Micro SD kartica problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zole2020
Posts: 47
Joined: 11/08/2020 11:02

#1 Micro SD kartica problem

Post by zole2020 »

Imam SD karticu koja je pretrpila neko ostecenje (ne znam kako je doslo do toga, bila u mobitelu )i nije moguce prebaciti oko 2000 porodicnih slika sa nje na telefon ili kompjuter. Jednostavno gusi svaki pristup sadrzaju kartice. Pokusao sam sa nekim programom oporavka, i sa diskdigger (izvuce slike ali dosta nekvalitetne osiromasene). Pokusao sam tako neke razne pristupe, ali bez uspjeha. Mobitel je takodje ne vidi kad vratim karticu u mobitel.
Dakle Windows preko citaca kartica ucita sd karticu svaki put je prepozna, i vidi se kolicina sadrzaja u My computer sto znaci da sadrzaj nije izgubljen (oko 2000 slika odnosno 15gb) ali pristup folderu "camera" je nemoguc.
Moze li neki savjet kako da izvucem sadrzaj (djecije slike) sa kartice a da je neformatiram?
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#2 Re: Micro SD kartica problem

Post by MTV »

Ako ti neko u medjuvremenu ne pomogne...

http://dres.ba/

Oni su meni sa ostecenog externog HDDa uspjeli vratiti 98% sadrzaja. Nekih 10 GB nije se nikako moglo spasiti ali srecom vecinu od tih 10GB sam imao na drugom mjestu.

Informisu te o svakom procesu rada sta koliko kako itd.
Za nekih 500-600 GB su mi naplatili 120 KM. Skuplje me je dosao novi HDD.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: Micro SD kartica problem

Post by Sanjarko »

Meni propala kartica s 280 txt dokumenata. Oko 1.000 ideja i sl. Prije jedno 7 god. Nisam nikad vratio. Nazalost. :( Gugl diska i sl., tad nije bilo ili ja nisam znao radit s njim. Podatci se izbrisali pri gasenju smartfona.
Post Reply