Metal u BiH

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kemalozza
Posts: 18
Joined: 24/09/2010 15:11

#1 Metal u BiH

Post by kemalozza »

Ima li nas? Zadnji put kad sam vidio nekog metalca je bilo u troli prije mjesec dana. Zar je metal stvarno underground u BiH, ili se metalci kriju, ili sam pak ja u krivu? A sto se tice svirki, i to slabo kad bude, a i slabo je posjeceno. Jedino bi Sarajevo Metal Fest bio izuzetak...zar ne bi bilo blje da se ujedinimo? tako bi zajedno mnogo lakse doveli naj bendove u nasu drzavicu... :) a vjerujem da metalaca u BiH ima, samo da ne znam gdje da trazim x). treba znat uputit nas na jedno mjesto. dal je to kafic sa svirkama ili neko udruzenje, nebitno. imam mladjeg brata pa sam upucen da danasnji tinejdzeri slusaju metalcore, thrash, death metal, hardcore punk...dajmo im podrsku! nek znaju da nas ima! evo jedna za uvod u temu: http://www.youtube.com/watch?v=O1FkbvGl-IU
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#2 Re: Metal u BiH

Post by Duhovni Vođa »

ja reko tema o zeničkoj željezari
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#3 Re: Metal u BiH

Post by Mr. Brightside »

kemalozza wrote:Ima li nas? Zadnji put kad sam vidio nekog metalca je bilo u troli prije mjesec dana. Zar je metal stvarno underground u BiH, ili se metalci kriju, ili sam pak ja u krivu? A sto se tice svirki, i to slabo kad bude, a i slabo je posjeceno. Jedino bi Sarajevo Metal Fest bio izuzetak...zar ne bi bilo blje da se ujedinimo? tako bi zajedno mnogo lakse doveli naj bendove u nasu drzavicu... :) a vjerujem da metalaca u BiH ima, samo da ne znam gdje da trazim x). treba znat uputit nas na jedno mjesto. dal je to kafic sa svirkama ili neko udruzenje, nebitno. imam mladjeg brata pa sam upucen da danasnji tinejdzeri slusaju metalcore, thrash, death metal, hardcore punk...dajmo im podrsku! nek znaju da nas ima! evo jedna za uvod u temu: http://www.youtube.com/watch?v=O1FkbvGl-IU
kako izgleda metalac?
User avatar
lik iz bajke
Posts: 69
Joined: 18/11/2010 11:27
Location: Tamo gdje bajke počinju

#4 Re: Metal u BiH

Post by lik iz bajke »

kemalozza wrote:Ima li nas? Zadnji put kad sam vidio nekog metalca je bilo u troli prije mjesec dana. Zar je metal stvarno underground u BiH, ili se metalci kriju, ili sam pak ja u krivu? A sto se tice svirki, i to slabo kad bude, a i slabo je posjeceno. Jedino bi Sarajevo Metal Fest bio izuzetak...zar ne bi bilo blje da se ujedinimo? tako bi zajedno mnogo lakse doveli naj bendove u nasu drzavicu... :) a vjerujem da metalaca u BiH ima, samo da ne znam gdje da trazim x). treba znat uputit nas na jedno mjesto. dal je to kafic sa svirkama ili neko udruzenje, nebitno. imam mladjeg brata pa sam upucen da danasnji tinejdzeri slusaju metalcore, thrash, death metal, hardcore punk...dajmo im podrsku! nek znaju da nas ima! evo jedna za uvod u temu: http://www.youtube.com/watch?v=O1FkbvGl-IU

ne znam OKLEN si,ali svakog mjeseca imas po 1-2 metal koncerta u Cinemas (Sloga) u Sarajevu (na koje ja idem,svjetske grupe) a imas nekih underground bh metal bendova,mislim da svake sedmice ima po neka svirka u SA...pa eto izvoli,navrati.... 21.06.2011..Cinemas Sloga ...20:00 Kataklysm(Canada)..... :D
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#5 Re: Metal u BiH

