Miele mašine za veš

User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#76 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

_BataZiv_0809 wrote: 20/02/2021 17:42
Ma.Le.Na wrote: 20/02/2021 00:04 Ni ja ne kontam, kako opere ves bolje?
Ili ga opere ili ne opere?

Ne izadje popeglan
Sta je bolje tacno?

I koja je razlika miele i liebher...sta je bolje?
Ovo sam i ja pitao rovca na nekoj temi, kaze ne moze se objasnit rijecima, jednostavno je bolje (parafraziram).
:):):)

Ja se kod kuce ne bavim bas ves masinom,moja zena se time bakce,i posle drugih masina ona jednostavno kaze nebi se vracala na druge,bolje,tise,ves ljepsi,tako isto nasi roditelji.

To je njihova reakcija na miele masine.

A sa tehnicke strane,svi oni proizvode za npr eu trziste,njima bih nije ni na umu.U eu je npr poskupa struja i voda,samim tim proizvodnja ide u smjeru potrositi sto manje struje i vode,a oprati sto bolje.Miele se time bavi dugo,i puno istrazuju,ispred ostalih su uvijek.

Npr miele unazad koliko vec godina ima novi sacasti bubanj koji su patentirali izgleda,jer ne vidim niko da ima takav.Nije dzaba tako bubanj izveden,direktno utice na kvalitet pranja vesa,ili manje steti vesu npr.

Puno modela ima umjesto jedne pumpe dva komada.
Jedna vrsi standardnu funkciju izbacivanje vode van,a druga vrsi funkciju umwalz pumpe,slicno kao kod periice sudja,kupi vodu odozdo i tuce odozgo u ves,voda prakticno kruzi kao u sudoperilici.......itd itd

Da miele pere bolje to je tacno.
Ali nekog to puno ne zanima pa njemu to nije bitno.

Mene npr ne zanima bojler,meni to sve isto,grijac ko grijac.Ali vidimpo forumu ljudi bitke vode koji bojler izabrati.Te skuplji ovaj te onaj.

Ili auto.
Mercedesom se ljepse vozit,ali najveca masa vozi vw i kaze nit treba nit ima bolje.

Ako te ne zanimaju detalji bices zadovoljan mozda i sa kineskom perilcom,samo nek radi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#77 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

Sve ja tebi to vjerujem moj prike, ali i dalje ne dobijam odgovor hoce li mi to ves izaci bijelji/cisci/mirisniji ZBOG MAŠINE.

Kao sto vec rekoh, koristio sam Miele masinu u rentanom stanu i ne sjecam se da je bilo tako.

P.S. Ne znam sto cemu sluzi opaska da njima BiH nije na pameti...
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#78 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Ukratko.

Hoce.Bolje ce oprat miele.Bolje ce ocijedit.Bice tisa od vecine.Trajat ce vjerovatno duze od svih.

Znam da ti neces promijenit misljenje nikad.
Isto kao sto necu ni ja.
Jer sam ih testirao stotine.

I nek tako ostane.
Svak misli da je on u pravu.

Pod ono bih .....sam mislio kako miele puno trosi na istrazivanje,na stednju vode,struje.......i onda masinu dovezem u bih gdje je struja i voda do dzaba.......i udjem u mod za programiranje i odvrnem sve pipe da uzima sto vise vode :)......npr

Miele ima ves masine koje se prodaju i po 20 000 €
Tako da ne ovise samo o prodaji tih malih kucnih masina.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#79 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Ma.Le.Na wrote: 20/02/2021 00:04 Ni ja ne kontam, kako opere ves bolje?
Ili ga opere ili ne opere?
Ne izadje popeglan
Sta je bolje tacno?

I koja je razlika miele i liebher...sta je bolje?
Kako objasniti nekome razliku izmedju miele i beko masina, ka on ne zna razliku izmedju miele i liebherr proizvodjaca i ko sta proizvodi.

Ovako. Idemo za njemacku, autom. 1500-2000 km.
Ti u jugi, ja u mercedesu. Ko ce prije, ko ce sigurnije, udobnije, odmornije doci u njemacku. A imamo para na bacanje, ali eto ti neces da kupujes mercedesa jer je to bacanje para i isto ces doci i sa jugom u njemacku (ako jugo izdrzi).

Miele top.
Liebherr top.

