Metallica (a moze i thrash metal)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#1 Metallica (a moze i thrash metal)

Post by mali_balon »

Dakle otvaram temu povodom novog albuma, ako ima tema Metallica nek admini objedine.

Kako rekoh povodom novog albuma, kojeg deduke nekako revolucionarno na kapaljku plasiraju tj veceras ce nastat lom.
Mora se priznati ko god im radi marketing radi ekstra posao

Oso u kino u biMgu da uzmem karte jbte jedva ujagmih mjesto, ima nade za nase drustvo i dzavu, konto sam da ce biti poluprazno

Dakle moze se raspravlajti o bendu a moze i o trash metalu opcenito.....

Ozezi misko

Malo o poceTcima trash scene,dobar dokumentarac

Last edited by mali_balon on 19/08/2023 23:54, edited 2 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by DaysleepeR »

Slušao sam sve što su objavili sa novog albuma, ništa me nije nimalo impresioniralo.

Nažalost Metallica je prošla svoj prime davno.

Jedino što fascinira i dalje je James Hetfield, kako sviranje tako i glas.

Sve ostalo meh.

I pored toga, da nisam zauzet večeras, sigurno bih išao u kino na premijeru.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by agent_zero »

Fali ti jedno "L" u naslovu :lol:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#4 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

agent_zero wrote: 13/04/2023 12:14 Fali ti jedno "L" u naslovu :lol:
Ma nek preprave...tri puta tipkam...mala slova na mobitelu 😂 a i kratke ruke jbga 😂
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#5 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

DaysleepeR wrote: 13/04/2023 12:10 Slušao sam sve što su objavili sa novog albuma, ništa me nije nimalo impresioniralo.

Nažalost Metallica je prošla svoj prime davno.

Jedino što fascinira i dalje je James Hetfield, kako sviranje tako i glas.

Sve ostalo meh.

I pored toga, da nisam zauzet večeras, sigurno bih išao u kino na premijeru.
Nisam ni ja nesta puno odusevljen Metallicom odavno....npr zadnji Megadeth je strava...valjda navikli na "onu" Metallicu jbga
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#6 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Piaty »

Zadnji album je losiji i od St. Anger albuma.

Znaci, najlosiji album koji su ikada izdali.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#7 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by broj dva »

Zadnji da valja im je black album a to nema veze sa trash. Nakon toga su jednostavno izgubili ono što su imali od stvaralaśtva, kreativnosti...
A recimo Slayer je znao i nakon 2000e izbacit pokoji dobar album..mada je to uvjek isti album..
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#8 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

Ma ja kontam da smo mi samo ostarili....ali ujedno skontam da slusam novije stvari od exodusa death angela i megadetha a stare stvari metallice...
Ali meni je nesta slicno i sa maidenom stare stvari imaju prolaz do 7og sina sve poslje toga nako, tolerisem......
Ja sve kontam da je to do godina da danasnja djeca vise vole nove stvari
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#9 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Piaty »

Ma danas je fora da je album dobar ako ima bar 2 bas dobre pjesme.

Zadnji Iron Maiden je odlican, a ono nakon 7th Son-a je, malo reći, zavidno.
Ja Maiden eru dijelim do 2000 i od 2000. Po meni je Senjutsu odmah iza Brave New World i Dance Of Death-a iz te nove ere. Senjutsu je odličan album sa 4 odlične hit pjesme.

