Mercedes-Benz ALL ABOUT

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1976 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by mk ultra »

User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#1977 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by ElRe »



Zasto toliko price o senzorima, monitorima?
Zasto su nove komande za podesavanje sjedista na touch bolje od proslih? Ili nove rucke vrata od prethidnih?
Zasto enterijet treba biti oblijepljen led trakama i sljastati tokom noci, da bi senzor nakon toga detektovao umor vozaca i suvozaca?
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#1978 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by BiBi911 »

ElRe wrote: 18/04/2021 05:47

Zasto toliko price o senzorima, monitorima?
Zasto su nove komande za podesavanje sjedista na touch bolje od proslih? Ili nove rucke vrata od prethidnih?
Zasto enterijet treba biti oblijepljen led trakama i sljastati tokom noci, da bi senzor nakon toga detektovao umor vozaca i suvozaca?
Macak koja je godina trenutno. Kakvi su trendovi, sta je IN a sta OUT.
Ti LED-ovi su da privuku paznju na tebe, jer jednostavno ako stavis hrastovu tablu ona ne sljasti nece je niko vidjet.

A ako je vide bices okarekterisan kao ubica drveca jer zasto si posjekao drvo. Vidis da se sada prodaje to zeleno, osvjesteno(70% tih osvhestenih tesla kupaca kupe auto je ne zagadjuje njihovu okolinu, jer tamo negdje je termoelektrana).

Danas su vazniji oni koji snimaju toktik(kako se to vec zove) njihovo se misljenje slusa,

A senzori jbga kako 98%vozi ti senzori su potrebni( svaki dan neki majstor nas uvjerava da ogranicenje od 60kmh je premalo jer on ima nove gume). Koliko ih danas moze parkirat bez parking senzora, krenut u brdu bez Hill assist.

Nove rucke su OK smanje otpor
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1979 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

350 000 KM i još nije kraj mogućnostima i dizanju cijene. :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1980 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

haman ko RR :lol:
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1981 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

Mislim da je pravo vrijeme da se naši političari počaste, nisu odavno. :D
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#1982 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

mescini da hocete reci da vam je i ova s klasa preskupa? :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1983 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 18/04/2021 11:06 Mislim da je pravo vrijeme da se naši političari počaste, nisu odavno. :D
al samo ako je blindirani :D
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1984 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

izvrsni direktor wrote: 18/04/2021 11:08 mescini da hocete reci da vam je i ova s klasa preskupa? :D
Ma iskreno da ti kažem i da je 50 000 KM meni je preskupa. :lol: Nemam pojma, napucana je svim i svačim, ali meni su te brojke nevjerovatne. :skoljka:
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#1985 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

citroen xm wrote: 18/04/2021 11:51
izvrsni direktor wrote: 18/04/2021 11:08 mescini da hocete reci da vam je i ova s klasa preskupa? :D
Ma iskreno da ti kažem i da je 50 000 KM meni je preskupa. :lol: Nemam pojma, napucana je svim i svačim, ali meni su te brojke nevjerovatne. :skoljka:
Naravno da jesu, i meni su. Ali je li to znaci da je ova s klasa precijenjena i da ne vrijedi toliko? Pojma nemamo, da znamo bolje od onih koji o tome u mercedesu odlucuju, ne bi sad baljezgali po forumu :D
Eh pa upravo zato su mi smijesne pausalna lupanja kako je neko novo auto skupo. Vidio cijenu i strucnjak forumas procijenio da to ne vrijedi toliko i da ce biti uvaljivani po toj cijeni glupom bosnji samo :roll:
Vrijedi onoliko koliko su kupci voljni platit. A boga mi, ima ih isto ko i prije koji su za ovu s klasu voljni toliko dati
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1986 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

