MF sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
erminn
Posts: 2
Joined: 20/02/2011 23:28

#1 MF sarajevo

Post by erminn »

Trenutno pohadjam gimnaziju i zelja mi je da upisem medicinu poslije zavrsene srednje skole. Istrazio sam vec dosta sto se tice medicinskog fakulteta, tako da sam spreman na sve sto on donosi. No iako sam dosta nasao o samom studiranju, nisam nsita nasao o upisu. Dakle interesuje me, da li je veliki problem upisati se na isti, i da li je moguce uspjeti bez stele :D. Cuo sam da od tri predmeta koja su na prijemnom najteza je fizika. E sada zanima me da li prosjek ocjena igra neku veliku ulogu, jer moj prosjek ocjena je oko 4,7. Takodjer ako bi neko mogao da mi kaze jos koliko primaju studenata godisnje te koliko ih se uopste prijavi svake godine, bio bih jako zahvalan.
User avatar
EdoFmjam
Posts: 179
Joined: 26/05/2010 23:03
Location: negdje u BiH

#2 Re: MF sarajevo

Post by EdoFmjam »

vecinu ovog sto si pitao mozes naci google_om

Sto se fizike tice kazu da im je najtezi predmet u prvoj godini, ali to sam cuo od ljudi koji su zavrsili medicinsku, njih zeza jer su imali matematiku i fizku samo 2 god. u srednjoj.
Tebi fizika nebi trebala predstavljati problem.
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#3 Re: MF sarajevo

Post by Elokventni »

u medicinskoj skoli je fizika 4godine... a ako se ne varam na medicini je na 1godini najteza anatomija :S
User avatar
EdoFmjam
Posts: 179
Joined: 26/05/2010 23:03
Location: negdje u BiH

#4 Re: MF sarajevo

Post by EdoFmjam »

Elokventni wrote:u medicinskoj skoli je fizika 4godine... a ako se ne varam na medicini je na 1godini najteza anatomija :S
Mozda sam se i sjebo to za Fiziku u medicinskoj, sto se anatomije tice, prvu godinu se samo slusa a tek u drugoj se polaze.
Tako mi neki dan jaran isprica, inace student 1 godine medicine.
On je i rekao da im je vecini fizika najteza.
Post Reply