Post by Frooteky »

Ima nas, ne plaho al nas ima, a u Tuzli mos tu i tamo naletiti na kojeg
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Kralj, dobra ti tema. Evo ovako, kako je moje znaimanje za ovaj vid muzike rastao, shvatio sam da moram ividt kako mi stojimo sa ovakvim stvarima. Nakon sedmice istraživanja, shvatio sam da je bolje bilo da i nisam razmišljo o tome. Metal u BIH je u zadnjih 5 godina u najvećoj krizi otkako je došao ovdje. Što se tiče metla u BiH, psotoje dva vrlo dobra sajta koji se bave tim. Jedan je amaterski (http://bosnian-metal.blogspot.com/), ali veoma dobar, nešto kao glasnik ove naše kakave-takve metal scene, a bavi se i historijom metala na ovim prostorima i praćenjem rada naših grupa. Drugi (http://www.theaebyss.com/) je mnogo ozbiljniji, to je ustvari stranica radio emisije The Aebyss koja ide na Radio Sarajevo. Ova stranica prati metal u globalu i donosi nam svježe vijesti iz metal svijeta, a također prave i recenzije nekih novijih metal izdanja.

A evo malo i mog viđenja ove situacije. Najveći metal bend (nisam rekao najkvalitetniji) ovih prostora je definitivno bio Divlje Jagode. Oni su stekli značajniju slavu i izvan granica Jugoslavije. Dalje od prijeratnih bendova, a da su odavde, mogao bi se izdvojiti još i Bombarder koji je nakon rata na beogradskoj adresi. Monolit je bio mostarski bend, također poznat, ali nije imao neku značajniju slavu izvan granica Jugoslavije. Eh sad, nakon rata priča je drugačija. Rock bendova jeste bilo i to veoma dobrih rock bendova, ali metal bendova je falilo. Početkom protekle decenije situacija se naglo izmjenila, jer se stvorila jako undreground scena. Ali to su uglavnom bili death/black bendovi, a Tuzla i Sarajevo su imali najače takve scene. Može reći da Tuzla i danas ima jaku underground scenu. Što se tiče mog najdražeg žanra trasha, to ga malo ovdje ima. Meni je krivo reći da se scena trash bendova svela na Bogamber i Sihiratora, bendove kojim je fora izigrancija sa Bogom. Po meni je to glupo, iako moram reći da muzički kvalitet kod njih ne izostaje jer su članovi Bogambera bili članovi grupe Toxic Death koja je razvaljivala.

Također je pohvalan projekat Rat Bendova, OBN televizije jer je dopustio da isplivaju neki domaći bendovi, ali moram reći da je s vremenom i on postao kič parada. Klub Cinemas (Sloga) je posljednji bastion bosanskog metala i tu jedino se može i odgledat nešto normalno, evo Kataklysm je jedan baš dobar i poznat bend. Bilo je tu još par bendova, ali od većih svjetskih imena niko nam nije došao. Nešto najprbližnije tome bio je U2-ov koncert 97. na Koševu, pa sad zamislite koliko smo odlutali. Za mene je najveća metal legenda ovog podneblja tuzlak, Emir Hot. On je napravio jedini BH mainstream metal album nakon rata. Radi se o albumu Sevdah Metal o kojem sam pričao na temi Preporučite album. Ko god da ga je poslušao, shvatio je da se radi o prvoklasnom metalu. Osim albuma Sevdah Metal, meni se još dopao album Definement, sarajevske grupe Aesthetic Empathy. Radi se o metalcore zvuku, ali vrlo dobrom, vjerujte na svjetskom nivou.

