Mercedes-Benz ALL ABOUT

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#426 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Bas tako, mislim 2007.god.
Znaci da su i to popravili od 01.06.2008.god. kroz drugog dobavljaca.

Mercedes je po tome poznat. Ono sto je dobro rade godinama a sto je lose, nastoje cim prije promijeniti.
Last edited by Maraschino on 25/02/2018 11:35, edited 1 time in total.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#427 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

konektovan wrote: Pa što onda stavlja mercedes te motore????
Vjerovatno zadovoljavaju njihove standarde,....
Ma može zadovoljiti standard ali halo da u jedan mercedes ide motor koji ide u dačiju pa to je katastrofa za mercedes
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#428 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Throttle »

vauvau šta ti voziš, da te uzmu malo na pilanu :lol:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#429 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

Throttle wrote:vauvau šta ti voziš, da te uzmu malo na pilanu :lol:
Ja vozim sve i realan sam da se mora platiti kvalitet ali ne može mercedes biti mercedes a ima isti motor kao dačija za radničke klase
a moj lični auto je bemve jer oni pružaju šta drugi ne mogu i imaju mogućnost individualnog uređenja što se naravno plati
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#430 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by promaha »

Maraschino wrote:Bas tako, mislim 2007.god.
Znaci da su i to popravili od 01.06.2008.god. kroz drugog dobavljaca.

Mercedes je po tome poznat. Ono sto je dobro rade godinama a sto je lose, nastoje cim prije promijeniti.
pa iskreno mislim da je uvijek najbolje kupiti facelift mercedese jer vecina toga sto je mogla zezati je ispravljena i dosta je primjera u posljednjih 20 godina gdje je facelift verzija osim same sminke i mehanicki dosta bolje auto ..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#431 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by supercali »

Pa to je generalno sa svakim proizvodjacem
Fl je auto kod kojeg su uklonjeni nedostaci ne samo izgled promjenjen
Seawolf
Posts: 7732
Joined: 14/06/2012 22:59

#432 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Seawolf »

promaha wrote:
Maraschino wrote:Bas tako, mislim 2007.god.
Znaci da su i to popravili od 01.06.2008.god. kroz drugog dobavljaca.

Mercedes je po tome poznat. Ono sto je dobro rade godinama a sto je lose, nastoje cim prije promijeniti.
pa iskreno mislim da je uvijek najbolje kupiti facelift mercedese jer vecina toga sto je mogla zezati je ispravljena i dosta je primjera u posljednjih 20 godina gdje je facelift verzija osim same sminke i mehanicki dosta bolje auto ..
To što pišeš je vrijedilo za W/S 203 (druga generacija C-klase), pogotovu za W/S 211 (druga generacija E-klase) i, kao što sam već napisao, za W 169 (druga generacija A-klase) i T 245 (prva generacija B-klase).

Modeli koji su dolazili poslije, bili su O.K. od samog početka proizvodnje, sa izuzetkom onih u koje je ugrađivana rana proizvodnja dizel motora OM 651.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#433 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by missko »

Kakav je MB 200 CDI B klasa 136 konja 2013 god gotovo full oprema velika comand navigacija,koza, kamera, samoparkiranje, krompaket, xenon, sportpaket spusteni ovjes, asistenti nakvi za spuru i odstojanje nije automatik
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#434 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

missko wrote:Kakav je MB 200 CDI B klasa 136 konja 2013 god gotovo full oprema velika comand navigacija,koza, kamera, samoparkiranje, krompaket, xenon, sportpaket spusteni ovjes, asistenti nakvi za spuru i odstojanje nije automatik
koje su derpa pa cu ti reci valja li :D
i kilometraza naravno
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#435 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by missko »

Maraschino wrote:
missko wrote:Kakav je MB 200 CDI B klasa 136 konja 2013 god gotovo full oprema velika comand navigacija,koza, kamera, samoparkiranje, krompaket, xenon, sportpaket spusteni ovjes, asistenti nakvi za spuru i odstojanje nije automatik
koje su derpa pa cu ti reci valja li :D
i kilometraza naravno
100 milja km i mislis (derpa)pare ? 14 milja eura
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#436 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

missko wrote:
Maraschino wrote:
missko wrote:Kakav je MB 200 CDI B klasa 136 konja 2013 god gotovo full oprema velika comand navigacija,koza, kamera, samoparkiranje, krompaket, xenon, sportpaket spusteni ovjes, asistenti nakvi za spuru i odstojanje nije automatik
koje su derpa pa cu ti reci valja li :D
i kilometraza naravno
100 milja km i mislis (derpa)pare ? 14 milja eura
nije skup ako je sve tako.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#437 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by missko »

Mislim valja li onako nor mane vrline i to ko se razumije
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#438 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by mali_milojica »

missko wrote:
Maraschino wrote:
missko wrote:Kakav je MB 200 CDI B klasa 136 konja 2013 god gotovo full oprema velika comand navigacija,koza, kamera, samoparkiranje, krompaket, xenon, sportpaket spusteni ovjes, asistenti nakvi za spuru i odstojanje nije automatik
koje su derpa pa cu ti reci valja li :D
i kilometraza naravno
100 milja km i mislis (derpa)pare ? 14 milja eura
Jedan od forumasa ima B klasu B180 sa DCT. Prvi vlasnik. Možda je raspoložen za prodaju
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#439 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Maraschino »

missko wrote:Mislim valja li onako nor mane vrline i to ko se razumije
auto zmaj :D
od prostora, komfora, potrosnje, odrzavanja...
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#440 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kidney »

Meni je zanimljivo, a vezano je za Mercedes.

