Mercedes

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#26 Re: Mercedes

Post by NediM17 »

Gledam neki dan B180 CDI, prvi vlasnik 160kkm presla dizne preljevaju, pazena i mazena, uvijek sipano najbolje gorivo. Onda ugledam nema ni metalne unutrasnje blatobrane, samo komad plastike koji se vidi kad dignes haubu, ali ne tu nije kraj, nema ni firewall na haubi koji ima i Dacija dCi. :-)

Jebes ti taj Mercedes, ti auti pocinju od C klase, odnosno serije 3 i cetvortke pored A slova.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#27 Re: Mercedes

Post by kabal1337 »

NediM17 wrote:Gledam neki dan B180 CDI, prvi vlasnik 160kkm presla dizne preljevaju, pazena i mazena, uvijek sipano najbolje gorivo. Onda ugledam nema ni metalne unutrasnje blatobrane, samo komad plastike koji se vidi kad dignes haubu, ali ne tu nije kraj, nema ni firewall na haubi koji ima i Dacija dCi. :-)

Jebes ti taj Mercedes, ti auti pocinju od C klase, odnosno serije 3 i cetvortke pored A slova.
Jarane po meni taj tvoj logo/avatar je zakon od auta.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#28 Re: RE: Re: Mercedes

Post by 530i »

kabal1337 wrote:
Ja sam to napisao iz razloga sto neko ne moze da bude bez auta, treba mu zbog posla ili nesto slicno. Drugo smijesno je porediti npr. VW grupaciju za koju ima dijelova koji su dostupni, dok za Merc moras da pricekas. Drugo za npr. VW grupaciju auta koja su dosta vise zastupljena imas puno vise opcija raznih proizvodaca od OEM do aftermarket dijelova.

Tražio sam ja bravu za VW 2008. godište...i jedva našao. Mislim na onaj metalni dio što dođe na štoku vrata...Ilma Jelah imali na stanju i to polovna po cijeni nove. Nova se čeka 15 dana, nazvao sam i najmanje 20 drugih otpada niko nije imao potrebnu stvar...
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#29 Re: Mercedes

Post by citroen xm »

Mislim da se kod večine proizvođača što se tiče dostupnosti dijelova priča slično odvija. Postoje kod prodavača na lagerima potrošni dijelovi i ono što se najčešće kvari. Sve ostalo se naručuje. Recimo susretao sam se sa dijelom za G4 1.6 benzin koji se morao naručivati.


Mercedes ima ime i slavu pa mu ljudi svašta praštaju. Ok je auto, ali meni ne predstavlja ništa veći užitak od nekih drugih auta. Ukusi su različiti.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#30 Re: Mercedes

Post by Danguba »

Razumijem ja, sto ljudi sto cudi, razliciti ukusi ali kada sjednes u Mercedes osjeti se taj neki kvalitet, neka finoca tih materijala(od plastike preko koze do cromiranih dijelova).

Image

Mjenjac.
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#31 Re: Mercedes

Post by NediM17 »

kabal1337 wrote:
NediM17 wrote:Gledam neki dan B180 CDI, prvi vlasnik 160kkm presla dizne preljevaju, pazena i mazena, uvijek sipano najbolje gorivo. Onda ugledam nema ni metalne unutrasnje blatobrane, samo komad plastike koji se vidi kad dignes haubu, ali ne tu nije kraj, nema ni firewall na haubi koji ima i Dacija dCi. :-)

Jebes ti taj Mercedes, ti auti pocinju od C klase, odnosno serije 3 i cetvortke pored A slova.
Jarane po meni taj tvoj logo/avatar je zakon od auta.
Da znas da si upravu, dodje taman tako nekako, mozda najkorektniji odnos ulozeno-dobijeno. Dobar je i Opel, Astra ima super cijenu za ono sto nudi.

PremiJum bez izolacije na haubi. Ne znam, ali meni to ne ide skupa u recenicu. Da je Dacia pa hajde, ali Mercedes. :-)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#32 Re: Mercedes

Post by Kataklinger »

Mene na Mercedesu najvise nervira upravo ovaj mjenjac/rucica ispod volana...Majku mu, ne mozes naci novijeg Merca a da mu nije obo govno ugradjeno. Zna se gdje je mjesto mjenjacu, a od ovih qraca palaca po volanu i ispod, jedino F1 saltac ima smisla. Mozda sam previse subjektivan ali fakat ne kontam mjenjac na ovoj rucici.
Seawolf
Posts: 7726
Joined: 14/06/2012 22:59

#33 Re: Mercedes

Post by Seawolf »

Kataklinger wrote:Mene na Mercedesu najvise nervira upravo ovaj mjenjac/rucica ispod volana...Majku mu, ne mozes naci novijeg Merca a da mu nije obo govno ugradjeno. Zna se gdje je mjesto mjenjacu, a od ovih qraca palaca po volanu i ispod, jedino F1 saltac ima smisla. Mozda sam previse subjektivan ali fakat ne kontam mjenjac na ovoj rucici.
A zašto misliš da je mjesto komandi koja se koristi samo kada biraš hoćeš li krenuti prema naprijed, ili prema nazad i kada ubacuješ u "N" dok čekaš na semaforu (doduše ni to neki ne rade), na centralnom mjestu između prednjih sjedišta?