Kraj price. Ko ima para neka kupi nece se pokajati.
Last edited by Control panel on 10/03/2021 12:02, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#80 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

rovac13 wrote: 08/03/2021 00:11
Znam da ti neces promijenit misljenje nikad.
Ne mozes to znati. Covjek koji nikad ne mijenja misljenje voli vise sebe nego istinu, a trudim se ne biti takav, ni kao covjek, a ni kao nekakav intelektualac koji bih po logici stvari trebao biti. I nisam usao u raspravu da se ubjedjujem sa tobom ili sa bilo kim, nego upravo da dodjem do novih saznanja koja ce mozda uticati na to da revidiram svoj stav.

Dakle, da zakljucim: Ako neko smatra da ima racunice da zbog boljeg cijedjenja, tiseg rada, vece trajnosti, pa i "boljeg pranja" sta god to znacilo, iskeša dva do tri puta veci iznos u startu u odnosu na neki Bosch/Electrolux/LG/AEG/Whirpool, ko sam ja da tu proturjecim?

Ja nisam primijetio da je ta masina bolja direktno proporcionalno koliko je skuplja, ali to je moje ograniceno iskustvo naravno.

Saljem pozdrave :bih:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#81 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

Control panel wrote: 10/03/2021 11:39
Ma.Le.Na wrote: 20/02/2021 00:04 Ni ja ne kontam, kako opere ves bolje?
Ili ga opere ili ne opere?
Ne izadje popeglan
Sta je bolje tacno?

I koja je razlika miele i liebher...sta je bolje?
Kako objasniti nekome razliku izmedju miele i beko masina, ka on ne zna razliku izmedju miele i liebherr proizvodjaca i ko sta proizvodi.

Ovako. Idemo za njemacku, autom. 1500-2000 km.
Ti u jugi, ja u mercedesu. Ko ce prije, ko ce sigurnije, udobnije, odmornije doci u njemacku. A imamo para na bacanje, ali eto ti neces da kupujes mercedesa jer je to bacanje para i isto ces doci i sa jugom u njemacku (ako jugo izdrzi).

Miele top.
Liebherr top.

Kraj price. Ko ima para neka kupi nece se pokajati.
Ne kontam
Al haj
Liebherr ne pravi masine jel to?

Ono sto "vi" (mnozina) ne kontate je da vas niko ne napada
Fkt me zanima kako bolje..sta bolje
Konkretno kupujem i masinu i susilicu i frizider i apsolutno sve u narednih pola godine...pa me zanima
Ne prica bas svako suplju
Liebherr spomenuh jer gledamo i frizider...iako jeste tema o masini
Eto sori za offtopic ..dear Lord

E sad da se vratimo masini
Miele
Super da je tisa, to je plus u stanu
Potrosnja naravno mada mislim da na nase cijene to nije ogromna usteda, vani vjerovatno jest
I shvatam da su ulozili milione u istrazivanje i postizanje bolje ucinkovitosti (stuja, voda, kvarovi)...samo me bas zanimalo za sam rezultat pranja...cisce bolje opran hm
Za susilice znam da neke jako guzvaju odjecu
Opet offtopic..ups :|

Helem, da je skupa...preskupa
Da bolje pere, ne znam, jos uvijek mi nije jasno kako
Da duze traje...manje trosi struju...vodu...ok super
Da li je ta potrosnja struje i vode toliko umanjena da za...3 godine "pokrije" razliku u cijeni u odnosu na bosch..sumnjam..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#82 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

@Ma.Le.Na mogu ti preporuciti LG sa Smart Drive motorom, kod mene imaju 2 u funkciji (kod roditelja i kod nane), osim sto pranje nekad moze potrajati, sve preporuke. Kod roditelja je u funkciji od 2012 , kod nane od 2017.

I ja uskoro dolazim u fazu zamjene komplet bijele tehnike u stanu i nemam pojma sta cu kupit/koju marku frizidera, masine za sudje, ploce za kuhanje, rerne, ali sto se tice masine za ves definitivno LG :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#83 Re: Miele mašine za veš

Post by hadzinicasa »

_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 12:58 @Ma.Le.Na mogu ti preporuciti LG sa Smart Drive motorom, kod mene imaju 2 u funkciji (kod roditelja i kod nane), osim sto pranje nekad moze potrajati, sve preporuke. Kod roditelja je u funkciji od 2012 , kod nane od 2017.

I ja uskoro dolazim u fazu zamjene komplet bijele tehnike u stanu i nemam pojma sta cu kupit/koju marku frizidera, masine za sudje, ploce za kuhanje, rerne, ali sto se tice masine za ves definitivno LG :thumbup:
ja mogu isto LG preporuciti 7 kg, ne znam koji je model, ne sjecam se ni kad sam je kupila, ali ima joj sigurno 15 godina i radi k'o satic. Doduse ne koristi se zadnjih par godina pretjerano (gotovo nikako), ali opet...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#84 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Ma.Le.Na wrote: 10/03/2021 12:43
Control panel wrote: 10/03/2021 11:39
Ma.Le.Na wrote: 20/02/2021 00:04 Ni ja ne kontam, kako opere ves bolje?
Ili ga opere ili ne opere?
Ne izadje popeglan
Sta je bolje tacno?

