mercator

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#26 Re: mercator

Post by alica.k »

Alhemicarkaa wrote:
vozač wrote: isti sam, kontam svakako kupujem, što propustiti priliku za popust

prošli bonitet dobio sam pravo na 250 KM kupovine, što i nije malo, kupovale su se neke sprave pa je zato bio i najveći bonitet,
uglavnom za jedan period obično skupim za onaj bonitet od 80 KM, za mene je super recimo u januaru otići i kad svi okokuze usljed novogodišnjeg slavlja ja fino uzmem robe za 80 KM i ništa ne platim :)

u svakom slučaju, ne mislim ostaviti nikome pravo na popust koje mogu ostvariti
Ja sam našla recept kako svaki bonitetni period skupiti 250 KM, utališ se sa nekim, pa skupljate zajedno :D Ja to radim sa mamom, odvojeno bi sigurno skupile taj od 80 KM, a zajedno skupimo 250, pa imamo po 125 :D :dance:
tako i ja sa mamom radim :D ona voli pike.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#27 Re: mercator

Post by zijancer »

3-6% čega?
3-6% na 1400 KM =42-84 KM

koja je to cifra koju potrosis u 6 mjeseci, to pitam, vodi li neko racuna? :)
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#28 Re: mercator

Post by tvile »

Kome se ne svidja malo noge protegnuti moze posti/banci poklanjati svaki mjesec desetine maraka :D Dobro za zdravlje jos bolje za dzep :D
Sto se tice korpe u Mercatoru je kupujem sve sto mi treba i naravno da imam svoj mjesecni spisak potrebnih stvari za mjesec dana ili sedmicu :D i plus duple pike kad uhvatim na ono za sta nema popusta od 10%, super se isplati! Samo opusteno, ne treba se toliko opterecivati pikama, skupi se koliko se moze inace se rizikuje prekomjerna potrosnja :D ! U svakom slucaju ako si redovni kupac mislim da mozes skupiti bar 2 mala popusta od 21,50 KM za 6 mjeseci.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#29 Re: mercator

Post by zijancer »

ono sto i inace kupujem
:mrgreen: :mrgreen:
Kome se ne svidja malo noge protegnuti moze posti/banci poklanjati svaki mjesec desetine maraka
:mrgreen:
Pa uštedi se 3-6 %, imaš u letku za piku koliko tačno moraš potrošiti u bonitetnom periodu (koji traje 6 mjeseci) da bi osvojio toliko para
molim da navedes tu cifru :mrgreen:
ća ste se prepali, ne pada mi na pamet da vam govorim gdje ćete i sta kupovati :)
samo :mrgreen: uzivaaam :mrgreen: da vas čitam :mrgreen:
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#30 Re: mercator

Post by tvile »

zijancer wrote:3-6% čega?
3-6% na 1400 KM =42-84 KM

koja je to cifra koju potrosis u 6 mjeseci, to pitam, vodi li neko racuna? :)


http://mbh.mercator.ba/pika/mercator_pi ... tenja_pika

Ovdje je generalni odgovor, a koliko ko potrosi ipak mislim da je privatna stvar :D :run:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#31 Re: mercator

Post by vozač »

zijancer wrote:3-6% čega?
3-6% na 1400 KM =42-84 KM

koja je to cifra koju potrosis u 6 mjeseci, to pitam, vodi li neko racuna? :)
jarane, ti već zalaziš u intimu, ima sveska kod kuće, ali ne misliš valjda da ću to prezentirati javnosti :-D

šalu na stranu, ne računaš tako nego ovako, ako mi za npr. 30 KM popusta treba potrošiti 1000 KM, (to je 3%) onda ću iskoristiti priliku kad budu duple pike pa ću taj popust dobiti za potrošenih 500 KM ili ako hoćeš može da ćeš za 1000 KM dobiti 60 KM popusta, zavisi kako gledaš, "da li je čaša polupuna ili poluprazna"


za konkretne cifre najbolje ti je otići na stranicu merkatora pa tamo vidiš uslove
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#32 Re: mercator

Post by zijancer »

znaci da bi uštedio 60 km sve što trebaš uraditi je.. kupiti artikala za 1000km?
am I getting this right? :)
a koje artikle možeš kupiti za tih ušteđenih 60 KM? :mrgreen:
improvizuj ako je suviše intimno pitanje :mrgreen:

moram li dalje crtati ili je ovo tu negDDje :skoljka:
Last edited by zijancer on 23/12/2010 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#33 Re: mercator

Post by Alhemicarkaa »

zijancer wrote:odmah će pisac :)

imate li ikakvu predstavu koliko morate potrositi na artikle: 1. mjesecno i 2.godisnje
da bi ste skupili tu kolicinu bodova u merkatoru?

jer bez takve vrste predmjera i predracuna, ne mozemo znati koliko ste ih tacno opljačkali (odnosno koliko ste zaista ustedili :mrgreen: :mrgreen: ovim nacinom kupovine) :)
Evo pregleda potrošnje i skupljenih pika:

720 KM 90 3 21,50 KM
2.000 KM 250 4 80,00 KM
4.800 KM 600 5 240 KM
10.000 KM 1.250 6 600 KM

Prva kolona je koliko trebaš potrošiti da bi dostigao određeni bonitet, druga broj pika, treća koliki popust ostvariš (u postocima) i četvrta koliko para dobiješ.
Znači, nas dvije u 6 mjeseci skupimo 600 bodova, što znači da potrošimo 4800 KM, odnosno, 2.400 po domacinstvu, što je 400 KM mjesečno. Vjerovatno i manje jer često ulovimo i dvostruke pike. Bodove ne skupljaš samo u hipermarketu, već i Modiani, Intersportu, restoranu i butik salonu. Zna mi se zalomiti da kupim i odjecu i šminku, ali u Modiani sve rijeđe jer je preskupa.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#34 Re: mercator

Post by tvile »

zijancer wrote:znaci da bi uštedio 60 km sve što trebaš uraditi je.. kupiti artikala za 1000km?
Im I getting this right? :)
a koje artikle možeš kupiti za tih ušteđenih 60 KM? :mrgreen:
improvizuj ako je suviše intimno pitanje :mrgreen:

moram li dalje crtati ili je ovo tu negDDje :skoljka:

Pa kupujes sta ti je ceif :D :D
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#35 Re: mercator

Post by zijancer »

:-)

...i šta uradis sa tim bodovima na kraju? :mrgreen:

edit: Aha. :mrgreen:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#36 Re: mercator

Post by Alhemicarkaa »

Čuj šta uradiš, pretvoriš u kupovinu. Skupiš 600 bodova, imaš 250 maraka gratis kupovine u jednoj od ovih radnji u kojoj si skupljao bodove.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#37 Re: mercator

Post by zijancer »

:mrgreen: :mrgreen: majko mila
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#38 Re: mercator

Post by tvile »

Mislim da nas tip sve zajedno zeli napraviti budalama! Svi smo glupi sto to radimo samo je on pametan!
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#39 Re: mercator

Post by vozač »

zijancer wrote:znaci da bi uštedio 60 km sve što trebaš uraditi je.. kupiti artikala za 1000km?
am I getting this right? :)
a koje artikle možeš kupiti za tih ušteđenih 60 KM? :mrgreen:
improvizuj ako je suviše intimno pitanje :mrgreen:

moram li dalje crtati ili je ovo tu negDDje :skoljka:
a jebo ga ti, šta si se nadovezo,
pa evo za 80 KM kupim brašna za 20 KM, ulja za 10 KM, putera za 20 KM, šećera za 10 KM, bombona za 10 KM i čokolada za 10 KM, dođem na kasu i kažem "ja ću iskoristiti bonitet", kasirka kaže "u redu", potrpam sve to u kese i izađem, a da ne platim ništa 8) super osjećaj
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#40 Re: mercator

Post by zijancer »

:mrgreen: genijaLLan osjecaj :mrgreen: zar ne :mrgreen:

p.s. ali ovo je nenadmasniji
Kome se ne svidja malo noge protegnuti moze posti/banci poklanjati svaki mjesec desetine maraka :D Dobro za zdravlje jos bolje za dzep :mrgreen:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#41 Re: mercator

Post by vozač »

tvile wrote:Mislim da nas tip sve zajedno zeli napraviti budalama! Svi smo glupi sto to radimo samo je on pametan!
pa možda i želi, ali to će i ostati samo na željama,
mada meni prije izgleda kao neko ko raskopava, pa ga stid javno priznati da bi i on želio piku :lol:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#42 Re: mercator

Post by veljaca »

Mrsko mi citati unazad -

Da li se pike dobijaju kada se placa karticom - a ne keshom ?

Prije nekoliko godina ( 3-4 ) ukinuli su PIKE na karticno placanje ( Zbog toga sam i otisao iz Mercatora ) .....
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#43 Re: mercator

Post by zijancer »

(misle da ih YA zelim napraviti budajjama.. :roll: )
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#44 Re: mercator

Post by Alhemicarkaa »

veljaca wrote:Mrsko mi citati unazad -

Da li se pike dobijaju kada se placa karticom - a ne keshom ?

Prije nekoliko godina ( 3-4 ) ukinuli su PIKE na karticno placanje ( Zbog toga sam i otisao iz Mercatora ) .....
Ne dobivaju, samo na keš se dobivju ili ako placas zelenom pikom.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#45 Re: mercator

Post by vozač »

veljaca wrote:Mrsko mi citati unazad -

Da li se pike dobijaju kada se placa karticom - a ne keshom ?

Prije nekoliko godina ( 3-4 ) ukinuli su PIKE na karticno placanje ( Zbog toga sam i otisao iz Mercatora ) .....
samo za gotovinu i nisi prvi koji je zbog toga prestao ići u merkator, fol i jeste u tih 3% koje bi oni davali bankama za uslugu kartičnog plaćanja, ovo je samo način da eskiviraju plaćanje karticama, a ujedno i ispadnu dobri prema raji, praktično su ti rekli "daj ba čovječe, dođi sa gotovinom, svima će nam biti bolje, i tebi i nama, a zajebaćemo bankare"

to me puno ne sekira, pogotovo što su mi silni bankomati na putu prema, a bogami i u merkatoru
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#46 Re: mercator

Post by veljaca »

vozač wrote:
veljaca wrote:Mrsko mi citati unazad -

Da li se pike dobijaju kada se placa karticom - a ne keshom ?

