Metal u BiH

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#326 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Kako sam malo bio znatiželjan u vezi najavljivanja ovog koncerta Iced Eartha, odlučio sam provjeriti i došao sam do zaključka da se zaista radi nešto na dovođenju ovog benda u Sarajevu u novembru. Ljudi iz The Aebyssa su pokrenuli oficijelni fan klub ovog benda na Facebooku za Bosnu i Hercegovinu te su napisali sljedeće:
Intervju sa Jon Schafferom koji je radio Džemal Bijedić
za The Aebyss Portal, u kojem je Jon otkrio male detalje o planovima u 2013. godini.

Da li će Sarajevo biti na tour listi u Novembru, vidjećemo...

Označite da vam se stranica sviđa na Facebooku i pokažite da nas ima koji želimo ovaj koncert:

http://www.facebook.com/IcedEarthBH
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#327 Re: Metal u BiH

Post by Heller »

Ma kaakav Iced Earth, daj Overkill, Anthrax pored svih dobrih bendova po Evropi na touru neko da slusa pop metal :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#328 Re: Metal u BiH

Post by Amagon »

Ne sramoti se ;-)
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#330 Re: Metal u BiH

Post by agnostic_front »

Maiden u Zagrebu u julu čini mi se :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#331 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Vital Remains - Live in Sarajevo 31. 10. 2005.



Behemoth - Live in Sarajevo 28. 05. 2007.



Dismember - Live in Sarajevo 13. 06. 2007.

User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#333 Re: Metal u BiH

Post by Ludzak »

Nemam nista protiv metala, naprotiv. Samo imam protiv ovih danasnjih balavaca/ica koji zapravo samo kvare metal sa svojim sotonistickim izjavama. Ko fol ono zna sta je sotonizam ili metal. :evil:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#334 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

kakav sotonizam, jesi i ti dobro?

sotonu i sotonizam je izmislila religija, metal se samo šprda sa tom pričom
Ernest van Saade
Posts: 2
Joined: 03/04/2013 03:09

#335 Re: Metal u BiH

Post by Ernest van Saade »

User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#336 Re: Metal u BiH

Post by chengaba »

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#337 Re: Metal u BiH

Post by ExNihilo »

Potvrđeno: ICED EARTH dolazi u Sarajevo!!!

Oficijelna stranica benda ICED EARTH, zajedno sa organizatorom za Sarajevo - Sarajevo Metal Festom, potvrđuje dolazak velikog ICED EARTH-a u Sarajevo i to 26. januara 2014. godine!

Bend će svirati u sarajevskom klubu Cinemas (ex-Sloga). Više informacija o ulaznicama, cijeni, prodajnim mjestima i ostalim detaljima uskoro!


:)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#338 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

sarajevski syphonic metal bend The Loudest Silence će nastupiti na MetalDays festivalu u Tolminu, Slovenija sa najvećim svjetskim imenima metala današnjice.

Kada Dubioza Kolektiv svira na sličnom festivalu sa navećim svjetskim imenima svog žanra svi zabale, vidjećemo kako će ovo biti propraćeno.

Image
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#339 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

DaysleepeR wrote:sarajevski syphonic metal bend The Loudest Silence će nastupiti na MetalDays festivalu u Tolminu, Slovenija sa najvećim svjetskim imenima metala današnjice.

Kada Dubioza Kolektiv svira na sličnom festivalu sa navećim svjetskim imenima svog žanra svi zabale, vidjećemo kako će ovo biti propraćeno.

A šteta što Burning Sea propade, osim vas tu su trebali svirati sarajevski Aesthetic Empathy i banjalučki Logic System Dysorder. Uglavnom svaka čast, neke bendove je dovoljno samo preslušati na samom startu i otprilike znati da li će taj bend postići nešto. U slučaju The Loudest Silencea sam to pogodio jer su za kratko vrijeme postigli nešto i to čak sa korijentom promjenom postave, ali osovina je ostala tu Taida i Denijal su zaista izvrsni muzičari, a u tu osovinu im mogu lagano svrstati i producenta, a odnedavno i gitaristu, tako da sretno vam u Sloveniji, osvjetlajte nam obraz i dobro se provedite jer ste zaslužili. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#340 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

So What! wrote:
DaysleepeR wrote:sarajevski syphonic metal bend The Loudest Silence će nastupiti na MetalDays festivalu u Tolminu, Slovenija sa najvećim svjetskim imenima metala današnjice.

Kada Dubioza Kolektiv svira na sličnom festivalu sa navećim svjetskim imenima svog žanra svi zabale, vidjećemo kako će ovo biti propraćeno.