Al se ja napriča, ali eto sve za dobrobit bosanskog metala. Metalheadi u BiH, probudite se, nije još kasno da vratimo metal u život na ovim prostorima. Ne možete glumiti face slušajući metal i govoriti da se furate na Megadeth, Maiden, Metallicu, metal se mora živit i sojetit. Ne smije se nametat kao muzika, ali mora se širiti takva ideja kroz današnju omladinu. Ne moraju nas povezivati sa narkomanima, debilima, alkohličarima, propalim slučajevima, metalac može biti svako ko osjeća metal u duši, a ne onaj kome je to furka, čisto da ispadne frajer il sl. Kao što sam rekao još nije kasno za spas, eto ko živi blizi Sarajeva, ako ikako može nek ode do Sloge, ne morate toliko ni uživat, ali neka vidi gamad turbo-folkerska da nas još ima da nadajmo se da će nas bit.
Last edited by So What! on 17/05/2011 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
lik iz bajke
Posts: 69
Joined: 18/11/2010 11:27
Location: Tamo gdje bajke počinju

#7 Re: Metal u BiH

Post by lik iz bajke »

eeeeeee ja se zajebo u datumu :D :D :D

znaci KATAKLYSM JE SAD 21.05.2011. tj.sad u subotu.... :D :D

a sto se tice metala...najvise sto mi smeta je psovanje na Boga tobejarabi... :x :x :x
order
Posts: 127
Joined: 16/02/2011 19:02

#8 Re: Metal u BiH

Post by order »

posjeti stranicu http://www.bhhc.info i http://www.sarajevometalfest.com tu imas sve koncerte koji ce se desiti u BIH.

a imas i ovdje sve sta se desavalo u zadnje vrijeme i sta ce se desiti:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=125
kemalozza
Posts: 18
Joined: 24/09/2010 15:11

#9 Re: Metal u BiH

Post by kemalozza »

armin.i.am wrote: kako izgleda metalac?
nisi me shvatio. metalac je onaj koji podrzava muziku i koji ide na svirke. BiH metal scena je vise-manje mrtva, sve se svodi na amaterske bendove. takodjer, organizacija je veoma losa. kad ste zadnji put cula da se vise-manje poznat bend pojaviou u BiH? najpoznatija grupa koja je svirala u SA je bila death angel, na koju sam svirku i otisao. al zamisli maidene u sarajevu? ili nekog od velike cetvorke? ili mozda cannibal corpse? o tome ti ja govorim.
So What! wrote:Kralj, dobra ti tema. Evo ovako, kako je moje znaimanje za ovaj vid muzike rastao, shvatio sam da moram ividt kako mi stojimo sa ovakvim stvarima. Nakon sedmice istraživanja, shvatio sam da je bolje bilo da i nisam razmišljo o tome. Metal u BIH je u zadnjih 5 godina u najvećoj krizi otkako je došao ovdje. Što se tiče metla u BiH, psotoje dva vrlo dobra sajta koji se bave tim. Jedan je amaterski (http://bosnian-metal.blogspot.com/), ali veoma dobar, nešto kao glasnik ove naše kakave-takve metal scene, a bavi se i historijom metala na ovim prostorima i praćenjem rada naših grupa. Drugi (http://www.theaebyss.com/) je mnogo ozbiljniji, to je ustvari stranica radio emisije The Aebyss koja ide na Radio Sarajevo. Ova stranica prati metal u globalu i donosi nam svježe vijesti iz metal svijeta, a također prave i recenzije nekih novijih metal izdanja.

A evo malo i mog viđenja ove situacije. Najveći metal bend (nisam rekao najkvalitetniji) ovih prostora je definitivno bio Divlje Jagode. Oni su stekli značajniju slavu i izvan granica Jugoslavije. Dalje od prijeratnih bendova, a da su odavde, mogao bi se izdvojiti još i Bombarder koji je nakon rata na beogradskoj adresi. Monolit je bio mostarski bend, također poznat, ali nije imao neku značajniju slavu izvan granica Jugoslavije. Eh sad, nakon rata priča je drugačija. Rock bendova jeste bilo i to veoma dobrih rock bendova, ali metal bendova je falilo. Početkom protekle decenije situacija se naglo izmjenila, jer se stvorila jako undreground scena. Ali to su uglavnom bili death/black bendovi, a Tuzla i Sarajevo su imali najače takve scene. Može reći da Tuzla i danas ima jaku underground scenu. Što se tiče mog najdražeg žanra trasha, to ga malo ovdje ima. Meni je krivo reći da se scena trash bendova svela na Bogamber i Sihiratora, bendove kojim je fora izigrancija sa Bogom. Po meni je to glupo, iako moram reći da muzički kvalitet kod njih ne izostaje jer su članovi Bogambera bili članovi grupe Toxic Death koja je razvaljivala.

