Mesic zbog cetnika ne dolazi u SCG

Post Reply
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#51

Post by JBT »

Ma mi smo gerila. Brzo in, brzo out.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#52

Post by Nenadv24 »

JBT wrote:"Neko tu napisa da je Mesić ljudina. Ja se u vezi Mesića uvijek sjetim kad je dao ostavku na mjesto predsjednika SFRJ i rekao "Ispunio sam moj zadatak - rasturio sam Jugoslaviju!"
A prethodno je dao zakletvu na inauguraciji da će svim silama čuvati nepovredivost granica SFRJ ..."


-Mozda bi je i sacuvao da nije bilo Milosevica i klike mu.
I vara se Mesic. Nije on rasturio SFRJ. Tu moc je samo Milosevic imao.
Za rasturanje Juge je bilo potrebno najmanje dvoje. Dvojica su i bila(barem što se tiče ovih prostora) i prekrajali neke nove granice u Karađorđevu.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#53

Post by Fair Life »

moderator wrote:
pitt wrote:Jahhh....gori si od seste flote :D:D ti dok dodjes bitka vec gotova :D:D
:P...ja vishe ne vidim niti jednog problema ovdje...:D:-):D
Image
Last edited by Fair Life on 31/05/2005 00:41, edited 1 time in total.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#54

Post by JBT »

Fair, sta ti je sa prethodnom slicicom?
beer
Posts: 33
Joined: 29/09/2004 01:19

#55

Post by beer »

Nenadv24 wrote: Blajburg 14.maj 2005: Više od 10.000 ljudi okupilo se u austrijskom gradu Blajburgu kako bi odali poštu pobijenim ustašama a prisustvovao je predsjednik hrvatskog sabora Vladimir Šeks.

Skupu je nazočio i uzoriti vrhbosaski nadbiskup Vinko Puljić.


Kako je Mesiću promakao ovaj skup ili više voli da gleda preko plota.

Ne moze se izjednacavati slavljenje zlocinackog cetnistva na Ravnoj Gori sa komemoracijom bleiburskim zrtvama.
Na Bleiburgu se nisu slavili ustase nego su se sjetili nevinih koji su mucki pogubljeni.(A nevin je svaki onaj kome krivica nije dokazana ili svako je kriv a poslije ...)

Nazočnima u Bleiburgu se obratio i prvi čovjek Islamske zajednice u Hrvatskoj muftija Ševko Omerbašić, koji je pozvao na molitvu i praštanje, napominjući da osveta uvijek izaziva novo nasilništvo.


Na karaju krajeva nije Bleiburg Mesicu promakao, kao ni Jasenovac.

Danas, šest desetljeća nakon proboja logoraša iz Jasenovca, odao sam počast ne samo palima u proboju nego svim žrtvama tog okrutnog logora, a u odavanju počasti pridružila mi se i Hrvatska vojska rekao je hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, nakon što je položio vijenac u kriptu Kamenog svijeta.
Istaknuo je kako je Jasenovac bio mjesto jedinstvenog i neponovljivog zločina, ali i ne samo holokausta jer su pobijeni deseci tisuća ljudi, Židovi, Srbi, Romi, koji su ubijani isključivo zbog svoje rase, nacije i vjere. I Hrvati antifašisti su ubijani zbog svoga svjetonazora, a nitko od njih nije bio neprijatelj hrvatske države, nego neprijatelj fašizma i nacizma. Mesić je naglasio kako je žalosno da se patnjama i žrtvama zatočenika služi u dnevnopolitičkim kalkulacijama. Nama ne treba ni uljepšana ni krivotvorena prošlost, zločini koji su u Jasenovcu počinjeni su grozni, a za njih nije odgovoran hrvatski narod nego pojedinci i skupine koji su zloupotrijebili hrvatsko ime rekao je, među ostalim, Stjepan Mesić.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#56

Post by Nenadv24 »

A blajburške žrtve su ustaše i njihove pristalice.a eto čujem ima i četnika. (ipak nema razlike)Ako su bili nevini što su bježali. Sustigla ih je pravda i dobili su zasluženu porciju.