Nisam ni rekao da je preskupa. Koliko je uloženo u razvoj i koliko košta da se izradi S klasa to samo u Mercedesu znaju. Ali logično je da je naduvanija cijena nego C klasi. "Hoćeš luksuz? Evo ti luksuz ali ćeš ga skupo i platiti".
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1987 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

ma pusti izvrsnog,eto nigdje drugo ne gledaju koliko sta kosta i vrijedi,nego kupuju na slijepo :lol:


sace uletit sa prodajnim brojkama,a niko ne kupuje parama auta,samo lizing i finansiranje :-)


svrsavaju ljudi na njemacku tehnologiju i ja cu postovat to :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#1988 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 18/04/2021 12:17 ma pusti izvrsnog,eto nigdje drugo ne gledaju koliko sta kosta i vrijedi,nego kupuju na slijepo :lol:


sace uletit sa prodajnim brojkama,a niko ne kupuje parama auta,samo lizing i finansiranje :-)
Niti sam inzinjer koji je konstruisao ovog mercedesa, niti sam direktor finansijskog odjela u volkswagenu, niti sam placen od skode za istrazivanje trzista, tako da me to licno nista ne dotice niti me zanimaju prodajne brojke.
Jebe mi se realno za tu tehnologiju i jel svabo ili japanac ili indijac, ni u dzep ni iz dzepa.
Samo se osvrcem na pausalna lupanja kako je nesto precijenjeno cim se pojavi cijenu novog modela bilo kojih od ovih marki, pojavio se golf, amar i forumasi "uaa preskuo samo glupi bosnjo kupuje, pojavi se cijena oktavije, amar i forumasi " :roll: vidi cijene", neko stavi cijenu audija, amar i forumasi "svabe prevaranti precijenili" pojavi se cijena s klase, amar i forumasi "svabe supci uvaljuju kao da je rolls roys" :-)
Niko od nas pojma nema ni koliko je ulozeno u razvoj, niti koliko su ukupni fiksni i varijabilni troskovi proizvodnje jednog auta, pa otkud znate je li precijenjeno ili nije?
Cijene su odraz trzista i postavljaju ih onako kakvo je trenutno stanje, nesto kosta onoliko koliko je kupac spreman platit. Ako ne prodaju onoliko modela koliko su zacrtali kao cilj, znaci da su zajebali cijenu i na sljedecem modelu ce je korigovati nadole, kad se to desilo zadnji put?
Negdje nekad procitah da ferrari ima najvece marze, je li to znaci da su njihovi modeli precijenjeni, prevaranti italijani? Ili je jednostavno, "cijena je onoliko koliko su kupci spremni platit"? Ili uvaljuju glupom bosnji?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1989 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

pa ne pogadja ni mene,seremo po forumu i diskutujemo...nema ni ja ni feninga od bilo koje marke,tebi ako vrijedi i bilo kome placat istu stvar dosta skuplje samo izvolte...ja cu srat uvijek na njihove ublehe marketinske jer mi se moze na forumu :lol:

samo premiJum i avangarda :)


PS.najbolja paralela za ovo je apple mobile vs ostali jaci igraci(sony,samsung,motorola itd...),ljudi su zeljni znacke,imena i dokazivanja nekog,ja bgmi nisam niti cu bit ikad..
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#1990 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by BiBi911 »

Hajd da ti malo Docaram amare.

Imas firmu, nesto skroz zajebano I trebas negdje kod nekog na sastanak, neka konkurencija. Ti I firma vazite za jebace u bransi.

Sta mislis kako ce se prema tebi postavit ako dodjes na sastanak u mazdi 6 ili novoj S klassi.

I ne kontam to ublehe marketniske su samo svabske ili ima I drugih ublehasa... (jesul ublehasi oni sto zavukose r34nurII za 350.000$ il onog ferarija za 50miliona)

Ko inzinjeru sta mislis gdje je bolje radit u opelu I Deimler-u. Ako si neka sredina I dolazis iz forda kolike su ti sanse da se zaposlis u Mercedes dok kolika da je obratna situacija.

