Miele mašine za veš

User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#51 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Oni sto pisu protiv miele,pisu jer nemaju i nisu probali :)
Poznajem takvih dosta.
Gorenje zakon :)

Dok nisu presli na miele,i to polovnu......onda kazu nismo ni znali do sad sta je dobra masina :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#52 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

kupio svoju prije 4-5 godina. nikad ništa. prezadovoljan. Plaćena oko 2600 KM. sad se ti modeli polovni kod nas prodaju ca cca 500-600 KM. fantastično očuvani. da nemam mašinu uzeo bih isti model bez razmišljanja. mislim da tu nema nikakve zvrčke. vidi šta će ti odgovoriti iz milea.
Vjerovatno će te odvraćati i nagovarati da još malo prituriš i kupiš novu. Logično. kude staro, a hvale novo. stara je kao mačak u vreći, a novu kad prodaju kažu miran si 20 godina. klasična trgovačka priča. po meni uzmi je i da je kinez, a nije, bolja ti je 100 puta od beka. ne bih beko ni džaba.
sretno.
i da uzeo sam polovan ladičar, liebherr, kostao ispod 300 KM sa prevozom. jbt kao nov je. taj model je preko 1500 KM. radi nevjerovatno,
stvarno su miele i liebher druga dimenzija tehnike. ko nije imao i ne zna kakve tehnike ima. takodje sve pohvale i za miele usisivač (već sam pisao na temi o usisivačima).
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#53 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Koji model imas ves masine.

Ja se ne bih slozio sa onima koji kude staru miele i nagovaraju na novu :)

Stare su trajale i trajale.
Uradjene robusnije.
Elektronike su bile kvalitetnije.
Manje reklamacija.

I dalje su najbolje.
Ali kao i u svemu dolazi do pada kvaliteta sa novijim modelima.

Ali tako je u svemu danas.
Nekad si mogo kupit mercedesa i lagano milionce km preci bez da te glava zaboli.A danas mrka kapa :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#54 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

rovac13 wrote: 13/10/2020 23:03 Koji model imas ves masine.

Ja se ne bih slozio sa onima koji kude staru miele i nagovaraju na novu :)

Stare su trajale i trajale.
Uradjene robusnije.
Elektronike su bile kvalitetnije.
Manje reklamacija.

I dalje su najbolje.
Ali kao i u svemu dolazi do pada kvaliteta sa novijim modelima.

Ali tako je u svemu danas.
Nekad si mogo kupit mercedesa i lagano milionce km preci bez da te glava zaboli.A danas mrka kapa :)
W1 twin dos nesto. Noviji je model, digitalna... ma sve super. Po meni samo treba vidjeti da nije izvrebana, da nike nastalo neko mehanicko ostecenje i treba uzeti polovnu, jbg 5 puta je jeftinija. Sto to svabe minenjaju nakon 3-4 godine ne znam. Imaju viska para, dosadi im, hoce noviji model, u mentalitetu da mijenjaju aute i stvari nakon 3-4 godine...
Osim toga mercedes nakon 10 godina opet kao nov, a kia se raspala. Jbg kvalitetni materijali, duze mogu trajati, slabije se habaju... ali to sve kosta. Jbg svaki ceif se placa. Neko to voli i sebi priusti, nekome je svejedno pa moze i kia (beko...), a neko nema nikakav auto iz raznih razloga.
Utokkha
Posts: 777
Joined: 20/05/2008 14:52

#55 Re: Miele mašine za veš

Post by Utokkha »

Odlicna tema da pitam kako ste zadovoljni pranjem vesa iz Miele masine?
Mi imamo LG s inverterom, ali nismo bas najzadovoljniji...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#56 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

Utokkha wrote: 14/10/2020 08:49 Odlicna tema da pitam kako ste zadovoljni pranjem vesa iz Miele masine?
Mi imamo LG s inverterom, ali nismo bas najzadovoljniji...
Sve super. Osim sto mi se ne svidja miris onih njihovoh twin dos deterdzenata. Pa kombinujem malo prasak malo to da ga zamaskiram. Masina moze koristiti obicni deterdzent, twin dos njihiv tecni i neke pojedinacne doze za jedno pranje.
Ves nije poguzvan kao u mojim prethodnom masinama. Masina se ne cuje kad radi.
Malo vode trosi, malo struje. Kazem sve super samo mi taj miris ne odgovara, zeni je ok. Valjda subjektivno.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#57 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Evo objasnjenje zasto svabe mijenjaju :)

U njemackoj je jako skup rad,vrijeme,a i dijelovi u skladu sa standardom.Desi se problem,ja dodjem na adresu ustanovim npr da curi voda iz posude za primanje vode (obicno onaj gornji dio usmjerivac wasserweiche) i ako je usput amortizer otisao to vec prelazi granicu isplativosti.