Također je pohvalan projekat Rat Bendova, OBN televizije jer je dopustio da isplivaju neki domaći bendovi, ali moram reći da je s vremenom i on postao kič parada. Klub Cinemas (Sloga) je posljednji bastion bosanskog metala i tu jedino se može i odgledat nešto normalno, evo Kataklysm je jedan baš dobar i poznat bend. Bilo je tu još par bendova, ali od većih svjetskih imena niko nam nije došao. Nešto najprbližnije tome bio je U2-ov koncert 97. na Koševu, pa sad zamislite koliko smo odlutali. Za mene je najveća metal legenda ovog podneblja tuzlak, Emir Hot. On je napravio jedini BH mainstream metal album nakon rata. Radi se o albumu Sevdah Metal o kojem sam pričao na temi Preporučite album. Ko god da ga je poslušao, shvatio je da se radi o prvoklasnom metalu. Osim albuma Sevdah Metal, meni se još dopao album Definement, sarajevske grupe Aesthetic Empathy. Radi se o metalcore zvuku, ali vrlo dobrom, vjerujte na svjetskom nivou.

Al se ja napriča, ali eto sve za dobrobit bosanskog metala. Metalheadi u BiH, probudite se, nije još kasno da vratimo metal u život na ovim prostorima. Ne možete glumiti face slušajući metal i govoriti da se furate na Megadeth, Maiden, Metallicu, metal se mora živit i sojetit. Ne smije se nametat kao muzika, ali mora se širiti takva ideja kroz današnju omladinu. Ne moraju nas povezivati sa narkomanima, debilima, alkohličarima, propalim slučajevima, metalac može biti svako ko osjeća metal u duši, a ne onaj kome je to furka, čisto da ispadne frajer il sl. Kao što sam rekao još nije kasno za spas, eto ko živi blizi Sarajeva, ako ikako može nek ode do Sloge, ne morate toliko ni uživat, ali neka vidi gamad turbo-folkerska da nas još ima da nadajmo se da će nas bit.
pametno zboris :thumbup:
lik iz bajke wrote:ne znam OKLEN si,ali svakog mjeseca imas po 1-2 metal koncerta u Cinemas (Sloga) u Sarajevu (na koje ja idem,svjetske grupe) a imas nekih underground bh metal bendova,mislim da svake sedmice ima po neka svirka u SA...pa eto izvoli,navrati.... 21.06.2011..Cinemas Sloga ...20:00 Kataklysm(Canada)..... :D
iz SA sam, i bicu na kataklysmu...ali kao sto sam vec napisao, nama treba vise. metallica je ljetos bila na hipodromu, a proljetos su bili u zagrebu slayer i megadeth. priesti su bili u srbiji...na to sam ti ja mislio, a ne ovaj underground.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#10 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Ej kralj uz Death Angle dodaj i Sepultura, ne u onom čuvenom sastavu, ali jbg to je i dalje Sepultura. Isto koncert u Slogi bio.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#11 Re: Metal u BiH

Post by Mr. Brightside »

kemalozza wrote:
armin.i.am wrote: kako izgleda metalac?
nisi me shvatio. metalac je onaj koji podrzava muziku i koji ide na svirke.
kad si ga vidio u troli kako je izgledao?kako si znao da slusa metal i da ide na svirke(cuo si muziku iz slusalica i vidio mu kartu za neki koncert u ruci).
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#12 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