Čiča miča i gotova je priča.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#57

Post by Nenadv24 »

beer wrote:
Nenadv24 wrote: Blajburg 14.maj 2005: Više od 10.000 ljudi okupilo se u austrijskom gradu Blajburgu kako bi odali poštu pobijenim ustašama a prisustvovao je predsjednik hrvatskog sabora Vladimir Šeks.

Skupu je nazočio i uzoriti vrhbosaski nadbiskup Vinko Puljić.


Kako je Mesiću promakao ovaj skup ili više voli da gleda preko plota.

Ne moze se izjednacavati slavljenje zlocinackog cetnistva na Ravnoj Gori sa komemoracijom bleiburskim zrtvama.
Na Bleiburgu se nisu slavili ustase nego su se sjetili nevinih koji su mucki pogubljeni.(A nevin je svaki onaj kome krivica nije dokazana ili svako je kriv a poslije ...)

Nazočnima u Bleiburgu se obratio i prvi čovjek Islamske zajednice u Hrvatskoj muftija Ševko Omerbašić, koji je pozvao na molitvu i praštanje, napominjući da osveta uvijek izaziva novo nasilništvo.


Na karaju krajeva nije Bleiburg Mesicu promakao, kao ni Jasenovac.

Danas, šest desetljeća nakon proboja logoraša iz Jasenovca, odao sam počast ne samo palima u proboju nego svim žrtvama tog okrutnog logora, a u odavanju počasti pridružila mi se i Hrvatska vojska rekao je hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, nakon što je položio vijenac u kriptu Kamenog svijeta.
Istaknuo je kako je Jasenovac bio mjesto jedinstvenog i neponovljivog zločina, ali i ne samo holokausta jer su pobijeni deseci tisuća ljudi, Židovi, Srbi, Romi, koji su ubijani isključivo zbog svoje rase, nacije i vjere. I Hrvati antifašisti su ubijani zbog svoga svjetonazora, a nitko od njih nije bio neprijatelj hrvatske države, nego neprijatelj fašizma i nacizma. Mesić je naglasio kako je žalosno da se patnjama i žrtvama zatočenika služi u dnevnopolitičkim kalkulacijama. Nama ne treba ni uljepšana ni krivotvorena prošlost, zločini koji su u Jasenovcu počinjeni su grozni, a za njih nije odgovoran hrvatski narod nego pojedinci i skupine koji su zloupotrijebili hrvatsko ime rekao je, među ostalim, Stjepan Mesić.
Ja nisam čuo da se Mesić uopšte oglasio s nekom svojom izjavom povodom događaja od 14. maja u Austriji. Ne znam je li možda treba da ti nacrtam šta sam mislio reći jer vidim da stalno tjeraš svoje kao još neki forumaši.

Je li izašao i javno osudio onaj sramotni skup u Bleiburgu. Nije. Zašto? Ne znam ali me zanima zašto nije. Ne kažem ja da je pogriješio što je osudio događaj na ravnoj gori nego što nije javno osudio i onaj ustaški. O tome pričam cijelo vrijeme.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#58

Post by gavrilo »

Nenadv24 wrote:A blajburške žrtve su ustaše i njihove pristalice.a eto čujem ima i četnika. (ipak nema razlike)Ako su bili nevini što su bježali. Sustigla ih je pravda i dobili su zasluženu porciju.

Čiča miča i gotova je priča.
alo nenade pa kako to ne razumijes? ti jadnici sa bleiburga su ubijali srbe... kako samo mozes da budes tako sebican i da to gledas k'o zlocin? :shock:
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#59

Post by Nenadv24 »

Zvučiš kao dežurne "demokrate" na forumu.

Fijuuuuuuuu sada će padati drvlje i kamenje.