Valjda je pametnije i ergonomskije takvu komandu smjestiti iza volana, kako bi prostor na centralnom tunelu između prednjih sjedišta bio oslobođen za elemente koji zauzimaju više mjesta i koje koriste i vozač i suvozač (kutija za otpatke, držači za čaše, komande za upravljanje multimedijalnim sistemom ...).
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#34 Re: RE: Re: Mercedes

Post by citroen xm »

Danguba wrote:Razumijem ja, sto ljudi sto cudi, razliciti ukusi ali kada sjednes u Mercedes osjeti se taj neki kvalitet, neka finoca tih materijala(od plastike preko koze do cromiranih dijelova).

Image

Mjenjac.
Svaka čast, ali to mi može biti bitno dok sjedim u autu i čekam pa razgledam detalje i finoću. Čim krenem sa vožnjom bitne su mi druge stvari.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#35 Re: Mercedes

Post by 530i »

Dobar je ovaj mjenjač - njegov smještaj, ali da traži privikavanje traži, premda ništa strašno. Mene je puno više iznervirala poslaba plastika preko table...na autu od 72 hiljade eura.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#36 Re: Mercedes

Post by Astrix »

Kako mogu provjeriti ulje tj za koliko potrebno mjenjati? Ima li igdje neko uputstvo kako doći do toga? Jednom sam bio nekako našao ali sad da me ubiju ne mogu.
A čudno mi što mi u zadnje vrijeme izbacuje obavijest da provjerim rashladnu tečnost, ne znam što bi to bilo...

C200 cdi, 2004 god...
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#37 Re: Mercedes

Post by Lord Vader »

Astrix wrote:Kako mogu provjeriti ulje tj za koliko potrebno mjenjati? Ima li igdje neko uputstvo kako doći do toga? Jednom sam bio nekako našao ali sad da me ubiju ne mogu.
A čudno mi što mi u zadnje vrijeme izbacuje obavijest da provjerim rashladnu tečnost, ne znam što bi to bilo...

C200 cdi, 2004 god...
Image

Na volanu, lijeve donje dvije tipke, vrti dok ti ne prikaže servis b za toliko i toliko km. Ako si ga profulao, pisaće servis b trebalo raditi prije XY dana.

w203 nema štap za mjerenje ulja nego ga mjeri elektronski.

A valjda imaš negdje i zapisano kad si zadnji put radio.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#38 Re: Mercedes

Post by corsa »

Ako ga je profulio pisat ce mu prilikom svakog davanja kontakta. :thumbup:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#39 Re: Mercedes

Post by Astrix »

Nisam ga sigurno profulo jer mi za ulje ništa ne izbacuje samo za rashladnu tečnost.
Auto je stari uzeo tek prije koji mjesec pa hoće da provjeri koliko ima još do servisa...
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#40 Re: Mercedes

Post by corsa »

Ma najpametnije je njemu da on odmah uradi servis, jer bez obzira sta mu pise na kompjuteru ko mu garantuje da je isti resetovan u skladu sa izmjenom ulja. Kod mene na primjer nije.
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#41 Re: Mercedes

Post by Lord Vader »

corsa wrote:Ma najpametnije je njemu da on odmah uradi servis, jer bez obzira sta mu pise na kompjuteru ko mu garantuje da je isti resetovan u skladu sa izmjenom ulja. Kod mene na primjer nije.
Ma naravno da je najbolje odraditi sad sve nanovo, ali nek digne čep motora, umoči prst i vidi. Ako ulje nije skroz crno ne mora baš odmah mijenjati.

Ja sam skoro odradio izmjenu ulja i filtera, spojio dijagnostiku, poništio interval i rahat.

A jesam malo ofulo servis i fakat ubi pri svakom kontaktu ili gašenju auta, baš nervira :)

EDIT: Što se rashladne tiče, pištaće ako fali zehra božija. Uzmi i dospi i ćao. Nemoj se zezat s tim da ti prokuha, Mercedes je baš osjetljiv na prokuhavanje. :thumbup:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#42 Re: Mercedes

Post by Astrix »

Evo upravo provjerio, piše još 1600 km, može se on vrlo brzo raditi.

Koje se ulje preporučuje za mercedesa?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#43 Re: Mercedes

Post by corsa »

Mobil1
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#44 Re: Mercedes

Post by Lord Vader »

corsa wrote:Mobil1
:thumbup:

Prošle sedmice nasuo, oko 14KM litra dođe, cca 6,5l ide u njega.

Odradi dobro ulje i filtere i rahat poništi na narednih 20k. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#45 Re: RE: Re: Mercedes

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:
Danguba wrote:Razumijem ja, sto ljudi sto cudi, razliciti ukusi ali kada sjednes u Mercedes osjeti se taj neki kvalitet, neka finoca tih materijala(od plastike preko koze do cromiranih dijelova).

Image

Mjenjac.
Svaka čast, ali to mi može biti bitno dok sjedim u autu i čekam pa razgledam detalje i finoću. Čim krenem sa vožnjom bitne su mi druge stvari.
:thumbup:
ne smijem svasta reci za tu finocu, naljutit ce se mnogi , sta ocekuju od auta koje se plati zestoko :-) , bolan treba da prica s tobom za te pare ,a koja tek u zadnje vrijeme opet pocinju da imaju onaj stari kvalitet . Glad, zarada tj. interes profita, kako za njega tako i ostale slicne marke njihov kvalitet narusava I ona cuvena "sva auta su auta, a mercedes je mercedes" :bih: :mrgreen:
pa me nervira, te osjecaj, te mekoca , te izlocaija , sve ostalo sporet i sepet


ps. mercedes mi je drag , i najdrazi od njemackih marki 8-) :)
ljudi mi ga ogadise najvise :zjev:
Post Reply