Prije nekoliko godina ( 3-4 ) ukinuli su PIKE na karticno placanje ( Zbog toga sam i otisao iz Mercatora ) .....
samo za gotovinu i nisi prvi koji je zbog toga prestao ići u merkator, fol i jeste u tih 3% koje bi oni davali bankama za uslugu kartičnog plaćanja, ovo je samo način da eskiviraju plaćanje karticama, a ujedno i ispadnu dobri prema raji, praktično su ti rekli "daj ba čovječe, dođi sa gotovinom, svima će nam biti bolje, i tebi i nama, a zajebaćemo bankare"

to me puno ne sekira, pogotovo što su mi silni bankomati na putu prema, a bogami i u merkatoru
Znaci jos uvijek isto ....
Nije fol u bankomatima - ja imam bankomat onaj u C- fazi u Mercatoru ....
Fol je u tome sto oni nipodastavaju moj nacin placanja KARTICOM - koji je svugdje legalan i ne poistovjecuju ga sa gotovinom. Zbog toga sam i otiso od njih.
Najvise volim kada dodjem na kasu u Merci i platim 3,5 KM sa karticom .....

Btw - svaki mjesec oni izgube od mene cca 1.000 KM - jer kupujem u drugom supermarketu ...
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#47 Re: mercator

Post by vozač »

veljaca wrote:
vozač wrote:
veljaca wrote:Mrsko mi citati unazad -

Da li se pike dobijaju kada se placa karticom - a ne keshom ?

Prije nekoliko godina ( 3-4 ) ukinuli su PIKE na karticno placanje ( Zbog toga sam i otisao iz Mercatora ) .....
samo za gotovinu i nisi prvi koji je zbog toga prestao ići u merkator, fol i jeste u tih 3% koje bi oni davali bankama za uslugu kartičnog plaćanja, ovo je samo način da eskiviraju plaćanje karticama, a ujedno i ispadnu dobri prema raji, praktično su ti rekli "daj ba čovječe, dođi sa gotovinom, svima će nam biti bolje, i tebi i nama, a zajebaćemo bankare"

to me puno ne sekira, pogotovo što su mi silni bankomati na putu prema, a bogami i u merkatoru
Znaci jos uvijek isto ....
Nije fol u bankomatima - ja imam bankomat onaj u C- fazi u Mercatoru ....

pa dobro, svako ima svoje principe, ja se često zainadim u nekim stvarima i idem u svjesni gubitak, ali ovdje sam poravnio
Fol je u tome sto oni nipodastavaju moj nacin placanja KARTICOM - koji je svugdje legalan i ne poistovjecuju ga sa gotovinom. Zbog toga sam i otiso od njih.
Najvise volim kada dodjem na kasu u Merci i platim 3,5 KM sa karticom .....

Btw - svaki mjesec oni izgube od mene cca 1.000 KM - jer kupujem u drugom supermarketu ...
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#48 Re: mercator

Post by vozač »

pa možeš i ovdje platiti karticom, samo nema PIKA

ma meni je svakako tamo kupovati, tako sam se organizovao, ima tu i drugih faktora koji utiču na izbor trgovine, a sad da se nešto bacam po njima ... daleko od toga, uglavnom je i ostalo samo na kupovini prehrambenih artikala
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#49 Re: mercator

Post by tvile »

zijancer wrote::mrgreen: genijaLLan osjecaj :mrgreen: zar ne :mrgreen:

p.s. ali ovo je nenadmasniji
Kome se ne svidja malo noge protegnuti moze posti/banci poklanjati svaki mjesec desetine maraka :D Dobro za zdravlje jos bolje za dzep :mrgreen:
Ne svidja ti se post, zaobici u sirokom luku! Zivimo u demokratskom drustvu, hvala Bogu :bih:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#50 Re: mercator

Post by vozač »

tvile wrote:
zijancer wrote::mrgreen: genijaLLan osjecaj :mrgreen: zar ne :mrgreen:

p.s. ali ovo je nenadmasniji
Kome se ne svidja malo noge protegnuti moze posti/banci poklanjati svaki mjesec desetine maraka :D Dobro za zdravlje jos bolje za dzep :mrgreen:
Ne svidja ti se post, zaobici u sirokom luku! Zivimo u demokratskom drustvu, hvala Bogu :bih:

tvile, tvile, ne padaj na provokacije
bitno je kako se osjećaš, a ja se osjećam super kad zaobiđem poštu, barem im ne pomažem bivše direktore u izgradnji apartmana po vukojebinama 3 sata hoda "od glavatičeva"

kod nas ti se inače svi "hadžijaju", a da ih prevrneš triput naglavačke, ne bi ispalo 5 maraka iz njih :lol:

samo čekam dušebrižnike da mi počnu priču o odljevu kapitala u strane zemlje :-)
Post Reply