MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Da li ste za istinu, hrabrost i pobjedu ili ste za laž, kukavičluk, i radovana ?

za istinu, hrabrost i pobjedu
29
88%
za laž kukavičluk i radovana
4
12%
 
Total votes: 33

palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#51 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by palermo »

kamen spoticanja wrote:
i taman
Ok....ako je to većinska bošnjačka vizija.....a implicite je rečena...

.nije tako strašno biti u manjini
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#52 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by Goldenhand »

muha_sa wrote:
Goldenhand wrote:
Skijaš wrote:Poenta je da Zrinjski treba da ozdravi i izbaci monoetnički karakter umjesto što se Želju pokušava zaraziti tim istim virusom.
Za Zrinjski igra dosta Bošnjaka, a i Srba i jedna je od rijetkih lijepih stvari koja nam dolazi iz Mostara. Manje pripadnika drugih etnija igra za Velež koji je kvazimultietični.
još samo da dopuste Veležu da igra na svom stadionu i bit ce :thumbup:
Ili je to ipak stadion u vlasništvu grada?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#53 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by General War »

hrasno38 wrote:
Dok su bile petkrokake na grbovima ulice su bile prepune djecije graje a fudbal je bio samo sport.
Image
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#54 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by It_is_a_Leclerc »

Meni je ovdje drago jedino da je citiran najveći bošnjački i jedan od najboljih regionalnih pjevača - Dino Merlin.

Ovo ostalo je jako patetično.

Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by hrasno38 »

It_is_a_Leclerc wrote:Meni je ovdje drago jedino da je citiran najveći bošnjački i jedan od najboljih regionalnih pjevača - Dino Merlin.

Ovo ostalo je jako patetično.

Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
ja bih dodao za Merlina i jedan od najvecih dupeuvlakaca porodice Izetbegovic i covjek koji je vecinu rata proveo u Zagrebu sireci kulturu BiH. :-)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#56 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by It_is_a_Leclerc »

hrasno38 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Meni je ovdje drago jedino da je citiran najveći bošnjački i jedan od najboljih regionalnih pjevača - Dino Merlin.

Ovo ostalo je jako patetično.

Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
ja bih dodao za Merlina i jedan od najvecih dupeuvlakaca porodice Izetbegovic i covjek koji je vecinu rata proveo u Zagrebu sireci kulturu BiH. :-)
To je manje bitno.

Njegove stihove navijači baš vole. Evo, pjesma "Jedna si jedina" i danas se viče tokom intorniranja himne :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#57 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by hrasno38 »

It_is_a_Leclerc wrote:
hrasno38 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Meni je ovdje drago jedino da je citiran najveći bošnjački i jedan od najboljih regionalnih pjevača - Dino Merlin.

Ovo ostalo je jako patetično.

Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
ja bih dodao za Merlina i jedan od najvecih dupeuvlakaca porodice Izetbegovic i covjek koji je vecinu rata proveo u Zagrebu sireci kulturu BiH. :-)
To je manje bitno.

Njegove stihove navijači baš vole. Evo, pjesma "Jedna si jedina" i danas se viče tokom intorniranja himne :D
ma i pjevaju "da te nije Alija....."
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#58 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by Yug »

ZIVJELI BOSNJACI MANIJACI :bih: :-
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#59 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by Yug »

General War wrote:
hrasno38 wrote:
Dok su bile petkrokake na grbovima ulice su bile prepune djecije graje a fudbal je bio samo sport.
Image
А zasto nema cirilicni naziv ?
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#60 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

Post by desni »

Drinski wrote:
kamen spoticanja wrote: Dakle za reintegraciju samo tisina...i zaborav sto prije
nesto mi to lici na vrijeme nakon 2.svjetskog rata i metodologiju zaborava genocida nad Bosnjacima u istom...
KPJ zarad bratstva i jedinstva odlucno branila pomen na srpske zlocine nad Bosnjacima...a u ustvari samo idejom bratstva i jedinstva jacala temelje velikosrpske ideje...
tako da manijacima naklon do poda iz Zenice
Da. Tacno tako.
Kapa do poda i od mene Manijacima.
    Na jednoj drugoj temi sam pitao da li je u onoj savršenoj državi postojao i jedan spomenik bošnjačkim žrtvama iz Drugog svjetskog rata?
      U Foči,Višegradu,Vlasenici,Čajniču bilo gdje?Mislim da nije nigdje.
        Znači činjenica je da postojimo mi koji smo žrtve genocida i da postoje oni koji su genocid počinili. Mi Bošnjaci to ne smijemo zaboraviti.
          Mada nas podsjete ko neki dan u Srebrenici i prije mjesec u Višegradu ko nas je bre zavadio.
          User avatar
          desni
          Posts: 1498
          Joined: 10/03/2012 01:21

