MI SMO NICIJI

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14721
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#51

Post by DaysleepeR »

A i Meša je paradigma Bosne i bosanskog mentaliteta i gluposti, baš kao i taj tekst koji je napisao.

Gdje ćeš veće naive nego skloniti se pod skute SANU, i ljudima koji bi ga, da je kojim slučajem ovaj rat počeo za vrijeme Mešina života, bez obzira o koliko važnom i velikom piscu i pameti je riječ, objesili za prvo drvo ili zaklali.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#52

Post by Vodenjak »

Uzeti sebi za pravo da preispituju stav jednog Mese Selimovica o njegovom pravu da se nacionalno osjeca ovim ili onim mogu samo ortodoksni idioti!
I gotovo sam 100% siguran da niko od tih dusebriznika bosnjastva nikad nije vidio ni korice knjige koje je napisao taj covjek, a kamo li da je procitao koji redak izmedju korica! :oops:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#53

Post by uvjek dobar gost »

Najlakše je banalizirati do te mjere da se sve svodi na dnevnu politiku i lična prepucavanja....

Jedan M. Jergović ili A. Hemon ... ili D. Tanović i J. Žbanić... šta mislite ko su oni ili šta su oni po nacionalnosti.... u koju bogomolju idu... kojem se bogu mole... zar je to u stvari i bitno sve dok oni sebe smatraju Bosancima il Hercegovcima.....
Žalosno je to , bar po mom mišljenju, što mi postajemo prava vjerska država, pod pritiskom medija, dekadentne sredine i kojekakvih zastupnika kao naših interesa..... mi postajemo sve gori, nekako se uhvatim da nerazumijem ljude oko sebe... nekad čak ni jezik kojim govore...

Biti Bosanac il Hercegovac ljudi velika je stvar, živimo u zemlji sa dugom istorijom, nekad je ta istorija bila svijetla nekad tamna... no imamo je i samim tim imamo se čega stiditi i sa čim ponositi, stoga vjerujem da kad djeci budemo pričali o mladosti svojoj neke stvari prešutit ćemo jer biti će nas bar malo sramota nas samih....

Vrijeme je da se krene !!!
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#54

Post by zzzzz »

DaysleepeR wrote: A i Meša je paradigma Bosne i bosanskog mentaliteta i gluposti, baš kao i taj tekst koji je napisao.

Gdje ćeš veće naive nego skloniti se pod skute SANU, i ljudima koji bi ga, da je kojim slučajem ovaj rat počeo za vrijeme Mešina života, bez obzira o koliko važnom i velikom piscu i pameti je riječ, objesili za prvo drvo ili zaklali.
Upravo tako, kad su nam intelektualci bili ovako dezorjentisani sta ocekivati od naroda?

Bosanci se probudili 92' i hoce drzavu, e dobit ces ali preko ledja. Ne pravi se drzava preko noci, istocne i zapadne komsije su o drzavi sanjali i za nju se borili vijekovima.....i sad ko nama krivo sto nam je ovako :?
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#55

Post by Ljubitelj Zabara »

Jeste vala, a i Bosnjacima je najbolje kad su niciji. Ne daj Boze da ponovo budu necije cvece.
Post Reply