Messi...Leo Messi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#251 Re: Messi...Leo Messi

Post by JohnnyS »

Sid the sloth wrote: 21/08/2023 13:14
JohnnyS wrote: 21/08/2023 13:11 Ljudi širom Europe su ostajali noćima budni cijelo desetljeće da gledaju Jordana, koliko ih ostaje budno da gleda Messija. A gdje je košarka, gdje je nogomet. Vrlo je nepošteno i prema jednom i prema drugom ih dovoditi u jednakost
Pa ostaje se i sad da bi se gledala kosarka, kako ces je drugacije gledati ako ne zelis pogledati snimak? Jao argumenata :lol: :lol:
Da ti nacrtam, koliko ljudi u Europi ostaje budno po noći da gleda Messija kako igra protiv blagajnika u KFC-u?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#252 Re: Messi...Leo Messi

Post by JohnnyS »

Sid the sloth wrote: 21/08/2023 13:08 Ako je moguce za nekoga reci da je najbolji sportista svih vremena onda bi uz Jordana to mogli reci jedino jos za Messia, mozda cak i mala prednost Messiu zbog broja titula, razlicitih ekipa, evo sad i na drugom kontinentu dize citav jedan sport na visi nivo.
Medjutim, nije moguce i nece nikada biti moguce. Za ljude koji su gledali kosarku prije pa onda za vrijeme Jordana ce reci da on za njih nije ni najveci kosarkas svih vremena, imaju neke favorite iz "svog vremena", isto tako i za Messia kazu oni koji su gledali Maradonu, itd.

Ovi sto se gadjaju nekim besmislicama tipa karizma :lol: pa Messi je upravo personifikacija onoga kako bi se sportisti trebali ponasati i biti uzor mladima. Porodicni covjek bez incidenata i mrlja, moze li se makar slicno reci o Jordanu, dajte ljudi. Ispadate kao oni levati kojima su Andrew Tate i onaj debil iz Gradacca personifikacija muskarcine, ne budite idioti.
Da sam jutros umro ne bih znao da se uz MJ vežu incidenti i mrlje
Sid the sloth
Posts: 2826
Joined: 30/01/2013 15:56

#253 Re: Messi...Leo Messi

Post by Sid the sloth »

JohnnyS wrote: 21/08/2023 13:18
Sid the sloth wrote: 21/08/2023 13:08 Ako je moguce za nekoga reci da je najbolji sportista svih vremena onda bi uz Jordana to mogli reci jedino jos za Messia, mozda cak i mala prednost Messiu zbog broja titula, razlicitih ekipa, evo sad i na drugom kontinentu dize citav jedan sport na visi nivo.
Medjutim, nije moguce i nece nikada biti moguce. Za ljude koji su gledali kosarku prije pa onda za vrijeme Jordana ce reci da on za njih nije ni najveci kosarkas svih vremena, imaju neke favorite iz "svog vremena", isto tako i za Messia kazu oni koji su gledali Maradonu, itd.

Ovi sto se gadjaju nekim besmislicama tipa karizma :lol: pa Messi je upravo personifikacija onoga kako bi se sportisti trebali ponasati i biti uzor mladima. Porodicni covjek bez incidenata i mrlja, moze li se makar slicno reci o Jordanu, dajte ljudi. Ispadate kao oni levati kojima su Andrew Tate i onaj debil iz Gradacca personifikacija muskarcine, ne budite idioti.
Da sam jutros umro ne bih znao da se uz MJ vežu incidenti i mrlje
Pa dijete drago ...
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#254 Re: Messi...Leo Messi

Post by vaučer »

Razveo se, puši cigare, voli se kladiti… Loš primjer djeci definitivno. Tek kad priča, pa ga ono zanimljivo slušati - uf, gadljivo jebote.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#255 Re: Messi...Leo Messi

Post by JohnnyS »