          #61 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

          Post by desni »

          Yug wrote:
          General War wrote:
          hrasno38 wrote:
          Dok su bile petkrokake na grbovima ulice su bile prepune djecije graje a fudbal je bio samo sport.
          Image
          А zasto nema cirilicni naziv ?
          Nije nikad ni bio niti će biti.
            Nego de ti nama objasni otkuda potreba navijača Srbije,srpskih klubova u svim sportovima da uzvikuju ono: "Nož,žica,Srebrenica".Zar imaju toliku potrebu da pokažu da uživaju u tome što su njihovi sunarodnjaci počinili genocid.
            Lug
            Posts: 2530
            Joined: 09/02/2009 15:27

            #62 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

            Post by Lug »

            It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
            pa to je jedan od nacina homogenizacije naroda .. jel´i jevreji jaucu 60 g? Bosnjama niko iz vana ne govori da jaucu i da imaju komplex zrtve, a eto saznah preko klixa :D da ga imamo?!?
            User avatar
            It_is_a_Leclerc
            Posts: 19223
            Joined: 23/05/2012 23:51
            Location: Osmatračnica

            #63 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

            Post by It_is_a_Leclerc »

            Lug wrote:
            It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
            pa to je jedan od nacina homogenizacije naroda .. jel´i jevreji jaucu 60 g? Bosnjama niko iz vana ne govori da jaucu i da imaju komplex zrtve, a eto saznah preko klixa :D da ga imamo?!?
            E, baš mi je drago da ste tu analogiju povukli.

            Baš kao i Jevreji, i Bošnjaci su razvili taj kompleks i smatraju da uloga žrtve pripada samo i isključivo njima, da su u stalnoj ugroženosti, da će ih stalno napasti, uvjereni da se neprijatelji negdje grupišu, da im neko radi o glavi. Razlika je samo što su Jevreji uspjeli stvoriti svoju nacionalnu državu, pa onda te svoje nacionalne strukture projiciraju na državu. Mi se ne identificiramo sa državom, što je još i gore.
            User avatar
            desni
            Posts: 1498
            Joined: 10/03/2012 01:21

            #64 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

            Post by desni »

            Lug wrote:
            It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
            pa to je jedan od nacina homogenizacije naroda .. jel´i jevreji jaucu 60 g? Bosnjama niko iz vana ne govori da jaucu i da imaju komplex zrtve, a eto saznah preko klixa :D da ga imamo?!?
            Na jednoj drugoj temi forumaš sa nikom vcorp ili tako nešto napisao je da se dotična Leclerc u Bošnjake razočarala kad je na nekom konkursu neko sa jačom SDA štelom porazio :lol:
              Tako da ne uzimajte ozbiljno njene upiše :lol:
              User avatar
              It_is_a_Leclerc
              Posts: 19223
              Joined: 23/05/2012 23:51
              Location: Osmatračnica

              #65 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

              Post by It_is_a_Leclerc »

              desni wrote:
              Lug wrote:
              It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
              pa to je jedan od nacina homogenizacije naroda .. jel´i jevreji jaucu 60 g? Bosnjama niko iz vana ne govori da jaucu i da imaju komplex zrtve, a eto saznah preko klixa :D da ga imamo?!?
              Na jednoj drugoj temi forumaš sa nikom vcorp ili tako nešto napisao je da se dotična Leclerc u Bošnjake razočarala kad je na nekom konkursu neko sa jačom SDA štelom porazio :lol:
                Tako da ne uzimajte ozbiljno njene upiše :lol:
                A čuj.