Meni je Metallica o.k i sa Load i Reload i bolje bi bilo da danas sviraju Heavy/HardRock kao na tim albumima nego da pokusavaju sa Thrash Metalom. Megadeth to mnogo mudrije radi.
Last edited by Piaty on 13/04/2023 22:45, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#10 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

Imaju 3 4 pjesme da su ok, Kirk iznio album sa solazama....ostalo nako jednolicno brzo tesko vidjeno....nista spektakularno moze se slusat ali brzo ce dosadit i nikad vise se nece slusat......
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#11 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Better Man »

mali_balon wrote: 13/04/2023 22:25 Imaju 3 4 pjesme da su ok, Kirk iznio album sa solazama....ostalo nako jednolicno brzo tesko vidjeno....nista spektakularno moze se slusat ali brzo ce dosadit i nikad vise se nece slusat......
Kirk je majstor i jedan od najboljih gitarista na svijetu. Svirački su odlični, James odlično pjeva. Meni se lično sviđa zvuk albuma. Naravno da ne možemo očekivati novi Ride the Lighting i Master of Puppets. Ipak su ta dva albuma među najvećim ne samo u istoriji trash metala, već muzike uopćeno.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#12 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

Naravno da ce sviracki biti odlicni pa sviraju 40g....trepavicama mogu svirat...i niko ne ocekuje novi puppets ili lightning, ali moglo je to malo tehnicki inovativnije, zato i kazem da je Kirk sa solazama spasio album......makar se meni tako cini.....jbga kada poslusas zadnji Megadeth, 72 sezone dodje ko neki pozerski album hair metal benda iz 80ih.....
Opet kazem nije lose ali moglo je bolje od koga je
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#13 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Ajatolah_ »

Kirk je katastrofa zadnja dva albuma, ne znam šta ste vi slušali, pogotovo na Hardwired. :D Sam je dao izjavu da uopšte nije unaprijed pripremao solaže, bukvalno dođe u studio i improvizuje nešto što nema nikakve melodije. Najslabija karika grupe trenutno.

S druge strane preslušao sam album i meni skroz dobro zvuči. Inamorata je svakako highlight, nema pjesama koje nisu ni za šta kao što imaju 2-3 na Hardwired. I Jamesov glas je najbolji u zadnjih 30 godina, ako ne i više.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by sumirprimus »

mislim da je metallica prodala 3 vise albuma od megadeta. da da sta to znaci svako danas kupuje.opet metaliica je realno sa kmbinacijom hetfild krk i urlih dugotrajnije uspjesnija.
starci prase 40 godina brale nije malo, uzivo jos uvijek zvuci top.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#15 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by nineinchnails »

Standardno los album od St.Anger naovamo. Necu ga vise nikad poslusati. Such a waste of time.
Imaju dvije dobre i to je to.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#16 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

Ajatolah_ wrote: 17/04/2023 09:12 Kirk je katastrofa zadnja dva albuma, ne znam šta ste vi slušali, pogotovo na Hardwired. :D Sam je dao izjavu da uopšte nije unaprijed pripremao solaže, bukvalno dođe u studio i improvizuje nešto što nema nikakve melodije. Najslabija karika grupe trenutno.

S druge strane preslušao sam album i meni skroz dobro zvuči. Inamorata je svakako highlight, nema pjesama koje nisu ni za šta kao što imaju 2-3 na Hardwired. I Jamesov glas je najbolji u zadnjih 30 godina, ako ne i više.
Pa ako si preslusao album onda ti nesta ne stima kritika za sadasnjii albm za hradwired se slazem i za magnetic.....zato sada ispada da je izvukao album...ali opet ukusi su razliciti....
James zvuci ekstra ali to je studio, vidjet cemo ga live, inace znalci govore da je album savrsen sto se tice studija, montaze, tona.....
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#17 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

nineinchnails wrote: 17/04/2023 14:11 Standardno los album od St.Anger naovamo. Necu ga vise nikad poslusati. Such a waste of time.
Imaju dvije dobre i to je to.
da na zalost....ja sve kontam da nije do nas da smo ostarili....da mi jos uvijek ocekujemo kill em all i puppets itd itd
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#18 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Piaty »

mali_balon wrote: 17/04/2023 19:15
nineinchnails wrote: 17/04/2023 14:11 Standardno los album od St.Anger naovamo. Necu ga vise nikad poslusati. Such a waste of time.
Imaju dvije dobre i to je to.
da na zalost....ja sve kontam da nije do nas da smo ostarili....da mi jos uvijek ocekujemo kill em all i puppets itd itd
Ocekujemo već 25 godina djelić KEA-a ili MOP-a.