I koja je razlika miele i liebher...sta je bolje?
Kako objasniti nekome razliku izmedju miele i beko masina, ka on ne zna razliku izmedju miele i liebherr proizvodjaca i ko sta proizvodi.

Ovako. Idemo za njemacku, autom. 1500-2000 km.
Ti u jugi, ja u mercedesu. Ko ce prije, ko ce sigurnije, udobnije, odmornije doci u njemacku. A imamo para na bacanje, ali eto ti neces da kupujes mercedesa jer je to bacanje para i isto ces doci i sa jugom u njemacku (ako jugo izdrzi).

Miele top.
Liebherr top.

Kraj price. Ko ima para neka kupi nece se pokajati.
Ne kontam
Al haj
Liebherr ne pravi masine jel to?

Ono sto "vi" (mnozina) ne kontate je da vas niko ne napada
Fkt me zanima kako bolje..sta bolje
Konkretno kupujem i masinu i susilicu i frizider i apsolutno sve u narednih pola godine...pa me zanima
Ne prica bas svako suplju
Liebherr spomenuh jer gledamo i frizider...iako jeste tema o masini
Eto sori za offtopic ..dear Lord

E sad da se vratimo masini
Miele
Super da je tisa, to je plus u stanu
Potrosnja naravno mada mislim da na nase cijene to nije ogromna usteda, vani vjerovatno jest
I shvatam da su ulozili milione u istrazivanje i postizanje bolje ucinkovitosti (stuja, voda, kvarovi)...samo me bas zanimalo za sam rezultat pranja...cisce bolje opran hm
Za susilice znam da neke jako guzvaju odjecu
Opet offtopic..ups :|

Helem, da je skupa...preskupa
Da bolje pere, ne znam, jos uvijek mi nije jasno kako
Da duze traje...manje trosi struju...vodu...ok super
Da li je ta potrosnja struje i vode toliko umanjena da za...3 godine "pokrije" razliku u cijeni u odnosu na bosch..sumnjam..
Procitaj. Vec sam pisao moja zapazanja o miele masini. Ono sto sam nakon prvog pranja vidio i sto me je fasciniro je da je na isti nacin pranja kao sa prethodnom ves bio neuporedivo meksi pid rukom, bio je neuporedivo manje zguzvan, cak se nesto nije trebalo ni peglati, ves skoro suh izadje koliko ga iscijedi.. Tiha, ne cuje se, nikad nista, brzo opere ves, 9kg, funkcija milion... da li pere bolje ne znam. Nisam peksin pa da kosulju, majicu, gace nosim sedam dana. Skoro cisto ubacim u masinu, a cisto izadje. Jedino mi se ne svidja miris onog miele tecnog deterdzenta pa koristimo prasak.

Liebherr frizideri isto, izuzetno tih rad. Miele i liebherr prica za sebe, tehnoloska rjesenja, dizajn, rad, dugotrajnost... sve.
Last edited by Control panel on 10/03/2021 13:10, edited 2 times in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#85 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

_BataZiv_0809 wrote: 10/03/2021 12:58 @Ma.Le.Na mogu ti preporuciti LG sa Smart Drive motorom, kod mene imaju 2 u funkciji (kod roditelja i kod nane), osim sto pranje nekad moze potrajati, sve preporuke. Kod roditelja je u funkciji od 2012 , kod nane od 2017.

I ja uskoro dolazim u fazu zamjene komplet bijele tehnike u stanu i nemam pojma sta cu kupit/koju marku frizidera, masine za sudje, ploce za kuhanje, rerne, ali sto se tice masine za ves definitivno LG :thumbup:
Masinu za sudje imam bosch. Njemacka nije radjena u turskoj. Sve preporuke. Bila je dosta skuplja od ovoh iz turske ali ne zalim.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#86 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