                Ja također ne mogu uzeti za ozbiljno "upiše" osobe koja je u stanju takve debilnosti uzeti za istinu, ali eto.. Ima nas svakakvih. A kod nas se kaže - pametnom je i brašno dovoljno. :lol: :lol: :lol:
                User avatar
                desni
                Posts: 1498
                Joined: 10/03/2012 01:21

                #66 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

                Post by desni »

                Jel kukuruzno :lol: :lol:
                User avatar
                desni
                Posts: 1498
                Joined: 10/03/2012 01:21

                #67 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

                Post by desni »

                Kod nas opet kažu kad bi budala znala da je budala dvije bi pameti imala.
                  A neki ovako malo nekulturniji bi znali reći: "Što jedeš G.... kad hljeba imaš"
                  Last edited by desni on 04/04/2016 02:56, edited 1 time in total.
                  oridjidji
                  Posts: 5811
                  Joined: 07/09/2009 10:07

                  #68 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

                  Post by oridjidji »

                  It_is_a_Leclerc wrote:
                  Lug wrote:
                  It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su razvili nesalomljiv kompleks vječite žrtve i uživamo u njemu. Ovo jaukanje i mjaukanje o "otporu", "nestanku", "izdaji" i slično to samo pokazuje na način koji je primjeran kognitivnim sposobnostima članova navijačkih grupa.
                  pa to je jedan od nacina homogenizacije naroda .. jel´i jevreji jaucu 60 g? Bosnjama niko iz vana ne govori da jaucu i da imaju komplex zrtve, a eto saznah preko klixa :D da ga imamo?!?
                  E, baš mi je drago da ste tu analogiju povukli.

                  Baš kao i Jevreji, i Bošnjaci su razvili taj kompleks i smatraju da uloga žrtve pripada samo i isključivo njima, da su u stalnoj ugroženosti, da će ih stalno napasti, uvjereni da se neprijatelji negdje grupišu, da im neko radi o glavi. Razlika je samo što su Jevreji uspjeli stvoriti svoju nacionalnu državu, pa onda te svoje nacionalne strukture projiciraju na državu. Mi se ne identificiramo sa državom, što je još i gore.
                  To nije kompleks, to je cinjenica po kojoj ti bezobzirno gazis, namjerno ili nenamjerno ne znam, al to sto ti si naivac, a neko drugi nije, pa o tome prica, to je da nebi na kraju platili visoku cijenu vlastitog nemara. Kad Seseljevi cetnici prijete po Srebrenici, pa i po Lukavici, a neki se grupisu u velikom broju po Visegradu, velicajuci one koji su cinili zlocine u oba rata u tome gradu nesrbima, to nije folklor, to je stvarnost koja je duboko u proslosti kaznila one koji nisu htijeli vjerovati da je to moguce. Polako i Jevrejima je trebalo da ocvrsnu i nauce skupu cijenu vlastitih slabosti.

                  Ima jedna fina prica o sugavom psu, koju treba procitati, a koja na dobar nacin objasnjava sutnju Bosnjaka o vlastitoj golgoti i ne pricanje istine o tome sto su prosli.

                  http://bh-sloboda.blogspot.ba/2015/12/o ... nu_29.html
                  User avatar
                  It_is_a_Leclerc
                  Posts: 19223
                  Joined: 23/05/2012 23:51
                  Location: Osmatračnica

                  #69 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

                  Post by It_is_a_Leclerc »

                  Mi, nažalost, gotovo da i nemao državotvornu svijest, etnogeneza nam je zakržljala i zapela negdje ne putu između vjerske zajednice i naroda, nemamo osnovnih vrijednosti, i onda nam preostaje jedino da se predajemo kolektiviziranju i da sve što imamo i nemamo pravdamo svojim statusom vječne žrtve, naroda "čiji se otpor čuo do neba" i ostatkom patetičnog narativa, koji smo razvili da prikrijemo da ni 21 godinu nakon rata nismo, kao narod, ni na nebu ni na zemlji.

                  To ne znači da bi bilo koju bošnjačku patnju iz recentnog rata trebalo ignorisati, zaboraviti ili minimizirati; i to ste u tom dijelu pogrešno shvatili. Ja samo hoću da kažem da i ovaj naslov, i ovi transparenti, i svaki film Avde Huseinovića naprimjer, naprosto obiluje tom "kosovskom" terminologijom - pravednika koje svi mrze, samo zato što nam je to jedino što nam preostaje kao "izlazna strategija" za sve frustracije uslijed izgubljenog rata, genocida i nedostižnog ideala pravde poslije njega.
                  User avatar
                  Chmoljo
                  Administrativni siledžija u penziji
                  Posts: 45505
                  Joined: 05/06/2008 03:41
                  Location: i vukove stid reći odakle sam...

                  #70 Re: MI SMO ONI KOJI SU TREBALI U TIŠINI DA NESTANEMO

                  Post by Chmoljo »

                  hoće l' to prebrojavanje? :zzzz:
                  Locked