Mercedes-Benz ALL ABOUT

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#551 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

vauvau wrote:Eto ga opoziv kod mercedesa isto kao kod volkswagena.

https://www.klix.ba/auto/mercedes-mora- ... /180528023
sta ti vozis?
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#552 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

Konja vodim, pješke hodim.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#553 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Proposition Joe »

Ima li iko iskustva sa mercom B klase ? Zanima me benzinska verzija, tamo 2006/2007 godiste...

Koliko je pametna kupovina, na sta paziti, koji motor gledaj, koji izbjeci?

Odrzavanje?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#554 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

vauvau wrote:Konja vodim, pješke hodim.
onda si zalutao ovdje
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#555 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by lavic »

Proposition Joe wrote:Ima li iko iskustva sa mercom B klase ? Zanima me benzinska verzija, tamo 2006/2007 godiste...

Koliko je pametna kupovina, na sta paziti, koji motor gledaj, koji izbjeci?

Odrzavanje?
Ja ga kupio prije dva mjeseca. Zena je pravo sretna. Gupio ga bez pregleda, a tamam spustio sam cijenu za iznos servisa i par sitnih popravki.

Ono sto je najbitnije da pogledas kod toh godista je korozija po rubovima vrata.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#556 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by commendatore »

lavic wrote:
Proposition Joe wrote:Ima li iko iskustva sa mercom B klase ? Zanima me benzinska verzija, tamo 2006/2007 godiste...

Koliko je pametna kupovina, na sta paziti, koji motor gledaj, koji izbjeci?

Odrzavanje?
Ja ga kupio prije dva mjeseca. Zena je pravo sretna. Gupio ga bez pregleda, a tamam spustio sam cijenu za iznos servisa i par sitnih popravki.

Ono sto je najbitnije da pogledas kod toh godista je korozija po rubovima vrata.
korozija na mercedesu 2007 ????
ma hajte molim vas
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#557 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by commendatore »

vauvau wrote:Eto ga opoziv kod mercedesa isto kao kod volkswagena.

https://www.klix.ba/auto/mercedes-mora- ... /180528023
falsvagen
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#558 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by lavic »

commendatore wrote:
lavic wrote:
Proposition Joe wrote:Ima li iko iskustva sa mercom B klase ? Zanima me benzinska verzija, tamo 2006/2007 godiste...

Koliko je pametna kupovina, na sta paziti, koji motor gledaj, koji izbjeci?

Odrzavanje?
Ja ga kupio prije dva mjeseca. Zena je pravo sretna. Gupio ga bez pregleda, a tamam spustio sam cijenu za iznos servisa i par sitnih popravki.

Ono sto je najbitnije da pogledas kod toh godista je korozija po rubovima vrata.
korozija na mercedesu 2007 ????
ma hajte molim vas
Da na B klasi do redizajna se javljala korozija na ivicama vrata,,,naslijedje odranijih modelskih godina i pokusaja stednje.
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#559 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by nepass1 »

Jucer vidjoh na vratniku mercedesa, ne znam koja tipa jbg. Kupljen od jugoslovenske vlasti, crn, 1979g, presao 1 300 000, stanje savrseno.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#560 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

commendatore wrote:
vauvau wrote:Eto ga opoziv kod mercedesa isto kao kod volkswagena.

https://www.klix.ba/auto/mercedes-mora- ... /180528023
falsvagen
Falschwagen=Volkswagen=Mercedes=Renault

Izgleda da su oni svi u tome.
User avatar
ElRe
Posts: 10818
Joined: 12/12/2011 11:28

#561 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by ElRe »

Ta varanja su svi radili i svi na isti način. Neko se otkrije prije, neko kasnije.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#562 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by commendatore »

ElRe wrote:Ta varanja su svi radili i svi na isti način. Neko se otkrije prije, neko kasnije.
najvise te postene i vrijedne svabe
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#563 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

commendatore wrote:
korozija na mercedesu 2007 ????
ma hajte molim vas
Te godine moj punac kupio novog i nakon godinu dana ode na servis kad ga zove majstor da mu pokaze cvarak na obrvi. :-)
Njegovo auto je uvijek u garazi(95% vremena) ali opet se pojavila korozija.
De vi to sanirajte i on ide na prodaju, sto je i uradio.

Noviji FL je skroz drugaciji. Mnoge stvari su popravili tako da ih se ne moze porediti.
Seawolf
Posts: 7711
Joined: 14/06/2012 22:59

#564 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Seawolf »

ElRe wrote:Ta varanja su svi radili i svi na isti način. Neko se otkrije prije, neko kasnije.
Prema svemu što sam do sada upratio, BMW je izašao najuredniji iz svih ovih priča sa varajućim softverom i uređajima.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#565 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by commendatore »

Maraschino wrote:
commendatore wrote:
korozija na mercedesu 2007 ????
ma hajte molim vas
Te godine moj punac kupio novog i nakon godinu dana ode na servis kad ga zove majstor da mu pokaze cvarak na obrvi. :-)
Njegovo auto je uvijek u garazi(95% vremena) ali opet se pojavila korozija.
De vi to sanirajte i on ide na prodaju, sto je i uradio.