:-D :-D :-D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#60

Post by gavrilo »

ma neka pada sta god hoce... ocigledno za mnoge ubiti srbina nije jednako zlocin :x
SD-6
Posts: 750
Joined: 20/08/2004 01:20

#61

Post by SD-6 »

...Ustase manipulisu Bleiburgom...da ih se malo popusti i rastereti za njihove zlocine u Jasenovcu...
halo
Posts: 191
Joined: 17/05/2005 02:52

#62

Post by halo »

earth-simulator wrote:Jebo i Vuka i Mesica, budale su obadvojica!
Da ti nije Alijica pametan talibancic
Mesicu svaka cast a mi nazalost imamo cetnika za presednika
A Tihic je jadan uradio sto je mogo
beer
Posts: 33
Joined: 29/09/2004 01:19

#63

Post by beer »

Nenadv24 wrote:A blajburške žrtve su ustaše i njihove pristalice.a eto čujem ima i četnika. (ipak nema razlike)Ako su bili nevini što su bježali. Sustigla ih je pravda i dobili su zasluženu porciju.

Čiča miča i gotova je priča.
Po tvojoj logici saveznici su trebali pobiti sve Nijemce.
Nenade nisu Bosnjaci Srebrenice bjezali i bili su nevini pa kako zavrsise?!
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#64

Post by Nenadv24 »

Kako možeš upoređivati srebrenicu i bleiburg. jebe se tebi izgleda i za srebrenicu ili ti ta tragedija služi u dnevno političke svrhe. U bleiburgu su stradale ustašetine. njihove pristalice, četnici i dobili su zasluženo. bolje nego da su ih pustili preko granice da se to nije dogodilo sada bi fašistička dijaspora bila jača. Ne zbog tih nekoliko desetina hiljada fašista nego ako im jednom popustiš previše će se osiliti.

Ja ne kažem da su svi Nijemci bili fašisti. To ti kažeš. Većina nisu ni znali za logore smrti i mislili su da je Hiki bio u pravu. Ali ponavljam u Bleiburgu nisu stradali Hrvati nego Ustaše, Četnici i njihove pristalice.
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#65

Post by MBA »

Nenadv24 wrote: Blajburg 14.maj 2005: Više od 10.000 ljudi okupilo se u austrijskom gradu Blajburgu kako bi odali poštu pobijenim ustašama a prisustvovao je predsjednik hrvatskog sabora Vladimir Šeks.

Skupu je nazočio i uzoriti vrhbosaski nadbiskup Vinko Puljić.


Kako je Mesiću promakao ovaj skup ili više voli da gleda preko plota.



Nenad, ne-nad-e, ili bez-nade, odnosno--Beznadje (bez-nade), uistinu je beznadno raspravljati sa Serbima bilo sta sto ima veze sa zivotom, a kamoli politikom. Hrvatski predstavnici zale poubijane u Blajburgu, kao sto bi i ti zalio svoga brata, naprimjer, kojeg je policija ubila dok je pokusavao da zakolje i pojede svog susjeda (tako barem one spodobe/kanibali sa gore navedenih slika mene asociraju). To ti je brat i tesko ti je, ali ne mozes da opravdas njegove postupke. Uostalom, u Blajburgu je bilo i civila. Kako god, oni koji su cinili zlocine predstavljajuci Hrvate nisu glorificirani od strane tih istih, mada izvjesni izuzeci su, na zalost, prisutni. Nasuprot, kod Serba se moze reci da su samo izuzeci normalni. U tom kontekstu sam ti vec jednom obrazlozio nacin na koji srpski narod demonstrira svoj demonizam. Tako, narod je izabrao parlament; parlament je ispunio volju naroda i odao duzno postovanje svojim ne-zaboravljenim herojima-demonima.
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#66

Post by MBA »

Nenadv24 wrote:A blajburške žrtve su ustaše i njihove pristalice.a eto čujem ima i četnika. (ipak nema razlike)Ako su bili nevini što su bježali. Sustigla ih je pravda i dobili su zasluženu porciju.

Čiča miča i gotova je priča.