Ja ne volim apple ali Sony propo ko nanin kauc nigđe ih. Motorola se raspala kinezi je kupili za sicu, Samsung se od 2003 povlaci po sudu sa apple pa nikako da ih dobiju. Apple proda milione telefona Sony, Motorola, sagem, Ericsson jedva par hiljada. Jesul svi koji kupe hajfon bas toliko glupi a mi koji ih ne gotivimo ko pametni.

Ono seremo al treba imat mjeru, usrasmo sefa I stanicu.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#1991 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by black_adrian »

Evolution_IV wrote: 18/04/2021 12:37 pa ne pogadja ni mene,seremo po forumu i diskutujemo...nema ni ja ni feninga od bilo koje marke,tebi ako vrijedi i bilo kome placat istu stvar dosta skuplje samo izvolte...ja cu srat uvijek na njihove ublehe marketinske jer mi se moze na forumu :lol:

samo premiJum i avangarda :)


PS.najbolja paralela za ovo je apple mobile vs ostali jaci igraci(sony,samsung,motorola itd...),ljudi su zeljni znacke,imena i dokazivanja nekog,ja bgmi nisam niti cu bit ikad..

Koja je to "ista stvar" kao S klasa a dosta jeftinija od nje?
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#1992 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

...
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#1993 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 18/04/2021 12:37 pa ne pogadja ni mene,seremo po forumu i diskutujemo...nema ni ja ni feninga od bilo koje marke,tebi ako vrijedi i bilo kome placat istu stvar dosta skuplje samo izvolte...ja cu srat uvijek na njihove ublehe marketinske jer mi se moze na forumu :lol:

samo premiJum i avangarda :)


PS.najbolja paralela za ovo je apple mobile vs ostali jaci igraci(sony,samsung,motorola itd...),ljudi su zeljni znacke,imena i dokazivanja nekog,ja bgmi nisam niti cu bit ikad..
a jes, ko je pametan kupi audija a4 ili mazdu 6, ko nije kupi s klasu...ista je to stvar samo dosta skuplja
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1994 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

Ebo vas mazda nisam je ni spomenuo,joj kako ste zajedljivi :D

Cuj sta je slicno,lexus ls,bmw7,audi8,al sve su to smeca,samo merc pravi auta...

@BiBi911

Sve si ti u pravu,al to je meni bolest i truhlovina drustva,ja bi recimo dosao u nekom ferrariju iz 70tih 80tih ili neko ludilo od auta tipa TVR ali to sam samo ja,tako rezonujem i mos me ubit ali idalje cu isto mislit...

Jos nesto,te korporativne supke ne mogu organski...
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#1995 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

Evo upravo na tv-u, honda civic type R GT, 42800€ :D manuelni mjenjac, prednji pogon, unutrasnjost iz 90tih :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1996 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

budalastina,nekad je type R bio oko 25000E :run:

ovo za unutrasnjost,no comment...
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1997 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Qler »

Joj što bi ja volio da je kupim :) i sve pričam kako je skupa, ali hajde :)
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#1998 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by madner »

Iz pouzdanih izvora, kod lizinga isto pare mjenjaju vlasnika. Samo pogodnije po kupca.
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1999 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by mk ultra »



Ako bude para :mrgreen:
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#2000 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by artur morgan »

Evolution_IV wrote: 18/04/2021 19:22 budalastina,nekad je type R bio oko 25000E :run:

ovo za unutrasnjost,no comment...
Nekad je bilo sasvim normalno da dobijes manuelni mjenjac pravi sportski motor bez dodatnog strujnog, jednostavnu unutrasnjost...divlje auto....sad ta auta idu u proslost. Zbog toga je on jedan od sve manje pravih auta za uzitak u voznji....kad ih ubrzo vise ne bude kad budu samo elektro auta sa tabletima, tada nece biti skup ali nece ih biti za kupit :mrgreen:
Post Reply