Sid the sloth wrote: 21/08/2023 13:21
JohnnyS wrote: 21/08/2023 13:18

Da sam jutros umro ne bih znao da se uz MJ vežu incidenti i mrlje
Pa dijete drago ...
Jesu li ga osudili zbog utaje poreza ko Messija?
Sid the sloth
Posts: 2826
Joined: 30/01/2013 15:56

#256 Re: Messi...Leo Messi

Post by Sid the sloth »

vaučer wrote: 21/08/2023 13:22 Razveo se, puši cigare, voli se kladiti… Loš primjer djeci definitivno. Tek kad priča, pa ga ono zanimljivo slušati - uf, gadljivo jebote.
Voli se kladiti? :lol: Najblaze receno pripazio si ga ko brata rodjenog.
A vidim pogledao se "The last dance" pa se sad zna sve o Jordanu :D
Peruzzi
Posts: 95
Joined: 26/10/2021 12:21

#257 Re: Messi...Leo Messi

Post by Peruzzi »

JohnnyS wrote: 21/08/2023 13:11 Ljudi širom Europe su ostajali noćima budni cijelo desetljeće da gledaju Jordana, koliko ih ostaje budno da gleda Messija. A gdje je košarka, gdje je nogomet. Vrlo je nepošteno i prema jednom i prema drugom ih dovoditi u jednakost
Jao, ovo je još jači pokušaj argumenta od onog sa karizmom. :)
Ostajali su ga gledat jer su prije 30 godina toboze imali 3 kanala na tvu i jedan od njih je prenosio nba, najvjerovatnije jednom sedmicno. Jedna jedina prilika za vidjeti tada najboljeg ili nekome najatraktivnijeg kosarkasa.
Nisu imali sve polozeno na pladnju sa 3 klika na internetu kao sto je to danas slucaj.
Messievo finale na svjetskom prvenstvu pratilo je 1,5 milijarda ljudi sirom svijeta. A pola planete je htjelo da upravo on osvoji svjetsko. Toliko o karizmi i utjecaju na svjetsku masu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#258 Re: Messi...Leo Messi

Post by jeza u ledja »

Oko cega raspravljate, vi niste moguci. :-)

PS: Najveci sportista svih vremena je Andre the Giant.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#259 Re: Messi...Leo Messi

Post by swanfilter »

Nekada se zbog Tysona ustajalo u 3h, da slucajno ne promasis. Danas ljudi ne pomisljaju naviti sahat zbog cijele plejade boksera.

Samo pojedinci privlace paznju bez obzira na okolnosti ...
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#260 Re: Messi...Leo Messi

Post by konoplja »

Nekad se ustajalo zbog Jordana i Tysona, a danas zbog dva Jokera. :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#261 Re: Messi...Leo Messi

Post by Dope_Man »

Nekad se ustajalo jer ujutro nisi mogao uci na youtube i pogledati bitne momente, ili cak naci negdje snimak cijele utakmice/meca.

Razlicita vremena, razliciti uvjeti..
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#262 Re: Messi...Leo Messi

Post by BHF_Manijak »

E o cemu ljudi vole raspravljati jebo te led... Malo 10 godina rasprava Ronaldo fan club vs Messi fan club, sad daj ovo. Kako vam se da tito te jebo.

Jedni drkaju na jednog, drugi na drugog i niko nece stava ni misljenja za milimetar promijeniti, a svi u jednom ili drugom taboru.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16337
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#263 Re: Messi...Leo Messi

Post by sime_cipol »

Nece se veci sportista roditi od Muhamed Alija
Last edited by sime_cipol on 21/08/2023 14:25, edited 1 time in total.
Sid the sloth
Posts: 2826
Joined: 30/01/2013 15:56

#264 Re: Messi...Leo Messi

Post by Sid the sloth »