Kada smo kupovali zadnju, posto smo svu lovu spiskali na kuhinju ugl, odemo po toj logici...what can go wrong..pere svaka
Hajmo kupit Beko
Najbolji sto postoji, al Beko
Nema ko mi ga nije hvalio
Pere ona ali recimo, vrijeme koje indikator pokaze je pogresno, i ma koliko benigno zvucalo uzas zivcira
Krenes negdje, jos kao 10 min do kraja, haj pricekacu da razastrem na susenje...i to 10 min se razvuce na 40 :shock:
Program 30 stepeni kao da ne pere...ugl ne opere...sve sto treba na 30 ja perem na 40...jer 30 ne pere
I onda to trajanje
Program na 60 traje 2.5 sata ako nije i duze
Program 40 stepeni traje sat i pol..
Meni je to predugo
Tako da i ta lg ako su joj dugi programi, nista od toga, nervira me kad moram planirat koliko ce prat
Ova Beko ima i sijaset programa i sve ali eto mene je iznervirala i ne bih nikad vise
Miele je preskupa...naginkem na bosch jer.mi je sve u kuhinji bosch i nikad me nista nije iznevjerilo
Ako ti treba kakvih savjeta sta gledati, pitaj
Mi smo ovo kucenje prosli jednom pa znam bar te nekw osnovne cake na sta obratiti paznju (recimo djzina pranja haha)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#87 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Ma.Le.Na wrote: 10/03/2021 13:09 Kada smo kupovali zadnju, posto smo svu lovu spiskali na kuhinju ugl, odemo po toj logici...what can go wrong..pere svaka
Hajmo kupit Beko
Najbolji sto postoji, al Beko
Nema ko mi ga nije hvalio
Pere ona ali recimo, vrijeme koje indikator pokaze je pogresno, i ma koliko benigno zvucalo uzas zivcira
Krenes negdje, jos kao 10 min do kraja, haj pricekacu da razastrem na susenje...i to 10 min se razvuce na 40 :shock:
Program 30 stepeni kao da ne pere...ugl ne opere...sve sto treba na 30 ja perem na 40...jer 30 ne pere
I onda to trajanje
Program na 60 traje 2.5 sata ako nije i duze
Program 40 stepeni traje sat i pol..
Meni je to predugo
Tako da i ta lg ako su joj dugi programi, nista od toga, nervira me kad moram planirat koliko ce prat
Ova Beko ima i sijaset programa i sve ali eto mene je iznervirala i ne bih nikad vise
Miele je preskupa...naginkem na bosch jer.mi je sve u kuhinji bosch i nikad me nista nije iznevjerilo
Ako ti treba kakvih savjeta sta gledati, pitaj
Mi smo ovo kucenje prosli jednom pa znam bar te nekw osnovne cake na sta obratiti paznju (recimo djzina pranja haha)
Miele,
Siemens, rijetko ga ima kod nas.
pa
Bosch

I bosch je odlican. Trazi da je iz njemacke i uzimaj modele made in germany.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#88 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

Cuj siemens
Njih fkt ne bih ni pogledala :-) :lol:
I to da su ispred boscha :shock: , fkt moram pogledat
Hvala ma infu, ogrebah se za temu :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#89 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Ma.Le.Na wrote: 10/03/2021 13:15 Cuj siemens
Njih fkt ne bih ni pogledala :-) :lol:
I to da su ispred boscha :shock: , fkt moram pogledat
Hvala ma infu, ogrebah se za temu :lol:
I oni su zara. Tesko ces ih naci.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#90 Re: Miele mašine za veš

Post by Qler »

Moja svastika a i punica :D imaju Samsung i prezadovoljni su. Obje su kombinacija pranje i susenje i rade super.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#91 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

To za kombinaciju sam se takvih horora naslusala da ne bih (smrdi...guzva...manji kapacitet susilice pa.moras razgadjat..)
Radije jednu na drugu
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#92 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Ma.Le.Na wrote: 10/03/2021 13:30 To za kombinaciju sam se takvih horora naslusala da ne bih (smrdi...guzva...manji kapacitet susilice pa.moras razgadjat..)
Radije jednu na drugu
Samo odvojeno nista 2/1.
Last edited by Control panel on 10/03/2021 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#93 Re: Miele mašine za veš

Post by Qler »

Kod mene kuci je Hot Point Ariston 9kg za pranje (dobr radi, tiha ali se sjebala ona "kutija" za deterdžent i tu curi voda..) i Candy sušilica 10kg, imao sam 9kg i crkla u garanciji, pa su mi donijeli ovu. Iskreno, dobro radi, nema problema, ali mi ne ulijeva povjerenje. Ne bih preporucio sad Candy nakon problema sa proslom.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#94 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Qler wrote: 10/03/2021 13:33 Kod mene kuci je Hot Point Ariston 9kg za pranje (dobr radi, tiha ali se sjebala ona "kutija" za deterdžent i tu curi voda..) i Candy sušilica 10kg, imao sam 9kg i crkla u garanciji, pa su mi donijeli ovu. Iskreno, dobro radi, nema problema, ali mi ne ulijeva povjerenje. Ne bih preporucio sad Candy nakon problema sa proslom.
Razlika je kad se udje iz lade u kiu, iz kie u opela, opela u vw, vw u audija, iz audija u mercedesa.
A to prati i cijena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#95 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