Bilo je na Death Magneticu lijepih momenata i pjesama
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#19 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

Piaty wrote: 17/04/2023 19:24
mali_balon wrote: 17/04/2023 19:15

da na zalost....ja sve kontam da nije do nas da smo ostarili....da mi jos uvijek ocekujemo kill em all i puppets itd itd
Ocekujemo već 25 godina djelić KEA-a ili MOP-a.

Bilo je na Death Magneticu lijepih momenata i pjesama
PA dobro. svaki ima momenata, ali....mislim nije to nista katastrofalno lose, ni jedan album nije bas totalni potop, ali jbga kada su postavili neke standarde sa prvivm albumima....zato kazem da je zadnji megadeth osvjezenje.....
hvala Bogu Exodus jos svira :D uh zaboravih i death angel
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#20 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Piaty »

A za tebe je brate Crypta
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#21 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by Better Man »

mali_balon wrote: 17/04/2023 19:14
Ajatolah_ wrote: 17/04/2023 09:12 Kirk je katastrofa zadnja dva albuma, ne znam šta ste vi slušali, pogotovo na Hardwired. :D Sam je dao izjavu da uopšte nije unaprijed pripremao solaže, bukvalno dođe u studio i improvizuje nešto što nema nikakve melodije. Najslabija karika grupe trenutno.

S druge strane preslušao sam album i meni skroz dobro zvuči. Inamorata je svakako highlight, nema pjesama koje nisu ni za šta kao što imaju 2-3 na Hardwired. I Jamesov glas je najbolji u zadnjih 30 godina, ako ne i više.
Pa ako si preslusao album onda ti nesta ne stima kritika za sadasnjii albm za hradwired se slazem i za magnetic.....zato sada ispada da je izvukao album...ali opet ukusi su razliciti....
James zvuci ekstra ali to je studio, vidjet cemo ga live, inace znalci govore da je album savrsen sto se tice studija, montaze, tona.....
Vidio sam na youtube uživo izvedbi s novog albuma i James zvuči zaista odlično. Tako da ne trebamo sumnjati u njegovo pjevanje.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#22 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

Ma dobro kod metala i ne mora biti operski pjevac... :D
James je neka sredina....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#23 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by DaysleepeR »

Ja sam gledao više slučajeva kad ljudi zvuče skoro identično kao Dickinson, ali nikad nikog ko zvuči ni slično kao Hetfield.
Čovjek je fenomenalan vokal. Fenomenalan i jedinstven. Njegova boja i energija je savršena za muziku koju Metallica pravi i jedan je od glavnih razloga njihovog uspjeha.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#24 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by agent_zero »

Meni je ok novi album, bolji nego zadnjih par.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#25 Re: Metalica (a moze i trash metal)

Post by mali_balon »

DaysleepeR wrote: 19/04/2023 11:45 Ja sam gledao više slučajeva kad ljudi zvuče skoro identično kao Dickinson, ali nikad nikog ko zvuči ni slično kao Hetfield.
Čovjek je fenomenalan vokal. Fenomenalan i jedinstven. Njegova boja i energija je savršena za muziku koju Metallica pravi i jedan je od glavnih razloga njihovog uspjeha.
Pa da, za njih ekstra vokal, ne kazem ja da je los, ali ako cemo samo o vokalima onda je on sredina, navikli smo na njega, ito ko i ma maiden sa brusom, jbga kad cujes maiden sa paulom i ovim sto je brusa zamjenio, zaboravio sma kako se zove, to nije taj maide, tako ni metalilica nike metallica bez herfilda......ali jebenije je svirat i pjevat to je veca umjetnost, pogotovu rifove koje on izbacuje.....
Post Reply