A šteta što Burning Sea propade, osim vas tu su trebali svirati sarajevski Aesthetic Empathy i banjalučki Logic System Dysorder. Uglavnom svaka čast, neke bendove je dovoljno samo preslušati na samom startu i otprilike znati da li će taj bend postići nešto. U slučaju The Loudest Silencea sam to pogodio jer su za kratko vrijeme postigli nešto i to čak sa korijentom promjenom postave, ali osovina je ostala tu Taida i Denijal su zaista izvrsni muzičari, a u tu osovinu im mogu lagano svrstati i producenta, a odnedavno i gitaristu, tako da sretno vam u Sloveniji, osvjetlajte nam obraz i dobro se provedite jer ste zaslužili. :D

:thumbup: hvala!
User avatar
Đinajlu
Posts: 460
Joined: 24/05/2012 02:38
Location: Marijan's left nut

#341 Re: Metal u BiH

Post by Đinajlu »

Ludzak wrote:Nemam nista protiv metala, naprotiv. Samo imam protiv ovih danasnjih balavaca/ica koji zapravo samo kvare metal sa svojim sotonistickim izjavama. Ko fol ono zna sta je sotonizam ili metal. :evil:
Nisi ti to nešto dobro.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#342 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

Izraelski bend Orphaned Land će da svira u oktobru u Sarajevu. Prije nego ljudi počnu svašta da pišu, bend svira progresivni metal sa uticajima izraelske i posebno arapske muzike, zalaže se za mir i jednistvo Izraela i Palestine i njihovi koncerti su rijetki eventi gdje izraelci i palestinci skupa uživaju u muzici. Na kraju krajeva poslušajte.

User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#343 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

DaysleepeR wrote:Izraelski bend Orphaned Land će da svira u oktobru u Sarajevu. Prije nego ljudi počnu svašta da pišu, bend svira progresivni metal sa uticajima izraelske i posebno arapske muzike, zalaže se za mir i jednistvo Izraela i Palestine i njihovi koncerti su rijetki eventi gdje izraelci i palestinci skupa uživaju u muzici. Na kraju krajeva poslušajte.

Znam, gledao i slušao i bend i izjavu članova na filmu Global Metal. Lično nisam fan ovog zvuka, mada to zvuči lijepo. Upoznat sam sa filozofijom benda, a posebno je bila zanimljiva priča o koncertu u Turskoj. Zanimljiv je i ovo video:



Ali ono što ja želim reći da ne podržavan to iz principa, lahko je živjeti u Izraelu i propovjedati mir, ali ne činit ništa protiv sistema tj. protiv države Izrael koja čini zločin. Oni pozivaju na mir i ujedinjenje što jeste lijepo, veliki su bend (svirali na svim većim festivalima i sva Metallicom), ali ne čini ništa protiv svoje fašističke zemlje. Ali eto na kraju ću im ipak i ja poželiti dobrodošlicu u Sarajevo.

A evo vidim Sharan spominje dolazak nekog velikog death metal imena, što kad se zaključi sa Parkway Driveom i svim poprilično velikim imenima koji dolaze s njima, Orphaned Landom i najavljenim Iced Earthom kojeg je Jon Schaffer prije par dana i sam ozvaničio intervju kojeg je dao za The Aebyss biće ovo opet velika godina za metal čak veća nego prošla. Mada je Iced Earth u januaru, ipak je to sami početak ogdine tkao da ga lagno možem osvrstati u ovu sezonu. Mada sam ja progonozirao da bi mogao doći Slayer ove godine kako je krenulo dobro ovdje kod nas, ali eto desilo se to što se desilo, a za mene je Iced Earth skoro u rangu sa Slayerom.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#344 Re: Metal u BiH

Post by Russki »

Bring us Vader in Sarajevo!
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#345 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Russki wrote:Bring us Vader in Sarajevo!
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#346 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Image
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#347 Re: Metal u BiH

Post by Russki »

So What! wrote:
Russki wrote:Bring us Vader in Sarajevo!
kako strašan koncert omg

al opet bih volio da dodju
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#348 Re: Metal u BiH

Post by ExNihilo »

DaysleepeR wrote:
Kada Dubioza Kolektiv svira na sličnom festivalu sa navećim svjetskim imenima svog žanra svi zabale, vidjećemo kako će ovo biti propraćeno.
Dubioza ima više albuma nego TLS pjesama, pa je malo nerealno i neobjektivno porediti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#349 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

Ellinor wrote:
DaysleepeR wrote:
Kada Dubioza Kolektiv svira na sličnom festivalu sa navećim svjetskim imenima svog žanra svi zabale, vidjećemo kako će ovo biti propraćeno.
Dubioza ima više albuma nego TLS pjesama, pa je malo nerealno i neobjektivno porediti.
Ima Rizzo Ruža više albuma nego Dubioza, šta ćemo sad?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#350 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Ellinor wrote:
DaysleepeR wrote:
Kada Dubioza Kolektiv svira na sličnom festivalu sa navećim svjetskim imenima svog žanra svi zabale, vidjećemo kako će ovo biti propraćeno.
Dubioza ima više albuma nego TLS pjesama, pa je malo nerealno i neobjektivno porediti.
Sad će bit' uvlačim se :D , ali zaista su profulao/la poentu priče. Nije se umanjivala diskografija Dubioze Kolektiv nego sposobnost ovih naših medija iz razloga što su čuli za tek par bendova, a The Loudest Silence će nastupati na jednom od najvećih evropskih festivala i to voljom publike, a Dubioza Kolektiv kada nastupi na nekom vašaru u Slovačkoj od toga se napravi neka senzacija.
Post Reply