Wasserweiche 150-180€
Amortizeri 65€
Anfahrt 15-50 € zavisi gdje u ovom gradu
Uberprufung 35€
6 minuta rada kosta 8.30€
I na sve ovo porez jos dodat

Znaci samo prokapala voda i amortizeri dodje blizu 400€ musteriju.On kaze nece,uzece novu masinu sa garancijom,jer ne zna sta ce sledece otici.

Njemu ugradimo novu,a tu staru ponesem bratu,prijatelju rodjaku ........usmjerivac rasklopim odvojim motoric potopim u tekucinu ocistim od kamenca,i samo promijenim amortizere,i to ne nove nego polovne ali dobre originalne,za dzaba dobije masinu ko novu,sa 2000-3000 radnij sati :).......za miele je normalno 15-20 hiljada radnih sati :)

Nasi ljudi idu za njemacku da rade,jer je rad skup moze se naplatit......sve je dobro dok zaradjujes......a ako se desi da ti moras placat nesto nekom,npr auto popravit,onda je belaj jer zaklase za vrat :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#58 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

rovac13 wrote: 14/10/2020 09:53 Evo objasnjenje zasto svabe mijenjaju :)

U njemackoj je jako skup rad,vrijeme,a i dijelovi u skladu sa standardom.Desi se problem,ja dodjem na adresu ustanovim npr da curi voda iz posude za primanje vode (obicno onaj gornji dio usmjerivac wasserweiche) i ako je usput amortizer otisao to vec prelazi granicu isplativosti.

Wasserweiche 150-180€
Amortizeri 65€
Anfahrt 15-50 € zavisi gdje u ovom gradu
Uberprufung 35€
6 minuta rada kosta 8.30€
I na sve ovo porez jos dodat

Znaci samo prokapala voda i amortizeri dodje blizu 400€ musteriju.On kaze nece,uzece novu masinu sa garancijom,jer ne zna sta ce sledece otici.

Njemu ugradimo novu,a tu staru ponesem bratu,prijatelju rodjaku ........usmjerivac rasklopim odvojim motoric potopim u tekucinu ocistim od kamenca,i samo promijenim amortizere,i to ne nove nego polovne ali dobre originalne,za dzaba dobije masinu ko novu,sa 2000-3000 radnij sati :).......za miele je normalno 15-20 hiljada radnih sati :)

Nasi ljudi idu za njemacku da rade,jer je rad skup moze se naplatit......sve je dobro dok zaradjujes......a ako se desi da ti moras placat nesto nekom,npr auto popravit,onda je belaj jer zaklase za vrat :)

Standardno nase. Kad uzima u njemackoj 30,40, 50, 100 eura za ruke onda je frau merkkel dobra, a kad mora on dati nekom majstoru za ruke isto tako onda kuka kako je njemacka skupa.

:thumbup:
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#59 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Ali je dobitna kombinacija raditi gore a auto npr popravljati dole,makar i preventivno.Jer dodje se dole svaki mjesec dva kako kad :)

Meni trazili za promjenu zadnjeg lezaja 250€
Otiso u bih napravio komplet veliki servis za slicne pare :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#60 Re: Miele mašine za veš

Post by hadzinicasa »

Control panel wrote: 14/10/2020 09:07
Utokkha wrote: 14/10/2020 08:49 Odlicna tema da pitam kako ste zadovoljni pranjem vesa iz Miele masine?
Mi imamo LG s inverterom, ali nismo bas najzadovoljniji...
Sve super. Osim sto mi se ne svidja miris onih njihovoh twin dos deterdzenata. Pa kombinujem malo prasak malo to da ga zamaskiram. Masina moze koristiti obicni deterdzent, twin dos njihiv tecni i neke pojedinacne doze za jedno pranje.
Ves nije poguzvan kao u mojim prethodnom masinama. Masina se ne cuje kad radi.
Malo vode trosi, malo struje. Kazem sve super samo mi taj miris ne odgovara, zeni je ok. Valjda subjektivno.
Koristis i njihove deterdzente? odnosno prasak?
ja ne. ja one normalne, kupovne.
zapravo prestala sam odavno koristiti prasak za ves, puno su mi prakticnije kapsule. jedino za osjetljive tkanine koristim blagi tecni deterdzent.