@Ma.Le.Na ti znas dobro koji su vam zahtjevi i potrebe kada je masina za ves u pitanju i na osnovu toga procjenjujes isplati li ti se dosta vece pocetno ulaganje u Miele masinu. Da je ona top topova niko ne spori. Da li je toliko bolja koliko je skuplja, to je sad vec pitanje na koje ce svako od nas imati drukciji odgovor i niko nece biti u krivu.

Moje iskustvo kao samca, koji po logici stvari nema toliku kolicinu vesa i kao nekog ko stvari koje dolaze u direktan doticaj sa kozom nosi jednom pa samim tim nikad nisu suvise prljave, govori da se to ne isplati.

Koristio sam Miele masinu u stanu u kojem sam bio podstanar i zaista se ne mogu sjetiti neke drasticne razlike, ali i razlike uopste :? Mozda je i do mene, ali eto kao neko ko se i od prije punoljetstva brine o cistoci sopstvenih prnja, smatram da imam neko iskustvo jebes ga...

Sto se tice Beka, dosta ulazu u marketing i imaju siroku prodajno-servisnu mrezu na nasem trzistu sto nije nebitno, ali iskren da budem, mislim da su ipak stepenicu ili dvije ispod renomiranih marki, ali i iznad Tesli, Voxova, Vivaxa, Quadra, Sencora i sl...kod nane mi je njihova masina za ves i jako je glasna npr....

Sto se tice tog vremena pranja, ove LG masine na pocetku vagaju ves i na osnovu toga i izabranog programa doziraju pranje, sto nekad znaci da u istom programu pranje zna jednom trajati 2, a ponekad i 4 sata. Kako su obje bez timera i imaju samo indikatore faze pranja 1 2 3 (dok sva tri gore pocetna faza, kad dva gore druga faza...itd) to zna biti bas onako iscrpljujuce...a jos je gora situacija kad timer laze :run: tako da ili vidi neku drugu ili idi na varijantu LG sa timerom, trebalo bi da ga sad sve nove masine imaju i da ne laze kao Beko :D
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#96 Re: Miele mašine za veš

Post by nlt »

Nekad početkom decembra je na ekupi bila odlična akcija, mi smo kupili BOSCH mašinu za vešod 8kg koja je snižena sa nekih 1100 KM čini mi se na 800 KM. Mašina je vrh, pere svaki drugi dan otprilike... Veš skoro suh izvadiš, more nekih programa i opcija itd...
5 god garancija+10 god na motor
Last edited by nlt on 10/03/2021 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#97 Re: Miele mašine za veš

Post by hadzinicasa »

Control panel wrote: 10/03/2021 13:16
Ma.Le.Na wrote: 10/03/2021 13:15 Cuj siemens
Njih fkt ne bih ni pogledala :-) :lol:
I to da su ispred boscha :shock: , fkt moram pogledat
Hvala ma infu, ogrebah se za temu :lol:
I oni su zara. Tesko ces ih naci.
Ima kod moje rahmetli majke u kuci elektricni sporet post - ratni (II svjetski rat), radi <3
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#98 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Ja svaki put cujem kad komsinica ukljuci masinu, a kad udjem u kupatilo vidim, ali ne cujem da je i moja zena ukljucila masinu.

:izet:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#99 Re: Miele mašine za veš

Post by Qler »

Control panel wrote: 10/03/2021 13:36
Qler wrote: 10/03/2021 13:33 Kod mene kuci je Hot Point Ariston 9kg za pranje (dobr radi, tiha ali se sjebala ona "kutija" za deterdžent i tu curi voda..) i Candy sušilica 10kg, imao sam 9kg i crkla u garanciji, pa su mi donijeli ovu. Iskreno, dobro radi, nema problema, ali mi ne ulijeva povjerenje. Ne bih preporucio sad Candy nakon problema sa proslom.
Razlika je kad se udje iz lade u kiu, iz kie u opela, opela u vw, vw u audija, iz audija u mercedesa.
A to prati i cijena.
Normala, ja da sam imao love uzeo bih nesto skuplje, ali pokreio se koliko je dug jorgan :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#100 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

Svi mi :lol:
Mada, ni mercedes nije uvijek bolji 8)
Svekar vozi, ne bih ga djabe :run: :lol:
Post Reply