OK, nemojte brate takhvih rasprava. Zna se ko su metalci. Ne mora to bit neko s dugom kosom, minđušom. To može bit normalan momak, djevojka. Npr. ja nisam ni znao da u mene u školi ima nekoliko cura koje stvarno gotive metal muzike, a dobre su učenice i veoma pristojne. Znači, metalac je svako ko se osjeća tako. Ni ja nisam hodao dosta po tim koncertima, osim na par svirki lokalnih bendova. Ja sam iz Tešnja inače i mogu reći da takva muzika ovamo još živi. Imamo Rastok fest (dolazio Kerber), na gradini (tvrđava) svako ljeto svira neki strani bend (niko poznat). Nisu nas zaoilazila ni neka domaća imena. A što se tiče domaćih bendova imamo Rockys DNK (bivši Tešanj Urban Bend), to je rock bend, a imali smo Morior to je bio pravi death metal bend. Snimili su jedan demo i nije loša. Ako vas zanimaju , poslušajte njihove stvari na MySpace stranic. Evo da skratim priču, skupo mi je da odlazim u Sarajevo, u Tešnju sam rekao da imam nekih rock/metal eventa, ali nije to to. Ali opet mi niko ne može reći da nisam metalac jer dnevno obavezno ostavljam najmanje sat i po, dva za ovu muziku, a kad se ima vremena slušam je cijeli dan. Pokušavam dostavit nekim ljudima poruku da to nije buka kako jen eki doživljavaju, nego dobra i fina muzika, sa porukom nekom. Ima tu black metal kojeg malo koji metalac koji sluša Maiden, Priest, Testament ili Slayer voli.
kemalozza
Posts: 18
Joined: 24/09/2010 15:11

#13 Re: Metal u BiH

Post by kemalozza »

armin.i.am wrote:
kemalozza wrote:
armin.i.am wrote: kako izgleda metalac?
nisi me shvatio. metalac je onaj koji podrzava muziku i koji ide na svirke.
kad si ga vidio u troli kako je izgledao?kako si znao da slusa metal i da ide na svirke(cuo si muziku iz slusalica i vidio mu kartu za neki koncert u ruci).
in flames majica, i cuo sam muziku iz slusalica :)
So What! wrote:OK, nemojte brate takhvih rasprava. Zna se ko su metalci. Ne mora to bit neko s dugom kosom, minđušom. To može bit normalan momak, djevojka. Npr. ja nisam ni znao da u mene u školi ima nekoliko cura koje stvarno gotive metal muzike, a dobre su učenice i veoma pristojne. Znači, metalac je svako ko se osjeća tako. Ni ja nisam hodao dosta po tim koncertima, osim na par svirki lokalnih bendova. Ja sam iz Tešnja inače i mogu reći da takva muzika ovamo još živi. Imamo Rastok fest (dolazio Kerber), na gradini (tvrđava) svako ljeto svira neki strani bend (niko poznat). Nisu nas zaoilazila ni neka domaća imena. A što se tiče domaćih bendova imamo Rockys DNK (bivši Tešanj Urban Bend), to je rock bend, a imali smo Morior to je bio pravi death metal bend. Snimili su jedan demo i nije loša. Ako vas zanimaju , poslušajte njihove stvari na MySpace stranic. Evo da skratim priču, skupo mi je da odlazim u Sarajevo, u Tešnju sam rekao da imam nekih rock/metal eventa, ali nije to to. Ali opet mi niko ne može reći da nisam metalac jer dnevno obavezno ostavljam najmanje sat i po, dva za ovu muziku, a kad se ima vremena slušam je cijeli dan. Pokušavam dostavit nekim ljudima poruku da to nije buka kako jen eki doživljavaju, nego dobra i fina muzika, sa porukom nekom. Ima tu black metal kojeg malo koji metalac koji sluša Maiden, Priest, Testament ili Slayer voli.
apsolutno se slazem s tobom. :thumbup:
So What! wrote:Ej kralj uz Death Angle dodaj i Sepultura, ne u onom čuvenom sastavu, ali jbg to je i dalje Sepultura. Isto koncert u Slogi bio.
sepultura u SA ??? kako ja za to nisam cuo? kad je to bilo? nmg vjerovat da sam propustio svirku jednog od mojih najdrazih bendova :/
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#14 Re: Metal u BiH