Noviji FL je skroz drugaciji. Mnoge stvari su popravili tako da ih se ne moze porediti.
ma lazes mercedes ne hrDZa ne kvari se i skroz ga je lako odrzavat sta fali sto za neki bezazlen zahvat treba skidat motor na a klasi na b klasi ha ja nek se celice brate
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#566 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

Seawolf wrote:
ElRe wrote:Ta varanja su svi radili i svi na isti način. Neko se otkrije prije, neko kasnije.
Prema svemu što sam do sada upratio, BMW je izašao najuredniji iz svih ovih priča sa varajućim softverom i uređajima.
Interesantno, nisam uspio pročitati mnogo kompromitirajućih navoda vezano za bmw.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#567 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by 530i »

Seawolf wrote:
ElRe wrote:Ta varanja su svi radili i svi na isti način. Neko se otkrije prije, neko kasnije.
Prema svemu što sam do sada upratio, BMW je izašao najuredniji iz svih ovih priča sa varajućim softverom i uređajima.
Ako je vjerovati navodima iz Dirty money dokumentarca upravo su Mercedes, BMW i Volkswagen pokazali gotovo iste rezultate, tj. 400 ili 500% više zagađenja NOx spojevima u realnoj upotrebi u odnosu na normu koja je propisana i koju ispunjavaju na ranijim testovima. Doduše, jedino je VW i zvanično priznao to.
Seawolf
Posts: 7711
Joined: 14/06/2012 22:59

#568 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Seawolf »

530i wrote:
Seawolf wrote: Prema svemu što sam do sada upratio, BMW je izašao najuredniji iz svih ovih priča sa varajućim softverom i uređajima.
Ako je vjerovati navodima iz Dirty money dokumentarca upravo su Mercedes, BMW i Volkswagen pokazali gotovo iste rezultate, tj. 400 ili 500% više zagađenja NOx spojevima u realnoj upotrebi u odnosu na normu koja je propisana i koju ispunjavaju na ranijim testovima. Doduše, jedino je VW i zvanično priznao to.
Koji modeli BMW-a i Mercedes-Benz-a su u toj epizodi serije "Dirty Money", navedeni kao problematični?

Razlika od 400% do 500% između izmjerene količine NOx-a u uslovima realnog voženja i količine propisane direktivom, ne predstavlja razliku koja bi mogla izazvati sumnju u korištenje "Defeat Device"-a. To je rezultat manjkavosti načina mjerenja, kakav je bio propisan u to vrijeme i koji nije definisao koliki može biti omjer između količine NOx-a izmjerene u uslovima realnog voženja i granične vrijednosti propisane direktivom.

Volkswagen je priznao varanje, jer je na vozilu koje nominalno zadovoljava US normu EPA Tier 2 / Bin 5, koja dopušta do 0,043 g/km NOx-a, u realnim uslovima voženja izmjerena količina od 0,61g/km NOx-a, a to je razlika od 1.319%.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#569 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by jefferson »

530i wrote:
Seawolf wrote:
ElRe wrote:Ta varanja su svi radili i svi na isti način. Neko se otkrije prije, neko kasnije.
Prema svemu što sam do sada upratio, BMW je izašao najuredniji iz svih ovih priča sa varajućim softverom i uređajima.
Ako je vjerovati navodima iz Dirty money dokumentarca upravo su Mercedes, BMW i Volkswagen pokazali gotovo iste rezultate, tj. 400 ili 500% više zagađenja NOx spojevima u realnoj upotrebi u odnosu na normu koja je propisana i koju ispunjavaju na ranijim testovima. Doduše, jedino je VW i zvanično priznao to.
Gore je Seawolf objasno koliko je VW varao.
BMW X5 sa M57 motorom koji su testirali studenti sa West Virginia Univerziteta je pokazivao samo malo vecu kolicinu NOx preko planisnkih prijevoja tokom testiranja na zapadu SAD.
Kada su podaci dostavljeni CARB (California Air Resource Board), CARB je vrsio dodatna testiranja na VW i BMW-u. CARB je daleko rigorozniji od EPA, i iako EPA propisuje Tier 2/Bin5, CARB ima svoje limite Nox. Posto je California najveca i ekonomski najjaca drzava u SAD, ai jos 11 drzava prati CARB regulacije, sve drzave koje prate CARB traze da proizvodjaci auta koja se prodaju na njihovom trzistu ispunjavaju CARB limite. Prema 10 amandmanu ustava u SAD, EPA moze propisati limite, ali ako druga agencija, drzavna, propise stroze limite to je dozvoljeno sve dok su limiti stroziji. BMW je to ispunio, a prema CARB limitima VW je ispustao daleko vise nego 1.319%.
BMW jedini problem koliko sam ja skuzio je imao na M550d sa softverom i koji obuhvata 11,000 auta.
Zato je SCR sistem na BMW-u u SAD, koji je testiran, toliko kompleksan da je to uzas. Imam jednog, i stalno su problemi sa NOx senzorima, sa rezervoarima AdBlua, sa injektorima AdBlua itd. BMW je produzio garanciju na SCR za korisnike, ali to pokazuje da je BMW uradio to kako treba sto se tice plinova, ali da je uzasno komplikovan sistem koji iskreno dovodi u pitanje opravdanost kupnje dizela. Ja cu svoj prodat cim garancija istekne samo zbog tog SCR sistema.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#570 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by 530i »