Iz zajedničke Nissan-Mercedes tvornice u Meksiku dolazi novi Infiniti QX50.

Prednji pogon, Mercedes platforma, a međuosovinski razmak od 2799 mm što nema nijedan Mercedes.

Smiješi li nam se to Mercedes crossover na identičnoj osnovi?
Seawolf
Posts: 7732
Joined: 14/06/2012 22:59

#441 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Seawolf »

kidney wrote:Meni je zanimljivo, a vezano je za Mercedes.

Iz zajedničke Nissan-Mercedes tvornice u Meksiku dolazi novi Infiniti QX50.

Prednji pogon, Mercedes platforma, a međuosovinski razmak od 2799 mm što nema nijedan Mercedes.

Smiješi li nam se to Mercedes crossover na identičnoj osnovi?
Na krivom si tragu.

Novi Infiniti QX50 ne koristi Mercedes-Benz platformu, nego vlastitu novorazvijenu platformu za vozila sa poprečno ugrađenim motorom i pogonom na prednje točkove, ili na sva četiri točka.

Infiniti (odnosno grupacija Renault/Nissan) je za ovu, drugu generaciju QX50 trebao koristiti novu Mercedes-Benz MFA2 platformu (nova A-klasa, W 177), ali je na kraju ta platforma izašla preskupa za Infiniti. Infiniti je razvio ovu svoju novu platformu, a koja će se, vjerovatno, koristiti i za još neka vozila Infiniti, Nissan i Renault.

U tvornici u Aguascalientesu, gdje se proizvodi novi QX50, proizvodit će se i nova Mercedes-Benz A-klasa Sedan (V 177) i novi GLB (X 247), za američka tržišta.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#442 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by jefferson »

kidney wrote:Meni je zanimljivo, a vezano je za Mercedes.

Iz zajedničke Nissan-Mercedes tvornice u Meksiku dolazi novi Infiniti QX50.

Prednji pogon, Mercedes platforma, a međuosovinski razmak od 2799 mm što nema nijedan Mercedes.

Smiješi li nam se to Mercedes crossover na identičnoj osnovi?
Koliko sam ja skuzio Mercedes nije bas nesto poletan da dijeli sa Nissanom svoje najbolje stvari.
Evo ovdje je upravo Nissan predstavio novu Armadu na Patrolovoj platformi i 7G mjenjacem. Znaci od 9G nema nista.
Doduse nije samo mjenjac, jos dosta toga je MB uvalio Nissanu sto je staro jedno 10-tak godina, pa i vise.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#443 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

jefferson wrote:
kidney wrote:Meni je zanimljivo, a vezano je za Mercedes.

Iz zajedničke Nissan-Mercedes tvornice u Meksiku dolazi novi Infiniti QX50.

Prednji pogon, Mercedes platforma, a međuosovinski razmak od 2799 mm što nema nijedan Mercedes.

Smiješi li nam se to Mercedes crossover na identičnoj osnovi?
Koliko sam ja skuzio Mercedes nije bas nesto poletan da dijeli sa Nissanom svoje najbolje stvari.
Evo ovdje je upravo Nissan predstavio novu Armadu na Patrolovoj platformi i 7G mjenjacem. Znaci od 9G nema nista.
Doduse nije samo mjenjac, jos dosta toga je MB uvalio Nissanu sto je staro jedno 10-tak godina, pa i vise.
Pa kupi od dačije motore i mora nešto dati nazad
Neće dati najbolje i najskuplje već nešto zastarjelo
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#444 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by jefferson »

vauvau wrote:
jefferson wrote:
kidney wrote:Meni je zanimljivo, a vezano je za Mercedes.

Iz zajedničke Nissan-Mercedes tvornice u Meksiku dolazi novi Infiniti QX50.

Prednji pogon, Mercedes platforma, a međuosovinski razmak od 2799 mm što nema nijedan Mercedes.

