Mercedes Servis

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

mase53
Posts: 1
Joined: 09/01/2013 16:56

#26 Re: Mercedes Servis

Post by mase53 »

Poštovani formaši,interesuje me da li se moze na mercedesu 220C uraditi servis na kilometre ili se radi godišnje.Ja imam mercedesa 2007 godište i esrvis mu je naprevljen 02.02.2012 na 72 000 km a ja sam prešao samo 10 000 km a dolazi mi na kontrol tablu da trebam izvršiti servis B.Pozdrav,hvala unaprijed :-D
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#27 Re: Mercedes Servis

Post by promaha »

godina dana ili 20000 km je kod w203 c klase :)

jel u tebe w203 ili je w204 model?

a meni je razlika izmedju A i B servisa stvarno minimalna tj. nemas neku razliku kao kod fauvea izmedju velikog i malog servisa?
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#28 Re: Mercedes Servis

Post by lavic »

mase53 wrote:Poštovani formaši,interesuje me da li se moze na mercedesu 220C uraditi servis na kilometre ili se radi godišnje.Ja imam mercedesa 2007 godište i esrvis mu je naprevljen 02.02.2012 na 72 000 km a ja sam prešao samo 10 000 km a dolazi mi na kontrol tablu da trebam izvršiti servis B.Pozdrav,hvala unaprijed :-D
To ti se vjerovatno upalio vremenski interval za "b" servis, koji ukljucuje provjeru ili zamjenu: permant, kociono ulje,
provjera ostalil elemenata ovjesa,.. vrlo lako je moguce da lampica "B" servisa upucuje i na istrosenost nekod dijela, u svakom slucaju mozes sve detalje naci u knjizi za auto.
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#29 Re: Mercedes Servis

Post by Ne mogu »

Razmišljam o kupovini A klase. Nemam nikakvog iskustva sa Mercedesom. Kako je održavati A klasu, jesu li skupi dijelovi itd. Hvala...

2000-2001 godište.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#30 Re: Mercedes Servis

Post by johntra »

Imaš nekoliko tema na forumu već, samo ukucaj u search...
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#31 Re: Mercedes Servis

Post by LeKo »

Ne mogu wrote:Razmišljam o kupovini A klase. Nemam nikakvog iskustva sa Mercedesom. Kako je održavati A klasu, jesu li skupi dijelovi itd. Hvala...

2000-2001 godište.
Ako kupiš dobar nije skup za održavanje, ako kupiš potrošen primjerak pripremi debeo novčanik (kao i za svaki drugi auto).

Orjentacije radi, kočioni diskovi prednji 114 KM (par), disk pločice 80 KM, kugla lafete 36 KM, stabilizator 33 KM, gumica balans štange 16 KM. Ovo znam jer smo nedavno jednog nabavili u porodici, pa ga malo sređivali :)

Generalno,

Ako u A klasi tražiš Mercedesa, to nije to, ali ako tražiš dobar mali auto onda je to to. Sretno i dobro otvori oči kod kupovine.
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#32 Re: Mercedes Servis

Post by Ne mogu »

LeKo wrote:
Ne mogu wrote:Razmišljam o kupovini A klase. Nemam nikakvog iskustva sa Mercedesom. Kako je održavati A klasu, jesu li skupi dijelovi itd. Hvala...

2000-2001 godište.
Ako kupiš dobar nije skup za održavanje, ako kupiš potrošen primjerak pripremi debeo novčanik (kao i za svaki drugi auto).