OT: prezadovoljna. imam onu sto se puni odozgo. sve odlicno - tiha, stedljiva, efikasna.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#61 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

hadzinicasa wrote: 14/10/2020 10:16
Control panel wrote: 14/10/2020 09:07
Utokkha wrote: 14/10/2020 08:49 Odlicna tema da pitam kako ste zadovoljni pranjem vesa iz Miele masine?
Mi imamo LG s inverterom, ali nismo bas najzadovoljniji...
Sve super. Osim sto mi se ne svidja miris onih njihovoh twin dos deterdzenata. Pa kombinujem malo prasak malo to da ga zamaskiram. Masina moze koristiti obicni deterdzent, twin dos njihiv tecni i neke pojedinacne doze za jedno pranje.
Ves nije poguzvan kao u mojim prethodnom masinama. Masina se ne cuje kad radi.
Malo vode trosi, malo struje. Kazem sve super samo mi taj miris ne odgovara, zeni je ok. Valjda subjektivno.
Koristis i njihove deterdzente? odnosno prasak?
ja ne. ja one normalne, kupovne.
zapravo prestala sam odavno koristiti prasak za ves, puno su mi prakticnije kapsule. jedino za osjetljive tkanine koristim blagi tecni deterdzent.

OT: prezadovoljna. imam onu sto se puni odozgo. sve odlicno - tiha, stedljiva, efikasna.
Koristim ove kartuse ili doze.
Ima bezbojna i plava i onda madina sama kombinuje koliko koje uzoma u zavisnosti sta se pere. Unutra je i omeksivac i sve sto treba. Ali kazem malo mi se taj miris ne svidza, pa stavim malo praska persil ili ariel, i jos stavim omeksivaca, a nekad i ne ukkjucim funkciju twin dose.
Image
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#62 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Nebi trebao mijesat to sa drugim deterdzentom.
Doziranje toga bi trebalo bit ispravno podeseno.

Cesto masina izbaci greske jer ljudi pretjeruju sa deterdzentom.Dolazi do zacepljanja,onda mora servis zvat.

Popravka twin dos nije jeftina ovdje bar.
Sreca mozes ne koristit dalje,ostalo ide normalno i bez toga.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#63 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

rovac13 wrote: 14/10/2020 10:52 Nebi trebao mijesat to sa drugim deterdzentom.
Doziranje toga bi trebalo bit ispravno podeseno.

Cesto masina izbaci greske jer ljudi pretjeruju sa deterdzentom.Dolazi do zacepljanja,onda mora servis zvat.

Popravka twin dos nije jeftina ovdje bar.
Sreca mozes ne koristit dalje,ostalo ide normalno i bez toga.
Jbg. Znam sve ima sto treba u te dvije doze i masina uzima sto i koliko joj treba. I ves bude cist i nevjerovatno mekan, osjeti se pod rukom. To mi je prvo upalo u oci kas smo je prvi put ukljucili, to i da je ekstremno tiha. Ali dzaba miris mi ne odgovara.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#64 Re: Miele mašine za veš

Post by rovac13 »

Pa ispravno je koristit samo to.
Ako ti ne odgovara miris ispravno je i koristit nesto drugo,preskocis twin dos opciju.

Samo nije ispravno mijesat oboje.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#65 Re: Miele mašine za veš

Post by mO k3 »

Control panel wrote: 14/10/2020 10:37
Koristim ove kartuse ili doze.
Ima bezbojna i plava i onda madina sama kombinuje koliko koje uzoma u zavisnosti sta se pere. Unutra je i omeksivac i sve sto treba. Ali kazem malo mi se taj miris ne svidza, pa stavim malo praska persil ili ariel, i jos stavim omeksivaca, a nekad i ne ukkjucim funkciju twin dose.
Image
Nakon 15 godina zamjenio sam staru Mile sa noovom i kupio sam bas ovaj model W1 gdje se stavljaju ove kartuse Twindos , WLAN itd....