Smiješi li nam se to Mercedes crossover na identičnoj osnovi?
Koliko sam ja skuzio Mercedes nije bas nesto poletan da dijeli sa Nissanom svoje najbolje stvari.
Evo ovdje je upravo Nissan predstavio novu Armadu na Patrolovoj platformi i 7G mjenjacem. Znaci od 9G nema nista.
Doduse nije samo mjenjac, jos dosta toga je MB uvalio Nissanu sto je staro jedno 10-tak godina, pa i vise.
Pa kupi od dačije motore i mora nešto dati nazad
Neće dati najbolje i najskuplje već nešto zastarjelo
Jbg, neki stavljaju u Audi motore iz Skode.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#445 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by vauvau »

Pa to je jedna firma i kamione imaju
Ali zašto porediš audi s mercedesom audi je folksvagen samo što košta više pa nek kupi ko je budala i ko nasjeda na reklame
A škoda je za fukaru koja hoće da dobije dobro a jeftino
A sve isto e nema dobro a jeftino
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#446 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kidney »

Seawolf wrote: Na krivom si tragu.

Novi Infiniti QX50 ne koristi Mercedes-Benz platformu, nego vlastitu novorazvijenu platformu za vozila sa poprečno ugrađenim motorom i pogonom na prednje točkove, ili na sva četiri točka.

Infiniti (odnosno grupacija Renault/Nissan) je za ovu, drugu generaciju QX50 trebao koristiti novu Mercedes-Benz MFA2 platformu (nova A-klasa, W 177), ali je na kraju ta platforma izašla preskupa za Infiniti. Infiniti je razvio ovu svoju novu platformu, a koja će se, vjerovatno, koristiti i za još neka vozila Infiniti, Nissan i Renault.

U tvornici u Aguascalientesu, gdje se proizvodi novi QX50, proizvodit će se i nova Mercedes-Benz A-klasa Sedan (V 177) i novi GLB (X 247), za američka tržišta.
Pa gledaj. Mala je to tvornica. Kakvih 230,000 primjeraka godišnje koliko sam vidio. Nekako mi ne drži vodu da će za jednu tako malo tvornicu ići na dva odvojena body shopa.

A isto tako mi nema smisla da RNMA pored nove CMF platforme ide na još jednu noviju platformu.

https://www.caranddriver.com/features/t ... or-feature
Platform: Infiniti will trade the long-serving rear- and all-wheel-drive FM platform that underpins the current QX50 for a new transverse-­engine architecture spawned from a cooperative agreement with Mercedes-Benz. This new platform has Mercedes roots but is different and larger than the Benz GLA/Infiniti QX30 platform. As of now, it’s not known which Benz will share this platform. The QX50 will be built at Nissan’s Aguascalientes, Mexico, assembly plant.
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#447 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kidney »

jefferson wrote: Koliko sam ja skuzio Mercedes nije bas nesto poletan da dijeli sa Nissanom svoje najbolje stvari.
Evo ovdje je upravo Nissan predstavio novu Armadu na Patrolovoj platformi i 7G mjenjacem. Znaci od 9G nema nista.
Doduse nije samo mjenjac, jos dosta toga je MB uvalio Nissanu sto je staro jedno 10-tak godina, pa i vise.

Ovima je Nissan vlasnik.
https://www.jatco.co.jp/english/

Imaju svoj vlastiti automatik sa 7 stupnjeva prijenosa:
https://www.jatco.co.jp/english/products/jr710e.html

Koristi Infiniti i Mercedesove automatike no samo u kombinaciji sa Mercedes motorom.
Seawolf
Posts: 7732
Joined: 14/06/2012 22:59

#448 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Seawolf »

kidney wrote:
jefferson wrote: Koliko sam ja skuzio Mercedes nije bas nesto poletan da dijeli sa Nissanom svoje najbolje stvari.
Evo ovdje je upravo Nissan predstavio novu Armadu na Patrolovoj platformi i 7G mjenjacem. Znaci od 9G nema nista.
Doduse nije samo mjenjac, jos dosta toga je MB uvalio Nissanu sto je staro jedno 10-tak godina, pa i vise.

Ovima je Nissan vlasnik.
https://www.jatco.co.jp/english/

Imaju svoj vlastiti automatik sa 7 stupnjeva prijenosa:
https://www.jatco.co.jp/english/products/jr710e.html

Koristi Infiniti i Mercedesove automatike no samo u kombinaciji sa Mercedes motorom.
Ovaj sedmostepeni automatski mjenjač ide i u Mercedes-Benz X-klasu, koju pogoni Nissanov dizel 2.2 četvorocilindraš.

U X-klasu sa dizel V6 3.0 Mercedes-Benz OM 642 motorom će ići MB 7G-TRONIC automatski mjenjač i MB permanentni pogon na sva 4 točka.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#449 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by missko »

Kazu da se ovi 7 automatici mercedes nisu bas pokazali
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#450 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kidney »

Seawolf wrote:U X-klasu sa dizel V6 3.0 Mercedes-Benz OM 642 motorom će ići MB 7G-TRONIC automatski mjenjač i MB permanentni pogon na sva 4 točka.
To sam čuo i nije mi jasno kako se isplati imati dva paralelna velika dizela po Euro 6d normi.
Post Reply