Post by Frooteky »

So What! wrote: Meni je krivo reći da se scena trash bendova svela na Bogamber i Sihiratora, bendove kojim je fora izigrancija sa Bogom. Po meni je to glupo, iako moram reći da muzički kvalitet kod njih ne izostaje jer su članovi Bogambera bili članovi grupe Toxic Death koja je razvaljivala.
Drug i danas su oni članovi Toxicdeatha a Bogamber je zajebancija sa strane :evil: Eto svirali su nedavno. Neg ima jos dosta kvalitetnih domaćih bendova Agonize je veličina samo poslušaj Perfect Day, remek djelo imaš tu Tanker iz Banja Luke odličan bend, zatim Monument, ne znam jesi spominj´o Festival of Mutillation (valjda se tako piše), pa imaš Necrophilismu. A najviše mi je žao što se KRV raspala a nisam ih nikad gled´o.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#15 Re: Metal u BiH

Post by Mr. Brightside »

zna li neko sta je sa ovim bendom?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#16 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Frooteky wrote:
So What! wrote: Meni je krivo reći da se scena trash bendova svela na Bogamber i Sihiratora, bendove kojim je fora izigrancija sa Bogom. Po meni je to glupo, iako moram reći da muzički kvalitet kod njih ne izostaje jer su članovi Bogambera bili članovi grupe Toxic Death koja je razvaljivala.
Drug i danas su oni članovi Toxicdeatha a Bogamber je zajebancija sa strane :evil: Eto svirali su nedavno. Neg ima jos dosta kvalitetnih domaćih bendova Agonize je veličina samo poslušaj Perfect Day, remek djelo imaš tu Tanker iz Banja Luke odličan bend, zatim Monument, ne znam jesi spominj´o Festival of Mutillation (valjda se tako piše), pa imaš Necrophilismu. A najviše mi je žao što se KRV raspala a nisam ih nikad gled´o.
Toxicdeath ima dobru muziku, ali nisam fan growl vokala, kojeg većina domaćih bendova korisit. Pa čak i neki trash bendovi. Tanker je vrh, za njih sam čuo, južnjački metla. Nešto super, zaista. Agonize također, ne neki pretjeran fan, ali dajem respect, čujem u Brazilu će imati neku svirku. Jbg nismo svi fanovi black i death metala koji su najviše zastupljeni među domaćom scenom. Ja volim dobar trash, ali ne trash sa growl vokalom, koliko ja znam tog u trashu nema, a naši bendovi to na silu guraju. KRV je black metla, a ja taj pravac ne volim, a ako ćemo iskreno i ne respectujem, ali jbg ima publiku. Death je u muzičkom smislu veoma dobar i kvalitetan pravac, samo ne uživam pretjerano u njemu. U nas je loše što nemamo nekih bendova koji sviraju klasični metal ili nemamo vokalistu čiji glas makar podsjeća na glas Brucea Dickinsona (znate na šta mislim), nemamo raširenu scenu nego uglavnom skupine ambicioznih momaka i njima svaka čast. A istražujem domaću scenu i pokušavam da se stopim s nekim bendovima. Da ne ispadne da gotivim tuđe, a naše ne valja. Naše valja, samo treba malo zaviriti ispod zemlje gdje se naš metal ustvari i nalazi.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#17 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