Orjentacije radi, kočioni diskovi prednji 114 KM (par), disk pločice 80 KM, kugla lafete 36 KM, stabilizator 33 KM, gumica balans štange 16 KM. Ovo znam jer smo nedavno jednog nabavili u porodici, pa ga malo sređivali :)

Generalno,

Ako u A klasi tražiš Mercedesa, to nije to, ali ako tražiš dobar mali auto onda je to to. Sretno i dobro otvori oči kod kupovine.
To me interesovalo, okvirne cijene dijelova. Trazim mali auto. Hvala za info, nijke to strašno, mislim cijene.
Selmir_Tz
Posts: 207
Joined: 20/01/2013 16:22

#33 Re: Mercedes Servis

Post by Selmir_Tz »

Kakav je inače C200 dizel za održavanje, dijelovi i slično? Prije neki dan sam gledao jedan, sasvim slučajno, uvoz iz Njemačke, prešao 217 hiljada, djeluje uredan, fino radi, ne dimi, odlično vuče. Nemam nikakva iskustva sa tim vozilom, jedini Mercedes kojeg sam prije vozio je isto C klasa (2005. god) sa kompresorom i valjda 200KS, ne znam tačno oznaku jer je nije imao.

Kakvi su C200 sa kvarovima, dijelovima, održavanjem? Inače planiram da kupim neki SUV ali sam se na prvi pogled zaljubio u Mercedesa, auto je stvarno prelijep, posebno jer je u antracit crnoj boji, cijena mu je 10.500KM.
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#34 Re: Mercedes Servis

Post by skuterista »

Kralju ,ti na ovom forumu kupujes sve, od igle do lokomotive , nedo bog tebi prodat auto , ti bi nakon godinu nazvao i pitao nesto ili se zalio....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#35 Re: Mercedes Servis

Post by Bakir1 »

skuterista wrote:Kralju ,ti na ovom forumu kupujes sve, od igle do lokomotive , nedo bog tebi prodat auto , ti bi nakon godinu nazvao i pitao nesto ili se zalio....
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Selmir_Tz
Posts: 207
Joined: 20/01/2013 16:22

#36 Re: Mercedes Servis

Post by Selmir_Tz »

Ako nemaš šta pametnije da kažeš, bolje šuti. JEsi ti neki zadužen ovdje da dijeliš pravdu? Ako negdje griješim modovi su tu da me upozore, bujrum.

Hoću da kupim auto, razgledam svašta pa ću izabrati šta mi se najviše svidi. Otkad je to zabranjeno? Svidja mi se i Jeep GC, svidja mi se i VW Passat V6 4motion, svidja mi se i Jaguar S-Type. Ciljano idem na auto sa velikim motorom koje troši benzin. Dizela nikad nisam imao ni vozio, zato se i raspitujem za ovog Mercedesa. :bih:
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#37 Re: Mercedes Servis

Post by TheGodfather001 »

Selmir_Tz wrote:Ako nemaš šta pametnije da kažeš, bolje šuti. JEsi ti neki zadužen ovdje da dijeliš pravdu? Ako negdje griješim modovi su tu da me upozore, bujrum.

Hoću da kupim auto, razgledam svašta pa ću izabrati šta mi se najviše svidi. Otkad je to zabranjeno? Svidja mi se i Jeep GC, svidja mi se i VW Passat V6 4motion, svidja mi se i Jaguar S-Type. Ciljano idem na auto sa velikim motorom koje troši benzin. Dizela nikad nisam imao ni vozio, zato se i raspitujem za ovog Mercedesa. :bih:
Ti onda otvori novu temu na pdf "Razne diskusije" sa naslovom "Šta se Selmiru sviđa..." pa onda opleti tamo o svojim snovima... OVako samo bezveze trazis od forumasa da ti tipkaju o tvojim "neozbiljnim" pitanjima...
:run:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#38 Re: Mercedes Servis

Post by hladan.preminger »

promaha wrote:posto vozim mercedesa C 220 cdi probah dosta servisa mercedesovih al iskreno becar u visokom je ostavio extra dojam.

prvo expeditivnost, kvaliteta radova a Bgm najvise cijena.

Nakon servisiranja kod njega ispade da mi je servis mercedesa jeftiniji nego za skodu roomster oO

Bio za vikend. Topla preporuka svima.
Vrhunska usluga, kvaliteta i cijena.
Terenc
Posts: 151
Joined: 14/02/2008 09:37
Location: Sarajevo

#39 Re: Mercedes Servis

Post by Terenc »

Juče bio,usluga extra,ljudi edukovani.dijelovi original i ulje mobil koje inace merc.preporucuje,garancija 12 mjeseci.u svakom slucaju velika preporuka.
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#40 Re: Mercedes Servis

Post by kurty »

hajde da i ja javno pohvalim Becara...
svaka im cast na svemu...

prvenstveno sto dopustaju sva pitanja i daju odgovore... a ne kao i drugim servisima u kojima sam bio...

