Metal u BiH

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#426 Re: Metal u BiH

Post by Ajatolah_ »

So What! wrote:
Ajatolah_ wrote:
So What! wrote: Meni je lično žao što među ovom ekipom nije meni najdraži domaći bend Aesthetic Empathy, dobra ekipa, strašna muzika, imao sam priliku čuti i muziku koju su pravili nakon njihovog do sada jedinog izdanja i iznimno mi je žao što nisu izbacili barem neki EP.
Zar oni nisu prestali s radom još davno, prije par godina?
Koliko sam upoznat, nisu. Možda neki neslužbeni hiatus, ali bend kao bend je još uvijek tu. Na FB im je stranica još uvijek tu, relativno aktivna.
Pa evo baš FB stranicu gledam i vidim da je mrtva već godinama, očigledno imamo različite definicije aktivnosti. :D Od 28.6.2014. do danas imaju jednu objavu i jedan podijeljen humanitarni event (na kojem ne učestvuju). Kad scrollaš ispod, redovne najave svirki, slike i ostalo. Gdje su zadnji put nastupili?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#427 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Ajatolah_ wrote: Pa evo baš FB stranicu gledam i vidim da je mrtva već godinama, očigledno imamo različite definicije aktivnosti. :D Od 28.6.2014. do danas imaju jednu objavu i jedan podijeljen humanitarni event (na kojem ne učestvuju). Kad scrollaš ispod, redovne najave svirki, slike i ostalo. Gdje su zadnji put nastupili?
Ne postoji nikakva zvanična izjava da je bend raspušten. Dakle na nekoj vrsti hiatusa su, a bend u raznim varijacijama postoji od 2000. godine i trebalo im je skoro 10 godina da izbace prvi album.

Ja se nadam da neće trebati isto toliko i za drugi (pa nisu Tool jebemu), a materijal za novi album postoji, znači poslušao sam jednu pjesmu, ali pojma nemam šta se dešava konkrento sa albumom.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#428 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Iako je BiH, malo je reć' minijaturno metal tržište, ali i ove se stvari kod nas dešavaju. Dakle izjava booking agencije Comrade Booking:
Dear bands, bookers and promoters! A lot of bands have asked us whether Adnan Rupić is still working for us and the answer to that question is a resounding NO. He did work for us from the period of 2012 - 2013.

He was kicked out of CB in 2013 because he was not very serious. We tried to work with him after but unfortunately he decided to start scamming bands and we want to distance ourselves from anything that has to do with him.

We had many successful and not very successful tours in the last 2-3 years and if we do not fulfill our part of the bargain we issue a refund.
Due to these reasons we have decided to stop organizing EU tours and only concentrating on cultural events and smaller tours within our region.
We urge everyone not to work with this individual because he is apparently doing this on purpose and giving every booker in Sarajevo and Bosnia a bad name.

We never do these kinds of "posts", but people have started confusing Comrade Booking with his two agencies, that are Hir Booking & Promotion and a new one that is Red Spark Booking Agency.

BEWARE!
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#429 Re: Metal u BiH

Post by Russki »

Jebo majku, kako srca imaju da zajebu neki bend koji dosao primjera radi iz Kostarike ovdje i nadje se neki klošar da ga zajebe.

kako bokte
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#430 Re: Metal u BiH

Post by ExNihilo »

Ko je ba taj lik?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#431 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

So What! wrote:
Ajatolah_ wrote: Pa evo baš FB stranicu gledam i vidim da je mrtva već godinama, očigledno imamo različite definicije aktivnosti. :D Od 28.6.2014. do danas imaju jednu objavu i jedan podijeljen humanitarni event (na kojem ne učestvuju). Kad scrollaš ispod, redovne najave svirki, slike i ostalo. Gdje su zadnji put nastupili?
Ne postoji nikakva zvanična izjava da je bend raspušten. Dakle na nekoj vrsti hiatusa su, a bend u raznim varijacijama postoji od 2000. godine i trebalo im je skoro 10 godina da izbace prvi album.

Ja se nadam da neće trebati isto toliko i za drugi (pa nisu Tool jebemu), a materijal za novi album postoji, znači poslušao sam jednu pjesmu, ali pojma nemam šta se dešava konkrento sa albumom.
bend je koliko ja znam rasformiran
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#432 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

So What! wrote:Iako je BiH, malo je reć' minijaturno metal tržište, ali i ove se stvari kod nas dešavaju. Dakle izjava booking agencije Comrade Booking:
Dear bands, bookers and promoters! A lot of bands have asked us whether Adnan Rupić is still working for us and the answer to that question is a resounding NO. He did work for us from the period of 2012 - 2013.

He was kicked out of CB in 2013 because he was not very serious. We tried to work with him after but unfortunately he decided to start scamming bands and we want to distance ourselves from anything that has to do with him.

We had many successful and not very successful tours in the last 2-3 years and if we do not fulfill our part of the bargain we issue a refund.
Due to these reasons we have decided to stop organizing EU tours and only concentrating on cultural events and smaller tours within our region.
We urge everyone not to work with this individual because he is apparently doing this on purpose and giving every booker in Sarajevo and Bosnia a bad name.

We never do these kinds of "posts", but people have started confusing Comrade Booking with his two agencies, that are Hir Booking & Promotion and a new one that is Red Spark Booking Agency.

BEWARE!
znam i jednog i drugog i ovo je šupački potez jer ovaj prvi ima istih aferima
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#433 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Ne znam ni jednog ni drugog, ono iz viđenja i to. Nije lijepo ovakve stvari vidit, pogotovo ne na FB, doslovno post sa ciljem da se neko oblati.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#434 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

Slažem se.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#435 Re: Metal u BiH

Post by Bloo »

a gdje je to objavljeno?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#436 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Bloo wrote:a gdje je to objavljeno?
FB page, Comrade Bookinga.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#437 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#438 Re: Metal u BiH

Post by ExNihilo »

So What! wrote:
ExNihilo wrote:Šta je sa Mostarom?
Isti slučaj izgleda. Rekli su da će biti nekih novih informacija, ali ništa konkretno za sada.
Radi jako slabog interesovanja i novog zakona u kojima moramo prijaviti na radnu dozvolu čitav kolektiv (ukoliko dolaze avionom) prebacujemo show na jesen! Javimo tačno koji datum će biti u pitanju. Također, novi klub u opticaju će najvjerovatnije biti klub Underground!

Nažalost nismo se pomakli od 20ak karata od Januara, tako da ćemo šansu dati jeseni, pošto ljeto ne ide za ovakve koncerte!

Ko želi da vrati karte može da to uradi od prekosutra (ponedjeljak 17.07) u klubu Cinemas Sloga od 12:00! Ko ne želi neka ih ostavi za novi datum ili bilo koji drugi CB koncert!

Hvala na razumijevanju!
Samo da obavijestimo ljude da ćemo ubrzo imati informacije o novom datumu! Nadamo se da ćemo već u naredni ponedjeljak fiksirati datum!

Kada objavimo novi datum istu kartu možete zadržati za taj koncert (ili bilo koji CB koncert), a i ako želite možete već vratiti novac za uplaćenu kartu na blagajni kluba Cinemas Sloga (svakim danom do 17:00 osim nedjelje) !
Šta bi s ovim?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#439 Re: Metal u BiH

Post by Russki »

Ljudi, imal' sta novo ?
Post Reply