Zamisli da ti neko ubije majku jer je tebe takvog idiota donijela na ovaj svijet i na taj nacin saradjivala sa mracnom stranom.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#67

Post by Nenadv24 »

Znači za vrijeme ww2 u ustašama nije bilo puno hrvata s obzirom da su miroljubivi e onda mora da su se srbi preoblačili u ustaške odore i ubijale vlastiti narod. Kod Srba je problem što svoj prljavi veš iznose na površinu da svi vide i čuju šta se tamo radi. Kod Hrvata je to zamotano u veo tajni. Daleko su lukaviji i mudriji. Oni nikada neće ti reći u lice šta stvarno misle pa čovjek ima dojam da su oni good guys a Srbi bad guys.
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#68

Post by MBA »

Nenadv24 wrote:Znači za vrijeme ww2 u ustašama nije bilo puno hrvata s obzirom da su miroljubivi e onda mora da su se srbi preoblačili u ustaške odore i ubijale vlastiti narod. Kod Srba je problem što svoj prljavi veš iznose na površinu da svi vide i čuju šta se tamo radi. Kod Hrvata je to zamotano u veo tajni. Daleko su lukaviji i mudriji. Oni nikada neće ti reći u lice šta stvarno misle pa čovjek ima dojam da su oni good guys a Srbi bad guys.

Beznadje, kod tvoga "naroda" je problem to sto je definitivno prisao tamnoj strani. U kontekstu prljavog vesa, tvoj demonski narod ga iznosi jer se nada da ce neko drugi da ga pere, kao sto su se na to navikli. Mozda bi neko i pomogao oko vesa, ali ta demonska bratija se nikako ne pere (pogledaj one bradate spodobe) tako de niko normalan nece da radi nesto uzalud. A, ako zelis da se uvjeris da Hrvati mogu i te kako reci u lice sta im je na umu, onda ovako kenjaj kad odes u Hrvatsku.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#69

Post by Nenadv24 »

MBA wrote:
Nenadv24 wrote:Znači za vrijeme ww2 u ustašama nije bilo puno hrvata s obzirom da su miroljubivi e onda mora da su se srbi preoblačili u ustaške odore i ubijale vlastiti narod. Kod Srba je problem što svoj prljavi veš iznose na površinu da svi vide i čuju šta se tamo radi. Kod Hrvata je to zamotano u veo tajni. Daleko su lukaviji i mudriji. Oni nikada neće ti reći u lice šta stvarno misle pa čovjek ima dojam da su oni good guys a Srbi bad guys.

Beznadje, kod tvoga "naroda" je problem to sto je definitivno prisao tamnoj strani. U kontekstu prljavog vesa, tvoj demonski narod ga iznosi jer se nada da ce neko drugi da ga pere, kao sto su se na to navikli. Mozda bi neko i pomogao oko vesa, ali ta demonska bratija se nikako ne pere (pogledaj one bradate spodobe) tako de niko normalan nece da radi nesto uzalud. A, ako zelis da se uvjeris da Hrvati mogu i te kako reci u lice sta im je na umu, onda ovako kenjaj kad odes u Hrvatsku.
Ti si meni nešto govoriš da li ti uopšte čuješ sebe kakav demonski narod kretenu kretenski. Ti si demon kada možeš čitav jedan narod svrstati u demonski ja nikada nisam sve hrvate smatrao demonima a kod tebe je to neizlječiva bolest koja se zove mržnja. Takvi kao ti su za posmatranje i žaljenje. Bojim se da je tvoj slučaj neizlječiv.

Stvarno mi te je žao.

Šta kažeš da ne kenjam kada odem u Hrvatsku a hajde ti pokušaj isto uraditi u Srbiji ili nedaj bože u Republici Srpskoj(tamo bi te živog odrali zbog takvih izjava). U Srbiji su ipak mnogo mirniji.
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#70

Post by MBA »

Nenadv24 wrote:
MBA wrote:
Nenadv24 wrote:Znači za vrijeme ww2 u ustašama nije bilo puno hrvata s obzirom da su miroljubivi e onda mora da su se srbi preoblačili u ustaške odore i ubijale vlastiti narod. Kod Srba je problem što svoj prljavi veš iznose na površinu da svi vide i čuju šta se tamo radi. Kod Hrvata je to zamotano u veo tajni. Daleko su lukaviji i mudriji. Oni nikada neće ti reći u lice šta stvarno misle pa čovjek ima dojam da su oni good guys a Srbi bad guys.