Zadovoljni smo barem bolja polovica nije se bunila

Edit: ah da mozes da kupis kartuse koje sam punis kostaju oko 20 euro po komadu
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#66 Re: Miele mašine za veš

Post by Control panel »

mO k3 wrote: 14/11/2020 10:00
Control panel wrote: 14/10/2020 10:37
Koristim ove kartuse ili doze.
Ima bezbojna i plava i onda madina sama kombinuje koliko koje uzoma u zavisnosti sta se pere. Unutra je i omeksivac i sve sto treba. Ali kazem malo mi se taj miris ne svidza, pa stavim malo praska persil ili ariel, i jos stavim omeksivaca, a nekad i ne ukkjucim funkciju twin dose.
Image
Nakon 15 godina zamjenio sam staru Mile sa noovom i kupio sam bas ovaj model W1 gdje se stavljaju ove kartuse Twindos , WLAN itd....

Zadovoljni smo barem bolja polovica nije se bunila

Edit: ah da mozes da kupis kartuse koje sam punis kostaju oko 20 euro po komadu
W1 :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#67 Re: Miele mašine za veš

Post by mO k3 »

ah da i susilicu je takodje zalutala kod nas
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#68 Re: Miele mašine za veš

Post by Chloe »

salik79 wrote: 19/09/2020 16:56 Nisam jos cuo za losu Miele masinu, vez obzira na seriju.
:thumbup:

Nema šanse da bih drugu uzela uopće. Ko jednom opere veš u njoj i ne pomišlja na drugu, ma kako skupa bila.

Neko napisa, polovna Miele bolja od mnogih novi. Isto mislim.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#69 Re: Miele mašine za veš

Post by exliberal-ex »

Nekontam zbog cega?
Nesto bas pricam sa ovom mojom posto planiramo kuhinju renovirat i ona kaze ja bi volila da uzmemo Miele za cijelu kuhinju ....bas sad gledam jebeni combo frizider/zamrzivac $12 000 !...
Ko je ovdje lud, masina za pranje sudja $4,000, sporet 8 i vise...alo ba!
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#70 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

Ni ja ne kontam, kako opere ves bolje?
Ili ga opere ili ne opere?
Ne izadje popeglan
Sta je bolje tacno?

I koja je razlika miele i liebher...sta je bolje?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#71 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

Ma.Le.Na wrote: 20/02/2021 00:04 Ni ja ne kontam, kako opere ves bolje?
Ili ga opere ili ne opere?

Ne izadje popeglan
Sta je bolje tacno?

I koja je razlika miele i liebher...sta je bolje?
Ovo sam i ja pitao rovca na nekoj temi, kaze ne moze se objasnit rijecima, jednostavno je bolje (parafraziram).
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#72 Re: Miele mašine za veš

Post by Qler »

Sto onda svi ne kupuju Vivax :) Miele je klasa jebi ga, i ima razlike. I u nacinu pranja i u kvaliteti same masine..
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#73 Re: Miele mašine za veš

Post by Ma.Le.Na »

Apsolutno ne provociram
Nego me zanima sta znaci opere bolje
Jer i losije masine operu...nema mrlja..cisto
Razumijem da ima mozda vise programa, ali bas me zanima sta znaci bolje opere
Cijena joj je...poprilicna
Jedna koju sam gledala je oko 5.5k
Obzirom da cemo kupovati i masinu za ves i za susenje...zanima me da li vrijedi bas toliko
Recimo za ploce za kuhanje...rernu..osjeti se razlika
Imamo boschovu i kada pecem palacinke...to je brzina da jedva stignem namazati jedan drugi je vec gotov, kod mame ..njena je neka druga i iskilavis se dok se ispece
Tako da tu zaista vidim razliku
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#74 Re: Miele mašine za veš

Post by moonca »

Ako ne koristish kvalitetan deterdzent.. masnina ne igra veliku ulogu.... :zoka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#75 Re: Miele mašine za veš

Post by _BataZiv_0809 »

Qler wrote: 20/02/2021 17:46 Sto onda svi ne kupuju Vivax :) Miele je klasa jebi ga, i ima razlike. I u nacinu pranja i u kvaliteti same masine..
Nije frka, samo objasniti kako to bolje pere....da duze traje to ok....
Post Reply