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
wwatra
Posts: 78
Joined: 07/07/2011 00:58

#41 Re: Mercedes Servis

Post by wwatra »

niposto kod Seje brabus u nedzaricima,fuseri i petlja 2-3 puta vozio merca kod njega,a za klimu isto niposto kod cele klima centar,prevaranti licno iskustvo..cvijanovic i komel
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#42 Re: Mercedes Servis

Post by swatch »

Servis Lekic na Ilidzi. Bio sam prisutan kad se radio motor na W221 modelu. Jedan mladic je uspio da unisti motor tog auta, pa mu je servis nasao drugi motor a gospodin Lekic i majstori su sve to fino sredili. Dok sam jos bio tu ispred salon se uparkirao i Cayenne i ugovarao se neki servis.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#43 Re: Mercedes Servis

Post by hladan.preminger »

Zna li ko gdje bi mogao ovo nabaviti?

Image

Radi se prekidaču koji registruje kada su otvorena vrata od auta. Riječ je o vozačevim vratima. C 220 CDI, 2005. godište.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#44 Re: Mercedes Servis

Post by promaha »

ja svoj od suvozacevih vrata shebo :D

ebay jarane al nikad se ne nakanih da narucim :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#45 Re: Mercedes Servis

Post by hladan.preminger »

promaha wrote:ja svoj od suvozacevih vrata shebo :D

ebay jarane al nikad se ne nakanih da narucim :D
Ova slika je od suvozacevih vrata, od vozacevih je malo drukciji ima gumu neku preko sebe, ko kondom. :)

Ma meni je izgleda pojas ostao preko i ja zatvorio vrata pa puko.

Nema kod mene u blizini auto-otpada da odem pogledati. Moram u Kladusu ici. Ako odem hoces da i tebi uzmem? Poslacu ti postom.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#46 Re: Mercedes Servis

Post by promaha »

ista stvar i kod mene :D

ja sam to rijesio privremeno tako sto sam ga iskopcao pa sad ne javlja da su otvorena vrata ali isto tako ne pali svjetlo kad se suvozaceva vrata otvore :D

tako mi je i svirena od alarma otisla pa sam je na isti nacin "popravio" xD

hhhh
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#47 Re: Mercedes Servis

Post by hladan.preminger »

promaha wrote:ista stvar i kod mene :D

ja sam to rijesio privremeno tako sto sam ga iskopcao pa sad ne javlja da su otvorena vrata ali isto tako ne pali svjetlo kad se suvozaceva vrata otvore :D

tako mi je i svirena od alarma otisla pa sam je na isti nacin "popravio" xD

hhhh
Ja sam svoj prekidac napravio. :)
Nasao onaj dio sto je puknuo ispod sjedista kad sam cistio auto. Izvadio prekidac i uzeo sekundarnog i zalijepio sve. Sad radi ko novo.
A nasao sam zamjenski na otpadu u Gradišci i kosta 10 KM samo mi skupo otići tamo maksuz, pa cu sacekati da me put nanese.

Ako kome treba kontakt auto-otpada što samo Mercedese drži neka javi.

Pozz.
negredo
Posts: 173
Joined: 27/07/2013 18:35

#48 Re: Mercedes Servis

Post by negredo »

znal ko kakav dobar servis na podrucju TK
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#49 Re: Mercedes Servis

Post by valter.ba »

.
User avatar
hare116
Posts: 67
Joined: 22/02/2008 22:45
Location: Sarajevo
Contact:

#50 Re: Mercedes Servis

Post by hare116 »

emir_mire wrote:Jel moze neko napisat broj ovog seje iz nedzarica za autoservis brabus?
061 139 440
033 235 404
Post Reply