@kemalozza

pa kako nisi čuo, svirali su stare hitove, a bila puna sloga. Imaš snimaka na YouTube. Ključne riječi su Sepultura Sarajevo, a organizovala ga je kuća Pant Rhei iz Sarajeva u sklopu A-Lex turneje tj. njihov pretposljednji album. Posljednji sa Igorom Cavalerom, ali on je sredinom te turneje napusto bend i pridružio se bratu, a zamijenio ga je novi bubnjar. Ustvari tu je ostao Andreas Kisser od originalnih ljudi, a evo ti malo opširnije: http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzi ... /090122027.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#18 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

armin.i.am wrote:zna li neko sta je sa ovim bendom?
upravo izdali album

http://www.facebook.com/pages/Uncle-Sam ... 5679107550
User avatar
corolla02
Posts: 10342
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#19 Re: Metal u BiH

Post by corolla02 »

armin.i.am wrote:zna li neko sta je sa ovim bendom?
bas svasta se danas metalom zove :roll:
User avatar
corolla02
Posts: 10342
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#20 Re: Metal u BiH

Post by corolla02 »

Last edited by corolla02 on 19/05/2011 15:01, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Re: Metal u BiH

Post by insomnia78 »

Ne moze jarane ni biti metala ni metalaca kad imamo ovoliko "sakupljaca sekudarnih sirovina" :D
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#23 Re: Metal u BiH

Post by chengaba »

kemalozza wrote:
So What! wrote:Ej kralj uz Death Angle dodaj i Sepultura, ne u onom čuvenom sastavu, ali jbg to je i dalje Sepultura. Isto koncert u Slogi bio.
sepultura u SA ??? kako ja za to nisam cuo? kad je to bilo? nmg vjerovat da sam propustio svirku jednog od mojih najdrazih bendova :/

Bili shefe pretprošle godine ako se ne varam, a mjesec nakon njih, isto u Slogi, Napalm Death!

Sad imaš priliku vidjeti Kataklysm u subotu i Misery Index 31.05.
Onda dva strašna benda, doduše hardkor zvuka, ali ja ne pravim distinkciju, First Blood, pa zatim legendarni Madball!!!

A zašto ne dođu Kanibali i ti bendovi. Jednostavno jer se ne isplati. Mi smo malena publika, i na velike koncerte dođe 200-250 ljudi maksimalno, što je smiješna cifra da isplatiš cifre koje ozbiljniji bendovi traže, a bez učešća dobrih sponzora koji baš i nisu zainteresovani za metal svirke.
Evo sad svirao Rotting Christ pred 100-150 ljudi, a ostala četiri benda koja su tu noć svirala pred duplo manje ljudi.
I šta misliš sad pošalje ti Slayer, Lamb of God i Mastodon ponudu za ta tri benda 50 000 eura recimo, a ti ne možeš skupiti za to ni hiljadu ljudi. Sad na Madball ako dođe 400 ljudi ja biti presretan, obzirom da su mi jedan od najdražih bendova, a ta cifra za takav bend je smiješna da moraš razmišljati da li možeš napuniti Dom Mladih :|
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#24 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

chengaba wrote:
kemalozza wrote:
So What! wrote:Ej kralj uz Death Angle dodaj i Sepultura, ne u onom čuvenom sastavu, ali jbg to je i dalje Sepultura. Isto koncert u Slogi bio.
sepultura u SA ??? kako ja za to nisam cuo? kad je to bilo? nmg vjerovat da sam propustio svirku jednog od mojih najdrazih bendova :/

Bili shefe pretprošle godine ako se ne varam, a mjesec nakon njih, isto u Slogi, Napalm Death!

Sad imaš priliku vidjeti Kataklysm u subotu i Misery Index 31.05.
Onda dva strašna benda, doduše hardkor zvuka, ali ja ne pravim distinkciju, First Blood, pa zatim legendarni Madball!!!