Jebiga, Ronaldo ispao iz svih kombinacija pa evo Madridista na ovoj temi da (bespotrebno) velicaju Jordana, Alia, ili koga vec uz jedan jedini uslov - da nije Messi :lol:
Smijesna prica realno, Jordan vs Messi uopste nema smisla porediti sa sportskog aspekta, ja sam reagovao na idiotariju oko karizme, cuj karizma :lol:
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#265 Re: Messi...Leo Messi

Post by vaučer »

Čuj nebitna karizma. :-)
Kao objektivno i matematički možeš izvagati, bez da se i neopipljive i teže mjerljive kategorije stave na vagu. Alijev aktivizam, Jordanov magnetizam i marketing itd. Sve su to dijelovi slagalice koja daje potpuniju sliku o tom koliko je neki sportaš obilježio svoje vrijeme i mainstream kulturu.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#266 Re: Messi...Leo Messi

Post by konoplja »

Uh, niko ne spomenu Tom Brady-a. :D
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#267 Re: Messi...Leo Messi

Post by motachjointa »

Sid the sloth wrote: 21/08/2023 13:08 Ako je moguce za nekoga reci da je najbolji sportista svih vremena onda bi uz Jordana to mogli reci jedino jos za Messia, mozda cak i mala prednost Messiu zbog broja titula, razlicitih ekipa, evo sad i na drugom kontinentu dize citav jedan sport na visi nivo.
Medjutim, nije moguce i nece nikada biti moguce. Za ljude koji su gledali kosarku prije pa onda za vrijeme Jordana ce reci da on za njih nije ni najveci kosarkas svih vremena, imaju neke favorite iz "svog vremena", isto tako i za Messia kazu oni koji su gledali Maradonu, itd.

Ovi sto se gadjaju nekim besmislicama tipa karizma :lol: pa Messi je upravo personifikacija onoga kako bi se sportisti trebali ponasati i biti uzor mladima. Porodicni covjek bez incidenata i mrlja, moze li se makar slicno reci o Jordanu, dajte ljudi. Ispadate kao oni levati kojima su Andrew Tate i onaj debil iz Gradacca personifikacija muskarcine, ne budite idioti.
Ronaldo je za Mesija Tito :run:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#268 Re: Messi...Leo Messi

Post by Dope_Man »

konoplja wrote: 21/08/2023 14:35 Uh, niko ne spomenu Tom Brady-a. :D
Htjedoh ga spomenuti gore kad sam nabrajao druge, i nikako mi nije dolazilo ime na prste :D

On i Grezky kojeg si spomenuo ranije, mislim da mi koji ne pratimo te sportove (dobro, poneko prati ali generalno se ne prate na znacajnom nivou s ove strane bare) ne mozemo uopste pojmiti kolike su velicine ta dvojica u svojim sportovima.

Moze se procitati statistika, ono o asistencijama je odlicna.. al opet nepojmljivo kad ne pratis aktivno i ne dozivljavas cijeli sport. Isto kao sto je prosjecnom ameru, a koji ne vodi porijeklo iz Juzne Amerike, potpuno nejasno ko je taj Messi sto ga spominju na vijestima :D
Peruzzi
Posts: 95
Joined: 26/10/2021 12:21

#269 Re: Messi...Leo Messi

Post by Peruzzi »

Ako cemo o magnetizmu i aktivizmu, messiev boravak u americi evo u mjesec dana je valjda najveci magnetizam ikad. A covjeku je 36 godina. Igra fudbal sa 40% svojih nekadasnjih mogucnosti.
Peruzzi
Posts: 95
Joined: 26/10/2021 12:21

#270 Re: Messi...Leo Messi

Post by Peruzzi »

P. S. Navijam 30 godina za Manchester United. Da ne pomisli neko da sam barca fanboy :wink:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16337
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#271 Re: Messi...Leo Messi

Post by sime_cipol »

Ko bi se odrekao titula, slave, novca na vrhuncu karijere zbog svojih uvjerenja?
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#272 Re: Messi...Leo Messi