Beznadje, kod tvoga "naroda" je problem to sto je definitivno prisao tamnoj strani. U kontekstu prljavog vesa, tvoj demonski narod ga iznosi jer se nada da ce neko drugi da ga pere, kao sto su se na to navikli. Mozda bi neko i pomogao oko vesa, ali ta demonska bratija se nikako ne pere (pogledaj one bradate spodobe) tako de niko normalan nece da radi nesto uzalud. A, ako zelis da se uvjeris da Hrvati mogu i te kako reci u lice sta im je na umu, onda ovako kenjaj kad odes u Hrvatsku.
Ti si meni nešto govoriš da li ti uopšte čuješ sebe kakav demonski narod kretenu kretenski. Ti si demon kada možeš čitav jedan narod svrstati u demonski ja nikada nisam sve hrvate smatrao demonima a kod tebe je to neizlječiva bolest koja se zove mržnja.

Ne, mrznja odrazava emocije, koje ja spram tvog demonskog naroda nemam. Ja bih to etiketiranje, da sam na tvom mjestu, prihvatio kao dijagnozu.



Takvi kao ti su za posmatranje i žaljenje.

Stvarmo mi te je žao.

Šta kažeš da ne kenjam kada odem u Hrvatsku a hajde ti pokušaj isto uraditi u Srbiji ili nedaj bože u Republici Srpskoj(tamo bi te živog odrali zbog takvih izjava). U Srbiji su ipak mnogo mirniji.


Ne da bi me zivog odrali, nego i pojeli! :x
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#71

Post by Nenadv24 »

S smrdljivim ustašom kao što si ti ja više nemam šta pričati ni naprdivati.

Doduše ovo je samo forum a takvih frustriranih spodoba kao što si ti ima na izvolite. Dođu ljudi obično da se malo izduvaju ali i da seru i ne puštaju vodu.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#72

Post by bosan »

Nenadv24 wrote:S smrdljivim ustašom kao što si ti ja više nemam šta pričati ni naprdivati.

Doduše ovo je samo forum a takvih frustriranih spodoba kao što si ti ima na izvolite. Dođu ljudi obično da se malo izduvaju ali i da seru i ne puštaju vodu.
Daj bogati objasni nam iz kojeg si ti razloga ovdje i sta nam imas porucit?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#73

Post by nineac »

Hrvatska je otišla ispred srbije jedno 10.000 svjetlosnih godina. U hrvatskoj imate kritičku misao, te pola hrvatske vrišti kako s etamo možda nije desilo baš sve tako kako u HDZ-u govore. Feralovci su u pravu kako su svi sad izašli skupljati poene, a niko se nije to drznuo uraditi 70-tih i 80-tih pa makar iz dijaspore, nego sada na kostima skupljaju poene. Međutim, u hrvatskoj nisu svi pristali da urliču u ime NDH, i skoro 90% hrvatske se sa pravom pita da se sve to fino istraži, te da se utvardi šta je dovelo do toga, jer mnogi smatraju ustaše odgovornim za stradanje tolikih civila.
Međutim, u srbiji svi blagonaklono (osim boraca NOR-a) na četnički pokret i veličanje Mihailovića, ali i Karadžića i Mladića, koji su izgleda veći "heroji" od onog prvog zločinca.
Glavni rekvizit je bio nož, a svi najavljuju kako će ponovo u rat u BiH.
Eto, tu nema komentara!
đnajžalosnije je što je Mesić veći prijatelj anrodu BiH od Tihića,Paravca i onog Jove, jovića kako mu je već ime!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#74

Post by Fair Life »

Nenadv24 wrote:(...)
Doduše ovo je samo forum a takvih frustriranih spodoba kao što si ti ima na izvolite. Dođu ljudi obično da se malo izduvaju ali i da seru i ne puštaju vodu.
A ti si kao susta suprotnost ovome sto si iznad naveo.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#75

Post by Zadig »

jao nenade, nenade, pa sto me brukas bolan nebio?
:? :shock:
Post Reply