim: Ako neko smatra da ima racunice da zbog boljeg cijedjenja, tiseg rada, vece trajnosti, pa i "boljeg pranja" sta god to znacilo, iskeša dva do tri puta veci iznos u startu u odnosu na neki Bosch/Electrolux/LG/AEG/Whirpool, ko sam ja da tu proturjecim?

Ja nisam primijetio da je ta masina bolja direktno proporcionalno koliko je skuplja, ali to je moje ograniceno iskustvo naravno.

Saljem pozdrave :bih:
Mozda ti mene ipak malo zezas :)

Kad si me prozivao,pitao si jel bolja,po cemu je bolja,ja sam o tome i pricao.Bolja kvalitetnija jest,ako koga zanima to.

Sad odjednom cijena u pitanju.Jel bolja kolko je skuplja.Ja cijene u bih ne znam nit sam pricao o tome.U njemackoj miele masina osnovni model krece od 700-800€ pa na vise.....dok siemens kosta mozda od 600€ .....to nijer azlika 2-3 puta,bar ovdje.Miele ovdje dodje nesto skuplji,ali je i bolji,pa ko sta voli.

Ovdje lg nisam vidio niko da popravlja,kad stane bacaju :)
Niko ovdje ne smatra to ozbiljnom ves masinom.
Ali eto ima neko ko je zadovoljan.
I to je sva prica.
Svaki brand ima svoju musteriju.
Tu nema pobjednika :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65574
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#109 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

Bosch i Siemens imaju zajednicku firmu BSH, ali su im brendovi slabo zastupljeni na nasem trzistu.

Wiki tvrdi da je to najveci evropski proizvodjac kucanskih aparata :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65574
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#110 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

rovac13 wrote: 10/03/2021 17:21

Mozda ti mene ipak malo zezas :)

Kad si me prozivao,pitao si jel bolja,po cemu je bolja,ja sam o tome i pricao.Bolja kvalitetnija jest,ako koga zanima to.

Sad odjednom cijena u pitanju.Jel bolja kolko je skuplja.Ja cijene u bih ne znam nit sam pricao o tome.U njemackoj miele masina osnovni model krece od 700-800€ pa na vise.....dok siemens kosta mozda od 600€ .....to nijer azlika 2-3 puta,bar ovdje.Miele ovdje dodje nesto skuplji,ali je i bolji,pa ko sta voli.

Ovdje lg nisam vidio niko da popravlja,kad stane bacaju :)
Niko ovdje ne smatra to ozbiljnom ves masinom.
Ali eto ima neko ko je zadovoljan.
I to je sva prica.
Svaki brand ima svoju musteriju.
Tu nema pobjednika :)
Druze, ako bacis pogled na nase prve postove na ovoj temi, ja ustvrdih da je Miele Mercedes medju ves masinama, a ti bogme sasu kvalitetnu zvizovstinu da narod ovdje ne zna sta je Miele i ko biva zna samo za Gorenje.

Mislim halo ljudi, vize su ukinute prije 10 godina, digitalno je doba, ljudi putuju, informisu se, nisu vise osnovna saznanja o svijetu od tetke iz Njemacke.

Tako da ne znam gdje gonis sa tom pricom i sta pokusavas dokazati?

P.S. Znas koliko meni u zivotu znaci sto u nekoj tamo Njemackoj niko ne smatra LG ozbiljnom masinom i sto je bacaju kad stane 8-)
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#111 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Haman ja sve pogresno shvatam.

Nista ja nisam gonio,samo sam se osjecao kad me prozoves i nesto pitas,da trebam odgovorit ako mognem.

Pokusao sam odgovorit,ali izgleda nisam trebao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65574
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#112 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

Ma sve 5 druze, odgovorio si, nema nikakve tegobe :)
Post Reply