Post by vaučer »

sime_cipol wrote: 21/08/2023 14:45 Ko bi se odrekao titula, slave, novca na vrhuncu karijere zbog svojih uvjerenja?
Amen.
Peruzzi
Posts: 95
Joined: 26/10/2021 12:21

#273 Re: Messi...Leo Messi

Post by Peruzzi »

Da jos malo potpalim vatru. :) jedini sportista u historiji koji spada u kategoriju vanzemaljaca bas kao i messi jeste magnus carlsen. Kod njega i messia si znao jos otkad su imali 5 godina da ce biti daleko najbolji u svom zanimanju i da ce se zajebavat s konkurencijom. Jednostavno se rodis sa sportskom magijom i to je nemoguce nadmasiti i pobijediti. Ovo ostalo je sve produkt treninga i odricanja, ali jako daleko od nivoa ove dvojice.

schönen tag noch :wink: :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#274 Re: Messi...Leo Messi

Post by BHF_Manijak »

Sid the sloth wrote: 21/08/2023 14:25 Jebiga, Ronaldo ispao iz svih kombinacija pa evo Madridista na ovoj temi da (bespotrebno) velicaju Jordana, Alia, ili koga vec uz jedan jedini uslov - da nije Messi :lol:
Smijesna prica realno, Jordan vs Messi uopste nema smisla porediti sa sportskog aspekta, ja sam reagovao na idiotariju oko karizme, cuj karizma :lol:
Ma meni smijesna rasprava Boga mi, posebno sto ti rece mijesanje sportova. Svaki od tih nabrojanih ljudi je nemjerljiv doprinos sportu dao, ne samo u individualnoj statistici, postignucima nego i globalnoj popularizaciji tih sportova, uticaju na mlade itd...

Meni su svi oni dragi, ogroman uticaj imali, ogromna postignuca i klupska i individualna, potpuno razliciti karakteri sve i jedan i zbog toga mi je to sve cool.

A sad je li veci i bitniji Messi ili Ali, Jordan ili Senna, Ronaldo ili Tyson, Federer ili Ali, Schumacher ili Djokovic, ma dajte ljudi koga briga.

Ne volim generalno omalovazavanje svih tih ljudi koji su velicine kakve svijet tesko da ce upamtit. Razumijem da ljudi imaju vise simpatije prema jednom u odnosu na drugog, ali nemojte ba vrijedjati takve velicine.
Ja sam milion puta rekao ne simpaticem Messia, tacnije puno manje u odnosu na Ronalda, ali reci za njega bilo sta ruzno je nonsen. Ne mozes umanjiti uticaj, bitnost, znanje njegovo. Masina.

Samo mogu reci da smo kao generacija prisustvovali jednom od najvecih rivalstava u historiji bilo kojeg sporta, mislim u tom smislu da su obojica tu negdje sa godinama i da su istovremeno na vrhuncu, to sport ne pamti. Bilo je uzivancija 12-13 godina gledati kako se ganjaju i postavljaju bolesne rekorde.
Doduse imali smo u tenisu Djokovic, Nadal, Federer i u boksu Alija i Fraziera/Foreman.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#275 Re: Messi...Leo Messi

Post by swanfilter »

Peruzzi wrote: 21/08/2023 14:54 Da jos malo potpalim vatru. :) jedini sportista u historiji koji spada u kategoriju vanzemaljaca bas kao i messi jeste magnus carlsen. Kod njega i messia si znao jos otkad su imali 5 godina da ce biti daleko najbolji u svom zanimanju i da ce se zajebavat s konkurencijom. Jednostavno se rodis sa sportskom magijom i to je nemoguce nadmasiti i pobijediti. Ovo ostalo je sve produkt treninga i odricanja, ali jako daleko od nivoa ove dvojice.

schönen tag noch :wink: :D

Koliko sam ja citao, za Messija se u tim godinama nije znalo da ce izrasti kako treba ...
Post Reply