Seawolf wrote:
530i wrote:
Seawolf wrote: Prema svemu što sam do sada upratio, BMW je izašao najuredniji iz svih ovih priča sa varajućim softverom i uređajima.
Ako je vjerovati navodima iz Dirty money dokumentarca upravo su Mercedes, BMW i Volkswagen pokazali gotovo iste rezultate, tj. 400 ili 500% više zagađenja NOx spojevima u realnoj upotrebi u odnosu na normu koja je propisana i koju ispunjavaju na ranijim testovima. Doduše, jedino je VW i zvanično priznao to.
Koji modeli BMW-a i Mercedes-Benz-a su u toj epizodi serije "Dirty Money", navedeni kao problematični?

Razlika od 400% do 500% između izmjerene količine NOx-a u uslovima realnog voženja i količine propisane direktivom, ne predstavlja razliku koja bi mogla izazvati sumnju u korištenje "Defeat Device"-a. To je rezultat manjkavosti načina mjerenja, kakav je bio propisan u to vrijeme i koji nije definisao koliki može biti omjer između količine NOx-a izmjerene u uslovima realnog voženja i granične vrijednosti propisane direktivom.

Volkswagen je priznao varanje, jer je na vozilu koje nominalno zadovoljava US normu EPA Tier 2 / Bin 5, koja dopušta do 0,043 g/km NOx-a, u realnim uslovima voženja izmjerena količina od 0,61g/km NOx-a, a to je razlika od 1.319%.

E91, S204 redizajn i Passat A7 Variant. Detalje stvarno ne znam, jer sam to gledao prije par mjeseci, ali testirali su ta tri modela i kod oba je primjećen prilično identičan obrazac ponašanja što se tiče zagađenja.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#571 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by jefferson »

E91, S204 redizajn i Passat A7 Variant. Detalje stvarno ne znam, jer sam to gledao prije par mjeseci, ali testirali su ta tri modela i kod oba je primjećen prilično identičan obrazac ponašanja što se tiče zagađenja.
Vecina auta koja su ispunjavali Euro V normu u Evropi imaju ralizku izmedju onoga sto su prijavili i onoga sto je u stvarnosti. To je zato sto je EU centralizovala do bola Euro Norme koje su napisane manje vise od strane VW, BMW, MB, PSA itd. Ti proizvodjaci su samoprijavljivali podatke iz laboratorija. U voznji je razlika bila ocigledna, od VW do BMW. Razlika izmedju SAD i EU je sto su u SAD da bi ispunili EPA i CARB zahtjeve morali svi instalirati SCR sistem 2009 osim VW -a koji je tvrdio da im ne treba.
U cemu je razlika izmedju VW s jedne strane i BMW i ostalih s druge? Ostali nisu trebali dodatni softveri koji ce namjerno mjenjati parametre motora samo da bi auto proslo testiranje. Tu je problem. Prema EPA, CARB u SAD i KBA u Njemackoj proizvodjaci moraju prijaviti svaki dio softvera posebno tkz. "defeat device" koja stiti motor u slucaju da nastane problem sa izduvnim sistemom, tada taj uredjaj uskace da zastiti motor. To VW nije prijavio nikome. U SAD su rekli da su varali, KBA je rekla da je eto legalno prema nekim pravilima, u sustini njemci nisu htjeli da nagaze VW dodatno. To je sav problem. Ne u tome jel BMW izbacije 2 ili 20 puta vise u stvarnosti nego u laboratoriju, nego sto je VW sa namjerom instalirao sistem da zavara zakonodavne institucije.
Bez obzira, BMW i ostali daleko manje su izbacivali nego VW. VW se kladio na PD tehnologiju pa kad su skontali da ih to nece dovesti nigdje, prebacili se na common rail i skontali da su ostali vec dobro ispred njih, pa daj pokusaj sve prevariti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66151
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#572 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#573 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by commendatore »

papanluk pod original :-x
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66151
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#574 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

Sto su ove A klase iz ranih 2000-tih ovako grohnule cijenom?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#575 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by commendatore »

zato sto su smece
Post Reply