A zašto ne dođu Kanibali i ti bendovi. Jednostavno jer se ne isplati. Mi smo malena publika, i na velike koncerte dođe 200-250 ljudi maksimalno, što je smiješna cifra da isplatiš cifre koje ozbiljniji bendovi traže, a bez učešća dobrih sponzora koji baš i nisu zainteresovani za metal svirke.
Evo sad svirao Rotting Christ pred 100-150 ljudi, a ostala četiri benda koja su tu noć svirala pred duplo manje ljudi.
I šta misliš sad pošalje ti Slayer, Lamb of God i Mastodon ponudu za ta tri benda 50 000 eura recimo, a ti ne možeš skupiti za to ni hiljadu ljudi. Sad na Madball ako dođe 400 ljudi ja biti presretan, obzirom da su mi jedan od najdražih bendova, a ta cifra za takav bend je smiješna da moraš razmišljati da li možeš napuniti Dom Mladih :|
Eto vidiš ja nisam znao da je dolazio Napalm Death. Došlo bi ljudi, da je imalo bolja promocija. Promocija takvih eventa se satoji iz teksta u Avazu ili Oslobođenju. Na tv-u ni a o koncertu npr. Sepulture, Madballa, Napalm Death, Death Angela i ko zna koga još. A niko ne može osporit da nabrojani bendovi nisu veličine. Da mi je vidit nekog ko ima muda upustit se u avantura dovođenja Iron Maidena ovamo. Za to treba ima jakog kapitala, a treba računat da ga lagnao možeš izgubit. Kontaktiraš tour menadžemnt kuću i oni ti kažu cijenu, a ti se potrbuši i izračunaš, koliko bi karte, koliko sponzori, stage, marketing, smještaj i sva popratna sranja. Al ja misli mda bi mogli nać za tako dobro ispromovisan koncert, 20.00 ljudi u BiH. Došlo bi ono i nemtalaca, laika, ali koji hoće da podrže dolazak njihovim prisustvom.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

kurt cobain wrote:
So What! wrote:
Eto vidiš ja nisam znao da je dolazio Napalm Death. Došlo bi ljudi, da je imalo bolja promocija. Promocija takvih eventa se satoji iz teksta u Avazu ili Oslobođenju. Na tv-u ni a o koncertu npr. Sepulture, Madballa, Napalm Death, Death Angela i ko zna koga još. A niko ne može osporit da nabrojani bendovi nisu veličine. Da mi je vidit nekog ko ima muda upustit se u avantura dovođenja Iron Maidena ovamo. Za to treba ima jakog kapitala, a treba računat da ga lagnao možeš izgubit. Kontaktiraš tour menadžemnt kuću i oni ti kažu cijenu, a ti se potrbuši i izračunaš, koliko bi karte, koliko sponzori, stage, marketing, smještaj i sva popratna sranja. Al ja misli mda bi mogli nać za tako dobro ispromovisan koncert, 20.00 ljudi u BiH. Došlo bi ono i nemtalaca, laika, ali koji hoće da podrže dolazak njihovim prisustvom.
ne ide to tako. prvo uradis projekat, tj. skontas koliko imas love, koliko mozes od sponzora dobiti. kada imas dovoljno para npr. 500 000 eura onda im posaljes ponudu. ukoliko njima ponuda odgovara oni ce prihvatiti i doci. gdje ima para tu ima i muzike a ne onom koliko para toliko i muzike.

metala za razliku od ostalih zanrova ima puno. turbo folk, metal i electro trenutno najpopularniji zanrovi u Sa. samo metalu treba vise marketinga, o tome bi trebali SMF i ostali koji organizuju da se brinu i time bi imali vise posjetilaca.

i ima puno metalaca u Sa. ja slusam metal idem i na svirke koje stignem a ne izgledam kao metalac. STOP STEREOTIPIMA hahahahahah :D

TOOOOOOOOOOOOOO kralj! Konačno da me neko razumije. Prvo trebamo mi između da prestanemo sa predrasudama (prema fanovima nekih žanrova), pa onda i ostali. Ja lično imam predrasude prema blackerima i ne mogu da ih izbijem iz glave, ali ponekad mislim da su opravdane. A ne samo u Sarajevu je metal popularan nego u svim gradovima BiH garantujem. Evo, Tešanj je zaista mala sredina, a pun bus je otišao odavde oganizovano na Metallicin koncert u Zagreb.
Post Reply